DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1018482  autor: Karlos20
 21 wrz 2018, 22:04
Nie przesadzajmy. Oferta ma ratę za router 24x 20 zł, a cena za sam abonament na 24 miesiące w opcji do 20 mbps to 29 zł. Raty szybciej spłacisz (nawet z najbliższą fakturą), a przez resztę umowy masz 29 zł abo z możliwością dopłaty 16 zł i mieć do 60 mbps (za 45 zł). Przy wyborze oferty zwracajmy uwagę na parametry, a nie, że kupujemy "kota w worku".

Ważne: karta ma format microSIM, nie wyłamiesz jej do nano, a jej wymiana jest niemożliwa z tą ofertą.
Dodam jeszcze coś: gdy dużo osób to kupi, możecie bardziej cierpieć na przeciążenie nadajników, niż przez DILowców w Play. Ja się o tym przekonałem i po roku umowy, parametry z 60 mbps spadły do.. 3-5 mbps download, a upload 25 mbps w szczycie internetowym. Aktualnie w mojej lokalizacji trwają prace techniczne (będą trwać tydzień czasu z wystąpieniem nagłych spadków prędkości), dlatego teraz awaryjnie używam darmowych GB z Play na Kartę, być może skorzystam z karty Orange (OFNK z pakietem 1,04 TB z promocji Grunwald 1410).

Może lepiej sprawdzić zasięg, ofertę dopasowaną do potrzeb. A jeśli ktoś chce pare dziur w ścianie i stabilnego neta, warto wybrać kablówkę, światłowód itp, nawet w umowie bezterminowej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1018588  autor: Karlos20
 22 wrz 2018, 09:18
pitos1 pisze:Wybralem oferte 20mb rok temu i Pan w salonie od reki zmienila mi karte na nano sim. Dziala do tej pory w roznych urzadzeniach z adapterem lub bez.
Jaki koszt takiej wymiany?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1019340  autor: hwx3.0
 24 wrz 2018, 21:46
Ktoś chętny na taką ofertę bez tandetnego modemu niech pisze chętny może ktoś z T-mobile przeczyta i coś z tym zrobią
Ja jestem chętny na LTE do domu za ok. 30zł / msc. Teraz mam Plusa za 35zł, a pakiet mam 60 albo 70 GB + "nielimitowane" lte. Czy znajdzie się coś ciekawszego czy pozostać przy tym?

I am a patient boy. I wait, I wait, I wait, I wait :)
 #1019431  autor: JFK2016
 25 wrz 2018, 11:09
hwx3.0 pisze: Ja jestem chętny na LTE do domu za ok. 30zł / msc. Teraz mam Plusa za 35zł, a pakiet mam 60 albo 70 GB + "nielimitowane" lte. Czy znajdzie się coś ciekawszego czy pozostać przy tym?
"Cebula dla Januszy" już wyleciała (coraz więcej postów ją obnaża kto z niej korzystał...), za tą cenę od żadnego IPS "mobilnego" nie dostaniesz nic lepszego (nawet w Plusie dziś nie dostaniesz takiej oferty), chyba że masz dostęp kablowy i możliwość pakietu o niskich prędkościach w proporcjonalnej cenie.
 #1019454  autor: unnameduser
 25 wrz 2018, 13:02
Karlos20 pisze:Nie przesadzajmy. Oferta ma ratę za router 24x 20 zł, a cena za sam abonament na 24 miesiące w opcji do 20 mbps to 29 zł. Raty szybciej spłacisz (nawet z najbliższą fakturą), a przez resztę umowy masz 29 zł abo z możliwością dopłaty 16 zł i mieć do 60 mbps (za 45 zł). Przy wyborze oferty zwracajmy uwagę na parametry, a nie, że kupujemy "kota w worku".
Spłacenie rat nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia, skoro po zakończeniu umowy i tak frajersko płaci się taki abo jaki był po doliczeniu raty.
Chyba najkorzystniejsze podejście to wzięcie umowy, sprzedanie routera i nie przedłużanie po 24 miesiącach.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1019464  autor: TomLee
 25 wrz 2018, 14:42
No właśnie. Skoro rata za router to 20 pln (przez 24 miesiące) to po tym okresie powinno się płacić 29 zł i korzystać ze spłaconego urządzenia. Ale pewnie tak nie będzie.
 #1019469  autor: Maciej Loret
 25 wrz 2018, 14:56
Jako, że po DILu też się za kilka tygodni przymierzam do T-mobile za 49zł/mies. (bo innej oferty na rynku nie widzę), to po dwóch latach jeśli nie będzie zachęty ze strony operatora (albo korzystniejszego internetu mobilnego u innego operatora), nie będę przedłużał umowy tylko wezmę nową a router na sprzedaż...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1019471  autor: matek451
 25 wrz 2018, 15:06
Wszelkie dywagacje na temat abonamentu domowy internet bez limitu należy najpierw poprzedzić testami T-mobile. Bywa z tym różnie, wielu korzystających z Play i DIL-a może być mocno rozczarowanych prędkościami. No i pamiętajmy ze to 2 lata abonamentu i może być różnie./ Konstrukcja abonamentu w t-Mobile ze sprzętem na raty a po 2 latach abonament bez zmian stosowana od dawna. U tego operatora rezygnacja po 2 latach to standardowe rozwiązanie.
 #1019473  autor: polsat090
 25 wrz 2018, 15:16
hwx3.0 pisze:
Ktoś chętny na taką ofertę bez tandetnego modemu niech pisze chętny może ktoś z T-mobile przeczyta i coś z tym zrobią
Ja jestem chętny na LTE do domu za ok. 30zł / msc. Teraz mam Plusa za 35zł, a pakiet mam 60 albo 70 GB + "nielimitowane" lte. Czy znajdzie się coś ciekawszego czy pozostać przy tym?
A jak to jest z tym nielimitownym EtL w Plusie ? XD
 #1019483  autor: piotrzet
 25 wrz 2018, 16:30
Tak że ma limit nie wiadomo jaki. Bo u jednych jest to 200 GB u jednych 300 GB coś podobnego do DIL tylko że tam raczej nie masz na co liczyć, że pobierzesz 1 TB

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1019630  autor: hwx3.0
 25 wrz 2018, 22:26
JFK2016 pisze: "Cebula dla Januszy" już wyleciała (coraz więcej postów ją obnaża kto z niej korzystał...), za tą cenę od żadnego IPS "mobilnego" nie dostaniesz nic lepszego (nawet w Plusie dziś nie dostaniesz takiej oferty), chyba że masz dostęp kablowy i możliwość pakietu o niskich prędkościach w proporcjonalnej cenie.
Taką ofertę mi zaproponowali przy ostatnim przedłużeniu umowy, to skorzystałem :) Ok. To nic nie zmieniam, zostaje nieokreślony, jak jest. Mam dostęp do światłowodu, ale cena za najniższy pakiet to drugie tyle miesięcznie. Dla mnie nieopłacalne, bo z internetu w domu nie korzystam dużo. Rzadko jestem w stanie 70-80% limitu podstawowego wykorzystać. Najczęściej to ok. 35% zużycia, więc optymalizuję koszty :-) Jakbym potrzebowałem przerzucać dziennie GB danych, to nie zadawałbym tego pytania :-)
polsat090 pisze: A jak to jest z tym nielimitownym EtL w Plusie ? XD
Wyraźnie napisałem w cudzysłowie :) Kiedyś testowałem. Przy ok. 200GB mnie przycięło, ale miałem fajną kolekcję ISO różnych distro Linuxa ;)

I am a patient boy. I wait, I wait, I wait, I wait :)