DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 66 z 73
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 73
 #1074668  autor: piotrzet
 23 cze 2019, 14:16
Czyli widać dla przedłużających dalej mają ofertę bez limitu. Niech ci prześle regulamin czy na pewno się nic nie zmieniło w niej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1074856  autor: JFK2016
 25 cze 2019, 17:07
Kryniczanin pisze:
20 cze 2019, 09:33
Przedłużyłem umowę - warunki takie same jak dla bezdomnego z ulicy (z czystym BIK,BIG) - ot szacunek T-Mobile dla klienta za dwa lata współpracy bez choćby dnia opóźnienia z płatnościami.

Oferta pojawiła się na trzy miesiące przed końcem umowy.

49 pln za b525 i 49 pln miesięcznie. Router zostawiam sobie na zapas jak ten z 2017 zdechnie.

Jakość jak wiadomo jest bardzo słaba, ale trzeba uczciwie przyznać, że nie ma innej oferty porównywalnej z tą - brak limitu danych.
Tu nie ma co rabatować to raz, dwa-zobacz jak się tym ekscytował @matek451
Kod: Zaznacz cały
 Opcja do 20Mb/s za pół litra wódki na dodatek bez limitu więc i T_Mobile to sieć Januszy 
, oferta nie jest ta sama bo jest FUP, o którym pisałem wcześniej że operator musi go wprowadzić (aby utrzymać w używalności stacje z gołym L800, które szybko nie zostaną zmodernizowane), trzy niestety skusiłeś się na nową/gorszą ofertę. Także abonenci ze stażem mają bardzo fajny wybór-korzystać ze starszej/lepszej pozwalając jej przejść na bezterminową.
pakierhakierxd pisze:
20 cze 2019, 09:52
ale chyba nie podpisalbym juz na 2 lata na net mobilny ,zrazilem sie ;)
Mam w Plusie już 10 lat umowę na internet mobilny i nigdy nie miałem powodów do
narzekań (też w Orange Domowy przez 2 lata [2016-2018] w innej lokalizacji i działało beż żadnych problemów na L1800), obecnie też Play ze "skarbonki" RBM i po wyrzuceniu "Januszy" działa od ponad 6 m-cy bardzo fajnie.
pakierhakierxd pisze:
20 cze 2019, 09:52
u mnie kazdy operator spada do 512-1 mb w godzinach szczytu .
Masz zasięg opów tylko L800/L900?
Karlos20 pisze:
20 cze 2019, 21:59
Dodajmy też kiepskie działanie każdego wieczoru...
Jak ktoś jest w zasięgu gołego L800 to muszą być takie kwiatki, gdyż jako całość sieć ma się świetnie (nie chce mi się wierzyć ze zdobyli około mln nowych aktywacji na Internet Domowy-także niech mnie ktoś zaskoczy danymi :D ), utrzymując miejsce w rankingach. :)
Karlos20 pisze:
20 cze 2019, 22:24
Pytanie jest tylko takie: jak będą sprawdzać, gdy Abonent usługi oddali się nawet o kilkaset metrów lub przeloguje się do innego nadajnika? Dadzą mu z tego tytułu bana z 1 mega? Śmierdzi mi tu absurdem.
Można to robić z dokładnością liczoną w mb., także nawet będąc w zasięgu kilku BTS nie robi to żadnego problemu.
Kryniczanin pisze:
21 cze 2019, 04:37
dodatkowo wystarczy, że kupisz dobrą antenę np. do pasma 1800 podłączysz ją by mieć jakieś wyniki znośne z oddalonej stacji która nie jest LTE 800 i co za to? Lejek na dwa miesiące za podłączenie anteny- twoim zasmarkanym obowiązkiem jest korzystanie tylko z LTE 800 ha ha
To tak nie działa, nie jesteś przypisany do BTS na stałe, ale miejsca korzystania z usługi ( identycznie miałem w Internecie Domowym Orange), a BTS identyfikuje Twoje położenie-nawet gdy korzystasz z odległości 5km.
pakierhakierxd pisze:
21 cze 2019, 07:00
to juz chyba wole Playa z lejkiem 300 gb :D
Tia, już widzę jak kupujesz aktywację :D . Takie oferty posiadali przed wprowadzeniem opcji Internetu Domowego w 2017r., była to oferta MAX za 79,99, sprzedawała się "średnio". Są pewne oczekiwania konsumentów odnośnie ceny których super/hiper jakość nie przyciągnie, gdy cena będzie zaporowa, po prostu usługa nie będzie się sprzedawać i trzeba będzie ją zwijać a nie gonić konkurencję w liczbie aktywacji data.
piotrzet pisze:
21 cze 2019, 09:12
Taką ofertę można wprowadzić tylko trzeba myśleć, a nie dawać za darmo.
Po pierwsze ceny powinny być o wiele wyższe niż na starcie i to o 100% opcja do 20 Mb/s powinna kosztować min 89,99, a 60 Mb/s 109,99. Do tego dać lejek możliwy np po wykorzystaniu 600 GB. To i tak starczy dla większości. W mieście nikt by tego nie kupił jeśli ma do wyboru światłowód bo jest tańszy.
Weź się ogarnij, @matek451 jest fanem cebuli, a w T-Mobile celuje tylko po to żeby mu przywalić. Oni wprowadzili ofertę aby realnie zaistnieć w segmencie abonentów data (przez lata nie posiadali oferty i nawet najmłodszy operator P4 miał od nich 3x tyle aktywacji). Przy podanych przez ciebie cenach, to dziś by zamykali salony (już kiedyś NC+ po fuzji wyobrażało sobie że klienci za full pakiet gotowi będą płacić 250zł/m-c, efekt skali CP ich zabił, a tutaj jest dużo większa konkurencja).
Kryniczanin pisze:
21 cze 2019, 08:00
200 GB normalnej prędkości daje znacznie większy komfort użytkowania niż max 1mb/s dl przez nawet dwa miesiące.
Po coś jest ten regulamin, jeżeli klient go łamie musi się liczyć z konsekwencjami, a skoro jest tak jak piszesz, to klienci mając alternatywę wybiorą Play ;-)
piotrzet pisze:
21 cze 2019, 08:04
To że daje większy komfort to wiadomo tylko płacić za 200 GB 80zł zamiast 70zł to też trochę bez sensu.
Już widzę jak klienci "walą" do Play aby podpisać ww aktywacje-"normalnie trzeba drzwi podeprzeć szeroko otwarte" bo się pozabijają. :D
 #1074932  autor: Karlos20
 26 cze 2019, 13:14
JFK2016: piszesz, że jest to problem z L800. Spoko, problem w tym, że Internet Domowy w T źle działa w średniej wielkości miejscowości (gdzie masz L1800 i L2600 - a gdy jedno pasmo się zapycha, obrywa też L1800), a do tego miejscowości turystycznej, gdzie do wydajności sieci T kiedyś się bardzo przykładał, ale to już przeszłość. Jest niby współdzielenie nadajników z Orange, a pomarańczka nie sprawia takich problemów i każdego wieczora ich net działa o niebo lepiej (w T pływające kilka mbps versus Orange - minimum 30-50 mbps i to w OFNK).
Z przyszłością posiadania tejże oferty jestem rozdarty - szkoda zrywać, bo to jedyna oferta bez limitu GB, a brak przedłużenia umowy, to "siedzenie" na starych, lepszych warunkach. Z drugiej strony, wiem jak działa net z innych sieci w mojej okolicy i ciągle mam ochotę wyrzucić kartę T na śmietnik i włożyć z innej sieci, jak wieczorem nie daje rady z kilkoma rzeczami na raz, podczas, gdy jeszcze rok temu wszystko działało, jak należy, bez zastrzeżeń. Trzeba te 3 miechy przeboleć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074957  autor: JFK2016
 26 cze 2019, 19:10
Karlos20 pisze:
26 cze 2019, 13:14
Domowy w T źle działa w średniej wielkości miejscowości (gdzie masz L1800 i L2600 - a gdy jedno pasmo się zapycha, obrywa też L1800),
Mam daleki dystans do tego co ludzie piszą w sieci, też długie lata użytkowania tego dostępu, znam technologię transmisji, zachowania toru radiowego i osiąganych transferów zależnych od parametrów sygnału na sprzęcie, obciążenia sieci. Skoro piszesz że masz dostęp do L800/L1800/L2600 (przetestowane na "skansenie" Plusa i Play z DIL-tak jak była u mnie dojechana ta sieć to można tylko porównać lokalnie z imprezami masowymi, górskimi i nadmorskimi miejscowościami turystycznymi w szczycie sezonu i mimo tego można było z tego korzystać żonglując między pasmami LTE) to nie ma opcji żebyś przy odpowiednim sprzęcie i konfiguracji nie osiągał w szczycie 20Mbps (być może trzeba użyć innego modemu z LTE-A, może konieczny zewnętrzny zestaw antenowy).
Karlos20 pisze:
26 cze 2019, 13:14
a do tego miejscowości turystycznej, gdzie do wydajności sieci T kiedyś się bardzo przykładał, ale to już przeszłość. Jest niby współdzielenie nadajników z Orange, a pomarańczka nie sprawia takich problemów i każdego wieczora ich net działa o niebo lepiej (w T pływające kilka mbps versus Orange - minimum 30-50 mbps i to w OFNK).
I tutaj właśnie jest ta niespójność, jeżeli miejscowość turystyczna to nie ma tak że przyjeżdzają tylko klienci T-Mobile, Orange, jeżeli już to internet siada u wszystkich (chyba że operator wyróżnia się w konkretnym rejonie najsłabszą infrastrukturą, u Ciebie tak nie jest, gdyż jest komplet pasm, sorry ale żeby im to padło to musiałbyś mieć wyjątkowego pecha: wszyscy klienci data siedzą w T-Mobile, operator rozdaje nieograniczony transfer danych, w ujęciu ogólnym Magenta ma już "2 mln" klientów data, mierzysz transfer w trakcie jakiejś imprezy masowej... ). Pokaż mi transfery na konkretnym paśmie i poziom sygnału na modemie (to że kiedyś mogło działać przy średnich parametrach dobrze, to przy obciążonej sieci już tak nie będzie).
 #1074962  autor: matek451
 26 cze 2019, 20:23
Wszystkiemu winni ci turyści, pewnie jakieś Niemce co to zamek w Malborku oglądać przyjeżdzajo i neta zapychajo. Ale żeby Niemiec niemieckiej sieci takie rzeczy robił, wielki Mistrz Urlyk się w grobie przewraca.
NetWorks w Malborku już po refarmingu wiec i LTE2100 powinno działać , jeśli w Malborku z T-mobile jest lipa to tym bardziej źle świadczy o operatorze.
A tutaj przykład ile warte są "teorie" kolegi z Łodzi na temat sieci LTE T-Mobile oraz oferty Domowego bez limitu, mała miejscowość pod Warszawą , wcale nie turystyczna, trzy stacje bazowe N! z kompletem 4 pasm LTE dla T-Mobile i takie wyniki https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3593269.html "Faktycznie" sieć nie klęka, wkrótce będzie leżeć.
 #1075003  autor: JFK2016
 27 cze 2019, 17:00
matek451 pisze:
26 cze 2019, 20:23
A tutaj przykład ile warte są "teorie" kolegi z Łodzi na temat sieci LTE T-Mobile oraz oferty Domowego bez limitu, mała miejscowość pod Warszawą , wcale nie turystyczna, trzy stacje bazowe N! z kompletem 4 pasm LTE dla T-Mobile i takie wyniki https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3593269.html "Faktycznie" sieć nie klęka, wkrótce będzie leżeć.
Daj szansę koledze wyżej na odpowiedź, bo od tej nocnej cebuli w Play nerwowy się robisz, prześpij się. W linkowanym przykładzie widać że jest problem z sygnałem na modemie, najwyższy transfer na L800 bo łatwo przelatuje przez ściany. Tylko sensowna antena zewnętrzna na wysokie pasma ww przykładzie może pomóc. Wszystkie załączone screen pokazują niewłaściwe działanie linku radiowego, bez względu na obciążenie sieci.
 #1075006  autor: matek451
 27 cze 2019, 17:41
Tych twoich głupot nie warto czytać, autor pokazał screeny ze speedtestów na wszystkich dostępnych pasmach LTE, LTE2600 DL 3x mniejszy od UL, pasmo zatkane, LTE1800 DL na poziomie 1Mb/s DL 12x wyższy pasmo nieużywalne. LTE800 działa stosunkowo najlepiej ale i tak jest przytkane DL<UL a BTS raczej miejski. Światełko w tunelu to LTE2100 ale tyłka nie urywa. Do tego nic nie warte testy z 15 w agregacji z LTE800+1800/2100. Parametry sygnału na 1800-2600MHz dostateczne na zewnątrz. Ich poprawa nie wpłynie jakoś znacząco na wyniki na LTE2600 czy LTE1800. BTS T-Mobile w centrum metropolii Wieliszew ledwo dyszy. Przy niewłaściwym dzialaniu linku radiowego na 1800/2600MHz osiagany UL byłby sabiutki. Pokazane testy idealnie obrazują co się dzieje wieczorami z BTS-em T-Mobile z 4 pasmami LTE gdy do internetu siada użykownicy bez limitu.
PS. Nie interesuj się moją oferta w Play bo ty u siebie to możesz sobie pomarzyć o prędkościach 250-300Mb/s, nie masz po prostu nawet na czym wykorzystać potencjału Play w Łodzi. A na Orange tez nie narzekam 130Mb/s w szczycie mi wystarcza, nawet z T-Mobile jest nieźle bo te 80Mb/s tez hula. Ogólnie komfort , luz i sam przyjemność na mobilnym . Tanio ,szybko i dużo.
 #1075011  autor: iphoneski
 27 cze 2019, 19:11
W sumie teraz 20 mega nie opłaca się kupować skoro 60 jest tylko 10 zł droższe. Prędkość do 20 i tak jest dużo za mało do domu na kilka urządzeń.
 #1075015  autor: darekka
 27 cze 2019, 20:44
Kto musi ten kupi nawet mimo podwyżki, bo nie mają żadnej konkurencji w segmencie nolimitu w internecie mobilnym, ba widać ogólny trend wzrostu cen/spadku ilości GB w danej kwocie u konkurencji więc nikt nie ma parcia na poprawienie tej oferty.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1075019  autor: Karlos20
 27 cze 2019, 21:32
Za taką cenę to można i dobrego neta z kablówki załatwić (małe i średniej wielkości miasta). Przy takich cenach usługa będzie wymierać, tym bardziej, że aby ją kupić, trzeba podać stałą lokalizacje korzystania z usługi (obecni klienci TEGO ROBIĆ NIE MUSZĄ - niech żyje net od 1 do 30 mbps na LTE800 i/lub LTE1800 w niektórych lokalizacjach, gdzie miedziana Nerwostrada ma max 10 mega). Sorry, ale w tym momencie to nie jest walka z obciążeniem sieci T każdego wieczoru.
Czas zacisnąć zęby i czekać na wrzesień 2019 na exodus klientów do konkurencyjnego Plusa lub kablówek/światłowodów. Może sieć się uspokoi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1075020  autor: darekka
 27 cze 2019, 21:37
Nie sztuką jest dać więcej za mniej ale dać mniej(w najgorszym razie tyle samo) za więcej i jeszcze sprawić aby klient był zadowolony, bo zdążył przed(być może) następną podwyżką i w swoim mniemaniu trafił okazje-tak po prostu działa marketing i rynek.
Cóż musimy się pogodzić z faktem, że taniej już było, bo sieci się rozbudowują, zaraz licytacje 5G, a wcześniej firmy dostały duże podwyżki cen prądu no i co istotne z punku widzenia przedsiębiorcy(jakiegokolwiek) na rynku za chwilę(od sierpnia/września) pojawi się duża pula nowych środków(z 500+ na pierwsze dziecko), a to z zasady powoduje utratę siły nabywczej pieniądza(inflacja) oraz efekt dodatkowy: skoro płacili (za cokolwiek)mając mniej kasy to teraz mając jej więcej zapłacą bez marudzenia więcej za to samo).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1075027  autor: kariam
 28 cze 2019, 08:19
Co do obciazenia, niestety w mojej lokalizacji (obrzeza 10-tysiecznego miasteczka, blizej mam do wsi obok niz zabudowan w miescie) nawet nie ma Neostrady, co najwyzej radiowka w okolicach 4-8 mega. Moze rowniez sie odciazy gdy skoncza sie stawiac projekty z dotacji na POPC, T-Mobile ma tam wchodzic z oferta po swiatlowodzie firm oferujacy dostep hurtowy.

Mi umowa sie konczy jakos na jesieni jednak z nowymi kruczkami podejrzewam, ze zaczekam, mam jeszcze pierwszy pulap cenowy czyli 55 złotych za szybszy wariant.
 #1075097  autor: darekka
 29 cze 2019, 13:29
Tu macie nowy Regulamin(od 28.06.2019) gdzie "przypadkiem" nie ma pkt.3.1.6 ale jest za to 3.1.5-zalecam się z nim zapoznać :lol: :shock: https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 017988.pdf i trzeba pamiętać, że te opłaty 59 i 69zł. zawierają rabat 5zł. za zgody marketingowe(kto ich nie wyrazi to zapłaci odpowiednio 64 i 74zł.) :twisted:

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1075204  autor: Kryniczanin
 01 lip 2019, 18:38
Kilka tygodni temu pisałem o podwyżkach domowego co w pełni się potwierdziło, dzisiaj od tej samej osoby dowiedziałem się, że jak umowy obecne przejdą na czas nieokreślony to operator ma przedstawiać "propozycję nie do odrzucenia z nowymi warunkami - przypisanie do adresu" jak się to nie spodoba osobie na czas nieokreślony to...przypomnijcie sobie co się stało z umowa w T-Mobile z umowami w 2014 :-)
  • Strona 66 z 73
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 73
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 73