DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 2 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
 #1013932  autor: iphoneski
 14 wrz 2018, 19:25
Gomez-C4 pisze:@Dorotea, jeśli pytasz o dostępność starej taryfy to konieczne będzie zaopatrzenie się w stary starter PInK ze znanego portalu aukcyjnego, póki co może nie być ich za dużo, ze względu na dość mocno lobbowany przez handlarzy - DIL, ale w przypadku zakończenia DIL-a pojawią się na tym portalu jak grzyby po deszczu, uważam, że w tym momencie próba kupowania teraz tego typu starterów ze starym PInK-iem za 45zł mijałaby się z celem, warto poczekać na ewentualny koniec DIL-a i wtedy zaopatrzyć się w tego typu starter :-)
A play w ogóle wydaje jeszcze te karty? Bo jeśli nie to skąd wezmą się na Allegro?
 #1013935  autor: iphoneski
 14 wrz 2018, 19:45
marcin19883 pisze:
iphoneski pisze:A play w ogóle wydaje jeszcze te karty? Bo jeśli nie to skąd wezmą się na Allegro?
Play niczego nie wydaje. To są zapasy w magazynach. PINK 45zł, to stara już wycofana taryfa.
Wiem dokładnie co to za taryfa. Po prostu tak się zastanawiam ile tych kart może być, taryfa została wycofana na początku sierpnia 2016, więc zapasy o ile play tych kart nie produkuje już mogą Być na wykończeniu.
 #1013936  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 19:53
@iphoneski , handlarze mają je w zapasie - o to nie musimy się martwić :-) , po prostu teraz ich nie sprzedają bowiem ich głównym celem jest sprzedawanie kart SIM, w których to można uruchomić DIL.
@marcin19883 , o ile mi wiadomo to PInK45 to taryfa, która nie została wycofana, po prostu równoległe działa z kartami z InK, użytkownicy PInK dostali po prostu możliwość przejścia na InK .
Na chwilę obecną sprzedawane tylko startery z InK, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby uruchomić PInK45 o ile posiadasz taki starter.
 #1013937  autor: jarekt
 14 wrz 2018, 19:53
Ta taryfa (PinK) nie jest wycofana. Po prostu nie są produkowane już nowe startery z tą taryfą (darmówki PInK1, PInK9, PInK19 i PInK50). Nawet nie można powiedzieć, że jest archiwalną taryfą. Po prostu jest przedostatnią taryfą internetową (data) na kartę w Play, a ostatnią (najnowszą) jest InK. Przy czym InK doczekał się niedawno już 2. edycji.

Wszystko co było w niej dostępne, wszystkie usługi itd. są dalej ważne i aktualne i żadnej z tych usług/promocji nie zakończono. Co więcej, większość promocji, np. ostatnia "30GB na Lato", również obowiązuje w PInK.

A startery PInK? Znam kilka osób w Polsce (a nie znam przecież wszystkich Polaków), które mają tych kart kilkanaście nierozpakowanych jeszcze, czasami kilkadziesiąt, i znam nawet 2 osoby co maja ich kilkaset. Więc pewnie niedługo gdzieś wypłyną jak się DIL skończy.

PS. Nie ma taryfy PinK45 i nigdy nie było :)
 #1013939  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 19:58
@jarekt , a jak z agregacją pasm w starym PInK45 ? i czy faktycznie prędkości są ograniczone do 70Mb/20Mb ?
PS. PInK45 to skrót myślowy - abyśmy nie musieli pisać o starej taryfie Play Internet na Kartę gdzie za 45zł mamy pewną pełną prędkość gdy nie przekroczymy 100GB łącznego transferu.
 #1013940  autor: jarekt
 14 wrz 2018, 20:03
@Gomez, dawno nie testowałem (choć mam tych kart naprawdę sporo) więc nie wiem jak jest obecnie.

Tutaj macie temat i PInK i InK: viewtopic.php?f=22&t=86697
A w tym miejscu w tamtym temacie testy LTE+ na PInK i InK robił @Karlos20: viewtopic.php?f=22&t=86697&start=360#p927234

W ogóle cały tamten temat warto przeczytać, bo jest mega dużo fajnych informacji ciekawostek o PInK i InK.

@Gomez, PInK, to PInK, w którym jest IbL (Internet bez Limitu) za 45zł (minimum 100GB + lejek 2Mbit/s). w InK jest też 100GB ale z lejkiem 1Mbit/s i od razu i zawsze po równo 100GB, czyli usługa MbL (Miesiąc bez Limitu) i za 49zł.

PInKów jest kilka: PInK1, PInK9, PInK19 i PInK50.
Inków jeszcze więcej (choć oni akurat już dawno wymarli :)).
 #1013941  autor: Dorotea
 14 wrz 2018, 20:18
jarekt pisze:A startery PInK? Znam kilka osób w Polsce (a nie znam przecież wszystkich Polaków), które mają tych kart kilkanaście nierozpakowanych jeszcze, czasami kilkadziesiąt, i znam nawet 2 osoby co maja ich kilkaset. Więc pewnie niedługo gdzieś wypłyną jak się DIL skończy.

PS. Nie ma taryfy PinK45 i nigdy nie było :)
Szukałam na Allegro takiego startera i nie znalazłam ani jednego (może ślepa jestem). Jak zniknie DIL to wypłyną tylko ciekawe jednak w jakiej cenie. W sumie można rozważyć jako alternatywę dla DIL.
 #1013947  autor: jarekt
 14 wrz 2018, 20:32
@Gomez, bo nie wiem czy ogarniasz temat cen PInKów, bo piszesz, że "PInK45" stanieje do kilkunastu złotych (dlatego prosiłem też aby nie używać tej nazwy bo jest błędna i wprowadza zamieszanie).

PinK1 jest darmowym starterem i ma 1zł na koncie, ale niektórzy sprzedawali go za około 3zł.
PInK9 ma 9zł na koncie i kosztuje normalnie 9zł.
PInK19 ma 19zł na koncie i kosztuje normalnie 19zł.
PInK50 to specjalna wersja kosztująca normalnie 50zł i mająca RWK i dodatkowo 12 kumulujących się pakietów miesięcznych 1GB przez rok.

Jeżeli ktoś napisze PInK45, to będzie jednocześnie sugerował, że na karcie jest 45zł i że starter kosztuje 45zł, co oczywiście nie jest prawdą, więc lepiej tak nie pisać. Jeśli już gdzieś to "45" chcesz wcisnąć, to do IbL czyli IbL45, tak samo jak można w ostateczności pisać MbL49 zamiast samego MbL w InKach. Ale nikt nigdy nie pisał DIL00 (że 00zł kosztuje), czy DIL30 (że 30zł potrzeba w momencie uruchamiania), czy DIL50 (że 50zł to najekonomiczniejsze doładowanie) :).
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 20:45 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1013948  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 20:44
@Dorotea , na 99,9% przeczuwam, że tak będzie, PInK z pakietem za 45zł jest dobrą opcją, ale podejrzewam, że nie będzie już takiego "szału ofertowego " jak to było z DIL-em , znamiennym plusem dla starego PInK w wersji cyklicznej jest to, że praktycznie nie musimy o niczym pamiętać ( pozostaje tylko doładowywać kartę ) + że oferta przypomina w wielu aspektach DIL-a :-)
@jarekt tutaj liczy się tylko fakt uruchomienia cyklicznego pakietu za 45zł , to czy starter będzie PInK1 , czy PInK9 itd. nie ma większego znaczenia.
Bez problemu uruchomi się ten cykliczny pakiet za 45zł w ofercie PInK1 - który wydaje się być najbardziej opłacalnym - o ile są osoby, które mają tego typu startery.
 #1013952  autor: jarekt
 14 wrz 2018, 20:54
W podlinkowanym wątku są wszystkie informacje o PInK i InK (między innymi jak je rozróżnić i jakie są między nimi różnice - np. w InK są nielimitowane nocki za 5zł, a w PInK za 10zł, ale...). A jak ciężko znaleźć, to tam pytajcie, bo się tu za chwile zrobi specjalistyczny wątek o PInK...
 #1013954  autor: Karlos20
 14 wrz 2018, 20:57
Jeśli chcesz mieć środki ważne rok, wybierz PINK 50. W innym wypadku nie ma znaczenia, chyba, że chcesz awaryjnie neta przed włączeniem pakietu lub gdy z jakiegoś powodu zapomnimy doładować konta.
PINK 9 ma 12 pakietów po 250 MB za darmo przyznawanych co miesiąc, PINK 19 ma 500 MB przyznawanych co miesiąc x12. PINK 1 ma tylko 1 zł i 300 MB na start. Można doładować, włączyć pakiet i korzystać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013956  autor: marcin19883
 14 wrz 2018, 21:07
Dorotea pisze: Szukałam na Allegro takiego startera i nie znalazłam ani jednego (może ślepa jestem). Jak zniknie DIL to wypłyną tylko ciekawe jednak w jakiej cenie. W sumie można rozważyć jako alternatywę dla DIL.
Też szukałem i nie znalazłem. Są tylko rbm DIL. :(
 #1013959  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 21:52
@24bis24 , dostaniesz coś takiego
https://www.play.pl/oferta/play-interne ... zasiegowy/

tylko, że jest to starter z taryfą InK , a nie ze starym, dobrym PInK.
Zresztą tych starych starterów z 300MB już dawno nie ma w salonach PLAY, pracownicy dostali wyraźne wytyczne, że mają tylko dawać startery z InK.
  • Strona 2 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18