DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #178460  autor: DD7
 29 kwie 2007, 11:15
Witam.
Jest to mój pierwszy test, więc proszę o wyrozumiałość :P

-------------

Telefon w sprzedaży jest dostępny od ponad 2 lat. Mimo to, wciąż jest jednym z najpopularniejszych telefonów Motoroli, głównie ze względu na wygląd i (już) dość niską cenę.

W pudełku z fonem nowszej wersji powinniśmy znaleźć:
-telefon :D
-ładowarkę
-instrukcję obsługi w języku obcym
-instrukcję manualną
-kabel USB

W starszych egzemplarzach, oprócz tego co wyżej, powinno być parę przydatnych rzeczy, m.in:
-kaburka (bardzo przydatna- przynajmniej dla mnie ;))
-zestaw słuchawkowy (no niestety, jakość jest bardzo kiepska.. mogli się bardziej postarać)
-dodatkowe przejście portu ładowania

Wygląd

Trafił do mnie model czarny, który wg. mnie jest naprawdę dużo ładniejszy od pozostałych wariantów kolorystycznych.

Telefon ten, głównie przyciąga ludzi tym jak wygląda. Płaska klawiatura, cienka budowa, wielki, piękny ekran w połączeniu ze sobą wyglądają znakomicie. Od początku, już w założeniach Motoroli, to nie miał być telefon multimedialny, lecz miał po prostu ładnie wyglądać i oczywiście, być super-płaski :mrgreen:

Niestety wszystkie plusy wyglądu odbiły się na szerokości- wynosi ona aż 54 mm. Mnie to nie przeszkadza, jednak dla osób o małych dłoniach może to być kłopot.

Spis telefonów

W telefonie możemy zachować w pamięci 500 wpisów, które mogą posiadać takie dodatki jak: zdjęcie, nazwę głosową, ulicę, miasto, województwo, kod pocztowy itd. Można także przypisac specjalny dzwonek dla danej osoby.
Wyszukiwanie jest dość dobre, lecz wolałbym, żeby było chociaż w małym stopniu podobne do tego z Nokii, tzn. wpisywania kolejnych liter nazwy.

Komunikacja...

Tak, v3 jest stworzony głównie do rozmów i sms'ów. Jakość rozmowy jest bardzo dobra, jednak do głośności moge się przyczepić. Przy ruchliwej ulicy z trudem słychać rozmówcę, jednak jest to do wybaczenia.

Sms'y.. Pisanie nie sprawia mi kłopotów, a powiem inaczej, jest przyjemnością. Płaska, a co najważniejsze wygodna klawiatura bardzo pasuje do ogólnego wyglądu telefonu. W skrzynce możemy pomieścić do 99 wiadomości. Czy to mało, czy dużo, oceńcie sami.

Menu

Wiele użytkowników narzeka na menu w Motkach. A dla mnie jest ono lepsze, wygodniejsze i bardziej intuicyjne od Nokii - zaraz pewnie zostanę schłostany, ale takie jest moje zdanie ;)

Wyświetlacz

Na początku powiem: Cudo! Ekran o wielkości 2,2" potrafi wyświetlic 262 tyś. kolorów. Wszystkie barwy są żywe, całość jest bardzo czytelna, czcionka ładna, niebieska.. Jedynie na wyświetlaczu zostają odciski od klawiszy, lecz czyszczenie nie sprawia zbyt dużych problemów.

Bateria

Zastosowano litowo-jonowe ogniwo o pojemności 680 mAh. Przy kilku minutach zabawy grami, kilkoma minutami połączenia Bluetooth, dość częstym świeceniem menu i kilkoma minutami rozmów telefon wytrzymuje 3-5 dni. Nie jest to wynik rewelacyjny, ale na pewno nie tak zły, jak oceniają to inni użytkownicy. Motorola zastosowała możliwość ładowania baterii poprzez port USB w komputerze. Czasami, gdy pod ręką nie mamy ładowarki ta opcja się przydaje, jednak ta funkconalność ma też swoją wadę. Przy częstym podłączaniu telefonu do komputera bateria się zużywa, a co za tym idzie, skraca się czas jej pracy.

Multimedia

Nie można ich wiele, a tak naprawdę prawie nic nie można pomieścić, ponieważ pamięć po usunięciu standardowych "dupereli" wynosi ok. 7,5 mb. Na dodatek, tej mizernej pamięci nie można rozszerzyć żadnymi kartami. Tutaj naprawdę wielki minus dla producenta.

Fabrycznie trafił do mnie, ku mojemu zdziwieniu (oczywiście pozytywnym...) model V3r. Wszystko to samo, ale jednak nie do końca. Pojawiła się możliwość kręcenia krótkich filmików do około 50 sek, niestety kosztem MotoMixera.

Aparat.. W sumie to zbędna rzecz, jednak dla mnie jest dość przydatna. Motorola "wmontowała" kamerkę VGA, co niestety odbiło się na jakości. Jednak jakość, w porównaniu do innych o rozdzielczości 640x480 mnie pozytywnie zaskoczyła. Uważam, że jest to jedna z najlepszych w telefonie kamerek VGA.

Przykładowe zdjęcia wykonane telefonem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeżeli chodzi o jakość dźwięku na głośnikach, nie jest ona najlepsza. Przy głośniejszych plikach czasami rzęzi i trzeszczy, jednak nie rzuca to się tak w oczy (słuch? :D)
Na dzwonki połączeń przychodzącyh, sms'ków itd. możemy ustawić dowolny plik MP3 lub inny kompatybilny z telefonem, oprócz.. No właśnie, oprócz WAV, co jest dla mnie sporym rozczarowaniem.

Łączność

V3 posiada możliwość komunikacji z urządzeniami poprzez Bluetooth. Zabrakło mi jednak portu podczerwieni, chociaż w sumie, każde nowsze urządzenie jest wyposażone w BT. Irda jest niewygodna podczas przesyłania, ma bardzo niski transfer, więc można wybaczyć jej brak.
Bluetooth działa bardzo stabilnie, lecz zauważyłem pewien mankament. Otóż, jeżeli chcemy wyszukać jakieś urządzenie, nie możemy szukać po prostu z opcji wyszukiwania akcesoriów, bo zwyczajnie nic nie wykryje. Żeby znaleźć jakieś akcesorium trzeba wybrać obojętnie jaki plik z "Multimediów" i wybrać "kopiuj". Dopiero wtedy można efektywnie wybrać wyszukiwanie akcesoriów.
Niestety tryb "Znajdź mnie" może trwać tylko 60 sek. jednorazowo włączony, a nie cały czas, jak u większości konkurencji.

Dodatki

Znajdziemy tutaj różne standardowe aplikacje, np. kalendarz, budzik. Co do ostatniego - mnie nie zadowolił. Czemu? Nie można ustawić budzenia cyklicznego - trzeba codziennie włączać i tak w kółko. Zabrakło mi stopera - jak w "takim" telefonie może go nie być?

Podsumowanie

No i co tu można napisać? Motorola V3 to telefon przeznaczony głównie dla biznesu, choć cieszy się także naprawdę duża popularnością wśród wielu innych użytkowników. Gdyby nie ten model, podejrzewam, że Motorola by praktycznie nie istniała na rynku europejskim - na szczęscie tak się nie stało. Posiada swoje plusy, m.in. wspaniały wygląd, lecz także mankamenty, np. maleńka pamięć oraz brak slotu kart pamięci.
Ogólnie telefon dobry, Nie posiada zbyt wielu funkcji, jest raczej dla niewymagającego użytkownika. Zdjęcia wykonane aparatem doskonale nadają się do wiadomości MMS.

Jeżeli chcesz naprawdę solidny i ładny telefon - bierz, jeśli zależy tobie bardziej na funkcjonalności - zdecyduj się na coś innego.

Fotki telefonu: (sorry za jakość, ale tani aparat 2mpx to nie szczyt możliwości technicznych :mrgreen:)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 maja 2007, 19:14 przez DD7, łącznie zmieniany 13 razy.

 #178522  autor: orB
 29 kwie 2007, 12:52
No jak dla mnie bardzo dobry teścik, chyba niczego ważniejszego nie pominąłeś.

Z paroma rzeczami nie do końca się zgodzę, ale sam test jest rzeczowy, poprawną polszczyzną pisany ;) tylko fotek więcej bym dorzucił, bo jest mało.

 #178527  autor: DD7
 29 kwie 2007, 13:01
orB pisze:Z paroma rzeczami nie do końca się zgodzę
Ciesze się, że się podoba ;)
Starałem się pisać obiektywnie. Z czym się nie zgadzasz? :D

PS. Dodałem trochę fotek :-)

 #178718  autor: Sirmark
 29 kwie 2007, 23:48
blade_ninja pisze:(sorry za jakość, ale tani aparat 2mpx to nie szczyt możliwości technicznych :mrgreen: )
jak aparat nie jest najlepszy to szczegolnie trzeba polozyc nacisk na zrobienie dobrego oswietlania. (np. lampka z nieduzej odleglosci, ale tak, aby sie swiatlo za mocno nie odbijalo)
Do tego aparat powiniem miec jakis tryb macro, albo inny zblizeniowy.
Sprobuj zrobic dodatkowe pare zdjec.


PS. Wyedytowalem, wczesniej chyba cos mi zaszkodzilo :P
Ostatnio zmieniony 02 maja 2007, 02:25 przez Sirmark, łącznie zmieniany 1 raz.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #178739  autor: Neutrine Ray
 30 kwie 2007, 01:39
SirmarK pisze:jak aparat nie jest najlepszy to szczegolnie trzba polozyc nacisk na zrobienie dobrago oswietlania. (nop. pampka z nieduzej odleglosci ale tak aby sie swiatlo za mocn nie odbijalo)
Do tego aparat powiniem miec jakis trym macro, ale inny zblizeniowy.
Sprobuj zrobie dodatkowe pare zdjec.
Klawiatura wariuje? :P

Sorya za offa :P

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #178751  autor: adiq1033
 30 kwie 2007, 09:04
blade_ninja pisze:Sms'y.. Dla mnie dobrze pisze się na nim.
Trochę dziwnie sformułowane zdanie ...

Mimo to test oceniam 9/10. Napisany prostym językiem, bez błędów ortograficznych.

Oby tak dalej :D

 #178753  autor: JacekS
 30 kwie 2007, 09:11
blade_ninja pisze:W pudełku z fonem nowszej wersji powinniśmy znaleźć:
-telefon :D
-ładowarkę
-instrukcję obsługi w języku obcym
-instrukcję manualną
A kabel USB, moja narzeczona kupila tego fona i byl kabel w komplecie
blade_ninja pisze: Motorola V3 to telefon przeznaczony głównie dla biznesu.
Watpie

 #178761  autor: MATIZ
 30 kwie 2007, 09:54
Test napisany ładnie, dobrze się czyta, wszystko co najważniejsze w nim ująłeś. Nie mam zastrzeżeń :wink:

 #179042  autor: DD7
 01 maja 2007, 11:23
Dodałem (mam nadzieję) lepsze fotki ;) Ten aparat nie ma żadnych, ale to absolutnie żadnych funkcji dodatkowych typu, np. makro :? Poprawiłem trochę błędów też ;)

Dzięki za opinie :mrgreen:

 #179058  autor: kamil1221
 01 maja 2007, 12:11
Ten pies to Bigiel ?

 #179063  autor: gomez1982
 01 maja 2007, 12:17
Tak to ten pies.

 #179147  autor: DD7
 01 maja 2007, 16:29
Tak, to Beagle ;)
Strasznie wojowniczy i ciekawski pies :D
Trzeba wszystko przed nim chować :mrgreen: Ostatnio to pogryzł mi moją V3 z tyłu i nijako to wygląda, na szczęście wszystko w porządku od strony technicznej :?

A wracając do tematu, jak polepszyć jakość zdjęć, jak aparat nie ma makro ani innych cudów? Tutaj starałem się, żeby dobrze wyszło (oświetlenie itp.) ale jakoś nijako to wygląda.

Porównując zdjęcia z bliska z tego aparatu BenQ i mojej V3 wydaje mi się że lepsze fotki wychodzą telefonem :?

PS. Troszke odbiegliśmy od głównego wątka :mrgreen:

 #179178  autor: orB
 01 maja 2007, 17:42
blade_ninja pisze:Ciesze się, że się podoba ;)
Starałem się pisać obiektywnie. Z czym się nie zgadzasz? :D

PS. Dodałem trochę fotek :-)
No fotki już trochę lepsze :-)

A to co z czym się nie zgodzę to tylko moje subiektywne odczucia(ktoś inny znowu może się ze mną nie zgodzić ;) ). Głównie Twoja ocena głośności podczas rozmowy mnie zaskoczyła, bo mnie to nawet przez myśl nie przeszło(też miałem V3r). No i wg mnie najładniejsza V3 jest bez porównania niebieska :smt007 :mrgreen:

 #180471  autor: Shyduo
 05 maja 2007, 23:29
Hmm, dwa słowa o baterii ?? tego mi jeszcze brakuje, bo wiadomo, ze nie jest ona w V3-ce "najmocniejsza" ;)

 #181891  autor: user_delete3
 10 maja 2007, 13:36
Shyduo pisze:Hmm, dwa słowa o baterii ?? tego mi jeszcze brakuje, bo wiadomo, ze nie jest ona w V3-ce "najmocniejsza"
W mojej wystarcza na 3 dni przy niezbyt czestym rozmawianiu

 #181896  autor: frgt/10
 10 maja 2007, 13:46
izabela_r pisze:W mojej wystarcza na 3 dni przy niezbyt czestym rozmawianiu
No właśnie. To u mnie by wytrzymała 1 dzień ;/

http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=292477#292477

 #181974  autor: lookass
 10 maja 2007, 17:54
Ja w v3 rozmawiam z 30 min dziennie i trzyma 2 dni

 #182581  autor: DD7
 12 maja 2007, 13:27
Shyduo pisze:Hmm, dwa słowa o baterii ?? tego mi jeszcze brakuje, bo wiadomo, ze nie jest ona w V3-ce "najmocniejsza" ;)
Dodano ;)

 #186577  autor: Play it!
 26 maja 2007, 15:59
blade_ninja pisze:Irda jest nie wygodna podczas przesyłania, ma bardzo niski transfer, więc można wybaczyć jej brak.
To jedyna rzecz, która mi się nie spodobała. "NIE" z przymiotnikami piszemy łączne, dlatego powinno być: "Irda jest niewygodna". Jeszcze jedno... W środku zdania nie piszemy "mnie" np. Podoba mnie się. Można to sformułować inaczej: Mnie się podoba. "Mnie" występuje wtedy na początku zdania, co jest poprawne. W środku jest niedopuszczalne. Ogółem rzecz biorąc test jest bardzo przejrzysty, subiektywny i profesjonalny. Nic dodać, nic ująć - TAK TRZYMAJ ;-) :mrgreen:

[you] !! Za KAZDA odpowiedź punkt "Pomógł" !!
 #186623  autor: lukasm
 26 maja 2007, 18:25
blade_ninja pisze: to nie miał być telefon multimedialny, lecz reprezentatywny
"reprezentatywny - mający cechy charakterystyczne dla jakiejś zbiorowości" (za PWN) - chyba nie to określenie miałeś na myśli?