DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

• Strona 2 z 23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
 #1013773  autor: kolor100
 14 wrz 2018, 13:13
bolek2004 pisze: Z abo:
- nju mobilny 40gb (zwiększony do 80gb po 6 miesiącach) za 29zł
Abo w nju, ale możesz z dnia na dzień zrezygnować bez konsekwencji, np. przenosząc nr do Play na kartę i w nju jest lejek 1 Mb/s. Jak ktoś ma konto w mbanku to za umowę z nju zwracają 50 zł, są też platformy cashbackowe dzięki którym za umowę z nju można zyskać 80-110 zł, ale to już mniej pewne.
 #1013775  autor: Dorotea
 14 wrz 2018, 13:23
DIL jest bezkonkurencyjny, nikt nie da Internetu na zbliżonych warunkach. Człowiek szybko przyzwyczaja się do luksusu. Prepaid, koszt znikomy, brak zgód marketingowych, lejek 2Mb/s, transfer powyżej 100GB itd. itp.

Ja nie widzę sensownego mobilnego zamiennika.
 #1013787  autor: Bongosek
 14 wrz 2018, 13:37
Dorotea pisze:To plusy, teraz minusy - w każdej chwili klient UPC, od którego bierzemy UPC Wi-Free może zlecić wyłączenie usługi albo po prostu wyłączyć WiFi w modemie. Dodatkowo trzeba mocnego sygnału, żeby to działało przyzwoicie (prędkość to nie wszystko, ważne, żeby nie rwało), a urządzenia UPC nie mają mocnego zasięgu. Ponadto większość routerów nie obsługuje EAP-MSCHAPV2 więc trzeba działać na komputerowych kartach Wi-Fi, które mają często słaby zasięg.
W bloku mam chyba 15 mieszkan = 10 mieszkan z UPC z nowym Compalem/Horizonem. Gdyby teraz Kowalski wyłączył Wi-Free to podłączam się do Nowaka. Poza tym Kowalski + Nowak mają 50 lat i nawet nie wiedzą że udostepniają Wi-Free.
Jeśli chodzi o router to wystarczy jakiś stary tp-link z openwrt i można wszystko ustawić z EAP-MSCHAPV2 i hula tak jak u mnie.
Dorotea pisze:
Nie zniechęcaj innych,niech pomyślą, pokombinują a na pewno się uda. W końcu chodzi o to żeby pomóc i nakierować innych. To jest powszechna metoda i na pewno nie jeden tutaj forumowicz korzysta w ten sposób z internetu.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 13:39 przez Bongosek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1013788  autor: Mattte
 14 wrz 2018, 13:39
Dorotea pisze:
Mattte pisze:
Bongosek pisze:Panowie, zarejestrowałem się tutaj specjalnie żeby wam przedstawić pomysł z którego korzystam juz kilka lat CAŁKOWICIE ZA DARMO, BEZ LIMITU DANYCH.
Niezłe "januszowanie". Współczuję właścicielowi routera, od którego ciągniesz sygnał, bo zapychasz mu w tym momencie pasmo na Wi-Fi, przez co usługa za którą płaci działa gorzej.
Pasmo na Wi-Free jest odrębnie wydzielone na VLAN na radiu 2.4GHz i ustawione na 10/1 Mb/s przepustowości. Może się podłączyć tylko dwóch klientów równocześnie, dostana wtedy po 5 Mb/s. Limitu danych brak więc ogranicza jedynie prędkość 10/1.
Nie mówię o paśmie internetowym a radiowym. To jest współdzielone i tam nawet jedno urządzenie może nam całkowicie położyć sieć lub mocno ją spowolnić.
 #1013793  autor: Bongosek
 14 wrz 2018, 13:42
Nie mówię o paśmie internetowym a radiowym. To jest współdzielone i tam nawet jedno urządzenie może nam całkowicie położyć sieć lub mocno ją spowolnić.
Jak masz w bloku 20 routerów to i tak to nie zmienia sytuacji. Pasma są pozapychane,dla dużych prędkości to jest kłopot, natomiast takie 10 mega idzie bez problemu/zakłóceń. Gorzej 150mega na 2.4.
 #1013795  autor: Mattte
 14 wrz 2018, 13:45
Bongosek pisze:
Jak masz w bloku 20 routerów to i tak to nie zmienia sytuacji. Pasma są pozapychane,dla dużych prędkości to jest kłopot, natomiast takie 10 mega idzie bez problemu/zakłóceń. Gorzej 150mega na 2.4.
Ja nie mówię o Tobie, tylko o właścicielu takiego Hotspota od którego ciągniesz internet.
To mu spowalniasz sieć.
 #1013800  autor: mp107
 14 wrz 2018, 13:50
Dorotea pisze:
Mattte pisze:
Bongosek pisze:Panowie, zarejestrowałem się tutaj specjalnie żeby wam przedstawić pomysł z którego korzystam juz kilka lat CAŁKOWICIE ZA DARMO, BEZ LIMITU DANYCH.
Niezłe "januszowanie". Współczuję właścicielowi routera, od którego ciągniesz sygnał, bo zapychasz mu w tym momencie pasmo na Wi-Fi, przez co usługa za którą płaci działa gorzej.
Pasmo na Wi-Free jest odrębnie wydzielone na VLAN na radiu 2.4GHz i ustawione na 10/1 Mb/s przepustowości. Może się podłączyć tylko dwóch klientów równocześnie, dostana wtedy po 5 Mb/s. Limitu danych brak więc ogranicza jedynie prędkość 10/1.

Nie ma żadnego januszowania, UPC nie zakazuje udostępniania loginu i hasła do usługi, wszystko legalnie, zgodnie z regulaminem.

To plusy, teraz minusy - w każdej chwili klient UPC, od którego bierzemy UPC Wi-Free może zlecić wyłączenie usługi albo po prostu wyłączyć WiFi w modemie. Dodatkowo trzeba mocnego sygnału, żeby to działało przyzwoicie (prędkość to nie wszystko, ważne, żeby nie rwało), a urządzenia UPC nie mają mocnego zasięgu. Ponadto większość routerów nie obsługuje EAP-MSCHAPV2 więc trzeba działać na komputerowych kartach Wi-Fi, które mają często słaby zasięg.
Bongosek pisze:Ostatnio była zwiększana prędkość internetu UPC i kto wie czy Wi-Free tak samo nie pójdzie do góry. :mrgreen:
10/1 Mb/s jest tylko wtedy jak źródłem jest modem Compal, inne dają tylko 3/1 Mb/s. Niewykluczone, że zwiększą prędkość, ale moim zdaniem szanse są raczej małe. Tak, czy owak to fajny darmowy necik tylko ktoś musi dać login i hasło, a ktoś inny wystawić Wi-Free.
Są jeszcze sieci "FON_NETIA_FREE_INTERNET".
Użytkownika identyfikują po adresie MAC karty WLAN.
Pozwalają na korzystanie z Internetu przez bodajże 15 minut.
Szczegółów nie pamiętam, bo już dawno tego nie używałem.
 #1013833  autor: Karlos20
 14 wrz 2018, 14:26
mp107 pisze:Są jeszcze sieci "FON_NETIA_FREE_INTERNET".
Bongosek pisze:UPC Wi-Free
Orange ma identyczne rozwiązanie - FunSpot.
https://biuroprasowe.orange.pl/informac ... lym-kraju/

:arrow: Chcesz wypróbować ORANGE FLEX i dostać 50 zł na swoje konto bankowe? Napisz na PW / wejdź na dedykowany wątek, wpisz kod polecający przy aktywacji Flexa w aplikacji. Jeśli po włączeniu planu, odnowisz go za miesiąc - kasa jest Twoja! Polecam :!:
 #1013849  autor: Dorotea
 14 wrz 2018, 14:53
Bongosek pisze:W bloku mam chyba 15 mieszkan = 10 mieszkan z UPC z nowym Compalem/Horizonem. Gdyby teraz Kowalski wyłączył Wi-Free to podłączam się do Nowaka. Poza tym Kowalski + Nowak mają 50 lat i nawet nie wiedzą że udostepniają Wi-Free.
Jeśli chodzi o router to wystarczy jakiś stary tp-link z openwrt i można wszystko ustawić z EAP-MSCHAPV2 i hula tak jak u mnie.
No właśnie, router z OpenWRT i to nie każdy tylko z min. 8 MB flash i sygnał od Wi-Free musi być dobry i trochę modemów nadających w okolicy. U mnie na ok. 20 urządzeń UPC tylko dwa nadają Wi-Free przy czym tylko z jednego da się korzystać.
Bongosek pisze:Nie zniechęcaj innych,niech pomyślą, pokombinują a na pewno się uda. W końcu chodzi o to żeby pomóc i nakierować innych. To jest powszechna metoda i na pewno nie jeden tutaj forumowicz korzysta w ten sposób z internetu.
Nie zniechęcam, wręcz przeciwnie. Tylko wiem jak działa ta usługa. Korzystałam i jak miałam UPC i dawałam korzystać innym. Po DIL przesiadka na Wi-Free jest bolesna, przynajmniej dla mnie. Multimedia, czy nawet pobranie większego pliku i już pięknie widać jak potrafi ciąć, czy nawet rozłączać. Do tego adres odnawia się co 1 minutę.
Mattte pisze:Nie mówię o paśmie internetowym a radiowym. To jest współdzielone i tam nawet jedno urządzenie może nam całkowicie położyć sieć lub mocno ją spowolnić.
W praktyce to nie wygląda, aż tak tragicznie. Poza tym UPC daje od dawna urządzenia dwupasmowe z Wi-Fi 5GHz, to pasmo na ogół jest mniej zapchane i tam transfery są lepsze. Jest dużo osób, które w ogóle nie korzystają z Wi-Fi 2.4GHz, a nadają albo im nie przeszkadza, że ktoś sobie od nich weźmie Wi-Free. Komu przeszkadza ten wyłącza i ma spokój.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 14:56 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1013851  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 14:55
Uważam, że w przypadku prawdopodobnego zakończenia DIL-a jedyną sensowną ofertą na kartę byłaby stara taryfa PInK za 45zł :D ( najlepiej w opcji cyklicznej - którą jak sądzę po uprzednim włączeniu Play nie będzie mógł odwołać tudzież zakończyć) , dlaczego ta taryfa ? ma wiele zalet z DIL-a :-D , z tym, że po 100GB nie jest powiedziane, że dostaniemy lejek ( a brak lejka na prędkość w tej taryfie na podstawie opinii innych osób działało w taki sam sposób jak w DIL-u - czyli można było pobrać setki GB bez przycięcia prędkości ) , a dla nocnych ssaczy, nielimitowane pobieranie od 00:00 do 9:00 za 10zł .
PS. Nie biorę tutaj pod uwagę starterów z opcją usługową " Masz złotówkę, masz no limit ... " ze względu na mocno ograniczoną ich ilość, praktycznie na chwilę obecną nie do zdobycia na wolnym rynku.
 #1013883  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 15:26
@Dorotea, jeśli pytasz o dostępność starej taryfy to konieczne będzie zaopatrzenie się w stary starter PInK ze znanego portalu aukcyjnego, póki co może nie być ich za dużo, ze względu na dość mocno lobbowany przez handlarzy - DIL, ale w przypadku zakończenia DIL-a pojawią się na tym portalu jak grzyby po deszczu, uważam, że w tym momencie próba kupowania teraz tego typu starterów ze starym PInK-iem za 45zł mijałaby się z celem, warto poczekać na ewentualny koniec DIL-a i wtedy zaopatrzyć się w tego typu starter :-)
 #1013925  autor: mateo1995
 14 wrz 2018, 19:05
Zauważ, że T-Mobile ma nadal ofertę neta domowego w dobrej cenie. Biorąc opcję do 20 mbps na 3G/LTE, nie wliczając raty 20 zł mies za router (raty możesz spłacić szybciej), abo wyniesie do końca kontraktu 24-miesięcznego tylko 24,99 zł, bezkonkurencyjnie na rynku tak naprawdę.
Czy tutaj chodzi o to że można sobie wziąć samą kartę SIM i płacić tylko 24,99zł/mc?
  • Strona 2 z 23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5