DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #52027  autor: adam3330sz
 06 lut 2006, 19:00
T-Mobile SDA Music czyli Qtek 8100

Telefon już sprzedałem ale specjalnie dla osób zainteresowanych tym oto modelem robię test.

W Pudelku znajdziemy:
-Telefon SDA Music (Qtek8100)
- Bateria ST26B (Li-ion 3,7V, 1050mAh)
- Ładowarkę DCWP CM-2
- Kabel USB – mini USB
- Słuchawki Stereo z suwakiem.
- Kaburę na Telefon
- CD z Oprogramowaniem (ActiveSync 3.7 jak i Outlook 2002) i CD T-Mobile infos
- Kartę pemieci miniSD 128mb + Adapter miniSD->SD
- Instrukcja Obsługi, krotka informacja obsługi telefonu i informacje o T-Mobile dodatkach
Obrazek Obrazek

Pierwsze wrażenie:
Już przy otwarciu pudelka znajdziemy na środku telefon a po bokach w pudelku dodatki do telefonu. Zestaw jest dosyć bogaty jak na telefon w standardzie (w Pudelku).
SDA jest oparty na Systemie operacyjnym Windows Mobile 2003 SE, który dosyć dobrze i szybciej chodzi od swojego poprzednika Windows Mobile 2002. Telefon SDA Music występuje jedynie w kolorze białym (zwykle, SDA w kolorze Czarnym, przy czym trochę inne dodatki sa w pudelku). Od razu, na co się zwraca uwagę to na bardzo duży ekran, bo aż 2,2 cale. Wymiarowo jest w normalnej wielkości 108x47x20mm przy swoim 2,2 calowym ekraniku to jest nie wiele, a waga telefonu z bateria, karta miniSD i karta sim wynosi jedynie 109gram. Pojemność maksymalna telefonu to 2GB karty miniSD. Jednak obudowa od T-Mobile SDA Music jest najprawdopodobniej gorsza od standardowego Qtek 8100 bo w niektórych miejscach odchodzi farba a ekran jest wręcz idealny po ok. 4miesiacach bez folii na ekranie nie miałem ani jednej rysy a ekran czasem spotykał się z kluczami.
Obrazek Obrazek Obrazek

Wyświetlacz:
Jak już wspominałem wyświetlacz jest o wielkości 2,2“ z rozdzielczością 176x220 a potrafi wyswiezlic 65.536 kolorów (wielkość ekranu można porównać z bateria Nokia BLC-2 np. od 3510). Tapeta może być standardowa od T-Mobile lub od Windowsa a także można sobie samemu ja ustawić. Co ciekawe, jeżeli chcemy ustawić sobie własną tapetę np. ze zrobionego zdjęcia możemy przybliżyć cos ze zdjęcia a tak jak przybliżymy możemy to ustawić jako tapetę, czyli tylko tak jak przybliżymy to będzie to pokazane jako tapeta a nie cale zdjęcie. Szkoda ze gif się nie porusza jako Tapeta. Ekran jest duży i czytelny.
Zdjecie wyswietkacza Obrazek

Odtwarzacz Windows Media Player:
MP3 czy WMA? Obydwa formaty są idealne do odtwarzania ich jako piosenki. Zarówno dobrze Windows Media Player odtworzy pliki WMV (video) a najlepiej jak by były o wielkości 176x220 bo wtedy można oglądać filmy na pełnym ekranie w poprzek.
Jeżeli natomiast chodzi o słuchanie muzyki to nie raz mnie bolały uszy ;) nie chodzi mi tu o to ze aż tak źle czy cos podobnego, chodzi mi ze tak głośno i wyraźnie. Wiec słuchanie muzyki to przyjemność. Na klawiszologi mamy pomocne specjalne klawisze zrobione do słuchania muzyki jak do tylu, play/pause czy do przodu. SDA odtwarza poszczególne formaty: WMA, MP3, WAV, AMR-NB, Midi.
Wejscie na sluchawki jest 2,5 jack
Zdjecie WMP 10 Zdjecie Filmu z WMP 10 Obrazek

Klawiatura:
Jest bardzo cicha z twardej gumy i jest podświetlana na biało a poszczególne literki i cyferki na klawiszach som dobrze czytelne. Standardowe klawisze dla Smartphonow tez mamy od razu pod ekranem takie jak 2 klawisze do wybierania funkcji, taki mały domek, który sprawia funkcje powrotu do pierwszej strony tak zwany desktop, i strzałkę kierująca się w lewo, która działa jako powrót z funkcji lub usuwanie liter w smsie. Telefonik posiada także specjalne klawisze takie jak skrót do Internetu, i obsługa WMP 10 (play/pause, powrót, dalej). Po bokach znajdziemy klawisz skrótu do kamery i na innym boku klawisze podglosnienia i ściszania głosu.

Menu:
Menu standardu dla Windows Mobile, czyli poszczególne podpunkty idące z góry na dół (1-9) a następnie kolejna strona z kolejnymi podpunktami. Podpunkty jakie znajdziemy w menu to Lista dzwonienia, Kontakty, Wiadomości, Kamera, My Media, T-Zones, Mobile Jukebox, Profile, Kalendarz, Ustawienia, ActiveSync, Album, EmailWiz, Internet Explorer, Java Manager, MSN Messenger, (SIMextra), Windows Media, Konfiguracja Bluetooth/GPRS, Gry, Dodatki. W standardowych telefonach Windows nie występują takie podpunkty jak
t-zones, Mobile Jukebox sa to skróty do stron internetowych, które maja uprzyjemnić muldimedia w telefonie. Każda ikona ma swoje logo i numerek wiec jak np. aparat ma numer 4 możemy od razu nacisnąć klawisz 4 by włączyć kamerę.
Obrazek

Wiadomości:
SMS, MMS, Email sa to standardy tego telefonu, które obsłużyć potrafi. Przy pisaniu wiadomości pokazuje nam się w lewym górnym rogu ile już napisaliśmy literek i ile nam pozostało do skończenia 1 wiadomości również, jeśli przekroczymy 160 znaków to ze już piszemy 2ga, 3cia, 4ta, 5ta, 10ta wiadomość. Przy MMSie pokazuje nam za to ile zajmuje MMS, ile znaków już napisaliśmy i ile MMSow wysyłamy. Jednego takiego samego SMSa czy MMSa można wysłać np. do 20 osób to jest dosyć pomocne szczególnie w święta, gdy chcemy złożyć życzenia większej ilości osób. Zaznaczamy odpowiednie nam osoby a następnie ten sam sms zostanie po kolejny wysłany do osób zaznaczonych.

Aparat:
SDA ma dosyć zwykłą kamerę 0,3mega pixla z 4krotnym zoomem o trzech rodzielczosciach zdjęcia 160x120, 320x240 i 640x480 zapisywanych w formacie JPEG. Zoom można tylko użyć czym jeśli jest mniejsza rodzielczosc tym większy zoom. Filmiki za to sa w 2 rozdzielczosciach takich jak 128x96 i 176x144 zapisywanych w formacie MPEG-4 (mp4), H.263 (3gp), Motion-JPEG AVI (avi). Filmiki można nagrywać dowolnej długości (w zależności od pamięci) lub ograniczyć je w KB przydatne do MMSow.

Książka telefoniczna:
Telefon może zapisać dowolna ilość kontakow a do poszczególnego kontaktu można sobie dopisać poszczególny dzwonek lub zdjęcie. Przy tworzeniu nowego kontaktu mamy dużo możliwych do ustawienia informacji o kontakcie. A sa to: Telefon Biurowy, Komórka, Telefon prywatny, Email, Telefon Biurowy 2, Telefon Prywatny 2, Kategoria kontaktu, Pager, Automatyczny telefon, Fax, Fax Prywatny, Telefon Sekretarki, Email 2, Email 3, Strona internetowa, Ustawisz dzwonek na kontakt, Zapisać jako, Pozycja, Dział, Firma, Adres Biura: Ulica, Miasto, Województwo, Kod pocztowy, Państwo, Prywatny Adres: Ulica, Miasto, Województwo, Kod Pocztowy, Państwo, Inne Adresy: Ulica, Miasto, Województwo, Kod Pocztowy, Państwo, Notatki, Urodziny (data urodzenia), Imieniny, Partner/ka, Dzieci, Sekretariat.
Jak widać jest do baaaaaaardzo dużą możliwość ustawienia informacji o poszczególnym kontakcie. Mnie wystarczyło tylko Imię i Numer komórkowy. SDA czyta kontakty z Telefonu jak i z karty SIM.

Dzwonki:
32 tonowa polifonia ze standardowymi 32 dzwonkami (niestety nie sa one za ciekawe) brzmi dosyc glosno i wyraznie. Dzwonek możemy sobie ustawic z MP3 (nie WMA) lub z filmiku (WMV) ale będzie tylko dzwonek bez filmiku. W SDA jest jeden specjalny oddzielny glsnik na Dzwonki.

Transmisja danych / Loncza:
GPRS 8 Class, Bluetooth, IrDA i mini USB.
Bluetooth ze standardowa prędkością 20kb/s. Kiedyś bardzo długo szukałem w ustawieniach jak włączyć port IrDA (z przyzwyczajenia od Motoroli Mpx200). Okazuje się ze ten IrDA jest ciągle włączona. Podłączenie Telefonu kablem do komputera jest tylko możliwe poprzez program ActiveSync. Komputer widzi telefon jako Urządzenie Przenośne/Multimedialne.
Po dobrym skonfigurowaniu ActiveSync 4.1 i podłączonym kablu USB możemy telefonem sufrowac po Internecie czy siedzieć na SmartGG albo MSN lub innych komunikatorach. Surfowanie po Internecie odbywa się przez przeglądarkę Internet Explorer. Naturalnie jest to telefon a nie komputer wiec nie bedze można każdej strony otworzyć.

Pamięć:
W telefonie RAM 64, ROM 32 + Karta miniSD (standard 128mb). Maxymalna wielkość karty to 2GB która na pewno na wszystko nam wystarczy.

JAVA:
Co do Javy niestety nie mogę za wiele powiedzieć bo nie testowałem tego dokładnie miałem tylko 2 gry zainstalowane jako JAVA mogę powiedzieć ze dosyć dobrze chodziły.

Bateria:
Bateria Li-ion 1050mAh która powinna nam wytrzymać 140godzin. Jak widać jest do dosyć mało. Mimo wszystko przy tak dużym ekranie i długim i głośnym słuchaniu muzyki telefon potrafił wytrzymać 2-3 dni a zwracam na to uwagę bo w Motoroli Mpx200 wytrzymuje bateria zaledwie 1dzien. Telefon można ładować na 2 sposoby, 1podlaczaja go pod ładowarkę lub podłączają go pod kabel USB przy włączonym komputerze.

Dodatki:
My Media – Wyszukiwanie Muzyki, Dzwonków, Zdjęć, Filmikow i gier na telefonie.
t-zones – tylko z karta T-Mobile a sa ta informacje, zdjęcia, filmiki, i podobne rzeczy (jak eraomnix)
Mobile Jukebox – tylko z karta T-Mobile a jest to internetowy odtwarzacz muzyki z serwisów T-Mobile
Kalendarz, Zadania, Data i Godzina z Budzikiem, Kalkulator, Dyktafon,
EmailWiz – nic innego jak prosta konfiguracja Outlooka na telefonie
MSN Messenger – Swiatowy komunikator internetowy (używałem bardzo często)

Podsumowanie:
T-Mobile SDA Music (HTC/Qtak 8100) jest to telefon dla Biznesmenów o nie wielkich wymiarach a dużych możliwościach. Jest to telefon bardzo Multimedialny wiec jest to mieszanka Biznesu z chwila Wolnego czasu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

inne informacje o SDA znajdziecie tutaj ze starszego postu
Ostatnio zmieniony 06 lut 2006, 19:27 przez adam3330sz, łącznie zmieniany 1 raz.

Siemens C35i->Nokia 3330->Nokia 8210->Siemens S45i->SonyEricsson T300->Nokia 3650->Sendo X->Motorola MPx200->Panasonic GD 87->SDA Music->SonyEricsson W550i->SonyEricsson W950i->SonyEricsson W910i->SonyEricsson W960->

 #52032  autor: mation
 06 lut 2006, 19:16
No ładny tescik tylko jest kilka błedów ortograficznych i językowych :P

 #52033  autor: adam3330sz
 06 lut 2006, 19:19
w tym poscie zapomnialem oddac :D
SORRY ZA BLEDY :D

Siemens C35i->Nokia 3330->Nokia 8210->Siemens S45i->SonyEricsson T300->Nokia 3650->Sendo X->Motorola MPx200->Panasonic GD 87->SDA Music->SonyEricsson W550i->SonyEricsson W950i->SonyEricsson W910i->SonyEricsson W960->

 #52035  autor: Skarpyta
 06 lut 2006, 19:28
Ładny test duzo zdjęć :wink:

Obrazek
Obrazek

 #52063  autor: Dragon
 06 lut 2006, 21:38
a moze pokusilbys sie o test tego SE ? :P

 #52066  autor: adam3330sz
 06 lut 2006, 21:52
TEST W550i KLIK!

tak to jest jak ktos nie uwaza :lol: :-D

Siemens C35i->Nokia 3330->Nokia 8210->Siemens S45i->SonyEricsson T300->Nokia 3650->Sendo X->Motorola MPx200->Panasonic GD 87->SDA Music->SonyEricsson W550i->SonyEricsson W950i->SonyEricsson W910i->SonyEricsson W960->

 #52070  autor: Rogal
 06 lut 2006, 22:27
Spoko Teścik :-D

 #52138  autor: daniel
 07 lut 2006, 13:07
lajtownie napisane :)

Lights are blinding my eyes...

 #52332  autor: adam3330sz
 07 lut 2006, 23:10
Dzieki!!! :D

info:
Dnia: 07.02.06
o Godzinie: 15:40
z Waga Paczki: 1,1KG
zostal dostarczony i wyslany SDA poczta :-D nie mam juz go :) ale najprawdopodobniej niedlugo kumpel kupi sobie tego SDA bo mu sie bardzo spodobal

Siemens C35i->Nokia 3330->Nokia 8210->Siemens S45i->SonyEricsson T300->Nokia 3650->Sendo X->Motorola MPx200->Panasonic GD 87->SDA Music->SonyEricsson W550i->SonyEricsson W950i->SonyEricsson W910i->SonyEricsson W960->