DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #50873  autor: adam3330sz
 02 lut 2006, 23:53
SonyEricsson W550i

To jest moj pierwszy test a w tescie przedstawie Wam telefon SonyEricsson W550i. Telefon jest calkiem nowym produktem tej firmy. Jak narazie dziala bez problemow jest telefonem klapkowym a raczej z obracana klapka. Z tego, co widac po nim jest on stworzony dla ludzi młodszych, którzy lubia ciekawie wyglądające telefony. Krodko mówiąc telefon Młodzieżowy.

W Pudelku znajdziemy:
- Telefon z pomaranczowa obudowa
- Baterie BST-37 (Li-Polymer 3,6V, 900mAh)
- Ladowarke CTS-60
- Kabel USB DCU-60
- Sluchawki HPM-70 + 3 rozne wielkości gumek na sluchawki
- Dodatkowa perlowa obudowa (mieni się jak kameleon)
- CD z Oprogramowaniem
- Instrukcja Obsługi
- Krodka informacja o telefonie, Krodka informacja o 3D Grach, Informacje o Gwarancji w kilku jezykach, Informacja o "PlayNow" i informacja o tym jak polaczyd DOBRZE telefon z komputerem.
Obrazek

Pierwsze wrażenie:
Telefon już na pierwszy rzut oka wyglada "inaczej" od wszystkich jest on mieszanka Zabawy, Techniki a także ciekawego wyglądu. Jest To telefon o nie dużych wymiarach 93mm x 47mm, lecz może jest troszke grobszy (23mm) i ciezszy (121gram) jak inne o tej wielkości telefony.Po rozlozeniu osiaga wielkosc 138mm (13,8cm). Wyposażony w wyświetlacz standardowej wielkości dla SonyEricssona czyli 1,8" z 262 tysiacow kolorow. Pojemność 256mb wbudowanej pamieci. Posiada klapke obracana w prawo lub lewo a klawisze podświetlane sa na pomarańczowo. Od razu można zauważyć 2 dziwne punkty a dokladnie sa 2 klawisze obok głośnika. Sa one wykorzystywane do Gier. Moim zdaniem telefon zostal z dobrych materiałów wykonany.
Obrazek Obrazek Obrazek

Wyświetlacz:
Wyswietlacz jest wielkosci 1,8" z rodzielczoscia 176 x 220 i z 262.144 kolorow wyświetlenia. Jako Tapete można ustawic dowolny plik graficzny jak.jpg czy .bmp a także .gif dzieki któremu obrazek będzie się poruszac. Podobnie jest z "Wygaszaczem Ekranu" w standardowym ustawieniu po ok. 20 sekundach pojawia się Zegar a nastepnie po kolejnych 10sekundach wylacza się ekran. Można tez zmienic zegar na dowolna Grafike. Po zablokowaniu klawiszy trwa wylaczenie ekranu ok. 10sekund. Ekran można Zciemnic z 100% na 50% przy czym zaoszczędzi się zuzycie bateri ale tez przy 100% oświetlenia jak się telefonu nie uzywa sam się sciemnia do 50% a nastepnie wylacza się ekran.

Odtwarzacz WALKMAN:
Jest to doskonaly odtwarzacz cyfrowy od Sony'go. Odtwarza zarówno muzyke w formacie MP3 jak i filmiki na pelnym ekranie w 3gp. Menu Odtwarzacza wyglada do zludzenia iPod iTunes, lecz moim zdaniem jest roszke bardziej uproszczone. Dźwięk muzyki na standardowych słuchawkach HPM-70 jest idealny. Słuchawki wygluszaja wszystko tylko słychać muzyke (dzieki gumka na słuchawkach). HPM-70 maja wejście Jack 3,5mm. Możliwość słuchania na 1 Glosniku (Mono) lub dwóch (Stereo), przy czym na Stereo telefon jest bardzo glosny a dźwięk jest nadal w bardzo dobrej jakości. Ustawienia dźwięku: Normalny, Bass, Mega Bass, Mowa, Wysoki dźwięk. Przy słuchaniu muzyki nie trzeba czekac by wczytal kolejna piosenke naciskamy next i już leci kolejna piosenka co mnie cieszy.
Obrazek

Radio:
Radio moze tylko dzialac po podlaczeniu sluchawek lub np. jak chcemy podlaczyc telefon pod jakias "Wieze HIFI" za posrednictwem kabla MMC-60 (mozna dokupic)
Telefon potrafi zapisac 20stacji radiowych w sekwencjach od 87,5 do 108,0MHz.
Zarówno ma tez RDS który czasem jest przydatny :D dźwięk jest tez doskonaly ale cichszy jak na mp3.Mozna słuchać radia na Głośnikach także dosyc glosno i wyraznie. Jestem bardzo zadowolony ze po kliknieciu klawisza "Szukaj" od razu mogę słuchać nastepna stacje i tak za każdym kliknieciem słuchamy kolejnej stacji tak jak by telefon miał by je już zapisane. A piesze to, dlatego ze kiedys trzeba było czekac az telefon znajdzie stacje
Obrazek

Klawiatura:
Klawisze sa podzielone na 2 czesci, jako Funkcjonalne, czyli klawisze obsługujące caly telefon jak "Akceptuj", "Anuluj" czy "klawisze sterowania" a terze klawisz szybkiego skrotu do Internetu i klawisz do odtwarzacza Mp3 Walkman. Droga czesc klawiszy to klawisze numeryczne, którymi się dobrze pisze SMSy i sa wyraznie i dobrze podświetlone. Osoby co Pisza malo smsow (np. ja :D) nie musza praktycznie wogule otwierac klawiatury bo telefon można obsłużyć klawiszami funkcjonalnymi. Mamy tez klawisze po boku telefonu jak klawisz "Play/Pause" do odtwarzania muzyki lub wlaczenia ostatniego odtwarzanego odtwarzacza (Mp3 lub Radio) da się tez ustawic żeby po naciśnięciu włączał tylko jedna z tych rzeczy. Klawisze podglasniajace telefon podczas rozmowy a przy odtwarzaniu muzyki przy krótkim naciśnięciu dzala jako podglosnienie lub zciszenie muzyki a przy dłuższym naciśnięciu przelancza na nastepna piosenke lub na poprzednia w zależności w która strone się klika. A także dziala to jako ZOOM przy robieniu zdjęć.I klawisz skrotu do Aparatu. Mamy również suwak do blokowania klawiszy lub przy wlaczonym aparacie do wlaczenia "Flesh'a".
Obrazek

Menu:
Do menu mozna dostac sie po kliknieciu prawego klawisza okresnolego jako "Menu" lub po kliknieciu środkowego klawisza manipulatora. W menu znajdziemy standardowy wygląd 12 ikonek jak dla SonyEricssona. PlayNow, Internet (Wap), Dodatki, Aparat, Wiadomości, Walkman, Menadżer Plikow, Kontakty, Radio, Lista Dzwonienia, Organizer, Ustawienia.
Wszystkie ikonci sa Animowane czyli mniej lub wiecej poruszaja sie. Przy czym nie obciaza lub nie spowalnia to telefonu, ktory dosyc szybko chodzi nie jak wczesniejsze modele ze czasem myslal co robbic.
Menu można zmienic na ladniejszy wygląd taki jak tu:
Obrazek

Wiadomości:
Smsy, Emsy, Mmsy czy eMail? Nic strasznego wszystko obsłuży ze słownikiem T9.
Przy pisaniu Smsa (160znakow) po wypisaniu 140znakow jesteśmy informowani (pokazuje się na ekranie) ze zostalo nam 20 znakow do skonczenie 1-go smsa niestety telefon nie pokazuje nam ze zaczynamy nastepnego smsa lecz oznajmia nam krodkim dźwiękiem to.
Wyslane smsy zapisuja się w folderze "Wyslane Smsy". Najciekawsze dla mnie to ze można Texty sobie np. z smsow kopiowac podobnie jak w telefonach symbianowych.

Aparat:
W550i wyposażono w 1,3Mega Pixelowy Aparat o trzech rozdzielczosciach Duza(1280x1024), Srednia(640x480) i Mala(160x120) z 4 krotnym digitalnym Zoomem. Niestety Zoom można tylko uzyc w wielkościach 160x120 jako 4krotny zoom lub w 640x480 jako 2 krotny zoom. Trzeba dodac ze telefon musi być zamkniety by moc zrobic zdjecie (szczerze lepiej się tak trzyma go) W550i ma Menu Kamery jak w normalnym aparacie cyfrowym takie jak: Przejscie w tryb Foto lub Video, Rodzaj zdjęcia czyli czy ma być normalne zdjecie, panoramiczne, z rama, lub 4 zdjecia pokoleji, wielkość Zdjęcia, tryb nocny, Flesh, Zdjecie zrobione po 10sek., efekty na zdjęciach, jakość zdjęcia do waronkow, jakość Zdjęcia, Dźwięk aparatu i data na zdjęciu. Nagrywanie Video jest w rozdzielczości 176x144 lub 128x96 za to tu możemy używać 4krotnego zoomu przy nagrywaniu i innych podobnych funkcji jak przy zdjęciu. Zdjęcia zapisywane sa w formacie JPG a filmy w 3GP
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Książka telefoniczna:
Jeszcze nie wiem ile można zapisac maksymalnie kontaktow ale do każdej osoby można dopisac podpunkty takie jak: Imie, numer, email, strona internetowa, zdjecie, dzwonek, nastepnie dane osoby
tytul osoby, firma, ulica, miasto, województwo, kod pocztowy, Panstwo, i jeszcze raz to samo jeżeli soba ma 2 miejsca zamieszkania;), informacja i data urodzenia. Wiec, jeżeli komus cos takiego jest potrzebne to może zapisac sobie pod poszczegolna osoba. Można ustawic osoby jako Grupy.

Dzwonki:
40 tonowa polifonia. W standardzie jest ok. 20 dzwonkow do wyboru w tym sa tez dzwonki MP3, tez można ustawic swoja ulubiona piosenke z odtwarzacze MP3, na jaki kolwiek dzwonek. W550i posiada 2 Glosniki (Stereo) do odtwarzania Muzyczek. Głośniczki sa dobrze umieszczone i bardzo wyraznie i glosno słychać dzwonki.

Transmisja danych / Loncza:
GPRS class 10, Bluetooth, IrDA, USB
Bluetooth 10m zasiegu i najszybciej wysyla mi 40kb/s czyli standardowa szybkosc jak na Bluetooth, zato jak podlaczymy telefon poprzez USB mozemy kombinowac i rozmieszczac pliki w jego pamieci poprzez komputer.Po podlaczeniu dziala jako "dodatkowy twardy dysk" a raczej "przenoscne uzadzenie"

Pamięć:
W telefonie mamy 256mb dynamicznej pamieci lecz do wykozystania mamy 235mb ale przeciez to tez nie tak malo. Pamiec przeznaczona do Zdjęć, Filmikow, Gier, Dzwonkow, Muzyki. Telefon niestety nie ma Slotu na karty pamieci lecz 235mb to chyba wystarczająco? Mnie wystarcza :)

JAVA:
W telefonie sa 3 gry takie jak "Extreme Air Snowboarding 3D", "Gauntlet" i "WormsForts 3D". W gry standardowo gra się w pozycji poziomej i dlatego sa 2 dodatkowe klawisze przy głośniczku pomagające w funkcjonalności/obsludze gier. Można oczywiście w pionowej pozycji grac tez, lecz o wiele wygodniej się trzyma w rece telefon jak jest w pozyci poziomej. Gry sa ciekawe i czasem za bardzo się wciągam :P
Obrazek Obrazek Obrazek

Bateria:
Li-Polymerowa o wielkości 900mAh. Producent zapwenia ze telefon bez uzytkowania powinien wytrzymac az do 16dni! Przy dziennym słuchaniu muzyki ok. 2godziny na słuchawkach, tez "jakis" czas sluchania muzyki na glosniczkach, pisaniu kilku smsow, dzwonieniu po kilka minut, i graniu telefon wytrzymuje mi ok. 3-4dni

Dodatki:
- MusicDJ (znany takze z poprzednich modeli)
- VideoDJ
- PhotoDJ
- Pilot Bluetooth (znany juz z K700i)
- Radio z RDS
- Kalendarz, Notatki (również glosowe)
- Timer, Stoper, Latarka, Kalkulator, Code-Memo
- zmienne obudowy
- UPDATE SOFTWARE - telefon aktualizuje sam System jezeli powstala nowsza ulepszona wersja. Update dziala poprzez GPRS.

Podsumowanie:
SonyEricsson W550i jest telefonem Multimedialnym i jest kierowany do osob, które lubia takie bajerki. Polecam ten model jeżeli potrzebujesz mieć Telefon + mp3 + radio + kamera w jednym z ciekawym stylem za przystepna cene.

P.S. i jak wam się podoba mój pierwszy test? Jakies pytania? Krytyka? Oczekuje na wszystko :P

P.S.2 za wszystkie bledy SORRY!

Obrazek

dodam tutaj jeszcze fotki porownywajace wielkosc W550i z D600
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

POPRAWIONE FOTY!

Powiedzmy ze tutaj zrobilem sobie TUNING podswietlenia telefonu ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lut 2006, 14:30 przez adam3330sz, łącznie zmieniany 6 razy.

Siemens C35i->Nokia 3330->Nokia 8210->Siemens S45i->SonyEricsson T300->Nokia 3650->Sendo X->Motorola MPx200->Panasonic GD 87->SDA Music->SonyEricsson W550i->SonyEricsson W950i->SonyEricsson W910i->SonyEricsson W960->

 #50939  autor: adamos
 03 lut 2006, 12:51
Test tak ogólnie to spoko, zawiera wszystko co potrzeba + dobre fotki
trochę błędów jest ale wybaczamy :)

 #50952  autor: Skarpyta
 03 lut 2006, 14:05
fajny test ładnie rozpisany i dużo fajnych zdjęć Brawo :smt006

Obrazek
Obrazek

 #50960  autor: adam3330sz
 03 lut 2006, 14:27
dodalem jeszcze foty porownywajace wielkosc W550i z D600
Ostatnio zmieniony 06 lut 2006, 22:13 przez adam3330sz, łącznie zmieniany 4 razy.

Siemens C35i->Nokia 3330->Nokia 8210->Siemens S45i->SonyEricsson T300->Nokia 3650->Sendo X->Motorola MPx200->Panasonic GD 87->SDA Music->SonyEricsson W550i->SonyEricsson W950i->SonyEricsson W910i->SonyEricsson W960->

 #50962  autor: tomekk
 03 lut 2006, 14:35
Hmmm od pewnoego czasu interesuje sie tym fonem... ale na razie nie mam na niego kasy :( Mysle ze jak dla mnie tel super :!:

Tescik bardzo dobry, chyba utwierdził mnie w przekananiu ze to b.dobry tel dla mnie :)

 #51018  autor: Rogal
 03 lut 2006, 16:46
Siuper tescik :D :wink:

 #51020  autor: Skarpyta
 03 lut 2006, 17:05
kurcze mi sie fotki nie chca powiększyc;/

Obrazek
Obrazek

 #51058  autor: daniel
 03 lut 2006, 19:35
Excelent work, well done :wink: :)

Zastanawiam sie pomiedzy w550,w800, a d600... nie wiem co wybrac... ale musze jeszcze od ojczulka 100 poundsow wyciagnac :)

Lights are blinding my eyes...

 #51127  autor: adam3330sz
 03 lut 2006, 22:24
dziekuje :-D

widze ze kilka osob mowilo ze nie dzialaly te dodatkowe fotki porownywalne wielkosci w550i z d600 i hmm mieliscie racje... cos odbilo i nie pokazywalo fotkow ale juz naprawilem wszystko i mozecie ogladac :-D

Siemens C35i->Nokia 3330->Nokia 8210->Siemens S45i->SonyEricsson T300->Nokia 3650->Sendo X->Motorola MPx200->Panasonic GD 87->SDA Music->SonyEricsson W550i->SonyEricsson W950i->SonyEricsson W910i->SonyEricsson W960->

 #51196  autor: ariels
 04 lut 2006, 10:31
Myślałem jak go zobaczyłem na tych pierwszych fotkach, że to cegła jednak jest, ale po porównaniu z D600 widac ze jest tylko troche wiekszy, a D600 jest bardzo mały (wg mnie).

 #51201  autor: adam3330sz
 04 lut 2006, 10:58
hehe kiedys tez myslalem ze w550i to cegla dopuki go nie kupilem :) a specjalnie zrobilem zdjecia z d600 bo wiekszosc wie jaki d600 jest wielkosciowo :)

Siemens C35i->Nokia 3330->Nokia 8210->Siemens S45i->SonyEricsson T300->Nokia 3650->Sendo X->Motorola MPx200->Panasonic GD 87->SDA Music->SonyEricsson W550i->SonyEricsson W950i->SonyEricsson W910i->SonyEricsson W960->

 #83017  autor: uśmiechnięty
 29 cze 2006, 22:10
Ja bym tylko wymazał pierwszą linijkę z pierwszej części.
Pamiętaj zasadę: "Nigdy nie pisz o czym zamierzasz pisać, pisz po prostu o tym"

[ Dodano: 2006-06-29, 22:22 ]
A test ogólnie miodzio:)