DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 33 z 91
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 91
 #1018746  autor: Andrzej311
 22 wrz 2018, 17:03
jarekt pisze:@Andrzej311, no też można (pisałem o tym kilka dni temu w tym wątku na str.39 - i przynajmniej od tej strony proponuję każdemu lekturę).
Faktycznie masz rację. Napisałeś o tym wcześniej.
 #1018749  autor: jarekt
 22 wrz 2018, 17:11
Poczytałem temat (w zasadzie to przypomniałem sobie co kiedyś pisano i sam pisałem) kilkanaście stron wcześniej (od strony 37 zaczęła się ostatnia dyskusja w związku ze skasowaniem DILa) i w sumie na każdej stronie jest coś ciekawego o PInKach i InKach.
 #1018763  autor: admundo
 22 wrz 2018, 18:27
Dziś po odwiedzeniu wielu sklepów, kiosków i poczt udało mi się tylko zdobyć jeszcze jeden starter PInK9. PInK50 w żadnym sklepie nie mieli, pewnie dlatego że woleli kupować do sklepów niskie nominały. Poza tym PInK50 to nie mają nawet w salonach PLAY. Jest jeszcze jeden salon do odwiedzenia ale słabo to widzę.
 #1018766  autor: Gomez-C4
 22 wrz 2018, 18:52
@admundo , nie wiem czy sens kupowania starych PInK-ów , bo jak im coś "odwali" to jeszcze przed końcem roku zmodyfikują tego typu ofertę, oczywiście awaryjnie warto mieć 2 bądź 3 sztuki tych starterów, ale jakoś pewnej przyszłości PInK-a nie widzę, kiepsko się dzieje na rynku.
 #1018767  autor: jarekt
 22 wrz 2018, 19:02
@Gomez-C4, prędzej Stan Darmowy zlikwidują niż IbL w PInKach.

Gdyby przykładowo było łącznie 1 000 000 klientów PInKa i pakietu IbL/45zł co miesiąc, to rocznie wpadałoby dla Playa 540 milionów złotych, przy praktycznie zerowych kosztach.
Zlikwiduj to, ale weź też za to odpowiedzialność. Nie znam odważnego.
 #1018768  autor: Gomez-C4
 22 wrz 2018, 19:10
@jarekt, ja też mam wielką nadzieję, że PInK-a nie ruszą, ale widzę, że w Play-u mają teraz wielkie parcie na kasę, wiadomo chcą do końca roku postawić określoną ilość nadajników, a to kosztuje, w nowym InK-u abym mieć pełną prędkość po 100GB trzeba dokupić pakiecik i widocznie jakaś część osób ten pakiecik dodatkowo dokupuje, chcą na siłę forsować nowego InK-a , bo zysk jest z pewnością zdecydowanie większy aniżeli 49zł.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2018, 19:15 przez Gomez-C4, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1018769  autor: Dorotea
 22 wrz 2018, 19:15
Mało to głupich decyzji podejmują operatorzy? Wszystkiego można się spodziewać. P4 jest zadłużone po uszy, zapewne ktoś odpowiada za taki model zarządzania siecią, ale co z tego. Sama likwidacja DIL-a jest niemądra, mogli zrobić z tego płatny pakiet zamiast nieciekawego zamiennika z lejkiem 32kbps, na który raczej nie będzie zbyt wielu amatorów.
 #1018770  autor: jarekt
 22 wrz 2018, 19:22
Ale klient kupujący co miesiąc IbL, to pewny klient. Jeśliby zlikwidowali tę usługę, to jaką mają gwarancję, że klient przerzuci się na MbL w InK za 49zł? Żadnej.
Więcej: można spokojnie założyć, że przynajmniej połowa czy 1/3 odejdzie gdzie indziej. Więc zamiast 45zł będzie 0zł i to dla sporej ilości SIMek.

Przecież 2 lata temu gdy wprowadzano InK, mogli tę usługę uwalić, i inne usługi nolimit z PInKa i w efekcie uwalić całego PInKa. Nie zrobili tego, bo z PInKów jest spoko kasa dla operatora.

Jedynie ten nieszczęsny (dla opa nieszczęsny, bo dla nas mega opcja) DIL wszystko psuł. Ani PInK nie przynosił dochodów, ani InK.

Także tak jak pisałem wcześniej: płatny IbL, to nie darmowy DIL.
 #1018771  autor: Gomez-C4
 22 wrz 2018, 19:29
@jarekt ale co miał na myśli Rzecznik Play pisząc : "PS: Uważajcie na karty sprzedawane w necie – mają swoją datę ważności, nie dajcie się wkręcić " chodziło o DIL-a , skoro już się kończy ? to bez sensu.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2018, 19:29 przez Gomez-C4, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1018772  autor: admundo
 22 wrz 2018, 19:29
Gomez-C4 pisze:@admundo , nie wiem czy sens kupowania starych PInK-ów , bo jak im coś "odwali" to jeszcze przed końcem roku zmodyfikują tego typu ofertę, oczywiście awaryjnie warto mieć 2 bądź 3 sztuki tych starterów, ale jakoś pewnej przyszłości PInK-a nie widzę, kiepsko się dzieje na rynku.
Tanio to kupiłem. Jeśli coś się zmieni to wtedy przechodzimy na coś innego. I tak dalej i tak dalej. Zmiany wymuszają zmiany. Chyba że się wkurzę to wezmę ten Orange Światłowód.
 #1018773  autor: admundo
 22 wrz 2018, 19:33
Dorotea pisze:Mało to głupich decyzji podejmują operatorzy? Wszystkiego można się spodziewać. P4 jest zadłużone po uszy, zapewne ktoś odpowiada za taki model zarządzania siecią, ale co z tego. Sama likwidacja DIL-a jest niemądra, mogli zrobić z tego płatny pakiet zamiast nieciekawego zamiennika z lejkiem 32kbps, na który raczej nie będzie zbyt wielu amatorów.
Moim zdaniem mogli od razu dać tę usługę za 10-20 zł i zawsze jakiś zysk by z tego mieli i może nie trzeba by było niczego zmieniać a nawet jeśli to nie aż tak.
 #1018774  autor: tiopex
 22 wrz 2018, 19:33
Gomez-C4 pisze:@admundo , nie wiem czy sens kupowania starych PInK-ów , bo jak im coś "odwali" to jeszcze przed końcem roku zmodyfikują tego typu ofertę, oczywiście awaryjnie warto mieć 2 bądź 3 sztuki tych starterów, ale jakoś pewnej przyszłości PInK-a nie widzę, kiepsko się dzieje na rynku.
W 2016 juz niektorzy pisali ze DILa koniec juz bliski. I coz podzialalo jeszcze dwa lata :P
 #1018775  autor: jarekt
 22 wrz 2018, 19:34
Gomez-C4 pisze:@jarekt ale co miał na myśli Rzecznik Play pisząc : "PS: Uważajcie na karty sprzedawane w necie – mają swoją datę ważności, nie dajcie się wkręcić " chodziło o DIL-a , skoro już się kończy ? to bez sensu.
No przecież, że o DILa. M.Gruszka czasami nie wypowiada się czytelnie, ale chodzi mu o te tysiące aukcji, które wciąż trwają i wciąż kolejni kupują...
I jeszcze w grudniu będą tym handlować, a ludzie będą kupować.
I nawet w 2019 roku.
 #1018777  autor: Gomez-C4
 22 wrz 2018, 19:43
@jarekt, pytanie do Ciebie, bo się dość dobrze orientujesz, jakie znasz osobiście najdłuższe daty ważności starych starterów z RBM1 ? może te stare RBMy1 chcą ubić w najbliższym czasie ? a może już nawet część ubili ze względu na datę ważności.
Ktoś z Was aktywował ostatnio ( po konferencji Rzecznika ) starter z RBM1 ?
 #1018778  autor: admundo
 22 wrz 2018, 19:46
Gdy nadciągała likwidacja włączania Stare Zbieraj Minuty to niedorzecznik też nie wypowiadał się czytelnie ale niektórzy zrozumieli o co chodzi gdy wuj dobra rada "Gruszka" radził czym prędzej włączyć Zbieraj Minuty :)

DIL na aukcjach poszybował aż o 50 zł w górę nastawiony na multisprzedaż jednak nagle w utargu objawił się zastój pomimo całej mafii kart. Czyżby pozostali doczytali się tego co słuszne i zainteresowanie spadło?
 #1018802  autor: Dorotea
 22 wrz 2018, 21:49
jarekt pisze:Ale klient kupujący co miesiąc IbL, to pewny klient. Jeśliby zlikwidowali tę usługę, to jaką mają gwarancję, że klient przerzuci się na MbL w InK za 49zł? Żadnej.
Więcej: można spokojnie założyć, że przynajmniej połowa czy 1/3 odejdzie gdzie indziej. Więc zamiast 45zł będzie 0zł i to dla sporej ilości SIMek.

Przecież 2 lata temu gdy wprowadzano InK, mogli tę usługę uwalić, i inne usługi nolimit z PInKa i w efekcie uwalić całego PInKa. Nie zrobili tego, bo z PInKów jest spoko kasa dla operatora.

Jedynie ten nieszczęsny (dla opa nieszczęsny, bo dla nas mega opcja) DIL wszystko psuł. Ani PInK nie przynosił dochodów, ani InK.

Także tak jak pisałem wcześniej: płatny IbL, to nie darmowy DIL.
Gdyby wszystkie decyzje biznesowe P4 były tak przemyślane strategicznie, dalekowzroczne to DIL (wraz z patologiami jak RWK) nie trwałby tak długo. Także nie bądź taki pewny, że nie utrącą jakiejś oferty, zwłaszcza archiwalnej, dzięki której można przerzucać dużo więcej GB niż w nowszych ofertach.
 #1019557  autor: marcz123456
 25 wrz 2018, 19:18
Dostała siostra kilka lat temu w Croop chyba, dwupak kart play. Jedna była głosowa, a druga chyba internetowa, bo telefon jej nie czytał. Co to mogła być za karta?
Przez google wyszukuje tylko jednosztukowy pakiet.
  • Strona 33 z 91
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 91
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 91