DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #144855  autor: frgt/10
 23 sty 2007, 12:38
adiq1033 pisze:Brak mozliwości słuchania Radia FM, bez słuchawek(nawet chcac słuchać muzyki na głosniku, musimy podłączyć słuchawki :( )
chcąc i głośniku :)
adiq1033 pisze:Posiada specialne dziuki na smycz, zarówno po lewej jak i prawej stronie w dolnej części panelu.
Specjalne i dziurki :)
adiq1033 pisze:Na górze z kolei przycisk do wyłączania i właczania telefonu, znany wszystkim uzytkownikom Nokii ze starszych modeli, np. 6100. Z przodu,jak i z tyłu ujrzymy logo prodcenta, napis NOKIA. Na szczególną pochwalę zasługuja klawisze funkcyjne, które są duże co ułatwia i umilsza korzystanie z telefonu.
Włączania, użytkownikom, producenta. zasługują i "ułatwia oraz umili" korzystanie (...)
adiq1033 pisze:Dźwięk:
Dzwonki są polifoniczne,1 6 tonowe. Niektórzy narzekaja na brak mp3, jednak ile mozna wymagac od telefonu za tak niska cene i z tak małym dostepem pamięci, ok. 3 MB.
Narzekają, można, wymagać, cenę, dostępem...

Poza tym parę innych braków polskich liter no i te zdjęcia... popraw je ;) Poza tym pozbądź się ostatniego zdania o tym, że to twój pierwszy raz i gdzieś tam na górze tej emotki.

Wszystkich błędów nie wypisałem bo nie jestem od poprawiania całości :) Zrobiłem jednak co mogłem. Stylu nie poprawiam bo to indywidualna sprawa każdego jak pisze.

http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=292477#292477

 #144867  autor: adiq1033
 23 sty 2007, 13:10
Poszło...wywaliłem co kazałes.
frgt/10 pisze:Stylu nie poprawiam bo to indywidualna sprawa każdego jak pisze.
Nie mam jeszcze wprawy do pisania testów.Jednak z biegiem czasu napewno się nauczę :-)

 #144879  autor: frgt/10
 23 sty 2007, 13:54
No teraz wygląda już lepiej. Pytanie czy moderatorzy uznają go za dobry ;) Powodzenia.

Co do wprawy w pisaniu - no... mi zajęło 1,5 roku ponad wyrobienie sensownego stylu.

http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=292477#292477

 #144911  autor: babeo
 23 sty 2007, 15:13
adiq1033, według mnie to jedna uwaga do Ciebie. Robisz za dużo szumu wokól tego swojego testu. Nie wiem cz naprawde chcesz zwrócic naszą uwagę na 6030 czy na siebei czy na co ... ? :roll:

 #144935  autor: adiq1033
 23 sty 2007, 16:15
babeo, chciałbym aby mój test został zauważony,a moja praca doceniona, chociaż zawierała kilka "drobnych" błędów :lol:
Dzięki za pomoc w poprawianiu mojego testu. Nie zachęcam do kupienia tego telefonu.Jego cena waha się w granicach 300zł, a za taką sumkę można już kupić Siemensa SX1.

Admini, Juniorzy i moderaty ( :lol: ) przeczytajcie test. Jeżeli się nadaje, proszę przeneść go do odpowiedniego działu.


Oby się wam spodobało... :roll:

 #145000  autor: babeo
 23 sty 2007, 19:51
adiq1033 pisze:Nie zachęcam do kupienia tego telefonu.Jego cena waha się w granicach 300zł, a za taką sumkę można już kupić Siemensa SX1.
Jak możesz w ogole tak pisać? jaki to ma sens porównanie takich dwóch telefonów? Oba są przeznaczone dla zupełnie innego odbiorcy!

 #145001  autor: przemek910
 23 sty 2007, 19:54
adiq1033 pisze:Admini, Juniorzy i moderaty ( :lol: ) przeczytajcie test. Jeżeli się nadaje, proszę przeneść go do odpowiedniego działu.
Co Ty się tak panoszysz z tym testem? Jakiś wielki on jest? przecież to zwykły test zwykłego usera... Na pewno test został zauważony przez moderację - lecz z jakiś powodów nie został przeniesiony.

 #145010  autor: kamil1221
 23 sty 2007, 20:21
Zwroty, które mnie najbardziej rozśmieszyły, zadziwiły.
co ułatwia oraz umilsza korzystanie z telefonu
(umilsza ?)
dzięki czemu sa łatwe i miłe w dotyku
(łatwe hehe)
Wyświetlacz posiada barwę 65 000 kolorów
(chyba miało być "potrafi wyświetlić")
Niektórzy narzekają na brak mp3, jednak ile można wymagać od telefonu za tak niską cenę i z tak małym dostępem pamięci, ok. 3 MB.
(Jakoś Sagem potrafił w modelu myX5-2v dać odtwarzanie mp3 a telefon nie ma o wiele więcej pamięci)
Telefon posiada wiadomości SMS i MMS do 100kb.
(Moim zdaniem powinno być „Telefon potrafi odebrać wiadomości SMS oraz MMS. W przypadku MMSów maksymalnie w jednej wiadomości możemy odebrać, lub wysłać 100 kb”)

Ale ogólnie może być ;)

 #145036  autor: adiq1033
 23 sty 2007, 21:31
kamil1221 pisze:Zwroty, które mnie najbardziej rozśmieszyły, zadziwiły.
co ułatwia oraz umilsza korzystanie z telefonu
(umilsza ?)
dzięki czemu sa łatwe i miłe w dotyku
(łatwe hehe)
Wyświetlacz posiada barwę 65 000 kolorów
(chyba miało być "potrafi wyświetlić")
Niektórzy narzekają na brak mp3, jednak ile można wymagać od telefonu za tak niską cenę i z tak małym dostępem pamięci, ok. 3 MB.
(Jakoś Sagem potrafił w modelu myX5-2v dać odtwarzanie mp3 a telefon nie ma o wiele więcej pamięci)
Telefon posiada wiadomości SMS i MMS do 100kb.
(Moim zdaniem powinno być „Telefon potrafi odebrać wiadomości SMS oraz MMS. W przypadku MMSów maksymalnie w jednej wiadomości możemy odebrać, lub wysłać 100 kb”)

Ale ogólnie może być ;)
Kamil1221, a ty znowu z tymi swoimi Sagem-ami :-D Niech ci będzie.
Więc ciachnąłem to i to.Teraz jest dobrze ?

 #145037  autor: Prometo
 23 sty 2007, 21:32
kamil1221, pozwolę sobie trochę go bronić. Przecież to nie jest zawodowiec tylko amator, a i zawodowcom zdarzają si wpadki.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #145056  autor: kamil1221
 23 sty 2007, 21:47
Wiem o tym doskonale ;)
Dlatego go troszkę poprawiłem, aby na przyszłość napisał jeszcze lepiej.
Nie ma tu żadnych złych intencji.

 #145068  autor: oprych
 23 sty 2007, 21:53
Z przykrością muszę napisać, że jestem podobnego zdania jak babeo,i kin, na SB o tym teście czytałem i teraz tutaj. Napisałeś recenzje zwykłego telefonu i ok. Chciałeś to to zrobiłeś, nikt ani cię o to nie prosił, ani nie domagał się, jeśli zostanie uznane przez moderację, że należy go przenieść, to przeniosą.
Z tym SXem tylko się moim zdaniem zbłaźniłeś, jak można porównywać te dwa modele telefonów?! Wcześniej pisałeś też o wyższości t630 ze względu na BT(nie myślac już np. o słabym zasięgu tego modelu) z takim podejściem lepiej nie robić żadnych testów, albo chociaż nie robić szumu jak dawniej pewien user na temat swojej...cewki :lol: :P

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #145093  autor: adiq1033
 23 sty 2007, 22:12
oprych, przyjąłem to do wiadomości.Jak wspominałem to mój pierwszy test o telefonie.Wypisaliście ewidentne błędy, za co muszę wam podziękować. Na przyszłość postaram się zrobić o wiele lepszy test i nie robić aż tak zbędnego zamieszania.

 #145200  autor: Rokko
 24 sty 2007, 07:44
zgadzam sie z przedmowcami.Musisz jeszcze popracowac nad stylem. Moze przy nastepnym tescie bedzie lepiej. Co do samego telefonu to powiem tak jest to telefon dla mojej mamy (zreszta jego jej kupilem). Uwazam podobniej jak oprych porownanie z siemensem jest bez sensu - ta sa dwa rozne telefony - skierowane do innych klientow. W kwestii T 630i, ja mam T 610i, nie narzekam. Ale to tez co innego niz Nokia. W sumie oba nie wiele maja, ale SE swego czasu to byla wyzsza półka, a ten model Noki mial byc modelem popularnym.

 #146225  autor: szejkspir
 27 sty 2007, 01:24
A ja tak dla odmiany skieruję się w kierunku merytorycznej dyskusji na temat aparatu :wink:
1) Czy szybki procesorek ma N6030? Czy są jakieś opóźnienia przy szybkim przeskakiwaniu pomiędzy opcjami w menu, przy szybkim pisani sms'ów? 2) Za ile można kupic ten telefon w markecie (MediaMarkt, Saturn, itd.), bez sim-locka? Zmieści sie w 300zł? Czy jest na niego obecnie jakaś promocja w którejś sieci sklepów RTV?
Jeśli ktoś zna odpowiedź na jakieś pytanie to byłbym wdzięczny, gdyby się nią podzielił :D

 #146499  autor: oprych
 27 sty 2007, 21:38
szejkspir, ja jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pierwsze pytanie.
Mianowicie przy szybkim pisaniu smsów nie ma ŻADNYCH opóżnień-smsy piszę bez T9, długie i bardzo szybko. Telefon nei zawiesza się i działa płynnie. Jedyny problem jaki zauważyłem, to że przy dużym "zawaleniu" aplikacjami, potrafi przy wychodzeniu z aplikacji zrestartować się.

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #146553  autor: szejkspir
 27 sty 2007, 22:48
Dzięki oprych :D
Proszę autora wątku o przyznanie punktu "pomógł" :!:

 #146568  autor: oprych
 27 sty 2007, 23:21
szejkspir, jakieś jeszcze pytania? Użytkowałem przez 3 miechy ten model

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #146575  autor: szejkspir
 27 sty 2007, 23:26
Kolega mi wspominał, że przyciski są "niepewne". chwieją się na boki. Ale chyba nie przeszkadza to w pisaniu, skoro szybko Ci to szło? Wiem, że bateria jest całkiem dobra, możesz jednak powiedzieć ile Tobie trzymała? Dzięki jeszcze raz :-)

 #146598  autor: oprych
 28 sty 2007, 00:09
Przyciski numeryczne są ok, bardziej niepewny jest przycisk główny-funkcyjny. Wiesz, mnie to trudno powiedzieć, bo miałem go w futerale, a więc, inaczej użytkowało się klawisze. Jeśli nie planujesz futerału odradzam czarną wersję. Miałem i "paluchy" są widoczne wszędzie.
Przy częstszym otwieraniu tylnej klapki może się lekko chwiać.
Bateria mnie trzymała dwa, czasem jeden dzień, ale wiesz, pisałęm 30-40 sms dziennie albo czasem rozmowy godzinami, a więc myślę, że jest ok. Nie używana trzymała około tygodnia. Jest to standardowa BL-5C jak w 1600, coś jeszcze? :)

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...