DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 3 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
 #1013954  autor: Karlos20
 14 wrz 2018, 20:57
Jeśli chcesz mieć środki ważne rok, wybierz PINK 50. W innym wypadku nie ma znaczenia, chyba, że chcesz awaryjnie neta przed włączeniem pakietu lub gdy z jakiegoś powodu zapomnimy doładować konta.
PINK 9 ma 12 pakietów po 250 MB za darmo przyznawanych co miesiąc, PINK 19 ma 500 MB przyznawanych co miesiąc x12. PINK 1 ma tylko 1 zł i 300 MB na start. Można doładować, włączyć pakiet i korzystać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013956  autor: marcin19883
 14 wrz 2018, 21:07
Dorotea pisze: Szukałam na Allegro takiego startera i nie znalazłam ani jednego (może ślepa jestem). Jak zniknie DIL to wypłyną tylko ciekawe jednak w jakiej cenie. W sumie można rozważyć jako alternatywę dla DIL.
Też szukałem i nie znalazłem. Są tylko rbm DIL. :(
 #1013959  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 21:52
@24bis24 , dostaniesz coś takiego
https://www.play.pl/oferta/play-interne ... zasiegowy/

tylko, że jest to starter z taryfą InK , a nie ze starym, dobrym PInK.
Zresztą tych starych starterów z 300MB już dawno nie ma w salonach PLAY, pracownicy dostali wyraźne wytyczne, że mają tylko dawać startery z InK.
 #1013974  autor: goral2099
 15 wrz 2018, 02:46
marcin19883 pisze:
Dorotea pisze: Szukałam na Allegro takiego startera i nie znalazłam ani jednego (może ślepa jestem). Jak zniknie DIL to wypłyną tylko ciekawe jednak w jakiej cenie. W sumie można rozważyć jako alternatywę dla DIL.
Też szukałem i nie znalazłem. Są tylko rbm DIL. :(
To takie startery?

https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartf ... -rok-19pln

Tu masz przedsmak cen:

https://www.olx.pl/oferta/starter-play- ... e248a81d29
 #1014311  autor: Karlos20
 15 wrz 2018, 11:43
Stare startery muszą działać.
Lejek od razu się włącza po 100 GB tylko w nowszej odsłonie INK za 49 zł.
W wersji PINK za 45 działanie podobne, a nawet lepsze niż przy DILu, bo możesz zabezpieczyć się przed ewentualnym lejkiem (Nocki bez limitu, 4 a nawet 5 weekendów bez limitu). No i warto zaznaczyć, że net działa też na 3G/HSPA+DC, jeśli ktoś ma słabszy zasięg LTE800.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1014319  autor: Karlos20
 15 wrz 2018, 12:38
marcin19883 pisze:Znalazłem sklep, gdzie jeszcze mają stare startery za 19zł. Tylko nie wiem czy kupować. Nie chcę ci miesiąc wydawać aż 45zł na internet
Masakra... Ja wydaje 55 zł i nie płaczę... A mam porządnego neta bez limitów.
Zawsze masz alternatywę - nju, Plush. Ale wiedz, że tam masz pakiet danych od 40 GB, a w PINK tak czy inaczej masz nielimitowane GB. Za porządnego neta trzeba zapłacić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1014321  autor: JFK2016
 15 wrz 2018, 12:47
jarekt pisze: Może to tylko plotka, ale jeszcze nigdy nie było tylu znaków sygnalizujących faktyczny koniec tej usługi.
Raczej, nie mają j... , mało prawdopodobne (kończy mi się umowa w Orange, a że nr macierzysty należy do Play to o tym pamiętają i dzwoniła do mnie ostatnio konsultantka z "atrakcyjną" ofertą box-2 tel. +internet, mówię jej ok tylko że internet u was jest za darmo, ups...)
Bongosek pisze:Panowie, zarejestrowałem się tutaj specjalnie żeby wam przedstawić pomysł z którego korzystam juz kilka lat CAŁKOWICIE ZA DARMO, BEZ LIMITU DANYCH. Sprawa wygląda nastepująco. Dogadałem się z kolegą/koleżanką który ma UPC. Jak wiadomo większość routerów sieje darmowy hot-spot pod nazwą UPC Wi-Free. Od kolegi (może to być rodzina,babcia,wujek) wziąłem specjalne dane wygenerowane tylko do UPC Wi-Free i korzystam cały czas z tego. Prędkość 10/1 mega w zupełności wystarcza mi do oglądania YT nawet w 1080p, nie wspominając o netflixie i innych VODach. Gorzej jedynie jest z telewizją, która wiadomo działa na żywo, więc czasem "zatnie". Mam wszystko przerobione pod siebie tzn dodatkowy router który ściąga sygnał i tworzy u mnie osobna sieć pod swoją nazwą, ale to temat bardziej specjalistyczny i na inny dzień.
Tyle wysiłku a brak szczegółów, dobrze że @Dorotea uzupełniła je za ciebie. Jeżeli tj. blokowisko to taki wynik speedtest w 2.4GHz można sobie w ramki oprawić. Mam uruchomiony DIL w takim miejscu (nie osobiście, bo mój stosunek do tej usługi jest znany...), wyciąga w paśmie LTE2100MHz ok. 20Mbps, po WiFi 2,4GHz idzie 1/3 tej prędkości, ba gdyby nawet był światłowód podłączony do tego AP z 1Gbps, to i tak nie pójdzie więcej, na TV to można ustawić sobie pogodynkę i to będzie bez skutków ubocznych działać prawidłowo. Sieci GSM/3/4G działają w paśmie koncesjonowanym i z żadnym wifi/rifi nie można porównać (no są też pasma koncesjonowane poza 800-2600MHz). DIL w RMB jest jedyną bezprecedensową usługą za free, dzięki której Play umoczył sporo kasy, zniechęcił wielu użytkowników abonamentu internetowego, wyciął kupę kasy która mogłaby pójść w usługi ISP (bo w miastach gdzie najczęściej korzystali użytkownicy, z reguły jest alternatywny dostęp, z którego użytkownicy musieliby skorzystać...). A i jeszcze jeden szczegół poza miastami za terenach wiejskich w agregacji użytkownicy mają dostęp za free z prędkością nawet do 200Mbps.
Bongosek pisze: Jak masz w bloku 20 routerów to i tak to nie zmienia sytuacji. Pasma są pozapychane,dla dużych prędkości to jest kłopot, natomiast takie 10 mega idzie bez problemu/zakłóceń. Gorzej 150mega na 2.4.
Nie pisz głupot jak to te 10Mbps śmiga po WiFi (chyba że nikt nie korzysta z sieci), bo już lata temu zmieniałem znajomym w Łodzi kanały aby z komercyjnego internetu przerzucanego w 2,4GHz dało się jakoś korzystać (w blokowiskach, centrach miast można o tym zapomnieć, trzeba wówczas szukać dedykowanych AP które lepiej dają sobie z tym radę, a przede wszystkim uciekać w 5GHz).
Dorotea pisze:DIL jest bezkonkurencyjny, nikt nie da Internetu na zbliżonych warunkach. Człowiek szybko przyzwyczaja się do luksusu. Prepaid, koszt znikomy, brak zgód marketingowych, lejek 2Mb/s, transfer powyżej 100GB itd. itp.

Ja nie widzę sensownego mobilnego zamiennika.
Plus 1.
Karlos20 pisze: Masakra... Ja wydaje 55 zł i nie płaczę... A mam porządnego neta bez limitów.
Zawsze masz alternatywę - nju, Plush. Ale wiedz, że tam masz pakiet danych od 40 GB, a w PINK tak czy inaczej masz nielimitowane GB. Za porządnego neta trzeba zapłacić.
W skrócie udzieliłeś odpowiedzi dlaczego ja tak konsekwentnie walczę z DIL. :)
 #1014333  autor: mateo1995
 15 wrz 2018, 14:34
Czy ta oferta w Orange, starter za 5zł z 100GB za podanie danych osobowych nadal jest aktualna? Ile starterów można było na jedną osobę zamówić. Jaki tam był lejek?
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2018, 15:24 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Informacje archiwalne.
 #1014655  autor: Andrzej311
 16 wrz 2018, 15:07
wiesiek pisze:Jak rbm nie zechce moich 50zł/3mcy to A2mobile z chęcią weźmie za 30zł/3mcy :D
Dokładnie tak jak piszesz. Tylko u mnie będzie to tak. Jeśli rbm nie zechce moich 50zł/5mcy, to A2mobile z chęcią weźmie moje 50zł/5mcy :D
Co do oferty PiNK45 to według mnie janusze biznesu sobie nie zarobią i oferta nigdy nie będzie hitem. Ponieważ to jest 45zł! pakiet 100GB i lejek może choć nie musi 2Mb/s. Z czego Play już postarał się, że lejek szybko załącza się nawet w rbm1 z DIL. A w cenie zbliżonej mamy T-mobile za 49zł bez limitu.
Hit to jest tylko rbm1 za 50zł/ miesięcy, bądź rbm5 za 50zł/100 dni. Nic więcej. Nawet pakiet 40zł 100GB jeśli byłby w rbm to wygląda lepiej od PiNK45 i mizernie w stosunku do rbm1/5. Tyle w temacie.
 #1014660  autor: Karlos20
 16 wrz 2018, 15:46
Andrzej311: Przy PINKu za 45 zł masz przynajmniej 2 możliwości ochrony przed lejkiem po 100 GB - Nocki bez limitu od 24 do 9 oraz 2 opcje bez limitu danych - weekendy lub dzień bez limitu. Tym bardziej, że nocki i weekend bez limitu otrzymasz na pierwsze 30 dni za darmo włączając odpowiedni pakiet w Play24. W DILu trzeba kupić płatny pakiet, który nie gwarantuje większej ilości GB bez lejka.
Andrzej311 pisze:A w cenie zbliżonej mamy T-mobile za 49zł bez limitu.
Do 20 mega, z czego wiążesz się umową na 2 lata i masz zawarte 20 zł raty za urządzenie, bo ofertę kupujesz obowiązkowo z urządzeniem. A cena 49 zł jest uzależniona od zgód marketingowych i eFaktury, żebyś miał darmową aktywację usługi (starzy abonenci tej oferty nie muszą mieć zgód i eFaktury, a mają lepsze warunki cenowe).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 3 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18