DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #882383  autor: DaroDWa
 12 sie 2016, 08:53
Zastanawiam się nad Nju Internernetowym, ale dodatkowym do posiadanego rachunku w Nju. Pisałem już to zapytanie wśród kilku innych przez konto, ale na to nie dostałem odpowiedzi, a myślę, że tu na forum ktoś już się spotkał z tą sprawą. W podstawowym wariancie jest 20GB za 19 zł, które rośnie wraz ze stażem i tu właśnie mnie zastanawia, czy długość umowy jest liczona oddzielnie dla oferty internetowej, czy liczy się to od kiedy posiadam numer główny? No i druga sprawa, czy w przypadku nr internetowego jest stosowane dociążenie do 9 zł przez pierwsze 3 miesiące, czy może również tu ma znaczenie jak długo posiadam nr główny?
 #882525  autor: jaczewa
 13 sie 2016, 07:18
WItam,
Staż liczy się od nowa dla tej karty czyli

9zl przez 3 miesiące później ta opłata znika.
 #882647  autor: kwasek66
 14 sie 2016, 10:56
DaroDWa pisze:Zastanawiam się nad Nju Internernetowym, ale dodatkowym do posiadanego rachunku w Nju.
Źle rozumiesz:
Nju Internetowy:
- 29zł za 40GB na dzień dobry
- dociążenie 9zł przez 3mc, jak włączysz masz za staż to znika jak nie używasz
- staż liczy się osobno, dla takiej karty sim

Nju Internet Dodatkowy:
- ZAWSZE masz 19zł dodane na FV
- staż liczy się dla karty głównej

UWAGA, na kartach Internetowych nie działają bezpieczniki opłat, ile wygadasz/sms/mms tyle
zapłacisz....

tu jest jasno rozpisane:
http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... unkiem.pdf
http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... unkiem.pdf


Aktualnie za 29zł jest bezlimit bez PSTN, ale 10GB + stażowe... dodając 9zł, masz też fajną ofertę z Internetem na osobnej kacie SIM. Ta promocja 10GB na 51% będzie przedłużona po ostatnich ruchach Orange, no i wiele osób widział 10GB na 2 numery i to brało... wieć Nju chyba nie pogorszy oferty.

Uwaga techniczna, nie dotyczy Nju Internetowy, ale wszystkich innych wariantów, karta główna z Nju Buzz MUSI choć 1-2/mc nawet na 100kB skorzystać z Internetu, aby ten nie zwolnił mimo pakiety do wykorzystania. Nju po zgłoszeniu to odkręci, ale co mc jest to samo - na necie sporo poczytacie. Dla 99,99% ludzi to nawet bez znaczenia, bo karta Buzz łączy sie z netem :) Taka zawiłość systemowa...
 #882657  autor: SzalonyMjut
 14 sie 2016, 11:45
Czy podczas stażu w Nju Internetowy sprawdzane jest użycie karty? Tj. czy mogę kupić simkę, schować ją do szuflady a za pół roku mieć 80gb do wykorzystania miesięcznie?
 #882659  autor: kwasek66
 14 sie 2016, 12:06
Nie znajdę teraz dokumentu, ale po 6mc Orange wywala taki numer z Nju do oferty na kartę, jeśli FV wychodzą ciągle na 0zł To było dla oferty głosowej, dla internetowej nic nie ma w regulaminie.
Ale nic nie szkodzi na przeszkodzie abyś zakupił Nju Internetowy, połączył się na moment co drugi miesiąc i znów ją schował :)
Albo wpłać nadpłatę 5zł i wyślij nawet 1xSMS co 2mc, i już jest ok.
 #882672  autor: Kryniczanin
 14 sie 2016, 13:18
Ja co miesiąc mam fakturę wystawianą na 1 grosz :-)
 #882679  autor: kwasek66
 14 sie 2016, 13:49
Kryniczanin pisze:Ja co miesiąc mam fakturę wystawianą na 1 grosz :-)
Walczysz z systemem, czy jako zapasowy do kabelkowego Internetu? Poszukaj planów kanalizacji, albo radiolinii aby nie okazało się iż obaj dostawcy mają kabelek gdzie koparka walnęła :smt006
Ale sam pomysł na awaryjny net dobry :smt006
 #882687  autor: Kryniczanin
 14 sie 2016, 14:26
Fajny nr mi się trafił, a nie chce mi się go przenosić gdzie indziej, dla 12 groszy na rok nie chce mi się bawić :-)

Dla netu muszę zrobić taki sam nr :-)
 #882720  autor: DaroDWa
 14 sie 2016, 22:40
No to teraz trochę zgłupiałem, bo kilka różnych opcji jest tu wymienionych. Trochę szkoda, że od razu liczy 19 zł jak mam już ofertę podstawowa. Choć i tak wychodzi korzystniej niż wziąć opcję za 29 zł. Kryniczanin o co chodzi z tym 1 gr? W czym taki rachunek dają?
 #882740  autor: Kryniczanin
 15 sie 2016, 06:08
W nju

Wyjmuję kartę z szuflady raz w miesiącu dzwonię na 3 sekundy i mam fakturę na 1 grosz potem ją opłacam i nju nie ma podstaw do przeniesienia nr do karty.
 #886546  autor: Liwiusz
 08 wrz 2016, 16:09
A po co raz w miesiącu? Wystarczy raz na pół roku, wówczas zamiast 12 groszy rocznie jest 2 grosze rocznie, już o braku konieczności comiesięcznego otwierania szuflady nie wspominając :)
 #886548  autor: Kryniczanin
 08 wrz 2016, 16:12
Staram się by był regularny ruch w sieci dlatego co miesiąc. Do tego mam zlecenie stałe w banku na 1 grosz co miesiąc :-)