DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #228230  autor: MarCjaho
 19 paź 2007, 20:05
Witam!
Chciałbym przedstawić mój pierwszy test, a dotyczy on telefonu LG KU311. A więc:

W pudełku znajdziemy:
:arrow: telefon
:arrow: bateria
:arrow: karta pamięci microSD 512Mb wraz z adapterem
:arrow: ładowarka
:arrow: zestaw słuchawkowy stereo z przejściówką na jack(3,5mm)
:arrow: płyta CD z oprogramowaniem
:arrow: instrukcja obsługi PL
:arrow: karta gwarancyjna
Zestaw bardzo dobry. :)

Pierwsze wrażenie.
Gdy otwarłem małe, fioletowe pudełeczko moim oczom ukazał się niecodzienny, stylowy telefon o solidnej konstrukcji. Klapka otwarła się pewnie, bez żadnych luzów(tak jest do dziś :P )...

Obrazek Obrazek Obrazek

Wygląd.
Telefon o wymiarach 93x49x18mm w zamknięciu jest leciutki(98g). Można o nim powiedzieć: "slim" gdyż przy otwartej klapce jego grubość wynosi ok. 9mm :wink: Jego obudowa jest lśniąca co z jednej strony jest wadą(bardzo widoczne odciski palców :-/ ), a z drugiej zaletą(dodaje komórce stylu 8) ). Z jej prawej strony znajdziemy gniazdo na kartę pamięci, a z lewej gniazdo ładowarki/słuchawek/kabla, klawisze głośności i przycisk aparatu. Na wierzchu znajdują się jeszcze 3 klawisze muzyczne. KU311 posiada obrotowy obiektyw aparatu i moze byc on wykorzystywany do wideorozmów.
Wyświetlacz.
Wyświelacz o rozmiarach 2cali, 3x4cm, 176x220 pikseli z 256 tysiącami kolorów prezentuje się genialnie(czego niestety nie widac na zdjęciach :-/ ). Czcionka jest wystarczającej wielkości, kolory odwzorowane są znakomicie, a ekran główny z odpowiednio dobraną, efektowną tapetą to cudo :-D . Wyświetlacz zewnetrzny o wielkości 1,18cala, 96x96 pikseli jest w stanie wyświetlić 64 tysiące kolorów, co jest w pełni wystarczające do tego, aby przeczytać sms-a i zrobic zdjęcie.

Obrazek

Klawiatura.
Na klawiaturze jest sporo klawiszy, ale kazdy ma swoje przeznaczenie(są to klawisze minimalizacji, wideorozmowy, dostępu do internetu). "klik" jest wyczuwalny, a klawiatura wygodna.

Obrazek

Jakość rozmów.
Jakość rozmów jest dobra, trzaski nie występują. Odbiorca jest słyszalny. Mikrofon jest ułożony przy samych ustach. Rozmawiam na najwyzszej głośnosci słuchawki, niżej głos jest juz lekko za cichy. Tryb głośnomówiący nie trzeszczy, lecz jest trochę za cichy. Niestety nie miałem okazji sprawdzić jak prezentują się połaczenia wideo, za co przepraszam
Bateria.
Wg producenta maksymalny czas czuwania ogniwa Li-Ion 800 mAh to 7 dni. Przy ok. 25 min. słuchania muzyki, kilku zdjęciach, 30 min grania i 10 min. przegladania internetu bateria tryma srednio 2,5 dnia. Myślę, że jest to wystarczający wynik jak na tak multimedialny telefon.
Menu.
Menu to siatka 4x3 ikonki. W jej skład wchodzą:
:arrow: Połączenia - znajdziemy tu historię połączeń, ich czasy i koszty; połaczenia oczekujące itp.
:arrow: Kontakty - czyli książka telefoniczna
:arrow: Ustawienia - zmienimy m.in. tu datę i godzinę, ustawimy sieć, sprawdzimy pamięć, język...
:arrow: Aparat
:arrow: Wiadomości
:arrow: Playnet - połączymy tu sie ze stroną domową Playa lub wpiszemy własny adres. Ja tej opcji nie używam, gdyż z internetem łącze sie za pomoca Opery Mini - jest taniej, szybciej i wygodniej.
:arrow: Gry i pobrane pliki - w tym folderze znajdziemy wszystkie zainstalowa gry lub aplikacje
:arrow: Multimedia - z tego folderu mamy dostęp do podfolderów takich jak: Moje obrazy, Moje wideo, Moje dźwięki, Moje aplikacje, Moje pliki Bluetooth, Inne, Moja karta pamieci, Listy odtwarzania.
:arrow: Kalendarz - tutaj możemy dopisać zadania do danej daty, napisac notatkę, wyznaczyć odstęp jedej daty od drugiej, ustawic licznik dni(bardzo przydatne).
:arrow: Wyświetlacz - z tąd mamy dostęp do ustawień: wyświetlacza wenętrznego i zewnętrznego, stylu menu, czcionki, podswietlenia, koloru menu i powitania
:arrow: Profile - do dyspozycji mamy 5 standardowych profili takich jak: Normalny, Milczy, Tylko wibrowanie, Na zewnątrz i Zestaw słuchawkowy oraz 3 własne.
:arrow: Dodatki - patrz niżej
Poruszanie się po menu jest intuicyjne, lecz wymaga przyzwyczajenia.

Obrazek

Kontakty.
Do jednego kontaktu mozemy przypisać 5 numerów, 2 adresy e-mail, jednoczesną przynależność do 3 grup(do wyboru: Znajomi, Szkoła, Rodzina, Przyjaciele, Bez Grupy), Obraz(tu samemu możemy stworzyć ludka podobnego do danej osoby :P ), stronę internetową, adres domowy, nazwę firmy, zawód, adres firmy i notatkę). Dużo tego, ale ucieszy to osoby, które lubią się bawić w dodawanie kontaktów. Ja nazwę, numer, no i czasem zdjęcie :D
Wiadomości.
Na telefonie mieści się łącznie ok. 300 sms-ów w róznych podfolderach typu: odebrane, robicze, nadawane, wysłane. SMSy piszę sie wygodnie, podobnie jak w Nokii słowa zmienia się "*". Jedną wiadomość możemy wysłać do maksymalnie 10 osób.Do MMSa mozna wstawić dowolny obraz, klip wideo, bądź dźwięk.

Obrazek

Dodatki.
W folderze "Dodatki" znajdują się:
:arrow: budzik - godzina, powtórzenia, alarm, notatka i drzemka
:arrow: łączność, ale o tym za chwilę
:arrow: kalkulator - intuicyjny i prosty w obsludze, wolę go uzywac niż zwykłego; wiele razy pomógł mi podczas lekcji
:arrow: czas globalny - mapa, na której znajdziemy najważniejsze miasta świata wraz z godzinami; nie jest to co prawda tak swietne jak w Sony Ericssonach, ale zawsze ;-)
:arrow: konwerter jednostek, w którym znajdziemy konwersję: waluty, powierzchni, długości, masy, temperatury, objętości i prędkości
:arrow: dyktafon - nagrania są niestety cichawe
:arrow: folder "PLAY", a w nim podfoldery: ludzie, wiadomosci, muzyka, wideo, gry, nowosci, tapety, dzwonki, tani roaming (to wszytko odnosniki do strony Playa)
Transmisja danych.
Telefon LG KU311 posiada Bluetooth, który jest szybki w porównaniu z niektórymi SE. Niestety ma mały promień wykrywania telefonów(ciężko wykryć kolege za ściana; czasami też(ale rzadko) nie wykrywa osoby która znajduje sie przy nas)
Gry i aplikacje.
Standardowo KU311 posiada 2 gry java, są to: Chequered Flag(wyscigi na wzór formuły 1) i Mini Game World(różne konkurencje zrecznościowe, które wykonujemy małymi ludzikami). W LG w 3/4 chodza gry na K750i, ale irytuje to, gdy akurat ta 4 nie chce wejść. Gry są lekko uciete przez górny pasek baterii, który jest podobny do tego w Sagemach. Jednym to przeszkadza, drugim nie. Dla mnie jest to przydatne, pownieważ wiem, kiedy skończyć grę. A z drugiej strony nie zasłania to az tak wiele obrazu.
Pamięć..
Wg producenta LG KU311 posiada 8Mb pamięci wewnętrznej(standardowe dźwięki i obrazy zajmują 2Mb, a więc zostaje 6Mb), którą mozemy poszerzyć kartą microSD do 2Gb. Ja posiadam kartę 512Mb, wszystko mam ładnie posortowane i telefon, chodzi tak , jakby tej karty nie miał - szybko i sprawnie. Problemów mechanicznych z kartą takze nie miałem. Praktycznie jej nie wyjmuję.
Multimedia.
Life's Good posiada dobry odtwarzacz mp3, lecz czuję lekki niedosyt, gdyz spodziewałem się czegoś wiecej po tak "muzycznym" telefonie. Telefon odtwarza formaty: AAC, AAC+, eAAC+, WMA, WAV. Ku jakości dźwieku zastrzezeń nie mam. Na słuchawkach jest czyściutki, jakby wyprany w niezwyłym proszku do prania. Głośność dźwięku na słuchawkach jest lekko za cicha - ciezko jest posłuchać mp3 w autobusie, bądź na przerwie w szkole. Słuchawki, takie jak EP-630 powinny to poprawić. Odtwarzacz mozna zminimalizować i w czasie słuchania zagrac w grę, napisać SMSa, bądź posurfować po internecie. Możemy tworzyc dowolne listy odtwarzania w zależności od potrzeb słuchacza. Filmy odtwarza płynnie, ale rozszerzenie .3gp pozostawia wiele do życzenia. Na szczeście telefon odtwarza format .mp4, na który możemy konwertować filmy bądź teledyski.
Odtwarzacz posiada 2 rodzaje skórek i tła, które mozemy ustawic na 4 sposoby, np:

Obrazek Obrazek

Aparat.
Aparat, jak na 1,3Mpix robi sredniej jakości zdjecia(w K510i wychodzą lepsze). Są trochę ciemne. Zdjęcia możemy robić w róznych rozdzielczościach, w jakości Bardzo dobrej, Dobrej lub Normalnej. W najwyzszej rozdzielczości zdjeć seryjnych mozemy zrobic tylko jedno, w VGA - dwa. Tak samo jest z zommem cyfrowym. Jasnością mozemy manipulować od +2 do -2 co połowę. Aby zrobic dobre zdjęcie nalezy samemu dobrać balans bieli(Auto nic nie daje), a do dyspozycji mamy opcje: Światło dzienne, Pochmurno, Oświetlenie i W pomieszczeniu. Można ustawić samowyzwalacz 3s, 5s, lub 10s oraz efekt Czarno-biały, Negatyw lub Sepia. Do dyspozycji mamy 3 dźwięki migawki, niestety nie da się tego dxwieku wyłączyć. Zdjęcia dodam w najblizszych dniach :wink:

Plusy i munusy modelu LG KU311
Plusy:
+ czysty dźwięk
+ wygląd telefonu
+ klawisze muzyczne
+ świetny wyświetlacz
+ szybki BT
Minusy:
- głośność dźwięku
- podatna na zarysowania obudowa

Podsumowanie
Telefon przeznaczony dla osób lubiących prosty i elegancki wygląd telefonu z magicznym wnętrzem. Telefon spełnił to, czego po nim oczekiwałem. Magiczny model.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2007, 10:35 przez MarCjaho, łącznie zmieniany 3 razy.

 #228232  autor: kamil1221
 19 paź 2007, 20:16
1. Za mało zdęć, a te które są najczęściej są nie ostre.
2. Za krótko - po przeczytaniu nie zdecydowałbym się na zakup jego.
3. Podstawowe problemy - ile trzyma bateria, jak działają video rozmowy, czy da się zminimalizować odtwarzacz itp.

Moja ocena to 2 na 6

 #228236  autor: soul blade
 19 paź 2007, 20:26
podpisuje się pod tym co pisał po wyżej kamil1221,

test jak dla mnie za krótki aż się zdziwiłem że tak szybko przeczytałem ;)

ale szczerze to nie kupiłbym tego fona... test mnie raczej odstraszył niz zachęcił... :-D
3=

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #228243  autor: MADMAX
 19 paź 2007, 20:42
kamil1221 pisze:po przeczytaniu nie zdecydowałbym się na zakup jego.
soul blade pisze:szczerze to nie kupiłbym tego fona... test mnie raczej odstraszył niz zachęcił...
Ale przecież to nie ma być reklama tylko rzetelny test użytkownika.


Czy za krótko... Hmmm, to nie jest jakiś tam komnajn tylko zwyczajny, dość prosty model LG. Zawsze można o coś dopytac autora jeśli kogoś będą interesowały nieujęte w tekście szczegóły :)

Osobiście sporo się dowiedziałem na temat telefonu więc oceniam całość pozytywnie.

Pozdrawiam

 #228300  autor: MarCjaho
 20 paź 2007, 09:31
kamil1221, nie czytasz uwaznie :!:
kamil1221 pisze:ile trzyma bateria,
Wg producenta maksymalny czas czuwania to 7 dni. Ja baterię ładuję co 2-3 dni
kamil1221 pisze:czy da się zminimalizować odtwarzacz itp.
są to klawisze minimalizacji,


[ Dodano: 2007-10-20, 10:35 ]
Uwaga!

Zmieniłem test, osoby które już przeczytały, proszę o ponowne przeczytanie testu. To była wersja próbna. Teraz juz jest OFICJALNA

 #228711  autor: MARIO rlz
 21 paź 2007, 17:29
Teścik spoko - 8/10. Brakuje ogonków w wielu wyrazach, ale poza tym OK :) Pozdro

 #228713  autor: soul blade
 21 paź 2007, 17:46
MADMAX pisze:Ale przecież to nie ma być reklama tylko rzetelny test użytkownika.
wiem

ale po takim teście wątpie aby był w ogóle jakiś chętny kupiec na ten telefon i wyraziłem tylko swoją opinie na ten temat

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #228730  autor: MarCjaho
 21 paź 2007, 20:01
soul blade pisze: ale po takim teście wątpie aby był w ogóle jakiś chętny kupiec na ten telefon
Argumenty??

 #228737  autor: soul blade
 21 paź 2007, 20:47
dla mnie to tylko LG a to marka na którą nie zwracam kompletnej uwagi czyli tak jakby nie istnieli...

hmm a tak teraz to test już definitywnie LEPSZY i co za tym idzie mam inne zdanie na temat tego tel ;) bo przedtem czytając wersję próbną :P miałem cały czas takie wrażenie (mogę być w błędzie...) że nie jesteś zadowolony z tego telefonu

 #228828  autor: MarCjaho
 22 paź 2007, 18:57
Zadnych pytań :?:

 #228831  autor: soul blade
 22 paź 2007, 19:01
yy nie bo po co? test obszerny i w sumie chyba wszytsko wyjaśnia ;)

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #228849  autor: MADMAX
 22 paź 2007, 20:12
MarCjaho pisze:ciężko wykryć kolege za ściana; czasami też(ale rzadko) nie wykrywa osoby która znajduje sie przy nas
Może jest to spowodowane "niewidzialnością" telefonu osoby, którą chcesz złapać?
Czy w drugą stronę (czyli wyszukiwanie LG przez inną osobę) też są kłopoty?

Pozdrawiam

 #228897  autor: MarCjaho
 23 paź 2007, 06:51
MADMAX pisze:Czy w drugą stronę (czyli wyszukiwanie LG przez inną osobę) też są kłopoty?
Czasami tak, ale rzadko :wink:

 #353599  autor: maniak^^lg
 19 sie 2009, 17:31
a ja mam ten telefon dodam z wideorozmową nie ma problemu gdy byłem w sklepie pokazywałem komu innemu rzecz dokładnie materac wszystko widziała oki i powiedziała kup. bateria mi trzyma 4 dni słucham muzyki itp. głośnik faktycznie za cichy mógł by być 2 zewnętrzny, klawisze non stop w kieszeni się włączają nawet na lekcji, ale odtwarzacze ekran i wygląd są oki, powim tak telefon dla muzykantów i elegantów za to nie dla wymagających. :smt006

wstydzę się tego forum i admina co robi co mu się podoba ^^