DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 49 z 91
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 91
 #1028089  autor: Gomez-C4
 23 paź 2018, 12:50
@darekka, oj naszukałem się wczoraj regulaminów dotyczących akcji promocyjnych z PInK 1 i nie ma nic wspomnianego o dacie ich ważności, co ciekawe w akcjach promocyjnych starterów na kartę w taryfach głosowych np. RBM takie daty są podane w regulaminach :) .
Ja także uważam, że powinny być bezterminowe :) , zawsze zostaje UKE w razie czynnego oporu ze strony opa 8) :lol:
 #1028095  autor: Dorotea
 23 paź 2018, 13:33
@Gomez-C4
Jeśli oderwę tę naklejkę z datą ważności ze startera to go nie czyni bezterminowym. Albo jeżeli w salonie dali bez opakowania lub przepakowali w inne. Moim zdaniem można takie startery PiNK kupować, aby szybko aktywować. Do leżakowania w szufladzie kilka kolejnych miesięcy mogą nie nadawać się.

Aby zwrócić się do UKE trzeba jakiegoś dowodu. Operatorzy nie dają starterów bezterminowych z prozaicznych powodów - blokowaliby sobie na zawsze pewną ilość numerów.
 #1028097  autor: Gomez-C4
 23 paź 2018, 13:53
@24bis24 @Dorotea, od tego właśnie jest UKE, skoro nie pomyśleli o tym, aby w regulaminie bądź na opakowaniu w formie firmowego nadruku była stosowna data ważności to ich problem a nie nasz, a jak było z " Masz złotówkę, masz no limit " ? ( miała być tylko promocyjna ) sporo osób twierdzi, że ta opcja powstała przez niedopatrzenie ze strony T i wyszedł regulamin, który nie pozwala na jej usunięcie.
Startery promocyjne miały to do siebie, że wyszła ich niewielka ilość w porównaniu do ogromnej ilości zwykłych starterów jaka jest dostępna na rynku w ramach normalnej sprzedaży :)
 #1028098  autor: Dorotea
 23 paź 2018, 14:03
Gomez-C4
To, że czegoś nie widać nie znaczy, że tego nie ma. W UKE nie ma szans nawet gdybyś miał rację, bo wystarczy, że prawnik Play odpowie, że starter jest przeterminowany (a w ogóle miał datę tylko odkleiłeś) i nie masz żadnego dowodu, że jest inaczej więc Twoje słowo przeciw słowu korporacji. Nie muszę chyba pisać, czyją stronę weźmie urząd. Dlatego bezpiecznie jest kupować te z datą ważności, w takim przypadku sprawa zawsze jest wygrana.

Poza tym każdą ofertę operator może odwołać, jak się uprze to nawet może jednostronnie rozwiązać umowę więc nie wiem skąd daleko posunięty optymizm odnośnie "Masz złotówkę, masz no limit".
 #1028100  autor: Gomez-C4
 23 paź 2018, 14:33
@Dorotea, a od czego są regulaminy ? :) skoro w RBM potrafili określić w regulaminie datę ważności startera promocyjnego a w taryfach internetowych już nie to ich problem, w UKE wystarczy się powołać na to, że regulamin tego nie precyzuje i że stanowi to niedopatrzenie ze strony opa i sprawa wygrana, uwierz mi, że nikogo nie będą interesować naklejki itp. , to oni będą musieli udowodnić, że mieli rację.
Owszem może jednostronnie odwołać ( a raczej zerwać ) umowę, ale z konsekwencjami prawnymi - zatem po co byłyby umowy skoro można je jednostronnie zerwać i nie ponosić za to odpowiedzialności ? dobry prawnik wygrywa sprawę z odpowiednim odszkodowaniem :) , niech T spróbuje uwalić 8) :lol: " masz złotówkę, masz no limit " :) to zobaczysz jak będzie wyglądał gniew ze strony użytkowników, mogę się założyć, że osoby obeznanie w temacie takie jak @darekka @ jarekt spokojnie by wygrały sprawę o odszkodowanie za utraconą usługę.
Dla mnie osobiście ciekawszym rozwiązaniem jest starter bezterminowy, chociażby takie jakie były rozdawane w maju 2007 roku - bez daty ważności i przetrwały w sumie 11 lat :) , miałem taki 1 pamiątkowy :) , symbolizował początek startu Play-a :)
 #1028104  autor: Dorotea
 23 paź 2018, 15:12
Gomez-C4
Nie masz żadnych podstaw do wygrania w UKE, ponieważ nie masz ani jednego dowodu, a na Tobie spoczywa dostarczenie go. Play nie musi udowadniać swojej niewinność tylko Ty masz dowieść, że naruszył Twoje prawa. Wskazać podstawę prawną, dowody, a Ty nie masz nic. "Goły" starter bez daty ważności, nabyty z drugiej ręki, bez pierwotnego dowodu zakupu i silne przekonanie, że nikt przy nim nie majstrował i musi być ważny po wieczność. Nie musi i regulamin też nie musi tego regulować.

Co do wszelkich umów telekomów, weź sobie dowolną i przeczytaj. Zwróć uwagę na zapisy tego typu: "Zarówno Abonent, jak i Operator są uprawnieni do rozwiązania Umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia." To jest zgodne z prawem. Operator może też zmienić regulamin, wycofać ofertę itd itp. i to również jest zgodne z prawem. Są też mętne zapisy np. ten o "przeciążaniu sieci", które operator zawsze może wykorzystać przeciwko użytkownikowi.

Powiem więcej. Operator może grać nieczysto i nakładać ograniczenia nawet wtedy, kiedy nie powinno ich być np. 70/20 Mbps w PiNK. Jakoś nie ma mocnych, żeby im zabronić z pomocą UKE. Co dopiero mówić o wieloletniej batalii sadowej z odszkodowaniem w tle. Dowolny operator ma więcej pieniędzy i możliwości do sądzenia się niż ktokolwiek z forum :)

PS. Nie zagaduj, bo dziś finał moich testów PiNK :D
 #1028164  autor: Dorotea
 23 paź 2018, 22:43
Zgodnie z obietnicą podzielę się wynikami testów PiNK. Ponad 500 GB (ok. 60 GB to dzisiejszy transfer w godzinach szczytu) i wciąż brak lejka. Nie dałam rady go wywołać, może potrzeba drugie 500 GB lub więcej? :)

Obrazek

Przy czym od kilku tygodni daje się odczuć obciążenie nadajnika (DIL u mnie zalicza lejek lekko po 100 GB). Próbowałam zgodnie ze wskazówkami jarekt pozbyć się ograniczenia 70/20 Mbps dla PiNK, ale niestety jest niezdejmowalne.
 #1028165  autor: 3G
 23 paź 2018, 23:02
Chwal się, chwal to się zaraz skończy :) Albo ceny starterów skoczą. Albo jedno i drugie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1028166  autor: Dorotea
 23 paź 2018, 23:14
Nie powiedzieć źle, powiedzieć jeszcze gorzej :) Co do lejka, to osoby decyzyjne z Play nie muszą podpierać się moimi przemyśleniami, czy kogokolwiek innego z forum. Mają przecież swoje wewnętrzne dane, statystyki.
 #1028170  autor: Gomez-C4
 24 paź 2018, 00:02
@3G cena starterów ze starym PInK na All w porównaniu do RBM - zadziwiająco niskie :) lub jak kto woli :) "średnio-niskie" :lol: czy ceny wzrosną ? :) wręcz przeciwnie uważam, że będą maleć :) , jedynie obawiam się co dalej z PInK i IbM czy czasem jakiś "decyzyjny" nie wymyśli "lepszą" :lol: taryfę tzn. gorszą dla nas :roll: .
@Dorotea, dzięki wielkie za teścik 8) no ładnie ponad 500GB na liczniku :-D tak przy tych 500GB to 100GB w InK staje się cieniem PInK-a :)
 #1028290  autor: jarekt
 24 paź 2018, 14:07
Ale nie trzeba nic ściągać. Wystarczy oglądać, albo puścić aby coś leciało:

1. Kanał 4K w dobrej jakości, z bitrate 20Mbit/s - 8 godzin dziennie to 70GB dziennie.
b) Puszczenie 2 takich kanałów (w 2 pokojach na 2 TV) to 140GB dziennie (dla 8 godzin).

2. Kanał 4K w słabej jakości albo FullHD (1080p) w dobrej jakości, z bitrate 10Mbit/s - 35GB przez 8h.
b) Puszczenie 2 takich kanałów (w 2 pokojach na 2 TV) to 70GB dziennie (dla 8h).

3. Kanał FullHD (1080p) w słabej jakości albo HD (720p) w dobrej jakości, z bitrate 5Mbit/s - 17,5GB przez 8h.
b) Puszczenie 2 takich kanałów (w 2 pokojach na 2 TV) to 35GB dziennie (dla 8h).


Przez cały miesiąc będzie (zakładam 30 dni non-stop po 8h):
1. 2100GB b) 4200GB (4K HQ)
2. 1050GB b) 2100GB (4K LQ lub 1080p HQ)
3. 525GB b) 1050GB (1080p LQ lub 720p HQ)

Oglądanie co drugi dzień przez 8 godzin, albo codziennie po 4h, to 2 razy mniej GB jak powyżej podałem.

Oglądanie co drugi dzień przez 4 godziny, albo codziennie po 2h, to 4 razy mniej GB, czyli mniej więcej tyle:
1. 525GB b) 1050GB (4K HQ)
2. 262GB b) 525GB (4K LQ lub 1080p HQ)
3. 131GB b) 262GB (1080p LQ lub 720p HQ)
  • Strona 49 z 91
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 91
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 91