DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #79444  autor: kamil1221
 12 cze 2006, 22:19
Chciałby dziś się z Wami podzielić testem telefonu SonyEricsson k510i.

Mam ostatnim czasem przyjemność się bawić, co daje mi przyjemność, a więc zacznę.

Pierwsze wrażenie.
Telefon jest po prostu ładny i fajny… obudowa jest dobrze wykonana, już pierwszy raz jak na niego spojrzałem spodobał mi się i wiedziałem ze to niezwykły, aczkolwiek tani telefon i funkcjonalny.

Wyświetlacz – bajka, naprawdę dobrze wykonany. Bardzo dobre odwzorowanie kolorów dzięki przetwornikowi 262tys. kolorów.
Rozdzielczość wyświetlacza to 128na, 160 pixeli – czyli mówiąc inaczej ani nie za mały, ani za duży – taki w sam raz.
Obrazek Obrazek

Menu – typowa konstrukcja, sonegoericssona czyli 3 x 4 ikonki
Jak przystało na tego producenta wszystko jest w nim na swoim miejscu – przemyślana kompozycja w dobrej szacie graficznej.
Poruszanie się po telefonie jest proste i intuicyjne.
Obrazek


Klawiatura – klasyczna, elegancka z pomarańczowym podświetleniem.
Już chyba wszyscy się przyzwyczaili ze w serii „k” jest dżojstik – dla niektórych ogromna zaleta (łatwość poruszania), dal innych wielka wada (często po prostu szybko i często to właśnie ta część w telefonie się psuje co utrudnia Zycie w mniejszym, lub większym stopniu).
Klawisze są rozdzielone między sobą wolną przestrzenią – wiec jest to dobre rozwiązanie dla osób które maja większe palce (podczas pisania naprawdę trudno się pomylić).
Obrazek

Aparat – w telefonie mamy doczynienia z aparatem o rozdzielczości 1,3 megapixela.
Zdjęcia są naprawdę dobrej jakości, widać że producent przyłożył się.
Mogę powiedzieć ze… genialne (jak na telefon).
Można dodać efekt typu negatyw, sepia, etc., ranki.
W telefonie jest 4 krotny zoom cyfrowy.
Mamy możliwość robienia fotek w jakości wysokiej i zwykłej w 3 wariantach rozmiaru, czyli:
- 1,3 megapixela,
- VGA (640 na 480 pixeli),
- 160na120 pixeli.
Telefon ma możliwość kręcenia filmów wideo w formacie 3gp. Radzi sobie z tym nie źle, ale mogło być troszkę lepiej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek http://510.patrz.pl


Umieszczam parę fotek z tego telefonu i jedną sekwencje wideo.

Odtwarzacz plików muzycznych również znajduje się w tym modelu, choć telefon nie grzeszy pamięcią wewnętrzną ok. 21 Mb.
Telefon również nie posiada slotu na karty pamięci co stanowi dla mnie taki mały niedosmak.
I tutaj pokazuje sie nowosc - mozna wrescie wybrac dowolny dzwiek na sygnal sms.
Ale czego można sobie życzyć od telefonu z średniej półki ?

A więc telefon odtwarza pliki mp3 i wav, amr, midi (pliki wav w odpowiedniej wibratonie).
Niestety zabrakło tutaj odczytu plików aac, aac+ (sprawdziłem na stronie producenta i pisze ze obsługuje aac – może również w odpowiedniej wibrafonie?).
Podczas słuchania muzyki na odtwarzaczu możemy zminimalizować go i przejść swobodnie na główny pulpit, pisać smsy…
Ogólnie przemyślana konstrukcja odtwarzacza, może trochę brakuje przewijania.

Transmisja danych.
Telefon oferuje GPRS klasy 10, oraz WAP 2.0. Znajdzie się też tutaj Bluetooth, IrDA, USB.
Moduł Bluetooth jest szybki, chodź podczas wysyłania lub odbierania plików robił to w sposób pakietowy – to znaczy przyjął troszkę pauza i znów przyjmuje i tak w kółko.

IrDA działa bez zarzutu.

Wiadomości.
Telefon obsługuje smsy, mmsy, emsy, oraz posiada klienta kont e-mail.
Pisanie jest wspomagane słownikiem T9, który działa bardzo szybko, potrafi się uczyć.

Inne.
Telefon obsługuje video – strumień.
Tak się bawiłem i bawiłem, patrze a tu bateria na wyładowaniu – pomyślałem kumpel ma ładowarkę do SE k300i – powinna wejsc – i tutaj niespodzianka !
Telefon ma zupełnie zmienione wejście do ładowarki i kabla USB – nowość.
Oczywiście telefon posiada ten słynny klawisz QuickShare™ do uruchamiania aparatu.
Można również znaleźć aplikacje MusicDJ™ - czyli kompozytor dzwonków, VideoDJ™ - edycja filmików, oraz aplikacja do edycji fotek.
JAVA – to już standard.
Posiada również aplikacje do sterowania Bluetoothem komputera pc.

Ogólnie telefon FAJNY.

Podsumowanie – jeżeli zukasz telefonu taniego, ale proponującego po troszku z każdej nowoczesnej funkcji to telefon dla Ciebie.

Dziękuję koleżance Magdzie za udostępnienie telefonu… =)- bez Ciebie i twojego telefonu nie było by tego testu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zastrzegam sobie prawo do błędów, gdyż nie mam kontaktu z telefonem cały czas, tylko okazyjnie.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2006, 16:06 przez kamil1221, łącznie zmieniany 1 raz.

 #79464  autor: Frasio
 13 cze 2006, 06:37
Bardzo dobry test.
I do tego tak nowego telefonu. ;)

Obrazek

 #79485  autor: Irek
 13 cze 2006, 09:00
Mi też się względnie podoba dlatego przeniosłem do Testów!

 #79576  autor: RafalM
 13 cze 2006, 20:13
Test jest fajny :!: Napisany prostym językiem zrozumiałym dla każdego nawet tego który nie zna się na telefonach. O telefonie fajny boli trochę brak slotu na karty pamięci.

 #79647  autor: Rogal
 14 cze 2006, 04:44
Wypasiony Test o Fajnym Telefonie :wink:

 #80052  autor: yagi
 16 cze 2006, 15:55
Fajny test :)

Pobawilem sie tym telefonem w Germanosie i dorzuce co nieco od siebie ;)

Telefon jest po prostu rewelacyjnie wykonany - zarowno wyglad jak i uzyte materialy sa wysokiej jakosci. Jesli SE ma isc w tym kierunku to jestem z nimi ;) Wyglad tez jest bardzo dobry - na zdjeciach wyglada marnie, ale jak sie go widzi to chwyta za serca ;)

Wyswietlacz jest odrobine za maly jak na moje potrzeby ale ja celuje w wyzsza polke. Dla przecietnego uzytkownika bedzie to rewelacja - rozdzielczosc w sam raz i prezentuje bardzo ladne barwy...

Do tego nowsza platforma - mnie najbardziej cieszy mozliwosc aktualizacji softu bez komputera przez GPRS... Nie moge sie doczekac zeby to sprawdzic w dzialaniu :)

Polecam ten telefon!!! Za kilka miesiecy bedzie za kilkadziesiat zl w promocjach - narazie jest drogi w najtanszych abo...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #80089  autor: szczeka
 16 cze 2006, 19:39
az roi sie od bledow jezykowych, ale w sumie, jak ktos bedzie zainterewoany telefonem i bedzie chcial sie wiecej dowiedziec to niewazne, jak napisane, wazne, zeby bylo zrozumiane, a ten test pod tym wzgledem jest w miare okey.

przy okazji.. foty k510i robiles swoim sagemem?

 #80101  autor: kamil1221
 16 cze 2006, 20:58
Nie, a co robilem je k510i - i przeslalem na moj telefon bluetoothem.
Sa to 100% zdjecia SE k510i

 #80237  autor: szczeka
 17 cze 2006, 17:41
chodzi mi o foty telefonu.. czym byly robione, jesli mozna wiedziec ;-)

 #80254  autor: kamil1221
 17 cze 2006, 19:09
Aha - zle ciebei zrozumialem - nie... nie robilem ich moim telefonem - do takich rzeczy sa lepsze aparty cyfrowe - zwykle.
Foty robilem u chlopaka kolerzanki - HP 2,1 MP - starczy - bo tam jest tryb makro...

 #80549  autor: Marek
 19 cze 2006, 19:32
jak wyślesz na kome plik m4a to w menu bedzie ikonka aac , a normalny plik aac przenosi do inne
 #81499  autor: peru
 23 cze 2006, 23:15
tel spoko ale aparat to kicha nadal prószy.

 #82606  autor: deejay
 28 cze 2006, 13:24
spoko spoko ale SE zaoszczędził i z zestawu wyjąl zestaw słuchawkowy :(blee
no i nie ma edga a ta transmisja strumieniowa przez HSCSD jest taka jak przez GPRS tylko ze dziala only w plusie
pozdro
 #91588  autor: lukasm
 04 sie 2006, 10:26
Mam telefon od kilku dni i wrażenia są pozytywne. Dobra jakość wykonania (chociaż tylna klapka trochę telepie-jest to minimalny luzik na boki), zgrabny i lekki, dzwonki dosyć głośne (dla mnie akurat to ważna cecha telefonu, ale nokii tu chyba nic nie pobije). W porównaniu z poprzednim telefonem (N6021) to menu i funkcje są, jakby tu powiedzieć, odrobinę przeładowane - trzeba się przyzwyczaić po używaniu series40. A najwieksza zaleta - zdjęcia - jak na telefon są super. Postaram się trochę zamieścić w sieci. Aha, i denerwuje mnie, że w trybie uśpienia jest czarny ekran, na którym praktycznie nie widać zegara.

[ Dodano: 2006-08-05, 12:08 ]
W uzupełnieniu wcześniejszego posta link do albumu ze zdjęciami wykonanymi telefonem - robione są w pochmurny dzień, więc żadnych rewelacji. W słoneczny dzień na pewno będzie lepiej.

A oto link:

http://lookm.fotosik.pl/albumy/38484.html

 #96474  autor: Knight_Rider
 19 sie 2006, 08:25
Fajny test i telefon :P przydalby mi sie taki niestety nie mam kasy :cry: meczy mnie to 12 mega w k300i :? moze w dalekiej przyszlosci se go kupie

 #96506  autor: szczeka
 19 sie 2006, 11:17
w k510i wcale tak duzo pamieci nie jest :) lepiej chyba juz zaiwestowac w k600i, cena podobna, tylko design troszke imo slabszy.

 #96508  autor: kamil1221
 19 sie 2006, 11:20
Zawsze 23 lepsze niż 12.
Jak dla mnie to ok. 20 mega to minimum.
Nie wyobrażam sobie teraz telefonu bez kart pamięci.

 #96685  autor: szczeka
 19 sie 2006, 20:01
kamil1221 pisze:Zawsze 23 lepsze niż 12.
Jak dla mnie to ok. 20 mega to minimum.
Nie wyobrażam sobie teraz telefonu bez kart pamięci.
Ja tam bym nie chcial kart pamieci :)

chyba, ze w zestawie bylaby jakas, bo samemu szkoda kasy, zeby dokupic.

bo w sumie, co mozna na niej trzymac? mp3 tylko, bo na zdjecia, tapety, dzwonki jest wbudowana pamieci.. a ja do mp3 mam odtwarzacz, wiec mi jest to zupelnie niepotrzebne ;) i moje 4mb w zupelnosci mi starczaja, wchodzi jakies 80 zdjec, sporo tapet i dzwonkow.. i czego chciec wiecej ;) no chyba, ze by krecil filmy, jak 6280, albo mial aparat 2mpx.. : )
 #103373  autor: Rogal
 08 wrz 2006, 01:53
lukasm pisze:Dobra jakość wykonania (chociaż tylna klapka trochę telepie-jest to minimalny luzik na boki)
Jakość wykononania jest dobra i jak zauważył kolega telnia klapka rusza się na boki :wink:

 #155294  autor: kapturnik7
 20 lut 2007, 19:27
mam ten telefonik i moge sie podzielic swoimi odczuciami. wyswietlacz rzeczywiscie jest bardzo porzadny, klawiaturka wygodna, a i jakosc wykonania na bardzo przyzwoitym poziamie. telefon ma pamiec wbudowana 28mb a w zestawie z salony orange dostaje sie koma, ladowarke, papierki, zestaw sluchawkowy i kabel usb. jak dla mnie w telefonie powinno byc zlacze kart pamieci albo chociaz radio, bo faktycznie przy 28mb odtwarzacz mp3 to delikatny przerost formy nad trescia.. jednak mimo wszystko telefon sprawia dobre pierwsze wrazenie a potem tez budzi (przynajmniej jak na razie i najlepiej niech tak zostanie) pozytywne odczucia:)