DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #112632  autor: kamil1221
 09 paź 2006, 17:49
Siemens C65 jest telefonem, który już praktycznie stał się legendą, za sprawą swej ceny, funkcji, oraz dobrego wylansowania telefonu przez naszych operatorów.
Wiele osób skusiło się na niego z prostej przyczyny, która można określić nazwą „telefon za złotówkę”.
Seria „C” zawsze była skierowana dla użytkowników, którzy za niewielki koszt chcą uszczknąć, chociaż kawałeczek nowych technologii.
Chodź telefon nie jest najnowszy można zauważyć, że nie gaśnie jego popularność – przede wszystkim na rynku telefonów wtórnych – komisy czy allegro.

Czy pomimo wieku telefon nadal telefon nadaje się do używania i czy potencjalni nabywcy będą zadowoleni – zapraszam do lektury testu.
Obrazek Obrazek Obrazek

W pudełku znajduję się:
- telefon,
- bateria,
- ładowarka,
- instrukcja obsługi,
- kluczyk do obudowy,
- karta gwarancyjna.

Podstawowy i skromny zestaw – typowy dla tej serii telefonów Siemensa.
Brakuje chodźby płyty CD z oprogramowaniem, brak tego można usprawiedliwić ceną telefonu.

Pierwsze wrażenie – po prostu telefon.
Wygląd C65 nie zdradza siły drzemiącej w telefonie.
Po przyjrzeniu się aparatu rzuca się w oko obiektyw aparatu fotograficznego.
Sam wygląd telefonu jest prosty – nie ma tu fajerwerków, co może naprawdę się podobać – klasyczna linia z dobrze dobranymi kolorami.

Wymiary telefonu to 105 x 47 x 18 mm (DxWxS).
W dobie telefonów super płaskich te wymiary nie robią wrażenia, lecz jak dla mnie to zaleta, że telefon ma swój gabaryt – dobrze trzyma się w dłoni.
Telefon waży ok. 86 g – jest to waga jak na ten telefon idealna, nie za mała nie za duża.

Wyświetlacz – nie jest to mocny punkt tego modelu, ale nie ma, co narzekać.
Jego wielkość to 130 na 130 pikseli.
Potrafi wyświetlić 65 tys. kolorów – matryca, którą zastosowano w tym telefonie to CSTN.
Mówiąc po ludzku – ta gorsza i bardzie energochłonna.
Ogólnie rzecz biorąc nawet przez zastosowanie tej matrycy obraz na wyświetlaczu jest czytelny, kolory są nasycone i widać wszystko w słabszym świetle słonecznym.
Konkurencja w tamtym okresie miała podobne wyniki, a czasem nawet i gorsze.

Klawiatura – jest wygodna, dosyć duża, skok klawiszy jest na dobrym poziomie.
Wykonanie klawiatury jest dobre – nie ścierają się znaki alfanumeryczne, plastik jest twardy, lecz palce nie bolą podczas pisania na niej.
Podświetlenie jest równomierne i silne, sam kolor podświetlenia nie jest zbyt dobrze dobrany. Wściekle pomarańczowe podświetlenie jest męczące dla oczu. Bardziej odpowiednim kolorem byłby niebieski lub neutralny biały.
Obrazek Obrazek Obrazek

Menu jest to bardzo dobrze znana siatka 9 ikon tego producenta.
Kolorystyka samego menu i wygląd ikonek jest dopracowany – miłe dla oka.
Ikony są „żywe”, ruszają się, kiedy wybierze którąś.
W trybie czuwania na wyświetlaczu widać nazwę operatora, datę, godzinę, status baterii, natężenie sygnału, oraz nad klawiszami funkcje, jakie są im przypisane, oraz ikony funkcyjne, które pokazują dane czynności lub procesy, które telefon wykonuje, np. budzik, podczerwień, GPRS itp.
Wygląd menu można w łatwy sposób zmieniać po przez ustawienie nowej innej skórki.
Oczywiście można ustawić własna tapetę, animacje startową, wygaszacz, animacje końcową.
Krótki opis ikon i funkcje, które się w nich znajdują:
1) Książka adresowa – zawiera listę kontaktów,
2) Historia połączeń – tutaj znajdziemy informacje na temat nieodebranych, odebranych i wykonanych połączeń,
3) Rozrywka – gry, aplikacje, WAP,
4) Aparat,
5) Wiadomości - tworzenie, odbieranie, wysyłanie wiadomości sms, ems i mms,
6) Organizer – kalendarz, notatki,
7) Dodatki – budzik, kalkulator, stoper, menadżer plików,
8) Moje – tu znajdziemy nasz obrazki, animacje, dźwięki, motywy, wzory wyglądu, gry i aplikacje,
9) Ustawienia - tutaj można zmieniać funkcje telefonu, od wyświetlacza, przez dźwięki do aparatu i WAPa.
Obrazek Obrazek Obrazek

Filmiki które przedstawiają poruszanie się w menu telefonu.
http://patrz.pl?83858 http://patrz.pl?83859

Aparat fotograficzny CIF (352 x 288), choć maksymalny wymiar zdjęcia wykonany telefonem to 352 x 288 pikseli.
Na tle konkurencji to naprawdę kiepsko – już chodźby Sagem myX6 który jest starszy od tego telefonu posiada aparat VGA (640 x 480 pikseli).
Jeżeli ktoś będzie używał jedynie aparatu do pstryknięcia zdjęcia i wysłania na inny telefon przez mmsa, lub podczerwień to nie jest źle.
Problem się pojawi przy zrzucaniu fotek na komputer i oglądania na ekranie naszego peceta – jakość i odwzorowanie kolorów zostawia wiele do życzenia.
Aparat potrafi robić zdjęcia w trzech rozdzielczościach:
- Premium (352 x 288 pikseli),
- Średnia (116 x 96 pikseli),
- Tapeta (192 x 192 pikseli).
Brakuje w opcjach wykonania fotografii w czarno-bieli, sepii czy negatywie, jak również możliwości kręcenia sekwencji wideo.
Do dodawanie efektów typu ramki itp. służy aplikacja o nazwie fotoedytor.
Przykładowe zdjęcia wykonane Siemensem C65.
Obrazek Obrazek Obrazek

Książka adresowa umożliwia pomieścić 1000 kontaktów – co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem.
Niewiele osób będzie w stanie wykorzystać maksymalnie wszystkie miejsca na kontakty.
W każdym kontakcie można przypisać – nazwisko, imię, numer telefonu, telefon do biura, telefon komórkowy, faks, e-mail, grupa, nazwa firmy, adres (ulica, kod pocztowy, miasto, kraj) datę urodzin, obrazek.
Imponująca ilość funkcji – wiele praktycznych zastosowań.

Wiadomości – telefon obsługuje wiadomości sms, ems, mms.
Posiada zaimplementowany słownik t9.
Jest to chyba najlepszy sposób na naprawdę szybkie pisanie smsów.
Słownik można uczyć nowych słów po przez dodawanie nowych nierozpoznanych słów.
Pisanie z użyciem t9 nie sprawia kłopotów, telefon nie zwalania podczas wpisania większej ilości tekstu, jak ma to miejsce w Motoroli L6 .
Telefon umożliwia wysyłanie długich wiadomości sms – do dyspozycji mamy 760 znaków, czyli ok. czterech i trzech czwartych smsa.
Ilość wypisanych znaków można kontrolować na górnej części wyświetlacza.
W telefonie można zapisać 100 wiadomości sms, co stanowi dosyć przyzwoity wynik.
Do MMS-a mamy możliwość dodanie tekstu, dźwięku, oraz obrazka.
Brakuje troszkę konta poczty e-mail, lecz nie jest to poważne zaniedbanie ze strony producenta.

Dźwięki polifoniczne obsługują 40 kanałów, lecz jakość i odwzorowanie dźwięku na tle konkurencji wypada kiepsko, biorąc pod uwagę choćby SonegoEricssona t610.
Telefon również odtwarza dzwonki WAV i AMR, co jest naprawdę mocnym akcentem tego telefonu.
Głośność i wyraźność odtwarzanie tych plików muzycznych jest dobry jak na telefon z niższej półki.

Fragment nagranie dzwonków odtwarzanych przez ten telefon.
http://patrz.pl?83861

Multimedia – jak wyżej napisałem podczas opisywanie struktury menu głównego, dzwonki, obrazy, motyw i inne pliki przechowuje się w folderze „Moje”.
Telefon odtwarza pliki amr, wav, midi, jpeg, bmp, imy.
Pamięć wewnętrzna telefonu to ok. 12 MB jest dynamiczna.
Miejsce jest naprawdę pod dostatkiem, starczy na wiele fotografii, dźwięków, aplikacji JAVA i innych plików.
C65 radzi sobie świetnie z grami i aplikacjami JAVA – jedynie co można się doczepić do szybkości uruchamiania samego programu, lecz nie jest to poważna wada.
Jak na tej klasy telefon naprawdę dużo potrafi i wypada dobrze na tle konkurencji.
Obrazek Obrazek Obrazek

Transmisja danych w Siemensie stoi na naprawdę dobrym poziomie pomimo wieku.
Mamy możliwość połączenie się z innym telefonem przez port podczerwieni, również IrDĄ możemy się połączyć się z komputerem, jaki i również kablem USB.
Aparat obsługuje transmisje danych GPRS Class 10 (4+2, z czego aktywne są jednocześnie tylko 5 szczelin, każda po 13,4 kb/s).
Połączenie przebiega bardzo płynnie, nie zawiesza się, a szybkość otwierania się nowych odnośników i wgrywanie obiektów typu obrazki stoi na wysokim poziomie.
Z barku laku można go użyć jako modemu do połączenia się z Internetem – lecz nie polecam tego rozwiązanie, jest po prostu za wolne i szybko można się zbulwersować.
Obrazek Obrazek Obrazek

Bateria zastosowana w tym telefonie to ogniwo litowo-jonowe o pojemności 600mAh.
Nie jest no dużo i to widać podczas eksploatacji telefonu, bateria starsza maksymalnie na 3 dni przy normalnym użytkowaniu – osoby nielubiące częstego ładowania mogą się zwieść na tym telefonie.

Jakość wykonania telefonu jest daleka ideałowi, ale nie jest tragicznie, obudowa jest wytrzymała, ale plastik lubi się wgniatać.
Dopasowanie elementów jest dobre – nic nie skrzypi.
Panel obudowy można zmienić na nowy bez większych problemów stosując kluczyk do obudowy – dzięki temu możemy personalizować nawet wygląd zewnętrzny telefonu.
Inne:
Szybkość telefonu jest zadawalająca – nie okłamujmy się co tu ma się zawieszać (chyba że trafi się na bardzo stara wersje softu).
Znajdziemy tutaj również zestaw głośno mówiący – który jest naprawdę niezły, chodź do ideału mu brakuje troszkę.

Siemens C65 jest naprawdę dobrym, tanim telefonem.
Nie jest to cud techniki lecz ilość funkcji jakich posiada jest powalająca jak na telefon tej klasy.
Wydając ok. 250 – 300 zł możemy mieć telefon który będzie służył nam kilka dobrych lat, pokochamy go i będziemy dalej go rozpieszczać pomimo wielu braków.
Warto… :)
Ostatnio zmieniony 09 paź 2006, 20:53 przez kamil1221, łącznie zmieniany 6 razy.

 #112634  autor: Forest
 09 paź 2006, 17:57
Test dobry, moge dac 10/10 ale...
kamil1221 pisze:Wydając ok. 250 – 300 zł możemy mieć telefon który będzie służył nam kilka dobrych lat
Nie znam nikogo komu ten telefon wytrzymal wiecej niz rok (serio) poprostu sie psuje :wink:

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #112637  autor: Knight_Rider
 09 paź 2006, 18:00
No ja nie powiedział bym że ten telefon ma prosty wyglad, telefon naprawde fajnie wyglada nie jest taki "prosty" a na tych twoich zdjęciach ma troche zrypaną obudowe chyba go ktoś markerem pomalował xD

[ Dodano: 2006-10-09, 18:02 ]
Im więcej testów tym lepiej :)

 #112649  autor: Shyduo
 09 paź 2006, 18:34
Bardzo dobry test, ale ja dam 9/10. Dlaczego?? Błędy ortograficzne i literówki, sorki, ale to pierwsze bardzo mi przeszkadza przy czytaniu czegokolwiek, a tym bardziej takiego testu. Poza tym - oki

BTW. obudowa i kolorystyka nie są takie standardowe. no i powinno być "z dobrze dobranymi kolorami" a nie "stonowanymi".

Popraw te kilka błędów gramatycznych i językowych i będzie super ;)
Ostatnio zmieniony 10 paź 2006, 17:26 przez Shyduo, łącznie zmieniany 1 raz.

 #112669  autor: kamil1221
 09 paź 2006, 19:06
Jak byś mi nie wytknął tych błędów to pewnie sam bym ich nie zauważył.
Dzięki... Jak czytałem po raz drugi to spostrzegałem kilka fatalnych błędów ortograficznych, zapomniałem też o przecinkach... ale chyba już jest ok ?

 #112682  autor: Osk92
 09 paź 2006, 19:22
Heh też kiedyś napisałem i przepadł :?

 #112714  autor: szczeka
 09 paź 2006, 19:58
kiepsciutko, bez urazy :]

pozniej napisze, co nalezy poprawic, zeby test wygladal przyzwoicie :-)

[ Dodano: 2006-10-09, 20:24 ]
Brakuje chodźby płyty CD z oprogramowaniem
Po co CD z oprogramowaniem skoro nie ma w zestawie niczego, czym mozna polaczyc telefon z komputerem?
Aparat fotograficzny CIF (320 x 240), chodź maksymalny wymiar zdjęcia wykonany telefonem to 352 x 288 pikseli.
Jak CIF to chyba normalne, ze zdjecia wykonuje w maksymalnej rozdzielczosci 352x288, w nawiasie nie podales rozdzielczosci CIF, a QVGA (320x240) oraz blad ortograficzny, choĆ, a nie cho.
Problem się pojawi przy zrzucaniu fotek na komputer i oglądania na ekranie naszego peceta
To PeCet ma ekran? Chyba 'na ekranie monitora' ...
Brakuje w opcjach wykonania fotografii w czarno-bieli, sepii czy negatywie, jak również możliwości kręcenia sekwencji wideo.
Do dodawanie efektów typu ramki itp. służy aplikacja o nazwie fotoedytor.
Sepii brakuje? Sepie, jak i wiele innych efektow mozemy dodac w standardowej aplikacji, o ktores wspomniales - w photoeditorze.
biorąc pod uwagę chodźby SonegoEricssona t610.
nie choby, a choĆby i nie SonegoEricssona, a Sony Ericssona.
plików muzycznych jest dobry jak na telefon z niższej pułki.
pÓłki, a nie pUłki - ort.
Pamięć wewnętrzna telefonu to ok. 12 MB jest dynamiczna.
Testujesz telefon i nie mozesz dokladnie napisac, tylko piszesz w zaokragleniu i to dosc blednie? Telefon ma z tego, co pamietam 10.2/10.3MB, wiec bardziej pasowaloby napisac 'ok. 10mb'.
który jest naprawdę nie zły, chodź do ideału mu brakuje troszkę.
dwa bledy: 'niezły', a nie 'nie zły' i 'choć', a nie 'chodź'.
Wydając ok. 250 – 300 zł
I na koniec brak rozeznania cenowego ;) C65 skupuje sie po maksymalnie 130zł, a normalni ludzie moga go spokojnie dostać za 170...

Ocena 4/10, bo pomimo wielu bledow stylistycznych i jezykow to sporo cennych uwag przekazales. :-)

I nie mysl, ze sie Ciebie czepiam, bo tak nie jest... czepiam sie tylko troszke Twoich testow, ktorym daleko od idealu ;)

 #112742  autor: Skarpyta
 09 paź 2006, 20:47
test jak zwykle napisany bardzo dobrze,szczęka powytykał ci troszke błędów jak dla mnie to mi nie przeszkadzają

ocena 10/10 Pozdro Kamil ;)

Obrazek
Obrazek

 #112743  autor: kamil1221
 09 paź 2006, 20:47
CIF (ang. The Common Intermediate Format) - format nagrywania wideokonferencji, w którym obraz zapisywany jest w rozdzielczości 352px na 288px (352x288). Obecnie najczęściej stosowany w telefonach komórkowych.

Do innych błędów ort. się przyznaje - nie jestem najlepszy w te klocki.

Twoje testy też są dalekie ideałowi - brak wyraźnych fotografii, są za krótkie i zbyt ogólnikowe - najczęściej podajesz suche fakty... a ja opisuje swoje wewnętrzne odczucia.
Sepii brakuje? Sepie, jak i wiele innych efektow mozemy dodac w standardowej aplikacji, o ktores wspomniales - w photoeditorze.

Wiem o tym - w Sagemie i innych telefonach nie trzeba edytować fotografii przez jakąś aplikacje - w opcjach aparatu można wybrać i nie trzeba się męczyć z java... dla mnie takie rozwiązanie jakie Siemens proponuje jest beznadzieje - będę chciał fotkę w sepii zrobić to musze odpalać aplikacje java, a w siemsnach strasznie wolno java się wgrywa.

 #112751  autor: przemek910
 09 paź 2006, 20:58
No właśnie, szczęka, Twoje testy nie dokońca sa poprawne... Od kiedy Siemens MC60 jest telefonem wytrzymałym? :shock: :shock:

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #112753  autor: Knight_Rider
 09 paź 2006, 21:00
szczeka, Czepiasz się czepiasz, może te błedy zwizane z telefonem trzeba poprawć ale doszukiwanie tych jezykowych blędzików mija się z celem. Krytykuje się a samemu się nic nie robi, chętnie ocenimy jakiś twój test.:wink:

 #112760  autor: Osk92
 09 paź 2006, 21:28
kamil1221 pisze:Wiem o tym - w Sagemie i innych telefonach nie trzeba edytować fotografii przez jakąś aplikacje - w opcjach aparatu można wybrać i nie trzeba się męczyć z java... dla mnie takie rozwiązanie jakie Siemens proponuje jest beznadzieje - będę chciał fotkę w sepii zrobić to musze odpalać aplikacje java, a w siemsnach strasznie wolno java się wgrywa.
Aparat/Opcje/Ustawienia/ Tryb koloru

Nawet głupi C65 to ma...

(gwoli ścisłości: Jest sepia, normalny i czarno-białe)

 #112771  autor: oprych
 09 paź 2006, 21:56
Nie będę oceniał testu, na podstawie od 1 do 10. Napisze tylko, ze test dosyć obiektywny, mnie telefon potrafił zamulać zwłaszcza przy pisaniu dłuższych smsów, do tego czesto potrafił się wyłaczyć przy wchodzeniu na GPRS, może to i faktycznie wina starego softu, ale jakoś w przypadku softów w telefonach nokii czy stary czy nowy, przeważnie przeciętny użytkownik nie zauważał różnic (w każdym razie w tych, które ja użytkowałem) nie znam osoby nie narzekającej na niego, no może po za moją kuzynką, która mało go używa i siękompletnie na telefonach nie zna i idąc do serwicu kupiła obudowę nie od tego siemensa co trzzeba nie widząc różnicy :-D

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #112789  autor: szczeka
 09 paź 2006, 22:42
kin pisze:No właśnie, szczęka, Twoje testy nie dokońca sa poprawne... Od kiedy Siemens MC60 jest telefonem wytrzymałym? :shock: :shock:
akurat ten test nie jest mojego autorstwa :)

poza tym ktos, kto uzytkowal mc60 ponad 2 lata chyba wie najlepiej...


Kamil - OK, to jest Twoje zdanie, moga Ci sie nie podobac ;-) Tylko wytknij konkretne bledy, co jest nie tak, bo ja widze, bo ja skomentowalem Twoj test..

;)

[ Dodano: 2006-10-09, 22:46 ]
Knight_Rider pisze:szczeka, Czepiasz się czepiasz, może te błedy zwizane z telefonem trzeba poprawć ale doszukiwanie tych jezykowych blędzików mija się z celem. Krytykuje się a samemu się nic nie robi, chętnie ocenimy jakiś twój test.:wink:
przeciez moje testy mozna napotkac w sieci :] sa nawet w tym dziale i nie tylko..

 #112803  autor: Rogal
 09 paź 2006, 23:28
a ja się wypowiem tak; bardzo fajny test :wink:

 #112990  autor: tvn1
 10 paź 2006, 21:00
ta pomalowana markerem na czarno obudowa jest oktopna!!

 #113042  autor: oprych
 10 paź 2006, 23:41
Może to pewnego rodzaju tuning? :wink: Swoją drogą jestem ciekaw, czy czasem malując tą obudowę nie spowoduje to schodzenia pod wpływem potu markera i nie będzie czarnych śladów na "łapach"

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #113101  autor: Pb
 11 paź 2006, 16:22
Fajny test beznadziejnego telefonu co do testu niemam zastrzezen jest fajnie napisany bez zbednego *wodolejstwa* stawiam 8,5/10 bo 10 nie stawiam z zasady :).Niestety chyba zbyt wychwaliles ten telefon bo c65 jest po prostu beznadziejny znam wiele osob co go maja i...no comment matryca aparatu do d... zdjecia do d... ekran niby 65 tys.kol. ale moja była motorola wyswietla lepsze kolory dxwieki trzeszcza zawiesza sie szybko sie psuje...a do tego wszystkiego brzydkie siemensowskie menu i ta ohydna SIEMENSOWA polifonia....w porownaniu z sagemem myx5-2 wypada bardzo slabiutko jedyna zaleta to duzo pamieci.A fotki z c65 na kompie nie umywaja sie do tych z motoroli c550 jak bede mial to podam linka gdzie mozna porownac fotki z roznych telow
Ostatnio zmieniony 13 lis 2006, 12:02 przez Pb, łącznie zmieniany 2 razy.

 #114333  autor: cema
 16 paź 2006, 14:25
dam 10/10 bo troche sie natrudziles pisajac ten test chociaz juz gdzies podobne widzialem

Nokia 6610i =>> SE T230 =>> Siemens S65 =>> SE K300i =>> Nokia 3650 =>>NEC e228 =>> Nokia N73 =>> Nokia N95 =>> Samsung G810 =>> Nokia N95 8GB =>> Nokia 5800 =>> SE X10 Mini Pro =>> Motorola Milestone =>> HTC Desire Z

 #114337  autor: kamil1221
 16 paź 2006, 14:53
Dam, 10/10 bo trochę się natrudziłeś pisząc ten test, chociaż juz gdzieś podobne widziałem


Mam nadzieje, że nie oskarżasz mnie o plagiat ? :wink: