DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #214437  autor: MARIO rlz
 21 sie 2007, 19:25
Recenzja telefonu Sagem my700X z softem Orange. (test napisany przeze mnie na www.sagemeryk.fora.pl )

W czarnym pudełku znajduje się:
:arrow: telefon
:arrow: bateria
:arrow: ładowarka
:arrow: instrukcja obsługi
:arrow: słuchawki
:arrow: 2 pary czarnych "nakładek" na słuchawki
:arrow: karta pamięci 128MB
:arrow: książeczka Orange "Jak zacząć".

Obudowa

Obudowa telefonu jest wykonana z dobrych materiałów, nic nie skrzypi, nie trzeszczy. Tył obudowy został pokryty szkłem, wygląda to bardzo fajnie lecz tylna ścianka dość szybko się rysuje. Po kupnie telefonu radzę kupić Crystal Case'a (ok. 5zł na allegro).

Po lewej stronie telefonu znajdują się przyciski głośności i szybkiego uruchamiania odtwarzacza mp3. Natomiast po prawej stronie znajduje się slot na karty pamięci miniSD.

Wyświetlacz & klawiatura

Wyświetlacz jest bardzo czytelny i wyraźny.
Ma 262 tys. kolorów. Wprawdzie mógłby być troszkę większy, ale mnie to wystarcza (1.8"). Jego rozdzielczość to 176x220.

Klawisze są bardzo wygodne. Ich klik nie jest zbyt głośny ale za to dobrze wyczuwalny dzięki czemu SMSy pisze się szybko.
Przyciski krzyżaka mają przypisane funkcje wywoływane poprzez ich długie przytrzymanie (w górę włączenie menu gier, a w dół włączenie/wyłączenie Bluetooth).
Podświetlenie klawiatury jest bardzo dobre.


Menu

Menu telefonu to 12 ikon:
1. Historia połączeń – zawiera ostatnio wybrane, odebrane i nieodebrane numery, a także czas rozmów.
2. Książka adresowa – bardzo rozbudowana (można dodać kilka numerów telefonu do jednej osoby, zdjęcie, dźwięk, komentarz, adres strony internetowej, e-mail).
3. Ustawienia – tutaj można m.in. włączyć bluetooth, zmienić dzwonek, tapetę, zmienić ustawienia aparatu, zmienić język, skonfigurować WAP i ustawić datę.
4. Aparat – umożliwia robienie zdjęć i kręcenie filmów.
5. Wiadomości - umożliwia wysyłanie SMSów, MMSów i E-maili, przeglądanie odebranych wiadomości.
6. Orange World - dostęp do WAPu
7. Album multimediów - tutaj zapisują się nasze zdjęcia, muza, filmy i tapety.
8. Kalendarz - chyba nic nie trzeba tłumaczyć :P
9. Muzyka – tutaj mamy dostęp do odtwarzacza mp3 i do radia.
10. Mobilna TV - po kliknięciu tej ikony jesteśmy automatycznie łączeni z witryną WAP, gdzie można oglądnąć wiele programów, od pogody po programy motoryzacyjne.
11. Gry - tu można włączyć gry Java (chociaż równie dobrze można zrobić to z Albumu multimediów ;)) a także pobrać bezpłatne katalogi z grami.
12. Dodatki - tutaj jest m.in. budzik, stoper, kalkulator, przelicznik walut.

Menu jest bardzo intuicyjne jednak jest wykonane bardzo skromnie, bez polotu (przypominam że to wersja z Orange Menu), w dodatku nie można zmienić tła w menu (kolejna "zaleta" Orange Soft). Nie można też przypisać skrótów przyciskom funkcyjnym.

Odtwarzacz mp3 & radio

Sagem my700X posiada rewelacyjny odtwarzacz mp3. Jeśli chodzi o słuchaniu z głośnika bije na głowę k750i. Dźwięk jest czysty, nie trzeszczy, a przy tym jest głośny, po prostu bajka! Na słuchawkach ta przewaga jest wprawdzie mniejsza ale wg. mnie nadal jakość dźwięku jest lepsza w Sagemie. Radio można włączyć po podłączeniu słuchawek, nie można słuchać radia z głośnika. Niektórym może brakować RDSa.

Transmisja danych

my700X posiada Bluetooth przez który można przesyłać multimedia z innego telefonu wyposażonego w tą technologię a także między komputerem a telefonem. Ja jednak preferuję czytnik kart pamięci.
Przeglądanie stron WAP jest bardzo szybkie dzięki zastosowaniu EDGE. Pliki również pobierają się szybciej niż w telefonach bez EDGE.

Aparat

W my700X mamy aparat, który robi fotki w rozdzielczości 1280x1024 (1.3MPix). Można wprawdzie sztucznie powiększyć jakość zdjęcia do 1600x1280 (2MPix) ale odbija się to negatywnie na jakości zdjęcia. Więc lepiej robić zdjęcia w prawdziwej dla my700X rozdzielczości czyli 1280x1024.
Zdjęcia wykonane telefonem są dobrej jakości, wprawdzie do k750i trochę brakuje ale nie jest źle.
Fotografie można robić w sepii, negatywie, czarno-białe oraz w kolorze.
Można zastosować efekty solaryzacji, wytłoczenia itp.
Filmiki są, jak na telefon przystało przeciętnej jakości. Można za to odtwarzać filmy w formacie mp4 co pozwala na uzyskanie mniejszej wielkości filmu przy tej samej, a nawet trochę lepszej jakości niż 3gp.

ObrazekObrazekObrazek

Ogólne

Soft telefonu nie zawiesza się, pracuje bardzo szybko.
Posiada bardzo szybki procesor (198MHz) dzięki, któremu podczas jednoczesnego grania w gry java i słuchaniu mp3 nic się nie zacina.
Bateria trzyma ok. 5 dni przy codziennym słuchaniu muzy i graniu.
Telefon ma wbudowane 32MB pamięci + karta pamięci. Osobiście używam miniSD 1GB Kingstona i miejsca na muzę i fotki nie brakuje.

Podsumowując Sagem my700X to telefon bardzo dobry, z wieloma funkcjami.
Na allegro można go nabyć za ok. 400zł i jest to cena jak na jego możliwości bardzo atrakcyjna.

Telefon polecam każdemu. Oceniam go w skali szkolnej na 5+.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2007, 22:18 przez MARIO rlz, łącznie zmieniany 1 raz.

 #214557  autor: RafalM
 22 sie 2007, 00:08
Bardzo udany test. Zawiera wszystko to co powinien. Oceniam go na 5+/6

 #214562  autor: soul blade
 22 sie 2007, 00:24
no spox test hmm w sumie ten model jest najlepszy od reszty sagemów :) ale trudno zdobyć nowe słuchawki i nie ma mini-jacka :/

hmm a wie ktoś coś o modelu E77 ?? widziałem jednym sklepie (chyba rtv-agd euro) no i luzik ale na telepolis nic nie znalazłem na temat wymienionego przeze mnie modelu...

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #214601  autor: kebulon
 22 sie 2007, 09:37
teścik bardzo fajny.A co do e77 jest to myx6-2 w innej obudowie jak i troszeczke poprawionym softem względem poprzednika ale posiada taki sam wyświetlacz ,aparat itp m :-)

 #214607  autor: MARIO rlz
 22 sie 2007, 10:07
soul blade pisze:no spox test hmm w sumie ten model jest najlepszy od reszty sagemów :) ale trudno zdobyć nowe słuchawki i nie ma mini-jacka :/
Najlepszy, ale już niedługo :) We wrześniu do oferty PLAY "wskakuje" Sagem my850C, a później inne Sagemy (zapewne my900C/901C).

 #214774  autor: St-Jimmy
 22 sie 2007, 18:28
Test oceniam na 8/10

Nokia 3220 -> Sagem x5-2 -> SE K508i -> Nokia 3650 -> Motorola L6 -> Motorola E1 -> SE K750i -> SE W900i -> Motorola RAZR V3xx -> SE W880i -> Nokia 5610-> Iphone 2G -> Motorola V3xx -> Samsung s8500 + Ipod Touch 3g

 #215221  autor: soul blade
 24 sie 2007, 03:43
MARIO rlz pisze:Najlepszy, ale już niedługo We wrześniu do oferty PLAY "wskakuje" Sagem my850C, a później inne Sagemy (zapewne my900C/901C).
oo aż mnie zaskoczyło może wtedy sagem bedzie dobrze rywalizwoał z SE i z nokią tylko jak dla mnie mogliby byc mniej skromni...

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #215629  autor: kamil1221
 25 sie 2007, 13:21
To bardziej opis niez test.
3 na 6

 #216323  autor: Pb
 27 sie 2007, 16:45
test ox może za mało szczegółowy. A swoją drogą używany 700x ile może koztować?

 #216465  autor: MARIO rlz
 27 sie 2007, 23:43
Na allegro do 400zl :)

 #216573  autor: kefir_
 28 sie 2007, 13:14
soul blade pisze:
hmm a wie ktoś coś o modelu E77 ?? widziałem jednym sklepie (chyba rtv-agd euro) no i luzik ale na telepolis nic nie znalazłem na temat wymienionego przeze mnie modelu...
Telefon funkcjami identyczny do myX 6-2, tylko inna obudowa i lepsza jakosć zdjęc. MP3 gra czysciutko ;)

Pozdrawiam [you]

 #217286  autor: maniek89
 30 sie 2007, 17:15
Test 10/10 swietny, ale ten sagem cudne fotki robi!