DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 55 z 73
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 73
 #1024906  autor: JFK2016
 10 paź 2018, 01:09
iphoneski pisze:Od startu tej usługi wiedziałem, że prędzej czy później takie głosy będą się pojawiać i z czasem będzie ich coraz więcej.
Bzdura, najwięcej klientów internetu ma Plus/CP (fakt jest to taki kontrolowany "no limit" z FUP, ale spokojnie 200GB osiągalne dla abonenta, oczywiście nie z full prędkością, lecz 20Mbps/7Mbps to bardzo przyzwoite parametry) i relatywnie tych skarg jest coraz mniej. Po prostu internetu no-limit/domowego nie można opierać na paśmie LTE800/900, gdzie nadajnik sieje sygnałem w promieniu kilkunastu km, a w sprzyjających warunkach nawet dalej.
Karlos20 pisze: To normalne prędkości na LTE rzędu 1 do 5 mbps? w godzinach szczytu internetowego, gdy w Play jest między 5 a 15 mbps, w Orange potrafi net do 30 mbps się rozpędzić, a Plus/Aero2/CP ze spokojem ma 10 mega i czasem więcej.
Osobiście nie spotkałem się jeszcze z takimi prędkościami na sieci LTE gdy są dostępne pasma od 1800Mhz w górę (paza Play przed rokiem 2015, gdy było dostępne tylko LTE1800 i DiL), z tym że ja "średnio" widzę taki dostęp jako domowy bez anteny zewnętrznej.
piotrzet pisze:Po pierwsze niestety ale dodawanie kolejnych pasm to nie jest kwestia dnia czy dwóch tylko sporo dłuższy proces. Po drugie gdyby faktycznie były minimalne prędkości określone w umowie to taka oferta nie kosztowała by 79,99 tylko 179,99 albo i więcej.
Bez przesady, nie widzę takiej potrzeby bo te prędkości z reguły są wyższe, a gdyby sieci miały oferty w takich cenach, to liczyłyby straty.
iphoneski pisze:@piotrzet To może idź do tych ludzi, którzy podpisując umowę wyciągali prędkości w okolicach tych 60 mega a teraz mają 1 i powiedz im, że T-m wygrywa w speedtestach, na pewno się ucieszą i przestaną marudzić.
Czysty populizm i odjazd od rzeczywistości.
iphoneski pisze:Opieram się na wypowiedziach użytkowników, którzy na początku osiągali dobre wyniki a teraz nie.
Fikcja, lub inaczej na "biednych" nadajnikach gdzie uruchamiane było tylko LTE800 stopniowo wzrastało obciążenie, wskutek czego następuje zawężenie zasięgu nadajnika i w wielu przypadkach przy np. sygnale -80db sieć działała dobrze, to przy obciążeniu i pogorszeniu parametrów już nie (to dotyczy również wyższych pasm), a klienci nabyli sprzęt za przysłowiową złotówkę i chcieliby aby działał bdb do "końca świata..." bez żadnych dodatkowych inwestycji w instalację antenową.
iphoneski pisze: Oferty play za 200 zł nigdy nigdzie nie chwaliłem bo jest to lekka przesada.
Żadna przesada, oferta dostępna od 2 lat w Orange dla firm, za 1/3 ceny w Play.
 #1025251  autor: patrix-83
 11 paź 2018, 22:35
Coś mi się widzi że oferta INTERNETU MOBILNEGO MAX za 79,99zł w T-mobile została wycofana definitywnie, nagle zniknęła a była o wiele lepsza od internetu domowego bo nie zawierała limitu prędkości i danych oczywiście.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli gdzieś ją widzi na stronie bo 2 dni temu jeszcze była.
 #1025332  autor: piotrzet
 12 paź 2018, 11:45
Trzeba pytać niby na stronie nie ma, a w regulaminach jest. Zaraz napiszę email do nich i zobaczymy co odpiszą. Może zobaczyli, że konkurencja nie ma nic podobnego i będą zmieniać ceny?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1025341  autor: patrix-83
 12 paź 2018, 12:51
piotrzet pisze:Trzeba pytać niby na stronie nie ma, a w regulaminach jest. Zaraz napiszę email do nich i zobaczymy co odpiszą. Może zobaczyli, że konkurencja nie ma nic podobnego i będą zmieniać ceny?
Jak cos bedziesz wiedzial i Ci odpisza z T co z ta oferta to daj znac bo nie ukrywam ze oferta MAX byla bardzo konkurencyjna na rynku.
Sam bylem nia zainteresowany aby sobie ja wziac ze wzgledu wlasnie na brak limitu predkosci i danych.
 #1025367  autor: jarekt
 12 paź 2018, 14:52
T-Mobile jest zawsze bezkonkurencyjne i najlepsze (w reklamach i tekstach PRowców z TM), ale jak przyjdzie co do czego, to klientów ma najmniej (zdecydowanie najmniej), a systemy informatyczne i bilingowe sadzą takimi babolami swoim klientom, że się niektórym odechciewa żyć :).
 #1025430  autor: piotrzet
 12 paź 2018, 18:03
Potwierdzam oferta Max została wycofana.
jarekt
Pokaz mi sieć komórkową która ma internet bez limitu bez lejkow i ograniczeń prędkości. Z chęcią przeniosę tam swój internet

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1025445  autor: matek451
 12 paź 2018, 18:34
A jaki powód wycofania jedynej oferty no limit jeśli chodzi o dane i prędkości? No i czemu w większości przypadków na pytanie o domowy konsultanci sugerują że działa w konkretnej lokalizacji ta z DL do 20Mb/s ? Czyżby asekuracja ze sieć nie da rady?
 #1025458  autor: piotrzet
 12 paź 2018, 19:27
Powód wycofania pewnie jest jeden brak takiej oferty ze strony konkurencji. Sugerują pewnie 20 Mb/s żeby pewnie sprzedać jak najwięcej nowych aktywacji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1025463  autor: patrix-83
 12 paź 2018, 19:33
piotrzet pisze:Potwierdzam oferta Max została wycofana.
Dzięki za info i sprawdzenie tego. Wielka szkoda :(

Można przypuszczać że oferta internetu mobilnego MAX za 79,99zł niekorzystnie wpływała na obciążenie sieci dlatego została wycofana albo też kolidowała z internetem domowym który T bardziej chce promować i sprzedawać niż tą ofertę.
 #1025469  autor: matek451
 12 paź 2018, 19:43
Pożyjemy, zobaczymy bo ten no limit z DL do 20Mb/s zaczyna wyglądać słabo. Pewnie kolejnym krokiem będzie do 15/10Mb/s T-mobile ma już w tym praktykę w ofertach na kartę.Oby nie skończyło się tak jak z Plusem i FUP. Są zresztą juz lokalizacje gdzie domowy na LTE działa wieczorami jak Play w RK. Tam gdzie jest jeszcze DC na UMTS2100 ludzie ratują się 3g, zresztą sam T-mobile tak zaleca. No i są miejsca dla których nie chcą już sprzedawać no limit z DL do 20MB/s. Zobaczymy jak wypadną speedtesty w tej sieci w kolejnych m-cach.
 #1025479  autor: matek451
 12 paź 2018, 20:03
Ale jeśli gros testów wykonają użytkownicy domowego z DL do 20Mb/s to już nie będzie tak kolorowo. Po tych działaniach z MAX , czy sugestiami konsultantów aby korzystać z LTE do 20Mb/s musi się to odbić na średniej w speedtestach. A ta obecna "przewaga" nad innymi operatorami to dla tych co się jarają takimi rankingami,. I tak wszystko mieści się z zakresie błędu statystycznego.
 #1025489  autor: piotrzet
 12 paź 2018, 20:20
Tylko nie rozumiem tego tu niby wycofali a w biznesie jest dalej. Być może ta oferta powróci tylko z o wiele wyższa cena.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1025529  autor: JFK2016
 12 paź 2018, 23:27
matek451 pisze:A jaki powód wycofania jedynej oferty no limit jeśli chodzi o dane i prędkości?
Prosty-małe zainteresowanie, a jak już się ktoś na nią decydował, to nadmiernie obciążał sieć (dostępna od kilku lat, a jakież to było ją zainteresowanie-marginalne, "no limit" z full prędkością to się wszystkim śnił w Plusie za 20zł lub w Play na DIL za free...). Cały czas jest dostępna tańsza, podobna oferta, ale również dla firm w Orange).
matek451 pisze:Pożyjemy, zobaczymy bo ten no limit z DL do 20Mb/s zaczyna wyglądać słabo. Pewnie kolejnym krokiem będzie do 15/10Mb/s T-mobile ma już w tym praktykę w ofertach na kartę.Oby nie skończyło się tak jak z Plusem i FUP. Są zresztą juz lokalizacje gdzie domowy na LTE działa wieczorami jak Play w RK. Tam gdzie jest jeszcze DC na UMTS2100 ludzie ratują się 3g, zresztą sam T-mobile tak zaleca. No i są miejsca dla których nie chcą już sprzedawać no limit z DL do 20MB/s. Zobaczymy jak wypadną speedtesty w tej sieci w kolejnych m-cach.
Weź przestań naciągać fakty do swoich teorii, to że T-Mobile przybyło klientów nie oznacza że nastąpiło jakieś tąpnięcie z średnimi transferami na sieci (jedyne miarodajne dane to wyniki speedtestów, a te Twoje teorie opierają się na marginesie-czyli tam gdzie klienci siedzą tylko na LTE800-wartości skrajne, które licząc statystykę można wyrzucić).
 #1025559  autor: matek451
 13 paź 2018, 07:20
Jak zawsze, jak prędkości w testach T-mobile niskie to nie brać do statystyk. Pytanie czemu ? Po drugie to czemu po podaniu lokalizacji konsultanci BOK informują ze w niej nie można skorzystać z usługi bez limitu lub proponują tylko do 20Mb/s i twierdzą że w danej lokalizacji sieć jest już przytkana i na więcej nie ma co liczyć? I nie dotyczy to tylko miejsc gdzie działa tylko LTE800. To są fakty a nie moje teorie.
 #1025588  autor: shevchenko1987
 13 paź 2018, 12:40
Mam pytanie. Od wczoraj jestem posiadaczem internetu domowego. Domyślnie włączona była opcja do 20 Mb/s, chciałem do 60, ale Pani w punkcie się pomyliła nanosząc w system i jest jak jest.

Godzinę temu dzwoniłem na "partyline" i konsultantka przyjęła zgłoszenie zmiany prędkości do 60 Mb/s. Powiedziała, że za parę minut będzie można już korzystać z wyższych prędkości jednak póki co po zalogowaniu do IBOA dalej widnieje taryfa "do 20". Restartowałem połączenie na routerze i nic. Dalej jest lejek do 20.

Ile trwa taka zmiana? Czekać czy dzwonić ponownie?

W mojej lokalizacji spokojnie osiągam do 120 Mb/s - sprawdzane na telefonie oraz na karcie biznesowej T.

iPhone 15 Pro | MacBook Pro 14" 2023 | Apple Watch Ultra 2 | Apple TV 4K 2021
  • Strona 55 z 73
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 73
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 73