DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 64 z 91
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 91
 #1064154  autor: jarekt
 02 lut 2019, 14:07
24bis24 pisze:
02 lut 2019, 13:30
Dorotea pisze:
02 lut 2019, 11:51
każdy zdąży nabyć nim zdrożeją.
i pozakładają lejki :-)
Jeśli ściągniesz kilkaset GB w godzinach szczytu (czy nawet tylko te 150-200GB) i jednak dostaniesz to ograniczenie prędkości (lejek) do 2Mbit/s na ostatnie kilka dni miesiąca (np. od 26 do 30), to i tak możesz nawet Netflixa dalej oglądać w jakości HD, a na takim "lejku" 2Mbit/s można pobrać 600GB (sześćest GB) przez 30dni.
 #1064159  autor: jarekt
 02 lut 2019, 14:33
Napisałeś tak, jakby karty PInK były obecnie tanie w zakupie, ale po zakupie operator może na nie założyć jakieś dożywotnie i niskie lejki i karty będą nie do użycia, a pieniądze wyrzucone w błoto.

Tymczasem "lejek" jest bardzo szybki (najszybszy - niektórzy nawet takiej prędkości 2Mbit/s normalnie nie mają), nie zawsze jest nakładany (nawet gdy ściągasz TeraBajty danych w godzinach szczytu), a poza tym zakładany jest tylko do końca miesiąca i z reguły pod jego koniec czyli 26. lub 28. dnia, także tylko na kilka dni.

I teraz: wiele osób czyta forum, ale prawie nikt nie pisze. I ja dla tych czytających dałem tam takie małe sprostowanie, a nie dla Ciebie (bo często mącisz i początkujący czy nie obeznani nawet nie rozumieją co napisałaś, a już na pewno co sobie pomyślałeś i jaki miałeś cel w takim pisaniu).
 #1064165  autor: 24bis24
 02 lut 2019, 15:00
jarekt pisze:
02 lut 2019, 14:33
nie dla Ciebie (bo często mącisz i początkujący czy nie obeznani nawet nie rozumieją co napisałaś, a już na pewno co sobie pomyślałeś i jaki miałeś cel w takim pisaniu).
fajnie, że chcesz wytłumaczyć początkującym tylko czemu nie chcesz udostępnić swojej wiedzy w momencie kiedy może być ona komukolwiek przydatna (oczywiście ja nie oczekuje tego :-) )
lecz jak już nie można z niej skorzystać gdy operator zablokował możliwości.
Piszesz wtedy, ``nikt przecież mnie nie pytał, więc nie pisałem`` ale to tak na marginesie :D

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1064171  autor: jarekt
 02 lut 2019, 15:32
@24bis24, znowu mącisz.
Jak ktoś ma jakiś problem i pyta, to bardzo często pomagam i to w momencie kiedy ta pomoc jest istotna i przydatna, w przeciwieństwie do Ciebie (w większości przypadków mącisz, tak jak tutaj w tych Twoich 3 ostatnich postach).

Przykład z niedawna (z dzisiaj): bardzo atrakcyjna taryfa PInK wciąż normalnie działa (jak przez ostatnie ponad 4 lata), wszystkie w niej usługi wciąż działają, startery można kupić - to wszystko oczywiście jest normalne, no bo niby dlaczego operator miałby cokolwiek wyłączać lub blokować (praktycznie nie ma precedensu aby taryfę komuś wyłączono, bo operatorowi się nie opłacała).

Nagle wyskakujesz z tekstem, że operator założy jakieś "lejki" - liczba mnoga - w PInKach, nie precyzując, co tam znowu sobie ubzdurałeś, wymyśliłeś, i kogo i dlaczego chcesz nastraszyć.
A przypominam że "lejek", to generalnie blokada neta, bo net jest bardzo wolny, ale za to całkowicie bezpłatny - a takiego lejka nie ma w PInKach. Jest, to znaczy może być, ograniczenie prędkości do 2Mbit/s.

No i ja tłumaczę te Twoje brednie o lejku, czyli tłumaczę i dzielę się wiedzą w momencie kiedy oferta PInK jest wciąż dostępna i te informacje są przydatne, i robię to mimo tego, że nikt o to nie pytał.
 #1064232  autor: trafopowielacz
 03 lut 2019, 01:01
Jest jakaś sprawdzona receptura na lejki? 200-300GB łapie kolo 15 i często mam lejka w środku miesiąca. Prędkości osiągam 60-80Mbit. Sprawdzał ktoś czy tak samo dostałby lejka, pobierając np. z mniejszymi prędkościami? Mogę ustawić na routerze prędkość do podziału np. 10Mbit i myślę czy coś by to zmieniło.
Pozdrawiam
 #1064238  autor: amamohu
 03 lut 2019, 09:31
@trafopowielacz: przetestuj takie rozwiązanie i napisz czy działa :D
Ja mam router resetowany 00:05 oraz 8:55 i każda sesja zaczyna i kończy się w taryfie nocnej.
Mam PInK i włączone noce bez limitu, zwykle przekraczam 300GB i lejka nie dostałem nigdy.
 #1065697  autor: juhuhu
 19 lut 2019, 15:34
trafopowielacz pisze:
12 lut 2019, 18:20
Pewnie Ameryki nie odkryłem, ale jak zacząłem sesję w Styczniu i ciągnąłem do 10 lutego, to wykorzystane dane doliczyły się do Stycznia, i w lutym mam tylko 30GB i 100 jeszcze nie przekroczyłem wg playa :)
Ja to potwierdzam, jak rozpocznie sie sesje i sie jej nie zakończy to limit nigdy sie nie naliczy - tak miałem w RBM 5 i tak samo tutaj mało tego czasem gubi sesje i nic nie nalicza po tygodniu bez resetu.

Pobiłem kolejny rekord dzień bez limitu za 4 zł pobrałem 110 GB , a w dwa dni bez limitu w tym miesiącu 171 GB koszt 8 zł. Mało tego automat wcale mi nie wyłączył dnia bez limitu po 2 dniach a dopiero trzeciego ktoś ręcznie w czasie dnia. Chyba ich system coś nie teges działa.
 #1067735  autor: baton
 17 mar 2019, 07:03
Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie w temacie najlepszego gospodarowania taryfą PInK9:
1. Najlepiej włączyć ją w połowie miesiąca (bo potencjalne lejki 100GB są resetowane 31 każdego miesiaca)?
2. Stosując metodę @AMAMOHU, aby nie dostawać lejków 100GB powinienem mieć włączone a) "nocny transfer" za 10 PLN b) "Nielimitowany transfer" (nielimitowane GB domyślnie 100 Gb) za 45 PLN i resetować router o godz. 00:05 oraz 8:55 tak aby każda sesja zaczynała się i kończyła w taryfie nocnej?
3. Aby przedłużyć ważność konta o rok powinienem mieć 5 PLN i coś włączyć?
4. Czy "Nielimitowany transfer" mam włączyć jako cykliczny?
Co jeszcze i w jakiej kolejności mam włączyć aby coś tam nie przepadło?
 #1067762  autor: amamohu
 17 mar 2019, 16:55
Ad.1 Tak
Ad.2 niestety w zeszłym miesiącu mimo resetowania routera tylko w nocy i włączonym pakiecie noce bez limitu lejek wpadł 21go, po 270GB na liczniku.
Ad.3 rok ważności to chyba inna taryfa, nie działa w PInK9
Ad.4 Wcześniej miałem pakiet cykliczny ale zmieniając 2 karty pakiety jednorazowe

Po lejku 21go w zeszłym miesiącu kupiłem drugą kartę i planuję korzystać na zmianę, przekładając około 18-go.
Dzięki temu albo nie zdążę wpaść w lejek albo zmienię kartę i licznik danych leci od zera zaczynając dopiero 18-go a reset z końcem miesiąca.
 #1067816  autor: Andrzej311
 18 mar 2019, 17:28
baton pisze:
17 mar 2019, 07:03
Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie w temacie najlepszego gospodarowania taryfą PInK9:
1. Najlepiej włączyć ją w połowie miesiąca (bo potencjalne lejki 100GB są resetowane 31 każdego miesiaca)?
To działa tylko za pierwszym razem. Tzn. aktywujesz 15 i np. 31 dostaniesz lejek 2 Mb/s to już pierwszego kolejnego miesiąca masz go zdjętego. Ale co z tego skoro 10 lub 15 dostaniesz lejek i 15 aktywujesz ponownie IbL to lejek nie zniknie tylko będzie ważny do końca miesiąca. Więc tak czy inaczej jest to jednorazowe posunięcie.
  • Strona 64 z 91
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 91
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 91