DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #246672  autor: emvnem
 19 sty 2008, 23:31
Samsung F300

Zestaw :
# telefon SAMSUNG F300
# pokrowiec z bateria
# ładowarka sieciowa
# zestaw słuchawkowy stereo STEREO 2 cześsciowy
# kabel USB
# płyta CD z oprogramowaniem
# instrukcja obsługi
# adapter
# karta 1GB microSD
# pudelko

Wygląd :
Telefon bardzo ładnie prezentuję sie od strony multimedialnej, gorzej juz ze stroną podstawową telefonu... Wyświetlacz mógł być trochę większy.
Telefon bardzo dobrze leży w dłoni... Klawiatura bardzo wygodna.
Telefon ze po stronie multimedialnej ma 1 normalny klawisz i 4 dotykowe co jest dużym minusem.
Po bokach mamy :
-Przyciski regulujące dźwięk
-Blokada Klawiszy
-Zamiana działania stron telefonu
-Jedno wejście na Słuchawki i Ładowarkę
-Wejście na kartę
-Wejście na kartę sim
Srebrne dodatki i boki telefonu są świetnie dopasowane i bardzo pooprawiają wygląd telefonu.
Wymiary : 104x44x9 mm
Waga : 78 g

Zdjęcia :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiadomości :
Pisanie sms to zaleta tego telefonu z uwagi na to że klawiatura jest bardzo wygodna i bardzo szybko można na niej pisać.

Aparat :
Telefon posiada aparat 2mpx z możliwością nagrywania video.
Aparat nie posiada AF i ma x4 zoomu.
Sam aparat ma bardzo dużo funkcji takie jak ramki efekty rozmiar zdjęc itd. Lecz zdjęcia wychodzą średniej jakości. Nagrywane Filmiki również pozostawiają wiele do życzenia.
Oto zdjęcia z telefonu :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyświetlacz :
Telefon posiada dwa wyświetlacze pierwszy po stronie zwykłej świeci 65.tys kolorów i ma rozdzielczość 176 x 65, 1,4 cala
a drugi świeci 262.tys kolorów i ma rozdzielczość 176 x 220, 2,1 cala.

Zwykły wyświetlacz jak pisałem jest zbyt mały jak na moje oko ale szybko sie idzie do niego przyzwyczaić. Wszystko jest wyraźne i proste więc nie ma żadnych problemów.

Obrazek

Wyświetlacz po stronie multimedialnej jest bardzo dobry. Duża ilość kolorów które są bardzo dopasowane, nasycone itd.
Kolory są żywe a wyświetlacz bardzo czytelny.

Obrazek

Multimedia :
Telefon posiada BT dzięki czemu można sie wymieniać wszystkim co mamy na telefonie. Posiada jave lecz na telefonie sobie nie pogramy ze względu na to że na jednej stronie gdzie jest klawa jest za mały wyświetlacz a z drugiej nie ma klawy wogule.
Telefon bardzo dobrze radzi sobie z filmami. Odtwarza pliki 3gp, mp4 i avi !!! Filmy nie przycinają sie bardzo sprawnie telefon je przewija i można oglądać na pełnym ekranie.

Muzyka :
Teraz dotarliśmy do głównego punktu tego telefonu.
Telefon posiada dobry odtwarzacz mp3 o dobrym playerze.
Odtwarza wiele formatów muzycznych.
Nie ma kłopotów z przewijaniem czy szukaniem piosenek.
Nawet przy sporej ilości mp3 telefon świetnie sobie radzi.
Muzyka na słuchawkach jest świetna !!! Nie słyszałem zeby telefon grał lepiej na słuchawkach niż ten Samsung. Dźwięk jest bardzo głośny o głębokim bassie i świetnie ustawiony.
Muzyka na głośniku już nie jest idealna. Sam dźwięk jest bardzo czysty o bardzo wysokiej jakości i o dużym bassie lecz nie jest zbyt głośny...
Głośność można porównać do k700i. Jak na telefon muzyczny dźwięki mogły być trochę głośniejesze.
Telefon posiada radio które również gra bardzo czysto i głośno. Brakuje tylko RDS. Bardzo dokładnie szuka stacji i odbiera.

Inne :
System głośnomówiący, bateria trzyma ok. tygodnia. Dużo pamięci wewnętrznej, dyktafon.

Plusy i Minusy :

+Świetny Dźwięk na słuchawkach.
+Dobry dźwięk na głośniku.
+Multimedialny wyświetlacz
+Radio
+klawiatura
+odtwarzacz video

+/- aparat

-mały przedni wyświetlacz
-kiepska klawiatura po stronie multimedialnej
-kręcenie video
-za ciche dźwięki na głośniku
-brak EQ
-brak możliwości w granie w gry java.

 #246676  autor: kebulon
 19 sty 2008, 23:53
no no no :D naprawde super :-) .Tylko niewiem czemu ,ale tak jak teścik 5700 tak i ten bardzo szybko się czyta :( .Ale naprawde niemam zastrzeżeń .Daje 8.5/10 :-) pozdro

 #246681  autor: Gt500
 20 sty 2008, 02:02
Mam pytanie: da się w tym samym momencie słuchać muzyki i np. pisać sms-a?

 #246687  autor: kebulon
 20 sty 2008, 10:05
emvnem pisze:bateria trzyma ok. tygodnia
:shock: to mnie jeszcze zdziwiło

 #246695  autor: Xy
 20 sty 2008, 11:35
Test 8/10. Troche za krotki. Sam telefon jednak rozczarowuje ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #246701  autor: emvnem
 20 sty 2008, 12:03
Bateria trzyma bardzo długo gdy nie używamy większego wyświetlacza... bo ile taki malutki wyświetlacz może zjeść baterii ;)

 #261889  autor: Alek06
 14 kwie 2008, 21:17
Wiecie ze ten telefon juz kosztuje około 350 zł.Szok,widziałem go w Vobisie .A jeszcze niedawno był o wiele drozszy.Jak to sie opłaca poczekac.

 #261894  autor: kowcio
 14 kwie 2008, 21:26
Alek06 pisze:Wiecie ze ten telefon juz kosztuje około 350 zł.Szok,widziałem go w Vobisie .A jeszcze niedawno był o wiele drozszy.Jak to sie opłaca poczekac.
dokładnie. za 550 zł w Saturnie był. jednak jakoś nie przekonał mnie do siebie. 6300 wybrałem.

w ogóle to taki fajny telefonik.
a test także fajny :-)

 #262026  autor: user_delete3
 15 kwie 2008, 18:34
Pisanie sms to zaleta tego telefonu z uwagi na to że klawiatura jest bardzo wygodna i bardzo szybko można na niej pisać.
Czym można pisać na klawiaturze ? Długopisem ?
emvnem pisze:Aparat nie posiada AF i ma x4 zoomu.
Jakiego rodzaju zoom ? Optyczny czy cyfrowy (oczywiście cyfrowy, ale powinno być to ujęte, przecież to test telefonu).
emvnem pisze:Lecz zdjęcia wychodzą średniej jakości.
W porównaniu do czego ?
Multimedia :
Telefon posiada BT dzięki czemu można sie wymieniać wszystkim co mamy na telefonie.
To muzyka nie zalicza się do multimediów. Wątpię czy za pomocą bluetooth prześlesz wszystko co masz w telefonie, karty pamięci nie wyślesz przez bluetooth.
Odtwarza wiele formatów muzycznych.
A dokładniej ?
emvnem pisze:Dużo pamięci wewnętrznej,
A dokładnie to ile ten telefon posiada pamięci wewnętrznej ?
emvnem pisze:+/- aparat
To jak jest z tym aparatem ?
emvnem pisze:kręcenie video
Kreci się watę cukrową, a video można co najwyżej nagrywać.
Ten test trudno jest nazwać testem.

 #263100  autor: ;Domelo
 22 kwie 2008, 11:05
Telefon jak i test spoko . Ale mi by jednak przeszkadzała multimedialna strona w czasie pisania smsa :P . Ciekawe jak on gra na głośniku . Do B&O na bank się nie umywa :D

[ Dodano: 2008-04-22, 11:08 ]
A i rzeczywiście bateria zadziwia . Jednak dużo zależy od wyświetlacza :)

c210-->k700-->w610-->w810i-->w715-->w810i-->C905-->Neo V-->Xperia P


Nokia - zakała telefonów :smt005

 #264970  autor: Pb
 05 maja 2008, 23:00
Zabawka może i ładna,ale koszmarnie niepraktyczna.
Wyobraźcie sobie korzystanie z GG na tym samsungu,hehe.
Mimo to podejrzewam,ze ten telefonik znajdzie jeszcze sporo zwolenników.

Kiedy test jakiegoś telefonu do dzwonienia?;)

 #298330  autor: Rymek
 18 lis 2008, 10:26
iaro pisze:Zabawka może i ładna,ale koszmarnie niepraktyczna.
Wyobraźcie sobie korzystanie z GG na tym samsungu,hehe.
Mimo to podejrzewam,ze ten telefonik znajdzie jeszcze sporo zwolenników.

Kiedy test jakiegoś telefonu do dzwonienia?;)
Ze względu na brak wgrania Javy i gier nie wgrasz sobie również GG :)

Posiadam ten telefon od paru miesięcy i powiem tyle że do dzwonienia to się on nadaje bardzo dobrze za to brakuje mu paru rzeczy:

Pierwszy minus to brak kalkulatora a poprzez problemy z Javą brak możliwości wgrania nawet jakiegoś javowego kalkulatora czy też gry na wypadek nudzenia się na wykładach.

Większy problem dotyczy części multimedialnej a dokładnie odtwarzacza MP3 co myślę jest największym błędem jaki mogli popełnić konstruktorzy a w sumie to programiści:

Podczas odtwarzania a dokładnie rozpoczęcia odtwarzania utworu i to niezależnie od tego czy zaczynam odtwarzać czy jestem w trakcie słuchania i przeskakuje kolejny utwór jest on odtwarzany od pierwszej sekundy może opóźnienie wynosi ewentualnie pół sekundy ale poprzez co potrafi zgubić pierwsze nuty utworu co po zauważeniu zaczyna być bardzo drażniące szczególnie dla osoby lubiącej słuchać muzyki. Dodatkowo przy zmianie utworu gdy jestem po stronie telefonu i słuchając muzyki piszę SMS-a w momencie przeskoczenia następnej piosenki telefon sie przywiesza na chwilę.

Podobna sytuacja jest przy pisaniu SMS-a gdy telefon informuje nas komunikatem o tym że zaczynamy kolejną wiadomość poprzez co jeśli chcemy na przykład wpisać "o" i jest ono pierwszą literą kolejnej wiadomości po pierwszym naciśnięciu klawisza "6" pojawi się komunikat na sekundę na przykład o treści "2 Wiadomości" czy tam ile ich jest i po zniknięciu komunikatu mamy już literę "m" na ekranie i musimy szybko nacisnąć dwukrotnie "6" inaczej zostanie "m" i wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wpisać "o" i skasować potem nasze wcześniejsze "m" niby szczegół ale jednak drażni.

No i ostatnia wada ale ona dotyczy wszystkich samsungów, czyli wejście słuchawek i zasilacza jest tym samym wejściem i podczas ładowania nie można sobie słuchać muzyki na słuchawkach, mi osobiście przydała by się taka funkcja, gdyż lubię sobie posłuchać muzyki do snu i nie mieć nad ranem rozładowanego telefonu a niestety w momencie gdy już ucieknie jedna kreska z baterii mogę mieć pewność że następnego dnia rano po takim całonocnym graniu mam dosłownie godzinę, może czasem dwie słuchania a potem player nie będzie chciał pracować ze względu na słabą baterię.

Za to musze pochwalić same słuchawki nie dość że douszne słuchawki z zestawu grają wręcz genialnie to można za mikrofonem odczepić standardowe słuchawki i za pomocą mini jacka podłączyć sobie inne słuchawki.

Ogólnie bardziej jestem zadowolony bardziej z niego jako aparatu telefonicznego niż odtwarzacza MP3 co do filmów nie testowałem za bardzo ale jeszcze nie wiem jakie formaty filmów obsługuje.

No to starczy moich wypocin

a i mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś słyszał może o jakimś alternatywnym oprogramowaniu do tego telefonu może ono nie będzie zżerać tyle pamięci i czasu procesora i nie będzie problemu z odtwarzaniem mp3.

A odnośnie recenzji to dodam tyle że zabrakło tam paro bardziej obiektywnych opini gdzyż była ona robione jak widać przez osobę lubiącą ten telefon.

Pozdr
Rymek

 #298354  autor: kowcio
 18 lis 2008, 13:54
Ja mam pytanie do tego telefonu- jak pisze się wiadomość, to wprowadzany tekst wyświetla się na małym wyświetlaczu? Czy da się widzieć wprowadzone dane na tym dużym wyświetlaczu?
Nie rozumiem, jak może być wygodne pisanie wiadomości na takim telefonie...

 #298362  autor: Rymek
 18 lis 2008, 14:45
Piszesz na małym wyświetlaczu i widoczność tekstu jest OK poza tym mały wyświetlacz jest bardzo dobrej, jakości więc można na nim teoretycznie nawet filmy oglądać i wszystko widać (odtwarzałem na nim film, ale wiadomo lepiej widać na dużym). Co do pisania sms-a to nie wiem jak chcesz patrzeć na duży ekran pisząc jednocześnie skoro jest po drugiej stronie telefonu... Ewentualnie jest możliwość przełączenia ekranów żeby przeczytać to, co się napisało na większym ekranie, ale w tym czasie jak cos widzisz na większym ekranie klawiatura telefonu jest nieaktywna.

 #298375  autor: michalek94
 18 lis 2008, 15:38
Fajny telefon a test szczerze mówiąc naprawdę średni. Że tak powiem krótko, krótko i jeszcze raz krótko. Po prostu za krótko i trochę tak nieprofesjonalnie. emvnem, dużo nauki przed tobą
Ostatnio zmieniony 18 lis 2008, 19:28 przez michalek94, łącznie zmieniany 1 raz.

 #298377  autor: Rymek
 18 lis 2008, 15:57
michalek94 pisze:Fajny telefon a test szczerze mówiąc naprawdę średni. Że tak powiem krótko, krótko i jeszcze raz krótko. Po prostu za krótko i trochę tak nieprofesjonalnie. Rymek, dużo nauki przed tobą

Eeeee....

Chciałem zauważyć że test nie jest moim dziełem został napisany przez emvnem ja tylko dodałem swoje spostrzeżenia tak żeby nikt nie był zaskoczony przy zakupie ewentualnym... XD

Ale i tak dziękuję za ocenę może to mnie któregoś dnia zmotywuje do napisania własnego testu ;)

Pozdr
Rymek

 #298416  autor: michalek94
 18 lis 2008, 19:28
Faktycznie :oops: przepraszam bardzo już poprawione

 #299086  autor: czesiooool
 22 lis 2008, 12:42
Witam!
Mam szybkie pytanie - jak w samsungu f300 włączyć tryb głośnomówiący, oczywiście z wbudowanego głośnika ?

 #299196  autor: kowcio
 23 lis 2008, 09:51
Podczas rozmowy naciśnij 2x klawisz ok

 #356736  autor: wojciech1989
 01 wrz 2009, 08:18
hej a ja mam taki problem...


kupilem telefon na pewnej aukcji Samsunga F300, przedtem mialem samsunga j600.

z bylym telefonem zero problemu, a w tym?

przelozylem karte pamieci z samsunga j600 do F300.

probowalem wgrac mp3 tak jak wgrywalem na J600, czyli mp3 do folderu z muzyka wrzucalem.

to samo zrobilem i w tym telefonie.

Wszystko pieknie i w ogole, telefon widzi te mp3 na karcie pamieci i odtwarza z funkcji telefonu,

przelaczam sie na Ipoda (na druga strone telefonu z tym duzym ekranem)

wlaczam odtwarzacz mp3 i nie widzi mi kompletnie Ipod tych mp3, nawet nie mam jak hmmm przetransportowac ich do mp3.

wiec moje pytanie

jak zrobic by na Ipodzie w samsungu f300, mozna bylo odtwarzac muzyke, czego uzyliscie?

moze jakas instrukcja dobrego usera?