DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #184422  autor: kamoreks
 18 maja 2007, 10:34
Mój tata kupił tego SAMSUNGA i wczoraj trochę się nim pobawiłem.
Jestem w posiadaniu Sony Ericssona K750i spróbuję go porównać gdyż
wielu użytkowników chce coś takiego przeprowadzać, jedni wolą SAMSUNGA inni
SE.

Wyświetlacz:


SE-Duża roździelczość. 256 tys. kolorów. Wszystko widać bardzo dobrze i bez zarzutu.
SAMSUNG-Widać pojedyńcze piksele i ostre krawędzie przy wpisywaniu cyfr.
Wyświetlacz
fizycznie jest większy od K750i, a ma mniejszą roździelczość ? !

Mp3: (tą funkcję ceni wielu użytkowników więc opisze moje wrażenia na dokładnie takich samych piosenkach)

SE-Czysty mocny bass. Głośność wystarczająca. Słuchawki dla mniejszych uszu mogą być za duże.
SAMSUNG- Tu się mocno przejechałem, nie ma korektora dzwięku, przynajmniej nie znalazłem. Jakość Mp3 jest bardzo słaba. W moim Creative N200 jest lepsza.
Przeważają wysokie tony. Basów nie słychać. Słuchawki mają dobry kształt i leżą dosyć dobrze w małych uszach w dużych niestety nie. Jakosć bez zarzutu mają dobre wykonanie.

Radio: (gdy znudzi się muzyka)

SE:Radio ma RDS. Ale jakość bardzo słaba jak się idzie to przerywa można tylko słuchać siedząc.
SAMSUNG-Radio odbiera bez zarzutu. Wszystkim maniakom radia polecam.
Niestety po jednej wyzycie na mieście jednak trochę przerywa, ale i tak lepiej niż w K750i.

Menu:


SE-Jak to w SE za pomocą JOY'a można łatwo i swobodnie używać telefonu.
SAMSUNG-Klawiszę trochę nie wygodne. Menu dzięki swoim tak jakby rozwinięciom do kategorii traci bardzo dużo. Chciałem to wyłączyć ale się nie da.

Aparat:

SE-1600x 1200. Jakość na zewnątrz jak na telefon bardzo dobra.
SAMSUNG-640x480 to chyba żart. Powinno być minium 1,3 Mpx.
Jakość nie jest zadowalająca.

Jeżeli ktoś mówi, że SAMSUNG robi lepsze zdjęcia to chyba z zazdrości, że nie kupił Sonego.

Wykonanie:

SE-Tu się bałem o Joistick, ale nic z nim się nie stało działa jak 8 miesięcy temu.
Klawisze na klawiaturzę trochę za bardzo upchane. Jakość klawiszy b.dobra nic nie trzeszczy.
SAMSUNG-Tu jakość jest tragiczna SLIDER jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, no ale nie na plastikowych prowadnicach-jeszcze gdyby nie latało na boki, oby się wyrobiło?! Co do przycisku z literką i. Nie wiem czy on jest przymocowany taśmą klejącą. Ale słychać pod nim lekki szum od foli na której jest zbudowany. Zaznaczam, że słychać już to po 2 H !

Inne: Oba telefony są z PLUS GSM, żeby ktoś nie myślał, że z Allegro.
SAMSUNG-Made in Korea
SE-Made in China

Wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy warto dopłacić troszkę do SE.
Bardzo dobre Mp3, dobry aparat, i "normalny wyświetlacz" na którym nie widać pikseli!

SAMSUNG zmartwił mnie kolorystyką wyświetlacza, jakośćią Mp3. I kiepskim wykonaniem.
A zaskoczył lepszą jakością Radia.

 #184918  autor: kamil1221
 20 maja 2007, 00:01
Chłopie, co ty porównujesz ? Twoja wypowiedź to jedna wielka paranoja.
Próbujesz porownać zupełnie skrajne telefony zupełnie innych klas cenowych i sprzętowych.

 #184928  autor: stanax
 20 maja 2007, 01:48
Troszkę umiaru Kamil1221, proszę! Sprawdziłem przed chwilą. Nie na Allegro tylko na "wolnym" rynku(sklepy internetowe). Ceny nowych telefonów bez sim loka i bez żadnej promocji kształtują sie:

Samsung E250 - od 500 do 650zl
SE 750i - od 600 do 1150zl


...czyli widełki cenowe pozwalają na kupno tych telefonów w tej samej cenie, a to że Samsung to chłam(*), to inna sprawa. Kamoreks nie jest paranoikiem.

(*)chłam - jeśli chodzi o klasę sprzętową!

 #184937  autor: kamil1221
 20 maja 2007, 09:25
Dlatego teraz SE jest w podobnej cenie bo to stary model.

 #186655  autor: kamoreks
 26 maja 2007, 21:11
Ale kiedyś był drogi i miał klasę. Gdyby Samsung miał lepszy LCD, lepsze Mp3 nie wpomne o aparacie byłby lepszy.

 #186669  autor: stanax
 26 maja 2007, 22:04
kamoreks pisze:Gdyby Samsung miał lepszy LCD, lepsze Mp3 nie wpomne o aparacie byłby lepszy.
...i jeszcze musiał by robić mi kanapki do roboty i wynosić śmieci bez szemrania! Nowe modele telefonów, te wchodzące do sprzedaży, zawsze mają cenę wyśrubowaną. Spójrz na ceny Nokii 1xxx, 2xxx. W szufladzie leżą lepsze i nadal sprawne, a ich nie używam. K750 ma nadal klasę i jeszcze długo ją mieć będzie. E250 jej nie ma. A cena? O niczym nie świadczy dzisiaj. Za rok nikt go nie będzie chciał za stówkę, tak samo jak Motoroli V3688(zapłaciłem 2200!) czy Nokii3310 z mojej szuflady.

Pozdrowionka
 #302019  autor: Mika
 06 gru 2008, 13:45
Hej na wstępie piszę,że świetny opis telefonów... nawet gry podane :D ale to nie najważniejsze ^^ Zaskoczylo mnie możliwość obróbek zdjęć... m.in. sepia itp ;D Niedlugo kupuje ten telefonik... Najbardziej mi zależy na robieniu jakich kolwiek zdjęć, mój obecny telefon to badziewie.. Kiedyś mi taki wystarczal... Nokia1600 Oto moję pytanie..

Czy zdjęcia mozna powiększać jak je się zrzuci na kompa? Chodzi mi o jakość wrzucenia je na naszą klasę :D Czy będą w miare widoczne? Prosilabym o jakiś przyklad takiego zdjęcia ;> Bylabym wdzięczna...

Przy kupnie karty 1GB telefon dziala wolniej? I czy przy robieniu zdjęć one zapisują się na karcie czy jak to jest? ;P ^^

 #302023  autor: lozo111
 06 gru 2008, 14:01
oczywiście że zdjęcia można powiększać , ale chyba nie będzie takiej potrzeby, bo telefon ma 2MP (to jest 1600x1200) więc zdjęcia są wielkie. jeśki kupisz kartę pamięci i będziesz miała coś na niej zapisane i będziesz się poruszała w ''moje pliki'' to telefon rzeczywiście będzie trochę wolniej chodził. jeśli robisz zdjęcie to zależnie od tego jak sobie wcześniej ustawiłaś , zdjęcia będą zapisywane na karcie pamięci albo w pamięci telefonu.

 #302026  autor: Osk92
 06 gru 2008, 14:13
nie. zdjęcia z tego telefonu są tragiczne i jeśli jeszcze je bys chciała powiększyć/zmniejszyć to masz gwarancję, ze nikt nie zobaczy co robilas wczoraj wieczorem ;]

 #302029  autor: Mika
 06 gru 2008, 14:20
a no to fajnie że są duże zdjęcia ;D Jak to nie będzie widać co robilam wczoraj wieczorem? ;> Ważne żeby mnie i tylko mnie! (xD) bylo widać... Mam oczywiście program do obróbki zdjęć... dzięki za odpowiedz ^^ Fajne forum... Najlepsze jakie widzialam jeżeli chodzi o telefony :D Aha bo wlasnie od poniedzialku będzie nowy cennik telefonów w orange i można będzie miec ten telefon za 1zl przy abonamencie ,czy tam mix za 25 zl :) Więc jak na 1zeta chyba się oplaca go kupić,nie? :D




PS.Jak ktoś chce się dowiedzieć duzo więcej o tym telefonie to wlasnie znalazlam wszystko na tej stronce.... http://www.t-k.pl/p/artykul?i26=3269&o27=1 wchodzcie! warto! pokazane super funkcje aparatu... no doslownie wszystko! POLECAM

 #302064  autor: kowcio
 06 gru 2008, 19:23
lozo111 pisze:oczywiście że zdjęcia można powiększać , ale chyba nie będzie takiej potrzeby, bo telefon ma 2MP (to jest 1600x1200) więc zdjęcia są wielkie. jeśki kupisz kartę pamięci i będziesz miała coś na niej zapisane i będziesz się poruszała w ''moje pliki'' to telefon rzeczywiście będzie trochę wolniej chodził. jeśli robisz zdjęcie to zależnie od tego jak sobie wcześniej ustawiłaś , zdjęcia będą zapisywane na karcie pamięci albo w pamięci telefonu.
:smt005 :smt005 telefon ma 2 MPx? :lol: :lol:
Mika pisze:Fajne forum... Najlepsze jakie widzialam jeżeli chodzi o telefony :D
Bo największe i najlepsze w Polsce :P
Mika pisze:Aha bo wlasnie od poniedzialku będzie nowy cennik telefonów w orange i można będzie miec ten telefon za 1zl przy abonamencie ,czy tam mix za 25 zl :) Więc jak na 1zeta chyba się oplaca go kupić,nie? :D
Lepiej kup Samsunga J700, on może być nieco droższy, ale ma aparat 1,3 MPX (E250 ma 0,3 MPx), jakość jest naprawdę bardzo dobra w J700, czego nie można powiedzieć o E250.

Zapomnij o robieniu zdjęć tym telefonem i zgrywaniu ich na kompa, naprawdę... Nawet kabelka nie ma w zestawie :lol: Kupuj J700 ;) o niebo lepszy niż ten E250, nie tylko aparat, ale i wyświetlacz minimalnie lepszy, oraz obsługa Bluetooth Stereo, bezawaryjny (w E250 czasem taśma lubiła padać).

 #302075  autor: lozo111
 06 gru 2008, 19:59
to dlaczego na komórce mojego kolegi pisze że ma 2mp?

Nokia 5130, Philips Ozeo, Manta MOB-60, SE T630i, SE K310i, Samsung SGH-L760, Samsung SGH-i600, SE K800i, SE Z520i, HTC Artemis, Motorola V3r, Nokia E51, Sagem myX5-2v, Nokia N80, Nokia C5-00, Dell Venue Pro i inne :)

 #302083  autor: vinc
 06 gru 2008, 20:13
lozo111 pisze:to dlaczego na komórce mojego kolegi pisze że ma 2mp?
Może coś Ci się pomyliło lub kolega ma inny model. Jeśli nie wierzysz, że e250 ma aparat VGA to Sam sprawdź KLIK

Obrazek

 #302088  autor: lozo111
 06 gru 2008, 20:30
nawet na pudełku mu pisze że ma 2mp

Nokia 5130, Philips Ozeo, Manta MOB-60, SE T630i, SE K310i, Samsung SGH-L760, Samsung SGH-i600, SE K800i, SE Z520i, HTC Artemis, Motorola V3r, Nokia E51, Sagem myX5-2v, Nokia N80, Nokia C5-00, Dell Venue Pro i inne :)

 #302105  autor: user_delete3
 06 gru 2008, 21:31
lozo111 pisze:nawet na pudełku mu pisze że ma 2mp
widocznie nie ten model. nie ma się co spierać.

[ Dodano: 2008-12-06, 21:31 ]
ale powinno pisać i tak nie 2mp, a 2mpx...

 #302115  autor: Worczynski
 06 gru 2008, 21:50
Samsung E250, najlepszy telefon pod Słońcem. W pierwszym miesiącu zrobiły się plamy na wyświetlaczu, a w drugim padło wszystko. Żyć nie umierać, cieszyć się, że to taki dobry telefon. Moim zdaniem nie warto go kupować, ani tym bardziej mysleć o fotografowaniu nim. Niestety, lepiej dołóż do J700. nie rozczarujesz się tak mocno, jak w wypadku tego telefonu.

Jazz do łez:)

 #302292  autor: Mika
 07 gru 2008, 18:33
albo ja jestem ślepa albo niewiem gdzie się wciska żeby kliknąc na POMÓGŁ.. o.0 Jestem tu nowa ^^ ale czy ja wiem.. teraz mam większy dylemat... oczywiście popatrze jutro na inne telefony... sie zobaczy czy ten J700 będzie w ofercie.. a ma on to wszystko co E250?

 #302293  autor: vinc
 07 gru 2008, 18:35
Mika pisze:albo ja jestem ślepa albo niewiem gdzie się wciska żeby kliknąc na POMÓGŁ..
To może tylko osoba, która założyła temat ;)

Obrazek

 #302294  autor: Mika
 07 gru 2008, 18:39
no chyba :D Ten Samsung wygląda na lepszy.. ale czy tez ma taką opjcę "przyozdabiania" zdjęć z sepie,ramki,cliparty itp? ;D ^^ I czy wiadomo czy ten telefon J700 będzie dostępny od poniedzialku w orange?

 #302295  autor: vinc
 07 gru 2008, 18:44
Mika pisze:czy tez ma taką opjcę "przyozdabiania" zdjęć z sepie,ramki,cliparty itp?
Jakbyś przeczytała dokładnie test to byś wiedziała.
Mika pisze: I czy wiadomo czy ten telefon J700 będzie dostępny od poniedzialku w orange?
To nie miejsce na taką dyskusje.

Obrazek