DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #95489  autor: Osk92
 15 sie 2006, 19:44
Nokia 2300 Heyah Edition- TEST

Obrazek
Obrazek
W pudełku znalazły się:
Telefon Nokia 2300
Bateria BL- 5C
Ładowarka
Zestaw słuchawkowy z anteną radiową
Instrukcja obsługi po Polsku
Karta gwarancyjna
Starter Heyah z 15 złotymi do wykorzystania

Obrazek

Pierwsze wrażenie
Malutki, dość lekki telefonik ze śmiesznymi klawiszami… Wygląda jak zabawka… zabawka wysokiej jakości.

Obrazek

Klawiatura[/b] jest wygodna, zbudowano ją z plastiku i wygląda jak motyle. Duże przyciski sprawiają, że trudno jest wcisnąć dwa na raz- chyba, że ktoś ma niezdarne paluchy. Tuż pod wyświetlaczem znajdują się: 2 Klawisze funkcyjne NaviKey™, z czego jeden (4-kierunkowy) służy do poruszania się po menu, C do kasowania tekstu bądź cyfr oraz „OFF” wyłączania/włączania aparatu.

Obrazek


Wyświetlacz/Menu
Monochromatyczny ekran, ma rewelacyjne białe podświetlenie i rozdzielczość 96 x 65 pikseli. Jest całkiem duży, a na pewno bardzo czytelny. Przy słabej baterii ma tendencje do mrugania (dość widocznego). Jako ciekawostkę dodam, że w Heyah Edition w stanie czuwania zamiast nazwy sieci widnieje logo sieci. Obrazek
Jako wygaszasz można ustawić ‘kartkę z notatnika’, na, której widnieje Dzień, i data (bez roku) praz godzina- wygląda to przejrzyście. Drugim motywem może być jeden z zainstalowanych w telefonie obrazków.

Obrazek

O menu za dużo nie trzeba pisać- Lista 12 ikon, po których poruszamy się w górę i w dół jest znana chyba wszystkim, kto zetknął się z Nokią.

Radio to zdecydowanie największy „bajer” tego modelu. Odbiera ono fale FM i gra naprawdę ładnie! Ma pamięć 10 stacji- to w zupełności wystarcza. Naturalnie, aby je uruchomić potrzebujemy zestawu słuchawkowego (dołączonego do kompletu)- wtedy muzyka może wydobywać się z głośnika bądź ww. słuchawek.
Obrazek
Obrazek
http://radiobyn2300.patrz.pl

Obudowa
jak już pisałem całkiem wysokiej jakości. Nie trzeszczy, nie odstaje-, czyli tak jak powinno być. W edycji Heyah jest ona w odcieniach szarości, podkreślona czerwonym paskiem oraz dyskretnymi znakami handlowymi sieci.
Obrazek
Obrazek
Naturalnie należy ona do rodziny X-PressOn™ i można ją wymieniać.

Jak to w Nokiach bywa w instrukcji obsługi, pokazane są również oryginalne akcesoria
Obrazek


Podsumowanie

Telefon ten to absolutne minimum, jakie można dziś zaoferować. Bateria bez korzystania z radia starczy spokojnie na tydzień (a nawet i więcej). 2300 nie został wyposażony nawet, w WAP nie wspominając o GPRS-ie. Polifonia jest, ale kulawa… N3510 oferuje lepszą( http://nokia.tune.by.n2300.patrz.pl ). Poza tym z dodatków są: stoper, budzik, minutnik czy przypomnienie, do, którego można przypisać dowolny dźwięk alarmu. Są też Profile- jest ich tyle, że nie wiadomo, którego kiedy użyć.
W grach znajduje się m.in. kultowy już dziś Snake 2 i jest to pozycja godna uwagi najbardziej spośród 2 innych tytułów (Space Impact+, Opposite). Nadchodzące połączenie może nas alarmować nie tylko dźwiękiem, ale także wibracjami lub rytmicznym podświetleniem. To taka mniejsza 3310 z radiem- nic się nie psuje, a i trwałość jest na wysokim poziomie (pływała już w ubikacji i działa bez zarzutu do teraz).


PS: Fotki menu lepiej oglądać na miniaturkach- na powiększeniu nic nie widać.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2006, 21:30 przez Osk92, łącznie zmieniany 4 razy.

 #95500  autor: kamil1221
 15 sie 2006, 20:17
Test dosyć dobrze napisany, ale jak dla mnie za mało treści.
Po przeczytaniu czuje głód informacji.
A może to przez to, że ten telefon ma mało do zaoferowania ?
Wszystkie najważniejsze cechy są opisane.

Ocena 7,9/10 :)

 #95501  autor: Osk92
 15 sie 2006, 20:19
Zawsze można coś uzupełnić... mi się też ten test taki pusty wydaje... i to chyba wina telefonu :smt005

 #95502  autor: kamil1221
 15 sie 2006, 20:22
Może opisz poklei co się znajduje w każdej ikonce menu?

Przerost formy nad treścią - :smt005

 #95504  autor: Osk92
 15 sie 2006, 20:33
Wiesz, że chciałem to zrobić :smt005 Ale stwierdziłem, że to strasznie żmudne... Może jakieś ciekawsze propozycje :D

 #95506  autor: kamil1221
 15 sie 2006, 20:36
Jak masz mikrofon nagraj jak się sprawuje polifonia.
Udostępnij plik na www.patrz.pl i wklej tutaj link.
:D może być ?

 #95509  autor: tomico
 15 sie 2006, 20:41
Jak gorzej niż w 3510 to lepiej nie słyszeć :D

 #95512  autor: Osk92
 15 sie 2006, 20:49
Myślałem nad tym i zobaczę co da się zrobić Kamil :)

 #95515  autor: tomico
 15 sie 2006, 20:55
Ale teścik nawet Ok trzeba przyznać :mrgreen:

 #95522  autor: Osk92
 15 sie 2006, 21:11
Szczerze mówiąc to jestem pod wrażeniem jakości przekazu :shock:
Świetna sprawa :twisted:

 #95525  autor: kamil1221
 15 sie 2006, 21:21
O co chodzi z jakością przekazu ?
A może jeszcze dodaj nagranie radia - jak gra :)
Nie jest najgorsza ta polifonia, lepsza niż w Alcatelu OT320 :D

 #95529  autor: Osk92
 15 sie 2006, 21:33
Jakość przekazu- dzwonek via mikrofon do kompa... xtra :!:
Radio brzmi nieco gorzej :| Zapewniam, że w rzeczywistości jest duzo lepiej :D

 #96177  autor: Skarpyta
 18 sie 2006, 10:03
szkoda że te zdjęcia takie nie wyraźne ;/ ale test bogaty idzie sie dzowiedziec na temat ocena 10/10 :wink:

Obrazek
Obrazek