DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #409451  autor: nindustrialny
 07 cze 2010, 22:35
Witam
Prosze szanownych posiadaczy w/w telefonu o wypowiedzenie sie na temat jakosci zdjec w apracie. Powiem ze doskonale zdaje sobie sprawe ze to jest tylko telefon a nie aparat itp. Niemniej leciwym k750 robilem fajne zdjecia na wydruki 10x15. A minelo juz troszke czasu od tamtej pory. WIEC prosze o obiektywna opinie na temat jakosci fotek. Ostrosc/detale itp.
Najpierw chcialem OmnieHD. pozniej pixona12. myslalem o satio ale w tych fonach nie pasowala mi jakosc nagrywanego video. teraz trafilem na wave`a i tu z kolei podobno jest problem ze zdjeciami.
WIEC?
pozdrawiam.

 #409502  autor: staruch
 08 cze 2010, 10:08
w omnia HD jakosc wideo Ci nie pasowała?
ten telefon nagrywa i odtwarza w HD :shock:
Jesli chodzi Ci o wydruki to nie wyrzucaj kasy na pixony itd bo to nic nie daje.Sam posiadalem Sony Ericssona C902 i bardzo Ci go polecam wlasnie ze wzgledu na jakosc zdjec dokumentów(niezłe kontrast i wyrazistość)

pozdro

 #409516  autor: Xavi
 08 cze 2010, 10:51
Zdjęcia podobno są bardzo dobre, zresztą przeczytaj ciekawą recenzję na konkurencyjnym portalu i komentarze pod nią.

 #409593  autor: kartusa
 08 cze 2010, 16:21
Prosze szanownych posiadaczy w/w telefonu o wypowiedzenie sie na temat jakosci zdjec w apracie
Poniżej kilka zdjęć, jakie strzeliłem tak na szybko (ten sam "model" ale przy różnych ustawieniach).
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

I jeszcze dwie fotki wykonane nocą przy wbudowanej "lampie":
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jakość musisz ocenić sam.

Philips Savy DB -> Siemens C35i -> Siemens MT50 -> SE T310 -> Nokia 3120 -> SE K508 -> (Samsung Z400 + SE K510) -> Nokia E71 -> LG Swift 7

 #409645  autor: nindustrialny
 08 cze 2010, 21:05
witam
ok wszystko ladnie cudnie ale gdyby ktos pokusil sie o zdjecia jakichs panoram osob samochodow parkow itpitp.
zawsze uwazalem ze fotografowanie zapalek itp to bezsens
:)
pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-06-08, 21:30 ]
Xavi pisze:Zdjęcia podobno są bardzo dobre, zresztą przeczytaj ciekawą recenzję na konkurencyjnym portalu i komentarze pod nią.
hej
podasz mi w koncu nazwe tego portalu?
;]

[ Dodano: 2010-06-10, 08:09 ]
nindustrialny pisze:witam
ok wszystko ladnie cudnie ale gdyby ktos pokusil sie o zdjecia jakichs panoram osob samochodow parkow itpitp.
zawsze uwazalem ze fotografowanie zapalek itp to bezsens
:)
pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-06-08, 21:30 ]
Xavi pisze:Zdjęcia podobno są bardzo dobre, zresztą przeczytaj ciekawą recenzję na konkurencyjnym portalu i komentarze pod nią.
hej
podasz mi w koncu nazwe tego portalu?
;]
co z tymi zdjeciami panowie?
mam male dzieciatko i nie lubie targac ze soba cyfrowki czy lustrzanki.
a tak jak mowilem . jezeli zdjecia sa odpowiednie do 13x18 to prosze o zdjecia.

 #409937  autor: Erd
 10 cze 2010, 14:21
Mam pytanie. Czy istnieje możliwość włączenia polskich znaków przy pisaniu sms'ów, czy wpisywaniu osób w książce? Niby pokazuje mi przy wyborze z T9, że wybieram wyraz "Król" ale po wybraniu na ekranie w treści pojawia się "Król" strasznie mnie to wkurza...

 #409952  autor: kartusa
 10 cze 2010, 15:03
Mam pytanie. Czy istnieje możliwość włączenia polskich znaków przy pisaniu sms'ów, czy wpisywaniu osób w książce?
Wpisywanie osób w książce: bez problemu - należy przytrzymać odpowiednią literę dłużej i pojawi się jej wersja z ogonkiem (np "l" --> "ł").
Co się tyczy smsów: podobnie, ale najpierw w opcjach należy ustawić odpowiednie formatowanie znaków (unicode). Ale odradzam, Ty się narobisz a osoba, do której piszesz odczyta bez ogonków bo ma w swoim ustawiony tryb podstawowy (bez unicode). No i to zużywa więcej niż 1 znak.

Philips Savy DB -> Siemens C35i -> Siemens MT50 -> SE T310 -> Nokia 3120 -> SE K508 -> (Samsung Z400 + SE K510) -> Nokia E71 -> LG Swift 7

 #409960  autor: Erd
 10 cze 2010, 15:13
kartusa pisze: Wpisywanie osób w książce: bez problemu - należy przytrzymać odpowiednią literę dłużej i pojawi się jej wersja z ogonkiem (np "l" --> "ł").
Co się tyczy smsów: podobnie, ale najpierw w opcjach należy ustawić odpowiednie formatowanie znaków (unicode). Ale odradzam, Ty się narobisz a osoba, do której piszesz odczyta bez ogonków bo ma w swoim ustawiony tryb podstawowy (bez unicode). No i to zużywa więcej niż 1 znak.
książka fakt, bez problemu. a sms'y jednym słowem będę wysyłał bez polskich znaków? czy po prostu ja ich nie będę widział a osoba, do której piszę, będzie je widziała?

 #409963  autor: kartusa
 10 cze 2010, 15:24
książka fakt, bez problemu. a sms'y jednym słowem będę wysyłał bez polskich znaków? czy po prostu ja ich nie będę widział a osoba, do której piszę, będzie je widziała?
Ty smsy zobaczysz prawidłowo, a odbiorca w zależności od swoich ustawień.

Philips Savy DB -> Siemens C35i -> Siemens MT50 -> SE T310 -> Nokia 3120 -> SE K508 -> (Samsung Z400 + SE K510) -> Nokia E71 -> LG Swift 7

 #409972  autor: Erd
 10 cze 2010, 15:40
kartusa pisze: Ty smsy zobaczysz prawidłowo, a odbiorca w zależności od swoich ustawień.
Nie, nie. Ja pytam na odwrót. Czy jeśli nie ustawię unicode, to ja będę widział źle a odbiorca dobrze. Ja się przyzwyczaję, pytam o moich "czytelników" ;)


I jeszcze jedna sprawa. W wielu miejscach są filmiki hand-on z Asphaltem5. Ja (Play) go nie mam ani nie widzę możliwości zakupu go przez SamsungApps. Mi to tam lata, ale wybieram się w długą podróż z synkiem, pociągiem i chciałbym mu czymś czas zabić.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2010, 15:51 przez Erd, łącznie zmieniany 2 razy.

 #409977  autor: kartusa
 10 cze 2010, 15:47
Nie, nie. Ja pytam na odwrót. Czy jeśli nie ustawię unicode, to ja będę widział źle a odbiorca dobrze. Ja się przyzwyczaję, pytam o moich "czytelników"
Jeżeli nie ustawisz unicode to polskich krzaczków nie wstawisz. Odbiorca ich nie zobaczy, bo i nie ma czego (bo i skąd telefon ma wiedzieć, że chciałeś wstawić "ś" a nie "s"). Nie da się tak, że nadawca ma bez krzaczków, a odbiorca z.

Co się tyczy gier, to moja żona również ma wersję play i brak tejże (co idzie ewentualnie przeżyć). Bardziej mnie boli brak nawigacji. Jak na razie interesujących gierek na samsung apps jest niewiele (chociaż to już kwestia gustu) ale nie tracę nadziei. Ale ten telefon nie do grania ma (przynajmniej wg mojej żony, a to jej zabawka) służyć.

Philips Savy DB -> Siemens C35i -> Siemens MT50 -> SE T310 -> Nokia 3120 -> SE K508 -> (Samsung Z400 + SE K510) -> Nokia E71 -> LG Swift 7

 #409979  autor: Erd
 10 cze 2010, 15:54
Pytałem, bo jak piszę esa, to tel mi (niby) pokazuje w T9 słowo z polskimi fontami, a po jego wyborze już nie... no szkoda. Uważam to za duży błąd producenta, bardzo duży.

Nawigacja, jak nawigacja. Się pojawi z czasem jakaś automapa i damy radę, ale co mnie uderzyło... właściwie powaliło na łopatki, to podobno telefony zakupione u operatorów mają blokadę aktualizacji. I to już jest paranoja. Ciekawe jak wyjdzie jakiś bug w telefonie to co wtedy? Będziemy musieli żyć z tym do końca telefonu? PA-RA-NO-JA!!!

 #410072  autor: nindustrialny
 11 cze 2010, 08:57
Witam
Sluchajcie nie mowie ze macie specjalnie wybierac sie na eskapade i robic zdjecia. Chodzi mi o zwykle ujecia np budynkow drzew aut itp. Chociazby idac rano po chleb albo do szkoly. Hmm. Czekam niecierpliwie drodzy forumowicze. Pozdrawiam.

 #410080  autor: Erd
 11 cze 2010, 09:55
Idę dziś po pracy na rower, to postaram się pyknąć parę .

E: Przepraszam, ale jednak nic z tego - telefon mam od wczoraj i właśnie rozładowuje mi się bateria przed pierwszym ładowaniem. Jak dotrzyma jakoś do wieczora, to pstryknę coś. Ale jak nie, to będę musiał ją podładować.

 #410180  autor: kowcio
 11 cze 2010, 20:03
knopers0, spokojnie.... ;-) Nie musisz się ze wszystkim zgadzać, trzeba zwrócić uwagę ale z zachowaniem spokoju. Co do tematu, polecam porównać dotyk z Viewty do Avilki, niby to samo a jednak... ;-)

Dziękuję za dobry test. Przenoszę go w odpowiednie miejsce.

 #410207  autor: orson_dzi
 11 cze 2010, 21:51
kowcio pisze:dobry test
Dyskutowałbym.
Tak chaotycznie pisany, że nie dotrwałem do końca.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #411182  autor: morlinek
 18 cze 2010, 14:52
witam
a ja mam pytanie czy wiadomości sms można przeglądać w trybie czatu, tak jak to jest np. a htc hero albo SE c510i?

 #412229  autor: rain86
 23 cze 2010, 08:28
jak fotki z Wave mają się do fotek z Omnia HD? ewentualnie czy jest sens zamiany i8910 właśnie na Wave'a?

Było: Mitsubishi Trium, Alcatel OT 311,511,Sony CMD-J5, Siemens SL45i,Nokia N-Gage, SE T610, SE J200, Motorola E398, Samsung E900, Nokia N73, Samsung F480, Nokia N82, N86, 5800, Omnia HD, SE C901, Wave 8500, 6303, N8, SGS II, Lumia 800, HTC 1S
Jest:ip4s

 #412230  autor: LuiN
 23 cze 2010, 08:32
Z pewną ociężałością, ale dotarł i do mnie testowy egzemplarz telefonu. Po 2 dniach zabawy trudno wyciągać jakieś wnioski, ale póki co nie narzekam nic a nic:)

Na luin.eu przykleiłem jako główny film z porównaniem ekranów Wave'a, 3GS-a i Nokii X6. Film jest taki dość nieformalny, ale nie bójcie się - będzie też drugie wideo, na którym łatwiej będzie się skupić:)

 #412486  autor: Mila89
 23 cze 2010, 22:51
Bardzo słabo czytało sie ten test... sorry ale Test telefonu to nie jest folwark pewien styl musi być zachowany(styl oficjalny) wiec nie mozna uzywać słow potocznych nie powinieneś pisać też w stylu "najpierw se kliknalem i pomyslalem se" mozna to inaczej ując
Mialem tez wrazenie ze w tym tescie zwracasz sie do czytelnikow jak do kolegów... nie było do zbyt "profesjonalne" ogolnie dalbym temu testowi 3+/10

Fajnie ze sie postarales ale popracuj nad stylem wypowiedzi :)