DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #822733  autor: cyanoone
 12 wrz 2015, 08:14
Witam,
obiecałem małą recenzję telefonu Mi, więc teraz zamieniam słowa na czyny ;)

1. Pierwsze wrażenia.
Opakowanie telefonu jest bardzo proste. Z przodu opakowania w prawym górnym rogu widnieje logo Mi, z tyłu dopiero można się dowiedzieć co to za telefon i nieco o jego specyfikacji. Sam telefon sprawia wrażenie wytrzymałego, nic nie trzeszczy, ani nie skrzypi. Tylni panel został wykonany z plastiku, który nie wylizuje się z ręki, ogólnie telefon trzyma się wygodnie. Po wstępnych oględzinach telefonu przyszła pora go włączyć. Urządzenie miało wgraną jakąś dziwną wersję MIUI, która miała co prawda obsługę języka polskiego, ale była oszpecona (jak ktoś mógł coś takiego zrobić?!) i zawierała bloatware. Przystąpiłem do instalacji MIUI Polska, od tamtego momentu byłem już zadowolony. Przy pierwszym uruchomieniu mamy kilka motywów do wyboru, ja mam ten domyślny.

2. Wyświetlacz.
Nie miałem specjalnych oczekiwań względem ekranu, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. Ekran w Mi4i jest Full HD. Kolory są ładne i nie mam powodów do narzekań. Podświetlenie ekranu ustawiłem na auto i jest bardzo dobrze.

3. Nawigacji.
Telefon od czasu do czasu służy mi jako GPS. Tutaj również zaskoczenie od razu po włączeniu odbiornika (z opcji w pasku powiadomień) i uruchomieniu aplikacji do nawigowania pozuje mi gdzie jestem.

4. Muzyka.
Jakoś muzyki jest na zadowalającym poziomie, nie mam porównania z innymi urządzeniami muzycznymi, ale Mi daje radę. Do telefonu dokupiłem słuchawki Piston (chyba wersja Basic) i tu dźwięk jest bardzo ciekawy.

5. System.
Co do systemu to tu muszę powiedzieć dużo dobrego. System posiada wbudowane oprogramowanie antywirusowe oraz do oczyszczania się ze zbędnych śmieci. Na pochwałę zasługuje także funkcjonalny pasek powiadomień, opcje w nim się przesuwają. W telefonie można edytować uprawienia aplikacji. Wbudowana przeglądarka jest bardzo wygodna, najbardziej podoba mi się opcja przełączania kart poprzez przesuwanie palcem od lewej do prawej lub odwrotnie (zależy, czy karta jest z prawej czy z lewej strony). Więcej o zaletach MIUI można poczytać w sieci.

6. Aparat.
Tutaj naprawdę nieoczekiwaniem prawie niczego. Dobry aparat w smartfonie jest mi raczej nie potrzebny. Mój Mi ponownie mnie zaskoczył, zdjęcia są fenomenalne. Oprócz mniej czy bardziej zaawansowanych opcji w aplikacji aparatu jest przy wykrywaniu twarzy opcja pokazywania wieku oraz płci, która za dobrze nie działa, ale przynajmniej można się pośmiać ;)

7. Bateria.
Telefon ma baterię o sporej pojemności, która starcza mi na 1,5-2 dni. Mam na stałe wyłączony gps i synchronizację automatyczną, ale cały czas mam odpalony przesył danych. Aplikacje w tle też robią swoje, także te 1,5 -2 dni dają radę.

Podsumowanie:
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, tak kupiłbym jeszcze raz. To jest w chwili obecnej najlepszy smartfon jaki miałem. Oprócz tej wtopy ze strony sklepu (jak można tak zniszczyć MIUI) jestem zadowolony. Dual sim działa w porządku czyli to na czym mi najbardziej zależało.
Tutaj możecie zobaczyć screeny z telefonu:
https://www.dropbox.com/sh/6zkdpp7bcqod ... YQSka?dl=0

Zapraszam do zadawania pytań ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #822736  autor: bazooka
 12 wrz 2015, 08:47
A jaki miałeś poprzedni smartfon - myślę, że to cenne info by poznać Twoje gusta :?:

Co do kwestii GPS, poprzez A-GPS niektóre smartfony potrafią bardzo dobrze określić lokalizację, dobrze by było byś napisał po jakim czasie GPS łapie FIXa sprzętowego... najbardziej wyraziście można to dostrzec chyba w Endomondo (pomijam programy testujące typu GPS Test, AndroiTS GPS Test etc.)

Kwestia zalet MIUI do poczytania w sieci brzmi nieco kiepsko, wolałbym się tego dowiedzieć od Ciebie skoro przeczytałem tę recenzję... :D
Z tego co ja wyczytałem zdania są podzielone... Obrywa się również EMUI, ale bardziej za wsparcie producenta w dany model niż na samej nakładce, która również posiada wbudowaną optymalizację, antywirusa itp itd. W niejednym źródle w sieci można doczytać, że nakładki chińskie są zdecydowanie lepsze, i mniej zasobożerne od TouchWiza natomiast w drugim, że ewidentnym ich mankamentem jest to, że w wielu miejscach odnoszą się do chińskich usprawnień i przyzwyczajeń Azjatów, co nie bardzo przekłada się na europejski rynek, a te na rynek europejski nie są już tak dobre. Tutaj zaznaczam, że nie wiemy skąd zakupiłeś swój telefon i na jaki rynek jest przeznaczony ?
 #822737  autor: cyanoone
 12 wrz 2015, 09:14
No dobra może to do poczytania w sieci nie jest za dobre, ale nie chciałem robić cegły. Swoją drogą Miui ma bardzo wiele zalet. Telefon kupiłem na Xiaomiforsale.com. Wcześniej miałem myPhone Next S i tymczasowo Motorole Defy. Mój telefon jest przeznaczony na Indie, nie odczuwam dyskomfortu użytkowania.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #822738  autor: dan7
 12 wrz 2015, 09:18
Bardzo fajny smartfon - wymiary jak na 5 cali super, specyfikacja też dobra.
Za ile go kupiłeś i gdzie. Na skąpcu jest za 960 zł.
Dualsim stand-by czy aktiv.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #822745  autor: bazooka
 12 wrz 2015, 09:53
@cyano - ja też nie odczuwam znaczącego dyskomfortu na EMUI, ale jeden czy drugi napisze Ci, że tak właśnie jest j.w. :)
Nie zrozum mnie źle, nie chcę Tobie dogryzać, bo jestem zwolennikiem "Chińskich rozwiązań", które przede wszystkim są ergonomiczne. Osobiście szukam wśród Was, jako znajomych :) - szczerej dyskusji i porównuje sobie produkty Xiaomi do swojego zakupu, lubię wiedzieć więcej niż tylko wyczytać w sieci od recenzentów opierających swoje teorie na wydajności w grach oraz oceniania smartfona, że jest do niczego jeśli raz zdarzy mu się lag na sporym aplikacyjnym obciążeniu...
Wracając do Mi4 podaj, który model posiadasz:
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/0/9228/10059/10952/

Co do DUAL-SIM Active:
http://translate.google.com/translate?h ... 5-1-1.html
....kluczowy ostatni post, a właściwie odpowiedź na niego by się przydała :)

Ja w swoim fonie oczekuję na funkcję znaną z czytsego softu Androida, czyli podmiana 3G/4G do danego slotu karty SIM. Czy Mi4 posiada możliwość podmiany trybu sieci komórkowej dla danej karty :?:
 #822747  autor: cyanoone
 12 wrz 2015, 09:57
Z tego co wiem to mam dual sim standby. Kupiłem za ok 1000 zł na Xiaomiforsale.com. Przesyłka pobraniowa 18,50 zł. Zmiana kart, która ma 3G/LTE jest możliwa, trzeba zmienić sim do internetu i robi się automatycznie.
PS Mam Mi4i a nie Mi4. Zwykłe mi4 nie ma dual sim.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #822767  autor: bazooka
 12 wrz 2015, 11:48
Pozazdrościć, jednak nie zamieniłbym tej funkcjonalności za dual-sim ACTIVE :)
 #824192  autor: cyanoone
 19 wrz 2015, 19:10
Zmieniłem tapetę i teraz ekran główny wygląda znacznie lepiej ;)
Obrazek

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #829241  autor: cyanoone
 16 paź 2015, 13:34
Jest napisane.
7. Bateria.
Telefon ma baterię o sporej pojemności, która starcza mi na 1,5-2 dni. Mam na stałe wyłączony gps i synchronizację automatyczną, ale cały czas mam odpalony przesył danych. Aplikacje w tle też robią swoje, także te 1,5 -2 dni dają radę.
Słabe wyniki mogą być spowodowane tym, że kiedyś w Miui na ten model był błąd, przez który procesor był dużo częściej na wyższym taktowaniu. Teraz jest ok, jak ktoś ma ochotę na AOSP to są już Cyjany na ten model :D

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)