DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 65 z 73
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 73
 #1074508  autor: Kryniczanin
 21 cze 2019, 08:00
200 GB normalnej prędkości daje znacznie większy komfort użytkowania niż max 1mb/s dl przez nawet dwa miesiące.

Do tego Play po 200 GB dopiero wprowadza lejek. T-Mobile może po kilku kilobajtach.
 #1074509  autor: piotrzet
 21 cze 2019, 08:04
Tylko kwestia tego zapisu czy będą stosować czy nie.
To że daje większy komfort to wiadomo tylko płacić za 200 GB 80zł zamiast 70zł to też trochę bez sensu.
Ja jak nie zwiększą pakietu min do 500 GB to i tak będę musiał szukać czegoś innego. Muszę spytać w Orange ile by kosztowało podciągnięcie FTTH do mnie. Bo jednak kabel to kabel.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074510  autor: Kryniczanin
 21 cze 2019, 08:08
Tylko kwestia tego zapisu czy będą stosować czy nie.
Po coś ten zapis się w końcu pojawił:-)

Będą to będą, nie to nie. Zapis jest i koniec.

Oferta wygląda tak: Włączysz router kilkaset metrów od domu, połączysz się z netem i od razu możesz dostać lejek na 1mb/s na dwa miesiące jak to się dzieje w pierwszym dniu okresu rozliczeniowego.
 #1074511  autor: piotrzet
 21 cze 2019, 08:13
Zapis o prędkościach maksymalnych wysyłania też jest od początku, a do tej pory nikt go nie dostał. FUP w RŚUT też był, a niektórzy ściągali 2TB i więcej i lejka też nie dostali. Także zapisy to są różne kwestia tego czy będą stosować czy nie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074513  autor: matek451
 21 cze 2019, 08:16
To wyjaśniło się po co ten lokalizator na stronie T-mobile. Ogólnie i tak pokazuje bzdury ale co gorsza to może stanąć na przeszkodzie aby zawrzeć umowę na Domowy bez limitu, zarówno na odległość ale pewnie i w salonie bo konsultanci są raczej zobligowani aby z tego korzystać. Ale nie przeszkadza to T-Mobile sprzedać oferty mobilnego, z limitami i na gorszych warunkach w tych lokalizacjach. Jakieś rozdwojenie jaźni bo nie podejrzewam żeby niemiecki operator robił to z premedytacją. :D
Ostatnie działania przy tej ofercie wskazują ze T-Mobile zaczyna powoli wycofywać się z niej, póki co takimi okrężnymi metodami, lokalizator, inny regulamin. Coś więc jest na rzeczy, po 2 latach. A co do uwiązania klienta internetu Domowego na sieci GSM do konkretnej lokalizacji to staje się to normą, sankcje bywają różne. Pytanie tylko jak T-mobile to sprawdza , czy jesteśmy przypisani do konkretnego BTS-a. Dotyczy to też Play czy Orange.
 #1074517  autor: piotrzet
 21 cze 2019, 09:12
Kryniczanin
Gdzie ich wybielam? Stwierdzam tylko co może być. A jak ty tego nie potrafisz tego zrozumieć to twój problem. Fakty są takie, że mnie ta oferta nie interesuje. Mam mobilny bez limitu danych do 10.2020 później jeśli nic podobnego nie będzie będę kombinował z FTTH.
matek451
Taką ofertę można wprowadzić tylko trzeba myśleć, a nie dawać za darmo.
Po pierwsze ceny powinny być o wiele wyższe niż na starcie i to o 100% opcja do 20 Mb/s powinna kosztować min 89,99, a 60 Mb/s 109,99. Do tego dać lejek możliwy np po wykorzystaniu 600 GB. To i tak starczy dla większości. W mieście nikt by tego nie kupił jeśli ma do wyboru światłowód bo jest tańszy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074568  autor: Kryniczanin
 22 cze 2019, 10:10
Ja też stwierdzam co może być. Powiem Ci zachciało mi się wydać z 5pln dla T-Mobile, 20 pln na paczkę pocztową i zamrozić 49pln na jakiś czas w różowej sieci. Zamówiłem jeszcze jeden internet domowy, kartę odpalę w miejscu deklarowanego użytkowania, a potem karta do moWIFI i pojedziemy sobie na jakąś wycieczkę :-)

Zobaczymy jak będzie wyglądać sprawa odpalenia lejka :-)
 #1074572  autor: darekka
 22 cze 2019, 11:15
Mniemam na granicy pewności 8) , że w okresie testów(czas na ewentualny zwrot i odstąpienie od umowy) na 100% nikt lejka nie dostanie ale jak już czas testu minie to szansa na taki "bonusik" wzroście wielokrotnie-nie jest powiedziane, że za każde użycie poza np. trójkątem złożonym z 3 najbliższych stacji w okolicy miejsca deklarowanego używania spowoduje natychmiastowy kaganiec 1Mb na nawet praktycznie 2 msc. ale już dłuższe używanie poza tym rejonem może uruchomić ten lejek i nikt nie będzie mógł mieć pretensji, bo regulamin w tej materii jest jasny-liczyć się też trzeba z coraz bardziej realną szansą na wprowadzenie regulaminowych ograniczników uploadu(teraz nie działają ale...), gdyż jak wielu już pisało sieć miejscami(zwłaszcza na stacjach only LTE800) już jakiś czas temu klękać zaczęła.
Stacje z samym LTE800 raczej nie zostaną rozbudowane, bo to bardzo duże koszty-dziś się dowiedziałem, że "moja" wiejska(lubelskie)stacja only LTE800 oddalona od domu o 200m nie zostanie rozbudowana ale na szczęście 2km. od domu mam stację only LTE1800 i ta wg.planów ma dostać LTE800 w wakacje(początek sierpnia), a w kwietniu 2020 jeszcze LTE2100.
Wynika z tego jasno, że stacje z samym LTE800 długo nie doczekają(i o ile kiedykolwiek doczekają) się zmian choć "moja" od samego początku istnienia ma pozwolenia na LTE800,1800 i 2100 to jak widać planów na jej rozbudowe nie ma żadnych, a stacja z LTE1800, która nigdy nie miała pozwoleń na inne pasma LTE zostanie rozbudowana o LTE800 i 2100.

Jak tak będą podchodzić do refarmingu/rozbudowy jak teraz to szanse na bardziej restrykcyjne podejście do lejków/kontroli/podwyżek rosną i to bardzo. Jak ktoś ma starą Umowę to niech przejdzie na bezterminową, bo nie dosyć, że taniej niż obecnie to jeszcze ma lepsze warunki(brak kary za zmianę miejsca) oraz ma wolność wyboru(30dni okresu wypowiedzenia).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1074622  autor: Kryniczanin
 22 cze 2019, 17:42
Operatorzy już od dawna są w stanie zlokalizować wasze karty SIM, z dokładnością do kilku metrów, wykorzystując tylko własną sieć dostępową, żaden GPS nie jest potrzebny
Field Test na symbianie wybór 2G i konkretny kanał, bądź klasyczny Netmonitor jak z Nokii sprzed 20 lat i operator może sobie lokalizować ile chce ha ha :mrgreen:

Niestety to działa w 2G.

Taka ciekawostka Krynica znam dwa miejsca w Krynicy w Play gdzie tel mimo bliskości (1km) stacji z Krynicy łączy się z oddaloną o około 10 km stacją Muszyna Malnik...Sygnał z Muszyny w tych miejscach jest znacznie mocniejszy
 #1074648  autor: Karlos20
 23 cze 2019, 01:12
Trzeba zaznaczyć, że gdy "mobilny" net domowy w T przeskoczy poza strefę, lejek 1 mega jest do 2 miesięcy i nie można nic z tym zrobić. I nie zmienia tego "niska" cena, bo zapłacisz za neta 1 mega. W smartfonie taki net jest łatwiejszy do przełknięcia niż na "pecetach". Piotrzet podnosi, że Play w Netboxie obcina pakiet o 100 GB. Dobrze, ale możesz zmienić strefę, a lejek wejdzie po zużyciu 200 lub 300 GB (nowy pakiet pomniejszony jest w kolejnym miesiącu od zmiany), a do tego już od 10 zł LIKWIDUJESZ lejek 1 mega dodatkowym pakietem 100 GB. Play jest elastyczny w tej kwestii, bo dając im ekstra kasę do abo, nie obcina prędkości na amen. Daje Tobie wybór.
Kto by pomyślał, że takim fatalnym ruchem T, Play z automatu ma już lepsze warunki na domowe LTE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074650  autor: piotrzet
 23 cze 2019, 06:32
Czyli w Play zamiast 80zł zapłacisz jeszcze więcej, bo 90zł. Zacznijmy w ogóle od tego czy zapis w regulaminie jest bo jest tak jak z maksymalną prędkością wysyłania czy będą go stosować. Oferty dalej lepszej i tak nikt nie zaprezentował do tej pory od tego nawet jak będą stosować lejek. Tym bardziej że nikt tego nie ukrywa, że jak się zamawia internet domowy to trzeba określić lokalizację.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074661  autor: zerorq
 23 cze 2019, 12:11
Dzwoniłem w sprawie przedłużenia umowy internetu i dostałem propozycje z sekcji utrzymania klienta ofertę której jak to konsultant powiedział ,,teoretycznie nie ma'', czyli internet bez limitu prędkości i pobierania (dawna oferta internet MAX 79,90) w cenie 65zł i modem za 1zł

albo obecny internet domowy w cenie 60zł do 60mb (teraz płace 50zł) tak więc jeszcze nie wiem co robić, czy zostać na bezterminowej umowie czy może internet max bez żadnych limitów
 #1074668  autor: piotrzet
 23 cze 2019, 14:16
Czyli widać dla przedłużających dalej mają ofertę bez limitu. Niech ci prześle regulamin czy na pewno się nic nie zmieniło w niej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074856  autor: JFK2016
 25 cze 2019, 17:07
Kryniczanin pisze:
20 cze 2019, 09:33
Przedłużyłem umowę - warunki takie same jak dla bezdomnego z ulicy (z czystym BIK,BIG) - ot szacunek T-Mobile dla klienta za dwa lata współpracy bez choćby dnia opóźnienia z płatnościami.

Oferta pojawiła się na trzy miesiące przed końcem umowy.

49 pln za b525 i 49 pln miesięcznie. Router zostawiam sobie na zapas jak ten z 2017 zdechnie.

Jakość jak wiadomo jest bardzo słaba, ale trzeba uczciwie przyznać, że nie ma innej oferty porównywalnej z tą - brak limitu danych.
Tu nie ma co rabatować to raz, dwa-zobacz jak się tym ekscytował @matek451
Kod: Zaznacz cały
 Opcja do 20Mb/s za pół litra wódki na dodatek bez limitu więc i T_Mobile to sieć Januszy 
, oferta nie jest ta sama bo jest FUP, o którym pisałem wcześniej że operator musi go wprowadzić (aby utrzymać w używalności stacje z gołym L800, które szybko nie zostaną zmodernizowane), trzy niestety skusiłeś się na nową/gorszą ofertę. Także abonenci ze stażem mają bardzo fajny wybór-korzystać ze starszej/lepszej pozwalając jej przejść na bezterminową.
pakierhakierxd pisze:
20 cze 2019, 09:52
ale chyba nie podpisalbym juz na 2 lata na net mobilny ,zrazilem sie ;)
Mam w Plusie już 10 lat umowę na internet mobilny i nigdy nie miałem powodów do
narzekań (też w Orange Domowy przez 2 lata [2016-2018] w innej lokalizacji i działało beż żadnych problemów na L1800), obecnie też Play ze "skarbonki" RBM i po wyrzuceniu "Januszy" działa od ponad 6 m-cy bardzo fajnie.
pakierhakierxd pisze:
20 cze 2019, 09:52
u mnie kazdy operator spada do 512-1 mb w godzinach szczytu .
Masz zasięg opów tylko L800/L900?
Karlos20 pisze:
20 cze 2019, 21:59
Dodajmy też kiepskie działanie każdego wieczoru...
Jak ktoś jest w zasięgu gołego L800 to muszą być takie kwiatki, gdyż jako całość sieć ma się świetnie (nie chce mi się wierzyć ze zdobyli około mln nowych aktywacji na Internet Domowy-także niech mnie ktoś zaskoczy danymi :D ), utrzymując miejsce w rankingach. :)
Karlos20 pisze:
20 cze 2019, 22:24
Pytanie jest tylko takie: jak będą sprawdzać, gdy Abonent usługi oddali się nawet o kilkaset metrów lub przeloguje się do innego nadajnika? Dadzą mu z tego tytułu bana z 1 mega? Śmierdzi mi tu absurdem.
Można to robić z dokładnością liczoną w mb., także nawet będąc w zasięgu kilku BTS nie robi to żadnego problemu.
Kryniczanin pisze:
21 cze 2019, 04:37
dodatkowo wystarczy, że kupisz dobrą antenę np. do pasma 1800 podłączysz ją by mieć jakieś wyniki znośne z oddalonej stacji która nie jest LTE 800 i co za to? Lejek na dwa miesiące za podłączenie anteny- twoim zasmarkanym obowiązkiem jest korzystanie tylko z LTE 800 ha ha
To tak nie działa, nie jesteś przypisany do BTS na stałe, ale miejsca korzystania z usługi ( identycznie miałem w Internecie Domowym Orange), a BTS identyfikuje Twoje położenie-nawet gdy korzystasz z odległości 5km.
pakierhakierxd pisze:
21 cze 2019, 07:00
to juz chyba wole Playa z lejkiem 300 gb :D
Tia, już widzę jak kupujesz aktywację :D . Takie oferty posiadali przed wprowadzeniem opcji Internetu Domowego w 2017r., była to oferta MAX za 79,99, sprzedawała się "średnio". Są pewne oczekiwania konsumentów odnośnie ceny których super/hiper jakość nie przyciągnie, gdy cena będzie zaporowa, po prostu usługa nie będzie się sprzedawać i trzeba będzie ją zwijać a nie gonić konkurencję w liczbie aktywacji data.
piotrzet pisze:
21 cze 2019, 09:12
Taką ofertę można wprowadzić tylko trzeba myśleć, a nie dawać za darmo.
Po pierwsze ceny powinny być o wiele wyższe niż na starcie i to o 100% opcja do 20 Mb/s powinna kosztować min 89,99, a 60 Mb/s 109,99. Do tego dać lejek możliwy np po wykorzystaniu 600 GB. To i tak starczy dla większości. W mieście nikt by tego nie kupił jeśli ma do wyboru światłowód bo jest tańszy.
Weź się ogarnij, @matek451 jest fanem cebuli, a w T-Mobile celuje tylko po to żeby mu przywalić. Oni wprowadzili ofertę aby realnie zaistnieć w segmencie abonentów data (przez lata nie posiadali oferty i nawet najmłodszy operator P4 miał od nich 3x tyle aktywacji). Przy podanych przez ciebie cenach, to dziś by zamykali salony (już kiedyś NC+ po fuzji wyobrażało sobie że klienci za full pakiet gotowi będą płacić 250zł/m-c, efekt skali CP ich zabił, a tutaj jest dużo większa konkurencja).
Kryniczanin pisze:
21 cze 2019, 08:00
200 GB normalnej prędkości daje znacznie większy komfort użytkowania niż max 1mb/s dl przez nawet dwa miesiące.
Po coś jest ten regulamin, jeżeli klient go łamie musi się liczyć z konsekwencjami, a skoro jest tak jak piszesz, to klienci mając alternatywę wybiorą Play ;-)
piotrzet pisze:
21 cze 2019, 08:04
To że daje większy komfort to wiadomo tylko płacić za 200 GB 80zł zamiast 70zł to też trochę bez sensu.
Już widzę jak klienci "walą" do Play aby podpisać ww aktywacje-"normalnie trzeba drzwi podeprzeć szeroko otwarte" bo się pozabijają. :D
 #1074932  autor: Karlos20
 26 cze 2019, 13:14
JFK2016: piszesz, że jest to problem z L800. Spoko, problem w tym, że Internet Domowy w T źle działa w średniej wielkości miejscowości (gdzie masz L1800 i L2600 - a gdy jedno pasmo się zapycha, obrywa też L1800), a do tego miejscowości turystycznej, gdzie do wydajności sieci T kiedyś się bardzo przykładał, ale to już przeszłość. Jest niby współdzielenie nadajników z Orange, a pomarańczka nie sprawia takich problemów i każdego wieczora ich net działa o niebo lepiej (w T pływające kilka mbps versus Orange - minimum 30-50 mbps i to w OFNK).
Z przyszłością posiadania tejże oferty jestem rozdarty - szkoda zrywać, bo to jedyna oferta bez limitu GB, a brak przedłużenia umowy, to "siedzenie" na starych, lepszych warunkach. Z drugiej strony, wiem jak działa net z innych sieci w mojej okolicy i ciągle mam ochotę wyrzucić kartę T na śmietnik i włożyć z innej sieci, jak wieczorem nie daje rady z kilkoma rzeczami na raz, podczas, gdy jeszcze rok temu wszystko działało, jak należy, bez zastrzeżeń. Trzeba te 3 miechy przeboleć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074957  autor: JFK2016
 26 cze 2019, 19:10
Karlos20 pisze:
26 cze 2019, 13:14
Domowy w T źle działa w średniej wielkości miejscowości (gdzie masz L1800 i L2600 - a gdy jedno pasmo się zapycha, obrywa też L1800),
Mam daleki dystans do tego co ludzie piszą w sieci, też długie lata użytkowania tego dostępu, znam technologię transmisji, zachowania toru radiowego i osiąganych transferów zależnych od parametrów sygnału na sprzęcie, obciążenia sieci. Skoro piszesz że masz dostęp do L800/L1800/L2600 (przetestowane na "skansenie" Plusa i Play z DIL-tak jak była u mnie dojechana ta sieć to można tylko porównać lokalnie z imprezami masowymi, górskimi i nadmorskimi miejscowościami turystycznymi w szczycie sezonu i mimo tego można było z tego korzystać żonglując między pasmami LTE) to nie ma opcji żebyś przy odpowiednim sprzęcie i konfiguracji nie osiągał w szczycie 20Mbps (być może trzeba użyć innego modemu z LTE-A, może konieczny zewnętrzny zestaw antenowy).
Karlos20 pisze:
26 cze 2019, 13:14
a do tego miejscowości turystycznej, gdzie do wydajności sieci T kiedyś się bardzo przykładał, ale to już przeszłość. Jest niby współdzielenie nadajników z Orange, a pomarańczka nie sprawia takich problemów i każdego wieczora ich net działa o niebo lepiej (w T pływające kilka mbps versus Orange - minimum 30-50 mbps i to w OFNK).
I tutaj właśnie jest ta niespójność, jeżeli miejscowość turystyczna to nie ma tak że przyjeżdzają tylko klienci T-Mobile, Orange, jeżeli już to internet siada u wszystkich (chyba że operator wyróżnia się w konkretnym rejonie najsłabszą infrastrukturą, u Ciebie tak nie jest, gdyż jest komplet pasm, sorry ale żeby im to padło to musiałbyś mieć wyjątkowego pecha: wszyscy klienci data siedzą w T-Mobile, operator rozdaje nieograniczony transfer danych, w ujęciu ogólnym Magenta ma już "2 mln" klientów data, mierzysz transfer w trakcie jakiejś imprezy masowej... ). Pokaż mi transfery na konkretnym paśmie i poziom sygnału na modemie (to że kiedyś mogło działać przy średnich parametrach dobrze, to przy obciążonej sieci już tak nie będzie).
  • Strona 65 z 73
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 73
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 73