DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
 #1013773  autor: kolor100
 14 wrz 2018, 13:13
bolek2004 pisze: Z abo:
- nju mobilny 40gb (zwiększony do 80gb po 6 miesiącach) za 29zł
Abo w nju, ale możesz z dnia na dzień zrezygnować bez konsekwencji, np. przenosząc nr do Play na kartę i w nju jest lejek 1 Mb/s. Jak ktoś ma konto w mbanku to za umowę z nju zwracają 50 zł, są też platformy cashbackowe dzięki którym za umowę z nju można zyskać 80-110 zł, ale to już mniej pewne.
 #1013775  autor: Dorotea
 14 wrz 2018, 13:23
DIL jest bezkonkurencyjny, nikt nie da Internetu na zbliżonych warunkach. Człowiek szybko przyzwyczaja się do luksusu. Prepaid, koszt znikomy, brak zgód marketingowych, lejek 2Mb/s, transfer powyżej 100GB itd. itp.

Ja nie widzę sensownego mobilnego zamiennika.
 #1013787  autor: Bongosek
 14 wrz 2018, 13:37
Dorotea pisze:To plusy, teraz minusy - w każdej chwili klient UPC, od którego bierzemy UPC Wi-Free może zlecić wyłączenie usługi albo po prostu wyłączyć WiFi w modemie. Dodatkowo trzeba mocnego sygnału, żeby to działało przyzwoicie (prędkość to nie wszystko, ważne, żeby nie rwało), a urządzenia UPC nie mają mocnego zasięgu. Ponadto większość routerów nie obsługuje EAP-MSCHAPV2 więc trzeba działać na komputerowych kartach Wi-Fi, które mają często słaby zasięg.
W bloku mam chyba 15 mieszkan = 10 mieszkan z UPC z nowym Compalem/Horizonem. Gdyby teraz Kowalski wyłączył Wi-Free to podłączam się do Nowaka. Poza tym Kowalski + Nowak mają 50 lat i nawet nie wiedzą że udostepniają Wi-Free.
Jeśli chodzi o router to wystarczy jakiś stary tp-link z openwrt i można wszystko ustawić z EAP-MSCHAPV2 i hula tak jak u mnie.
Dorotea pisze:
Nie zniechęcaj innych,niech pomyślą, pokombinują a na pewno się uda. W końcu chodzi o to żeby pomóc i nakierować innych. To jest powszechna metoda i na pewno nie jeden tutaj forumowicz korzysta w ten sposób z internetu.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 13:39 przez Bongosek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1013788  autor: Mattte
 14 wrz 2018, 13:39
Dorotea pisze:
Mattte pisze:
Bongosek pisze:Panowie, zarejestrowałem się tutaj specjalnie żeby wam przedstawić pomysł z którego korzystam juz kilka lat CAŁKOWICIE ZA DARMO, BEZ LIMITU DANYCH.
Niezłe "januszowanie". Współczuję właścicielowi routera, od którego ciągniesz sygnał, bo zapychasz mu w tym momencie pasmo na Wi-Fi, przez co usługa za którą płaci działa gorzej.
Pasmo na Wi-Free jest odrębnie wydzielone na VLAN na radiu 2.4GHz i ustawione na 10/1 Mb/s przepustowości. Może się podłączyć tylko dwóch klientów równocześnie, dostana wtedy po 5 Mb/s. Limitu danych brak więc ogranicza jedynie prędkość 10/1.
Nie mówię o paśmie internetowym a radiowym. To jest współdzielone i tam nawet jedno urządzenie może nam całkowicie położyć sieć lub mocno ją spowolnić.
 #1013793  autor: Bongosek
 14 wrz 2018, 13:42
Nie mówię o paśmie internetowym a radiowym. To jest współdzielone i tam nawet jedno urządzenie może nam całkowicie położyć sieć lub mocno ją spowolnić.
Jak masz w bloku 20 routerów to i tak to nie zmienia sytuacji. Pasma są pozapychane,dla dużych prędkości to jest kłopot, natomiast takie 10 mega idzie bez problemu/zakłóceń. Gorzej 150mega na 2.4.
 #1013795  autor: Mattte
 14 wrz 2018, 13:45
Bongosek pisze:
Nie mówię o paśmie internetowym a radiowym. To jest współdzielone i tam nawet jedno urządzenie może nam całkowicie położyć sieć lub mocno ją spowolnić.
Jak masz w bloku 20 routerów to i tak to nie zmienia sytuacji. Pasma są pozapychane,dla dużych prędkości to jest kłopot, natomiast takie 10 mega idzie bez problemu/zakłóceń. Gorzej 150mega na 2.4.
Ja nie mówię o Tobie, tylko o właścicielu takiego Hotspota od którego ciągniesz internet.
To mu spowalniasz sieć.
 #1013800  autor: mp107
 14 wrz 2018, 13:50
Dorotea pisze:
Mattte pisze:
Bongosek pisze:Panowie, zarejestrowałem się tutaj specjalnie żeby wam przedstawić pomysł z którego korzystam juz kilka lat CAŁKOWICIE ZA DARMO, BEZ LIMITU DANYCH.
Niezłe "januszowanie". Współczuję właścicielowi routera, od którego ciągniesz sygnał, bo zapychasz mu w tym momencie pasmo na Wi-Fi, przez co usługa za którą płaci działa gorzej.
Pasmo na Wi-Free jest odrębnie wydzielone na VLAN na radiu 2.4GHz i ustawione na 10/1 Mb/s przepustowości. Może się podłączyć tylko dwóch klientów równocześnie, dostana wtedy po 5 Mb/s. Limitu danych brak więc ogranicza jedynie prędkość 10/1.

Nie ma żadnego januszowania, UPC nie zakazuje udostępniania loginu i hasła do usługi, wszystko legalnie, zgodnie z regulaminem.

To plusy, teraz minusy - w każdej chwili klient UPC, od którego bierzemy UPC Wi-Free może zlecić wyłączenie usługi albo po prostu wyłączyć WiFi w modemie. Dodatkowo trzeba mocnego sygnału, żeby to działało przyzwoicie (prędkość to nie wszystko, ważne, żeby nie rwało), a urządzenia UPC nie mają mocnego zasięgu. Ponadto większość routerów nie obsługuje EAP-MSCHAPV2 więc trzeba działać na komputerowych kartach Wi-Fi, które mają często słaby zasięg.
Bongosek pisze:Ostatnio była zwiększana prędkość internetu UPC i kto wie czy Wi-Free tak samo nie pójdzie do góry. :mrgreen:
10/1 Mb/s jest tylko wtedy jak źródłem jest modem Compal, inne dają tylko 3/1 Mb/s. Niewykluczone, że zwiększą prędkość, ale moim zdaniem szanse są raczej małe. Tak, czy owak to fajny darmowy necik tylko ktoś musi dać login i hasło, a ktoś inny wystawić Wi-Free.
Są jeszcze sieci "FON_NETIA_FREE_INTERNET".
Użytkownika identyfikują po adresie MAC karty WLAN.
Pozwalają na korzystanie z Internetu przez bodajże 15 minut.
Szczegółów nie pamiętam, bo już dawno tego nie używałem.
 #1013833  autor: Karlos20
 14 wrz 2018, 14:26
mp107 pisze:Są jeszcze sieci "FON_NETIA_FREE_INTERNET".
Bongosek pisze:UPC Wi-Free
Orange ma identyczne rozwiązanie - FunSpot.
https://biuroprasowe.orange.pl/informac ... lym-kraju/

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013849  autor: Dorotea
 14 wrz 2018, 14:53
Bongosek pisze:W bloku mam chyba 15 mieszkan = 10 mieszkan z UPC z nowym Compalem/Horizonem. Gdyby teraz Kowalski wyłączył Wi-Free to podłączam się do Nowaka. Poza tym Kowalski + Nowak mają 50 lat i nawet nie wiedzą że udostepniają Wi-Free.
Jeśli chodzi o router to wystarczy jakiś stary tp-link z openwrt i można wszystko ustawić z EAP-MSCHAPV2 i hula tak jak u mnie.
No właśnie, router z OpenWRT i to nie każdy tylko z min. 8 MB flash i sygnał od Wi-Free musi być dobry i trochę modemów nadających w okolicy. U mnie na ok. 20 urządzeń UPC tylko dwa nadają Wi-Free przy czym tylko z jednego da się korzystać.
Bongosek pisze:Nie zniechęcaj innych,niech pomyślą, pokombinują a na pewno się uda. W końcu chodzi o to żeby pomóc i nakierować innych. To jest powszechna metoda i na pewno nie jeden tutaj forumowicz korzysta w ten sposób z internetu.
Nie zniechęcam, wręcz przeciwnie. Tylko wiem jak działa ta usługa. Korzystałam i jak miałam UPC i dawałam korzystać innym. Po DIL przesiadka na Wi-Free jest bolesna, przynajmniej dla mnie. Multimedia, czy nawet pobranie większego pliku i już pięknie widać jak potrafi ciąć, czy nawet rozłączać. Do tego adres odnawia się co 1 minutę.
Mattte pisze:Nie mówię o paśmie internetowym a radiowym. To jest współdzielone i tam nawet jedno urządzenie może nam całkowicie położyć sieć lub mocno ją spowolnić.
W praktyce to nie wygląda, aż tak tragicznie. Poza tym UPC daje od dawna urządzenia dwupasmowe z Wi-Fi 5GHz, to pasmo na ogół jest mniej zapchane i tam transfery są lepsze. Jest dużo osób, które w ogóle nie korzystają z Wi-Fi 2.4GHz, a nadają albo im nie przeszkadza, że ktoś sobie od nich weźmie Wi-Free. Komu przeszkadza ten wyłącza i ma spokój.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 14:56 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1013851  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 14:55
Uważam, że w przypadku prawdopodobnego zakończenia DIL-a jedyną sensowną ofertą na kartę byłaby stara taryfa PInK za 45zł :D ( najlepiej w opcji cyklicznej - którą jak sądzę po uprzednim włączeniu Play nie będzie mógł odwołać tudzież zakończyć) , dlaczego ta taryfa ? ma wiele zalet z DIL-a :-D , z tym, że po 100GB nie jest powiedziane, że dostaniemy lejek ( a brak lejka na prędkość w tej taryfie na podstawie opinii innych osób działało w taki sam sposób jak w DIL-u - czyli można było pobrać setki GB bez przycięcia prędkości ) , a dla nocnych ssaczy, nielimitowane pobieranie od 00:00 do 9:00 za 10zł .
PS. Nie biorę tutaj pod uwagę starterów z opcją usługową " Masz złotówkę, masz no limit ... " ze względu na mocno ograniczoną ich ilość, praktycznie na chwilę obecną nie do zdobycia na wolnym rynku.
 #1013883  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 15:26
@Dorotea, jeśli pytasz o dostępność starej taryfy to konieczne będzie zaopatrzenie się w stary starter PInK ze znanego portalu aukcyjnego, póki co może nie być ich za dużo, ze względu na dość mocno lobbowany przez handlarzy - DIL, ale w przypadku zakończenia DIL-a pojawią się na tym portalu jak grzyby po deszczu, uważam, że w tym momencie próba kupowania teraz tego typu starterów ze starym PInK-iem za 45zł mijałaby się z celem, warto poczekać na ewentualny koniec DIL-a i wtedy zaopatrzyć się w tego typu starter :-)
 #1013925  autor: mateo1995
 14 wrz 2018, 19:05
Zauważ, że T-Mobile ma nadal ofertę neta domowego w dobrej cenie. Biorąc opcję do 20 mbps na 3G/LTE, nie wliczając raty 20 zł mies za router (raty możesz spłacić szybciej), abo wyniesie do końca kontraktu 24-miesięcznego tylko 24,99 zł, bezkonkurencyjnie na rynku tak naprawdę.
Czy tutaj chodzi o to że można sobie wziąć samą kartę SIM i płacić tylko 24,99zł/mc?
 #1013932  autor: iphoneski
 14 wrz 2018, 19:25
Gomez-C4 pisze:@Dorotea, jeśli pytasz o dostępność starej taryfy to konieczne będzie zaopatrzenie się w stary starter PInK ze znanego portalu aukcyjnego, póki co może nie być ich za dużo, ze względu na dość mocno lobbowany przez handlarzy - DIL, ale w przypadku zakończenia DIL-a pojawią się na tym portalu jak grzyby po deszczu, uważam, że w tym momencie próba kupowania teraz tego typu starterów ze starym PInK-iem za 45zł mijałaby się z celem, warto poczekać na ewentualny koniec DIL-a i wtedy zaopatrzyć się w tego typu starter :-)
A play w ogóle wydaje jeszcze te karty? Bo jeśli nie to skąd wezmą się na Allegro?
 #1013935  autor: iphoneski
 14 wrz 2018, 19:45
marcin19883 pisze:
iphoneski pisze:A play w ogóle wydaje jeszcze te karty? Bo jeśli nie to skąd wezmą się na Allegro?
Play niczego nie wydaje. To są zapasy w magazynach. PINK 45zł, to stara już wycofana taryfa.
Wiem dokładnie co to za taryfa. Po prostu tak się zastanawiam ile tych kart może być, taryfa została wycofana na początku sierpnia 2016, więc zapasy o ile play tych kart nie produkuje już mogą Być na wykończeniu.
 #1013936  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 19:53
@iphoneski , handlarze mają je w zapasie - o to nie musimy się martwić :-) , po prostu teraz ich nie sprzedają bowiem ich głównym celem jest sprzedawanie kart SIM, w których to można uruchomić DIL.
@marcin19883 , o ile mi wiadomo to PInK45 to taryfa, która nie została wycofana, po prostu równoległe działa z kartami z InK, użytkownicy PInK dostali po prostu możliwość przejścia na InK .
Na chwilę obecną sprzedawane tylko startery z InK, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby uruchomić PInK45 o ile posiadasz taki starter.
  • Strona 1 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18