DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

 #232112  autor: soul blade
 08 lis 2007, 22:30
piottrw pisze:ziś telefon spadł mi w piwnicy na beton
o LOL szukałeś kompotu czy co ?? :lol:

a tak na serio to uważam że wszystko zależy od użytkownika

hmm ale nich ktos mi powie odnośnie k550 i czy te przyciski nie są takie że wciśnie się apotem blokuej się (hmm no że jest wklepany i nie chce naskoczyć czyli wysunąć się ?? ) ktos chyba już pisał o tym

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #232117  autor: butterfly
 08 lis 2007, 23:15
Nie, nic takeigo się nie dzieje.

 #232838  autor: aga
 12 lis 2007, 13:16
soul blade pisze:hmm ale nich ktos mi powie odnośnie k550 i czy te przyciski nie są takie że wciśnie się apotem blokuej się (hmm no że jest wklepany i nie chce naskoczyć czyli wysunąć się ?? ) ktos chyba już pisał o tym
Ani ja, ani nikt z moich znajomych nie ma na razie problemów z zacinającymi sie przyciskami.

 #232935  autor: progresywna
 12 lis 2007, 19:07
hmm ale nich ktos mi powie odnośnie k550 i czy te przyciski nie są takie że wciśnie się apotem blokuej się (hmm no że jest wklepany i nie chce naskoczyć czyli wysunąć się ?? ) ktos chyba już pisał o tym
i u mnie również nie zacinają się przyciski.
nie ma takiego problemu. ;]

\m/

 #233040  autor: piottrw
 13 lis 2007, 09:01
Witam
Robiłem porządki i padło światło w piwnicy
A tak do rzeczy nastepne "odkrycie":
W czasie odtawarzania filmu (z zakładki Rozrywka) po naciśnięciu przycisku nad C w zakładce naciskamy powiększ i klawiszmi glośności mozemy sobie scenę powiększyć (ale nie działa w tedy przewijanie). Podobnie z tej zakładki po naciśnięciu pauzy możemy sobie przechwycić kadr, który zapisuję się jako zdjecie.
Pozdrawiam
Bawiąc sie aparatem wyciągnąłem następujące wnioski. Przy dobrym świetle dziennym zdjecia wychodzą super, tak że mozna je drukować np 9x13 i naprawdę ładne. Przy robieniu zdjeć po naciśnięciu środkowego klawisza nawigacyjnego i ustawionej funkcji makro aparat już dalej sam mierzy ostrość i robi zdjęcie. Dla mnie najlepsze ustwaienia to scenerie AUTO, ostrość MAKRO, balans bieli albo AUTO albo w zależności co widzę na ekranie, tryb pomiaru PUNKT. Jak coś to mogę wrzucić jakieś zdjecia... Teraz próba w pokoju. Tu można użyć flesza, reszta pozostaje bez zmian. W ciemnosci to oczywiście cokolwiek będzie widać z odległosci ok. 1 m przy fleszu. Jak fotografowany obiekt jest jasny to wtedy scenerię można ustawić na śnieg lub sport i flesz nie wybieli nam fotografowanego obiektu. Polecam dokupić zestaw IPK 100 ze statywem, fajna zabawa, a i wygodne etui na telefon.
Pozdrawiam
PS nie esmsuję dużo ale nigdy nic sie nie zacinało z klawiszami.
i wogóle w tej cenie (era) nie ma lepszego telefonu. A jest to mój 5 sony ericsson

 #233567  autor: elszy
 15 lis 2007, 17:59
Wracając do problemów z trzeszczeniem.
O ile klapkę od baterii łatwo naprawić to już z tą ruszającą się na boki nad obiektywem znacznie trudniej.
Charczący głośniczek to też sprawka luzów na tej części.

Czy ktoś próbował już ją jakoś zdjąć (tak żeby coś tam podłożyć)

Może macie jakieś linki do stron jak to zrobić - nie wiem czy podważenie czymś nie spowoduje jej urwania..

Pozdrowionka

 #233690  autor: Xy
 16 lis 2007, 13:02
Jako iz mam ten telefon juz jakis czas to napisze, ze na zarysowanie jest podatna klapka zaslaniajaca aparat. Porysowala sie od lancucha od portfela. Ale lepsze to niz mialby sie zniszczyc obiektyw ( :D) aparatu.
Bajery z filmami odkrylem dzieki wam, mianowicie: przewijanie, pauzowanie, powiekszanie sceny, przechwycanie kadru.
Odtwarzacz mp3 rewelacyjny. Muzyke odtwarza lepiej niz Creative MuVo V100 ;) Albo tamtego nie umiem ustawic ;)
Przyciski nie sprawiaja problemu, choc zdarza mi sie podczas pisania esa nacisnac nie ten klawisz co chce. Poza tym wadą jest to, ze esa pisze sie dosc wolno... Na K700 smsy mozna bylo pisac naprawde szybko, a tu juz niestety nie. Jesli przycisniemy bardzo szybko 3x dajmy na to klawisz "4" to zamiast litery "I" pojawi sie litera "H". Jesli sie pisze na pamiec, to moga wyjsc ladne kwiatki ;)
Irytuje przycisk do neta (ten jakby obejmujacy obudowe po lewej stronie). Wlacza sie wtedy, kiedy nie trzeba :P
D-pad rewelacyjny, mistrzostwo swiata :)
Czy kupilbym ten telefon po raz drugi? Tak mimo, ze choruje teraz na Motorole z serii V :)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #241589  autor: soul blade
 24 gru 2007, 19:12
Hmm a ja z takim małym pytaniem co do posiadaczy K550i czy te wszystkie przyciski a głównie numeryczne nie wyrobią sie po jakimś czasie tak że będą bardziej "luźne"?? że będzie słabiej czuć ten "klik" ?? bo ja ostatnio odnosze takie wrażenie ale zbytnio sie tym nie przejmuje bo w końcu uważam ten tel. który potrafi niemal każdego zadowolić ;)

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #241647  autor: aga
 25 gru 2007, 10:43
soul blade pisze:czy te wszystkie przyciski a głównie numeryczne nie wyrobią sie po jakimś czasie tak że będą bardziej "luźne"??
W moim K550i jeszcze nic się nie wyrobiło. Co prawda mam go dopiero od września, ale jest dosyć intensywnie użytkowany.

 #241654  autor: dami_1921
 25 gru 2007, 11:11
soul blade ja też mam podobne wrażenie zwłaszcza ze ziomek ma tą samą kome miesiąc krócej, mniej pisze esków, mniej gra i u niego przyciski chodzą tak jak by ciężej...

 #246780  autor: soul blade
 21 sty 2008, 01:42
hehe no wiesz nie ma rzeczy doskononałych to i tak za jakiś czas będzie trzeba zmienić telefon

[ Dodano: 2008-02-04, 14:08 ]
Zna ktoś jakiś dobry konwerter do przerabiania np. Avi. na 3gp. i inne pliki m.in. jak rmvb?

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #258260  autor: ;Domelo
 25 mar 2008, 16:31
Test na prawde bardzo ładny i czytelny . Ja jak czytalem go pierwszy raz od razu duzo dowiedziałem się o tym telefonie . Miałem go zakupic ale weszłem na allegro i okazalo się ze dożuce z 50 zł i mam w610i czyli zrezygnowalem z tego telefonu . Mimo to nadal twierdze ze jest to udany model :)

c210-->k700-->w610-->w810i-->w715-->w810i-->C905-->Neo V-->Xperia P


Nokia - zakała telefonów :smt005

 #258261  autor: basiulenkaa
 25 mar 2008, 16:37
;Domelo pisze:weszłem[...] dożuce
zlituj się :roll:

...

 #258263  autor: ;Domelo
 25 mar 2008, 16:41
Przepraszam ale to chyba przez to że staram sie jak najszybciej pisac więc prosze sie nie czepiac . Wielkie sory nastepnym razem się poprawie !!

c210-->k700-->w610-->w810i-->w715-->w810i-->C905-->Neo V-->Xperia P


Nokia - zakała telefonów :smt005

 #258266  autor: bartek93
 25 mar 2008, 16:58
co do zużywania się telefonu to mogę dodać że z klawisza nawigacyjnego schodzi ta srebrna farba :?

...:::GALAXY LITE:::...

 #258379  autor: soul blade
 25 mar 2008, 23:13
bartek93 pisze:co do zużywania się telefonu to mogę dodać że z klawisza nawigacyjnego schodzi ta srebrna farba :?
jakoś mi się to nie zdarzyło ale ... musisz mieć chropowatą skórę w takim razie... :P:P:P

a odnośnie całego przerabiania K550@w610 to odradzam miałem potem problemy z telefonem ... jedyne co było ok to jakość muzy przez głośnik i nieco lepiej przez słuchawki a tak to tel. mi sie zawieszał, słucham radia a tu lipa przestaje grać i musiałem załączyć od nowa no i jakość zdj. była żałosna a AF działał na "odwal się" wiec wróciłem do softa z k550i ale o dziwo mam mniej pamięci wewn.
Więc jeśli ktoś tak bardzo chce przerobić k550i na w610 to chyba jedynie dla jakości muzyki i flash menu... lub ewentualnie kupić w610i.

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #259317  autor: castagnet
 31 mar 2008, 12:33
Mam pytanie. Czy w K550i podświetla sie klawisz od aparatu po odsłonięciu przesłony jak było w K750i? Bo u mnie sie nie podswietla a ten przycisk jest z boku niebieski i wygląda jakby mial sie podświetlać. I teraz nie wiem czy ja mam uszkodzony telefon czy po prostu tak ma być. Jak to jest u Was?

 #259327  autor: kebulon
 31 mar 2008, 13:23
castagnet pisze:Mam pytanie. Czy w K550i podświetla sie klawisz od aparatu po odsłonięciu przesłony jak było w K750i? Bo u mnie sie nie podswietla a ten przycisk jest z boku niebieski i wygląda jakby mial sie podświetlać. I teraz nie wiem czy ja mam uszkodzony telefon czy po prostu tak ma być. Jak to jest u Was?
z tymi egzemplarzami z jakimi ja sie spotkałem też sie nie podświetlał ten przzycisk :-)

 #259494  autor: aga
 01 kwie 2008, 10:10
castagnet pisze:Mam pytanie. Czy w K550i podświetla sie klawisz od aparatu po odsłonięciu przesłony jak było w K750i?
Podświetla się tylko klawiatura, a ten przycisk z boku nie.
castagnet pisze:I teraz nie wiem czy ja mam uszkodzony telefon czy po prostu tak ma być.
Ten typ tak już ma ;-) Popytałam znajomych i u nich jest identycznie.

 #261687  autor: piottrw
 13 kwie 2008, 17:46
Witam
Właśnie dotarł drugi K550 dla małżonki, tylko biały. i uwaga, ta czesc nad aparatem nie rusza sie !!!, poza tym podświetlony delikatnie na niebiesko jest cały panel pod klawiaturą, z napisem Cyber shot
Pozdrawiam
PS
W wakację przedłuzam uwowę i ciekaw jestem czy zaproponują mi K770, bo zachorowałem na niego