DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #510860  autor: Lukaszek78
 23 paź 2011, 22:10
Xy racja..a powiedz mi jak z dolaczonymi sluchawkami i sluchaniem muzyki? Jesli zdecydowalbym sie na Neo to od razu zaopatrzylbym sie w jakis pokrowiec tylko nie wiem gdzie szukac na alledrogo jest maly wybor..
BTW w dalszym ciagu mam te 849 zl na fon, ale jakos szkoda mi wydawac je w calosci na cos czego i tak nie wykorzystam..

 #510865  autor: Xy
 23 paź 2011, 22:20
Dołączone słuchawki to zestaw dokanałowy. Mi osobiście nie pasuje taki rodzaj słuchawek ale powiem, że grają bardzo dobrze. Pasmo przenoszenia jest na wysokim poziomie, dźwięk pełny, soczysty i szczegółowy ale brakuje sceny. Słuchawy nie wypadają z uszu tak jak "pchełki" ale mi zwyczajnie nie pasują ;-) Dlatego gdy mogę, korzystam z dużych, nausznych Philipsów. Jakieś najtańsze za 30 zeta z 5 - 6 lat temu. Teraz widziałem w Media jakieś za 40 zł. Subiektywnie rzecz ujmując nie grają gorzej niż jakieś AKG za -set złotych. Do muzyki używałem wbudowanego odtwarzacza ale aktualnie korzystam z Winampa pobranego z Android Marketu. Intuicyjna obsługa, playlista jak w Winampie znanym z komputera. Jedyny feler to brak korektora. Ale pewnie jest w wersji płatnej.
Co zaś tyczy się pokrowca to powiem, że na Allegro nie ma co szukać. W Media nabyłem taki fajny niby aksamitny pokrowiec z grubego materiału za 15 czy 20 złotych. Lepiej kupować w zwykłym sklepie bo istnieje możliwość przymierzenia telefonu do ubranka. A tak się składa, że nie wszystkie pasowały! Mój jest zapinany ta tasiemkę zakończoną rzepem. Gdy ją pociągniesz kawałek telefonu wysuwa się z pokrowca umożliwiając jego wyjęcie. Jedyny minus, że wyjmując cały zestaw z kieszeni wyciągasz razem z poszewką kieszeni spodni. Ale za to telefon jest bardzo dobrze chroniony. Wszelkie skarpetki Sox na smyczy czy zapinane na zamek nie zdają egzaminu.

[ Dodano: 23 Październik 2011, 22:24 ]
Lukaszek78 pisze:BTW w dalszym ciagu mam te 849 zl na fon, ale jakos szkoda mi wydawac je w calosci na cos czego i tak nie wykorzystam..
Hmm... jeśli nie wykorzystasz wszystkich możliwości telefonu to kupno takowego z tyloma funkcjami lekko mija się z celem. Niemniej jednak uważam, że jeśli planujesz zakup aparatu na czas dłuższy niż rok to warto wydać te pieniążki na niego. Z czasem zaczniesz korzystać z zawartych w urządzeniu udogodnień. Za mój zapłaciłem 350 złotych w abonamencie jakoś na początku lub w środku sierpnia.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #510868  autor: Xy
 23 paź 2011, 22:25
Lecę w kimanie. Na więcej pytań odpowiem jutro po godzinie 18. :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #510877  autor: bob
 23 paź 2011, 23:18
jak chcesz porzadna wsówke czy kieszonke - jak zwał tak zwał - to ja bym nie kupował z allegro najtanszej. W sumie wg mnie najtansze sensowne są motion, chociaz tez szału nie ma. Acz w srodku nie są chociaz tez obciachane pseudoskórą, która raz ze utrudnia wsadzanie fona, a dwa, ze jak na taka utrudniajaca wlozenie powierzchnie spadnie nam jakis ostrzejszy paproch, to latwo sobie wyobrazic jak fon bedzie wygladal po kilkukrotnym wlozeniu i wyjeciu.
Takze ja bym poszukal lokalnie i pooglądał, albo zaczerpnął opinii w necie nt tego czy tamtego. Ja osobiscie mam jeden pokrowiec z motiona kupiony w lutym pod mojego ówczesnego zte blade - do dzisiaj jest ok, daje radę z kazdym fonem praktycznie (no, wave2 troche wystawał :P)
~25zł dałem, chociaz i tak moznaby lepszy jakosciowo wychwycic .

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #510937  autor: Xy
 24 paź 2011, 14:54
Mam bardzo podobny futerał do tego z drugiego linku. Różnica polega na tym, iż mój się nie świeci lecz jest jakby z aksamitu czy czegoś innego wyciągającego kieszeń spodni ;-) Zapinka na rzep jest jednocześnie dobrym rozwiązaniem pozwalającym na wygodne wyjęcie telefonu z kondoniku. Nie ma potrzeby wysypywać go, a jedynie ciągnąc za paseczek telefon lekko się wysuwa. Świetne rozwiązanie! Tylko niestety cena jest poroniona, w byle komisie czy sklepie z telefonami czy innym Media Markt, Saturn czy co tam masz obok siebie kupisz zdecydowanie taniej, a jeśli nawet tyle samo to oszczędzasz na przesyłce. No i przymierzysz telefon czy pasuje. Mój na przykład wystawał i to sporo z bardzo podobnego futerału ale przymierzając urządzenie uniknąłem kupna niepotrzebnej kieszonki, a taką pewnie bym nabył na Allegro.
Czy chcesz coś jeszcze wiedzieć odnośnie telefonu? Póki jestem w domu to z chęcią odpowiem :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #511320  autor: Lukaszek78
 25 paź 2011, 21:17
W koncu nadszedl ten dzien. Jednakowoz wzialem Neo V w kolorze bialym( a co) gdyz juz Neo w T-Mobile nie mieli na magazynie.. Calosc wyniosla mnie 1zl.:)

 #511330  autor: Xy
 25 paź 2011, 21:52
Ojoj... Neo V? A nic innego nie mieli w ofercie? Bo ta "V" wskazuje na lekką kastrację zwykłej Neo ;-)
No ale skoro już... Niech się sprawuje! :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #511339  autor: Lukaszek78
 25 paź 2011, 21:58
Xy troche sie u mnie sytuacja zmienila i musialem ostro przyciac wydatek na nowy fon.. a niech juz zostanie nie bede co rusz zmienial zdania..
a w razie W mozna ja za opchnac i tak wyjde do przodu..

 #511342  autor: Xy
 25 paź 2011, 22:07
No jeśli sytuacja finansowa się zmieniła to nie ma co wybrzydzać. Neo V wygląda jak Neo, a w codziennym użytkowaniu pewnie nie będzie większej różnicy ;-) Niemniej życzę Ci miłego i bezstresowego korzystania z telefonu! :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #511343  autor: Lukaszek78
 25 paź 2011, 22:11
Dzieki Xy.. To w zasadzie bedzie moj drugi telefon z systemem. Pierwsza byla N73 na Symbianie.
Xy co zrobic zeby przy piewszym uruchomieniu od razu nie laczyl sie z netem, jak tee aktualizacje powylaczac?

 #511347  autor: Xy
 25 paź 2011, 22:20
Uruchom telefon na innej karcie SIM. Może być jakaś nieaktywna. Po odpaleniu telefonu wyciągnij sobie na pulpit (tak najwygodniej) widżet pod tytułem "transfer danych" i włączaj lub wyłączaj net w zależności od potrzeb. Ja mam wyłączony chyba, że potrzebuję Internetu to albo WiFi albo uruchamiam "transfer danych" :-)
A aktualizacje ustaw tak, by się wyszukiwały lub pobierały tylko wtedy gdy jesteś połączony przez WiFi.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #511355  autor: bob
 25 paź 2011, 23:02
Xy pisze:widżet pod tytułem "transfer danych" i włączaj lub wyłączaj net w zależności od potrzeb. Ja mam wyłączony chyba, że potrzebuję Internetu to albo WiFi albo uruchamiam "transfer danych"
no panie janku, bez jaj. Andek to andek, tracimy polowe funkcjonalnosci jak go kastrujemy w kwestii transferu. Wystarczy aktualiacje i programy po wifi zasysać, ja bym bez stalego synchro maila chyba padł :P
A i wygodniej kliknac na przegladarke i myk mamy wujka google, a nie szukac widgetu na 7 pulpitach, przelaczac, czekac az sobie aktywuje transfer danych (bo czasem to chwilke potrwa :P) i dopiero przegladac siec :P

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #511358  autor: Lukaszek78
 25 paź 2011, 23:22
Mam nadzieje ze kolejne dwa lata wytrzyma i szybko sie nie zestarzeje:)
Edit.. nastapila jednak zmiana planow..Jeszcze we wtorek byl Neo V, ale zapomnialem ze mial sie odezwac konsultant kiedy bedzie dostepna Xperia Arc S.. Stanelo na tym ze Neo V zamienilem na Arc S:))
Dzieki Xy za wszystko.. i przepraszam ze zawracalem glowe:)

 #511769  autor: Mordrag
 27 paź 2011, 22:41
Właśnie zaktualizowałem Neo z PC Companion do Androida 2.3.4 Muszę przyznać, że różnica z Androida 2.3.3 jest ogromna. Zmieniły się animacje w menu, Ikony folderów zawierają miniaturki rzeczy w nim zawartych, telefon szybciej się włącza, płynniej chodzi. Możliwość robienia panoramy i panoramy 3D w aparacie, w końcu możliwość wyłączenia dźwięku migawki oraz możliwość ZOOMu w kręceniu filmów. Pisanie ciągłe (coś jak swype) jest po prostu niesamowity, szczególnie w trybie poziomym. I wiele więcej. Trzeba byłoby dużo się rozpisywać. Przykro mi z powodu podejścia pewnych osób, które uważają, żę aktualizacje dają tylko zbędne, nikomu niepotrzebne dodatki. No cóż. Tym osobom proponuje korzystanie z Androida 1.5, bo kolejne wersje to zbędne cyferki w nazwie i zbędne dodatki.

[ Dodano: 2011-10-27, 22:43 ]
PS: Niestety problem zamykania reklam na telepolis został nierozwiązany przez producenta :lol:

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #511897  autor: Xy
 28 paź 2011, 17:16
Mordrag pisze:Właśnie zaktualizowałem Neo z PC Companion do Androida 2.3.4
Zacne.

Mordrag pisze: różnica z Androida 2.3.3 jest ogromna
Jejku...

Mordrag pisze:Zmieniły się animacje w menu
Szał...

Mordrag pisze: telefon szybciej się włącza, płynniej chodzi.
Niesamowite...

Mordrag pisze: Możliwość robienia panoramy i panoramy 3D w aparacie
Mordrag pisze:w końcu możliwość wyłączenia dźwięku migawki oraz możliwość ZOOMu w kręceniu filmów
Szał 2.0

Mordrag pisze: Pisanie ciągłe (coś jak swype) jest po prostu niesamowity, szczególnie w trybie poziomym.
Pisałem na Swype i owszem, jest to wygodne. Ale wolę wirtualną qwerty.

Mordrag pisze: I wiele więcej. Trzeba byłoby dużo się rozpisywać.
Pisz pisz, może są jakieś godne uwagi zmiany. Bo póki co to wymieniłeś same nieistotne cechy.

Mordrag pisze: Przykro mi z powodu podejścia pewnych osób, które uważają, żę aktualizacje dają tylko zbędne, nikomu niepotrzebne dodatki. No cóż. Tym osobom proponuje korzystanie z Androida 1.5, bo kolejne wersje to zbędne cyferki w nazwie i zbędne dodatki.
Wiesz, to tak jakby podniecać się samochodem A i samochodem A 2.0 który ma 0,1s mniej do setki i ma o 3km/h wyższą prędkość maksymalną. Ja mniej więcej tak odebrałem te różnice między 2.3.3 i 2.3.4.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #511918  autor: Mordrag
 28 paź 2011, 18:15
W samochodach drobne modyfikacje sprzedawanego modelu nazywane jest "Liftingiem" tak tak trudne i zapewne nowe słowo, które masz okazje poznać. Niby drobne, NIKOMU niepotrzebne modyfikacje, a zmieniają sporo i na dodatek poprawiają bezpieczeństwo. np. Takie Audi Q7 z 2007 roku z tyłu ma bębnowe hamulce, które po jeździe na krętych stromych drogach lubią się zagrzać, z przodu z resztą też jak załadujemy w samochód dodatkowe 4 osoby z bagażem, w wersji po liftingu (nic nie znaczącej tobie modyfikacji samochodu) ten problem nie występuje. Android 2.3.4 ? Powiadasz, że szału nie ma, to powiem Ci, że nikt nie każe Ci aktualizować telefonu. Natomiast proponuje Ci wgranie androida 2.2.1 będziesz usysfakcjonowany. Nie bym coś miał do twoich zarobków ale wnioskując po twojej postawie i UMIŁOWANIU do niedopracowanych rzeczy wnioskuję, że jeździsz "Syrenką" lub Fiatem 126p, no bo nowe samochody też mają 4 koła i również palą 6-7 L paliwa co "maluch". Gdybyś potrzebował Windowsa 95 to mogę Ci z chęcią odsprzedać, no bo wiesz te nowe systemy operacyjne to mają mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Directx NET FRAMEWORK Tobie Internet Explorer 3.0 wystarczy do szczęścia, który nawet reklam na telepolis nie wyświetli :-D Dziwię się jakim cudem korzystasz z Windowsa 7 ? Przecież XP jest NT 5.1 Vista 6.0 a 7 6.1, Masz racje MAŁO znacząca różnica, ot cyferką jedną się różni.

PS: No ale co może mieć osoba w głowie, która głosuje na PO by PiS (papryka i salami) nie dostał się do władzy. Kupię Mercedesa, by Audi utargu nie miało :mrgreen:

PS2: Programiści z Google dostali wypłatę za czas poświęcony przy Androidzie 2.3.4, którego zrobili ot tak, by wprowadzić bezsensowne zmiany.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #511933  autor: Xy
 28 paź 2011, 19:01
Nie zrozumiałeś mnie. Nie mam zamiaru się tłumaczyć. Dziękuję.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #511935  autor: Mordrag
 28 paź 2011, 19:10
Bez sensu jest słuchać twoich tłumaczeń, bo napiszesz, że nic nie rozumiem lub napiszesz, że nie to miałeś na myśli :smt005

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #511996  autor: bob
 28 paź 2011, 23:10
Mordrag pisze:Niby drobne, NIKOMU niepotrzebne modyfikacje, a zmieniają sporo i na dodatek poprawiają bezpieczeństwo
no np. nowy model lampy baardzo poprawia bezpieczenstwo w takim mesiu s-klasie.
Mordrag pisze:UMIŁOWANIU do niedopracowanych rzeczy wnioskuję, że jeździsz "Syrenką" lub Fiatem 126p
koleś, weź mi tu nie obrazaj historii polskiej motoryzacji - ja pierwsze auto jakie miałem to malucha. Wielu pewnie też. A dzieciaki sobie podsmiechujki tu robią, a sami pj nie mają
również palą 6-7 L paliwa co "maluch"
tja, chyba jak sie go pcha w lecie z górki. Az mi sie wspomniało odpalanie z kija mojego pierwszego maluszka, juz teraz 'dziadka'. :P
Mordrag, to ze ktos ma taka opinie, a nie inna to nie jest powód, zeby po takiej osobie jechac. Nie napinaj się tak przez neta, bo Ci cisnienie wzrośnie.
A btw - jak juz tak szumnie się chwalisz neo swoja, to sobie w profilu zmien, bo ani wildfire ani x6 wg mnie szału nie robią. Zeby zastosować Tobie podobne porównania - jezdzisz rowerem, gdy ja jezdze nową nubirą np.
Wyluzuj troche, bo ja nie lubie takich 'netowych napinaczy'. Bo potem jak co do czego przyjdzie, to sie okazuje, ze to takie 'miętkie pitki' 8)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire