DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #406205  autor: stypulkovski
 22 maja 2010, 22:00
comander009 pisze:Ogólnie test dobry ale sprawia wrażenie jakby autor był nieobiektywny.
Czyli? O co konkretnie chodzi? (jakieś przykłady, itp.)

 #406206  autor: comander009
 22 maja 2010, 22:03
To wstawka o złomiastych n-kach Nokii.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #406210  autor: orson_dzi
 22 maja 2010, 22:11
A która N-ka równa się jakością wykonania do większości Samsungów, bo takiej nie kojarzę?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #406213  autor: comander009
 22 maja 2010, 22:23
Nie wszystkie N-ki są takie. Np N76, miałeś ją kiedyś w rękach.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #406218  autor: orson_dzi
 22 maja 2010, 22:41
comander009 pisze:N76
Nic specjalnego. Chociaż lepiej niż w N85 czy N73 ale gorzej niż w N91 albo N93.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #406221  autor: comander009
 22 maja 2010, 22:49
Możesz wielbić Samsunga, ale tak naprawdę za jego sukcesem stoi to że zalewają rynek wszelakimi modelami. Przecież samsung jest na rynku telefonów dużo krócej niż Nokia a wiesz ile ma modeli? Ponad 600, a Nokia? Prawie 400

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #406222  autor: stypulkovski
 22 maja 2010, 22:51
I powoli tworzy się wzajemna wymiana argumentów - szkoda tylko, że w takiej formie. Po polsku - robi się kłótnia. Podyskutujcie - ale na PW.

 #406224  autor: comander009
 22 maja 2010, 22:54
Sory poniosło mnie trochę...

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #407070  autor: Vieslav
 28 maja 2010, 11:49
Pytanko: mógłbyś zrobić zdjęcie z telefonem w dłoni, tzn tak jak się go normalnie trzyma? Nie jestem w stanie sobie wyobrazić wymiarów telefonu: ma wielki wyświetlacz i do tego klawisze pod spodem.
Wiem, że było w teście, ale jeszcze raz zapytam: czy klawisze są wygodne? Do tej pory preferowałem duże, takie jak w LG KF300, Motorola V9 również mnie zadowalała. Ale już np na N70 nie potrafię pisać. Ważne jest dla mnie, aby klawisz wciskać całym palcem a nie paznokciem.

 #407074  autor: orson_dzi
 28 maja 2010, 12:13
Nie mam go już z 9 miesięcy ;) .

Spróbuj może narysować go na kartce i jakoś porównać?

A klawiatura dla mnie była bardzo wygodna. Używałem różnych klawiszy i te jak dla mnie było jednymi z lepszych. K550i jest daleko w tyle za nimi.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #407079  autor: helmutthegreat
 28 maja 2010, 12:59
Dla mnie te klawisze trochę za ciężko chodzą, ale ogólnie nie jest źle. Dużo lepiej niż w mojej poprzedniej motce E8. Ale do E50 i E51 nie ma co w ogóle porównywać - tam sa idealne.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #408835  autor: kowcio
 05 cze 2010, 14:11
Fakt faktem, że telefon jest wielki, ale jak trzymałem go to nie budził moich obaw o wygodę użytkowania. I w dodatku porządnie skręcony. Jednak wiem, ze to telefon nie dla mnie.
Klawiatura rzeczywiście wygodna, na pewno lepsza niż ta w SE K550i. Ale telefon musi być duży jak ma taki ekran. Wyjątkiem jest taka E52, która mimo dużego ekranu jest dość zgrabna, chociaż malutka ona nie jest (ale mniejsza być nie może).

 #409634  autor: szczeka
 08 cze 2010, 20:06
mnie tez klawiatura przypadla do gustu, wygodne klawisze

za to trackball - porazka

 #432476  autor: kutulu
 29 wrz 2010, 14:42
j od siebie dodam
Samsung, więc... ograniczenia?

Koreański producent przyzwyczaił nas już do wprowadzania różnych, mniej lub bardziej denerwujących ograniczeń w swoich modelach telefonów. Na szczęście i550 jest tych rzeczy pozbawiony.



Ograniczenie jest jedno i jak dla mnie dosc irytujące - brak możliwości nagrywania rozmów - zarówno z poziomu samego "dyktafonu" jak i programowo - żaden "call recorder" nie zadziała na tym modelu

:-(

 #458835  autor: Ramirez
 09 lut 2011, 21:04
lukaaasz155 pisze:A ja zakupiłem nie dawno I550w używany, na gwarancji do lipca 2010 w dobrym stanie tylko coś jest chyba nei tak z baterią mianowicie trzyma mi jeden dzień tzn. jak w nocy ładuje to wieczorem znowu podłączam go bo już jest rozładowany. Dodam, że nie włączam nawigacji i wifi i nie używam go za mcno, kilkanaście sms, 30min muzyki, 5min połączeń i jakiś program wejśc czy coś podobnego ale to też nie za długo.. Bateria do wymienienia czy jak?
No i drugie pytanie czy idzie wyłączyć podświetlenie klawiatury?

Mimo że to stary wpis to napisze swoje odczucia co do i550W i baterii. Wygląda na to że ten typ tak ma. Miałem to samo niestety. Prawie telefon nieużywany a bateria w oczach schodziła. Ten soft dla Playa w moim odczuciu jest jakiś skopany. Natomiast po wgraniu zwykłego softu niebrandowanego od zwykłego i550 z baterią było trochę lepiej. Przynajmniej bateria od samego leżenia tak nie padała jak wcześniej. Tylko oczywiście nie będziemy mieli wtedy wifi ale cos za coś. W dodatku telefon jakoś lepiej chodził i w moim odczuciu poprawił się zasięg jak porównywałem sobie w tym wbudowanym netmonitorem którego uruchamia się kodem *#0011#

Często można spotkać informacje że soft i550 nie pasuje do i550W ale to nieprawda bo sam zmieniałem w nim softy, i nie było żadnego problemu ale co prawda zawsze jakieś ryzyko istnieje ze windows zgłupieje i coś nie wyjdzie. Ale na win xp nie ma problemu z tym. Być może na nowszych windowsach jest jakieś ryzyko.

Co do ograniczeń to nie działają programy do nagrywania rozmów, nie działa też fring. Dało sie zainstalować, uruchomić ale podczas rozmowy testowej nic nie słychać. Nie można uruchomić programu Ovi Nokia Map 3. Znaczy jak się pokombinuje to działa wersja 2.0 ale w wersji 3 obraz jest skopany.

 #458861  autor: orson_dzi
 09 lut 2011, 22:39
Ramirez pisze:Często można spotkać informacje że soft i550 nie pasuje do i550W
A tego nie widziałem. Pasuje jak najbardziej.
Czytałem też o rzekomym posiadaniu WI-FI przez i550 ale jednak rzeczywiście go nie ma. Po wgraniu softu z i550w pojawia się taka opcja w menu ale nie działa.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #476057  autor: Adamek0203
 15 maja 2011, 22:11
Kilka pytań.
Jak w dłuższej perspektywie sprawuje się trackball? (awaryjność)
Czy bardzo utrudnione jest przeglądanie stron właśnie przez niego?
Wygodnie przegląda się pdf-y? I do jakiej wielkości są obslugiwane?

 #476164  autor: Vieslav
 16 maja 2011, 15:07
Mam i780, trochę podobny więc się wypowiem. Nie mam trackballa lecz touchpad. Strony przegląda się dobrze, ekran jest mały, więc kursorem możesz sobie wskazać precyzyjnie co chcesz kliknąć, samo przewijanie jest troszkę męczące, więc zawsze używam do tego rysika. Nie znam symbianowej przeglądarki PDFów, ale wyświetlacz jest dla mnie trochę za mały do przeglądania dokumentów. O ile dokumenty office w miarę dobrze się ogląda (możesz włączyć zawijanie wierszy) o tyle z PDFem jest gorzej - jak powiększysz to musisz latać po całym żeby przeczytać całość. Przeczytaj mój test i780, telefony są bardzo podobne jeśli chodzi o parametry. Sam miałem wybierać i550w ale zrezygnowałem właśnie na rzecz i780.

 #476206  autor: Adamek0203
 16 maja 2011, 19:54
Dzięki za odzew.
Co do i780 nie jestem przekonany. Fakt początkowo byłem wręcz zachwycony ale... Po przeczytaniu testu bardzo niepokoi mnie fakt luźnego złącza słuchawkowego. Dość często słucham muzyki czy to podczas biegania czy jazdy rowerem. A to byłby istotny mankament. Po drugie - zawieszanie się telefonu z windowsem. Jest aż tak źle?
Nie wiem co było punktem przeważającym za i780. W moich oczach wygląda to tak:
za i550
-cena
-złącze słuchawkowe
-symbian (chociaż tu nie do końca)

i780 za to kusi qwerty. Sam już nie wiem.

 #476220  autor: orson_dzi
 16 maja 2011, 21:20
Adamek0203 pisze:fakt luźnego złącza słuchawkowego. Dość często słucham muzyki czy to podczas biegania czy jazdy rowerem. A to byłby istotny mankament
Też mi problem. Zamiast luźnego złącza bardziej bałbym sie, że mi uszy urwie od jakości dźwięku z i780. i550 też cudowny nie jest ale już lepszy.
Adamek0203 pisze:trackball? (awaryjność)
Jest dobrze uszczelniony, więc nic pod niego nie wlezie, a o jakiś uszkodzeniach nie słyszałem.
Adamek0203 pisze:utrudnione jest przeglądanie stron
W sumie wolę pokręcić kulką, jak klepać w d-pada.

PDF-ów nie pamiętam.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)