DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 29 z 91
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 91
 #1014408  autor: jarekt
 15 wrz 2018, 22:07
@goral2009, co do braku PInKów, zerknij tu i przeczytaj cały post do końca: viewtopic.php?f=27&t=95427&start=30#p1013937

Jeśli DIL zostanie skasowany, to jest bardzo mało prawdopodobne, że czegoś w zamian Play/RBM nie da. No i ten "znikający" pakiet 100GB za 40zł w RBM1/5 jest tego potwierdzeniem. Ale jak będzie i kiedy to się pewnie niedługo okaże.

W razie czego można jeszcze przeżyć kilka miesięcy, a nawet i lata :) (rozglądając się za docelowym rozwiązaniem), jadąc na InKu i MbL (Miesiąc bez limitu) czyli 100GB za 49zł z lejkiem 1Mbit/s.

Najgorzej jak potrzeba na gwałt 200-300GB w dzień i człowiek nie chce cyrografu, a dodatkowo w grę wchodzi tylko mobilny net.
 #1014410  autor: Karlos20
 15 wrz 2018, 22:46
Gomez-C4 pisze: czy w PInK-u w pakiecie za 45zł zastosują lejek tuż po 100GB czy też dadzą poszaleć i będzie można pobrać po kilkaset GB bez lejka 2Mb/s .
Będzie jak w DILu, a nawet lepiej. Tym bardziej, że dwie usługi mogą opóźnić działanie ewentualnego lejka. Dodajmy do tego zapis regulaminu - lejek po 100 GB nie jest nakładany, gdy nasze zużycie nie jest ponadprzeciętne i nie obciąża dostępu do szybkiej transmisji dla innych osób w okolicy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1014412  autor: krychu3
 15 wrz 2018, 22:54
Dalej nie znalazłem odpowiedzi jak otrzymać(a nie co oferuje) taryfę PInK z ofertą 45zł na mc (o ile się da). Wie ktoś jak faktycznie wygląda sprawa?
Stara wersja ma inne kolory stertera jak wstawił w innym wątku @24bis24, czy to nie robi różnicy i można przenieść nawet z nowej-bo salon zamówił zasięgówki ?
 #1014414  autor: jarekt
 15 wrz 2018, 23:01
@krychu3, nie będę zgadywał w kliku miejscach Twojego posta o co Ci chodzi. Weź to przeredaguj, może też rozwiń trochę myśl.

Chodzi Ci o to, co powiedzieć w salonie aby Ci dali PInKa, a nie InKa?
O co Ci chodzi z tym przenoszeniem?
Tak nazwałeś migrację czyli zmianę oferty/taryfy? Czy raczej chcesz przenieść numer od innego opa do PInKa?
No i co z tymi zasięgówkami?
 #1014415  autor: krychu3
 15 wrz 2018, 23:06
1)Mogę otrzymać zasięgówkę którą salon już zamówił ponieważ im się skończyły, czyli strzelam że będzie to jedna z najnowszych taryf czyli nic to nie da, żeby mieć co piszę wyżej?
2)Mogę także poszkać po sklepach ale co mi to da, jeśli wszystkie zestawy startowe są prawie takie same i pewnie Ink oraz Ink 2.0?
3)Co jest wyznacznikiem żeby dostać gdzieś starszą taryfę,tak jak puszka w dilu?
 #1014416  autor: jarekt
 15 wrz 2018, 23:13
@krychu3, no już trochę jaśniej się wyraziłeś :)

Po pierwsze: darmowy starter InK1, może faktycznie być PInKiem1 czyli mega dobrze :) (nie patrzysz na opakowanie tylko na to co pokaże system/Play24 po zarejestrowaniu karty).
Darmówki PInK1 mają 300MB na start, a InK1 500MB na start, ale tak jak mówiłem w przypadku darmówek nie sugerujemy w ogóle się opakowaniem.

Po drugie: płatne startery PInK9 i PInK19 różnią się (opakowania) od nowszych odpowiedników InK/InK2.0 tym, że mają inną ilość GB na start i dodatkowo na cały rok, nadrukowaną na opakowaniu (duża pogrubiona czcionka na przedniej stronie):

PInK9: 3GB + 3GB (dodatkowe 3GB z darmowych 12 pakietów 250MB)
InK9: 3GB
InK9v2.0: 5GB

PInK19: 9GB + 6GB (dodatkowe 6GB z darmowych 12 pakietów 500MB)
InK19: 30GB
InK19v2.0: Bez Limitu GB (30GB + lejek 1Mbit/s)

Przykładowe zdjęcie płatnych PInKów:
Obrazek

Po trzecie: obydwie taryfy (PInK i InK) mają duże słowo "Play" po lewej stronie, i napis "Internet na Kartę" po prawej stronie - więc tak ich nie odróżnisz.

Po czwarte: PInK9 i PInK19 mają na odwrocie opakowania wymieniony darmowy pakiet, odpowiednio 250MB dla PInK9 i 500MB dla PInK19 przez 12 miesięcy (w InKach takiego pakietu nie ma w ogóle).

Po piąte: kolorystyka opakowania.

Po szóste: inna ważność za doładowanie 5zł:
PInK - 7dni (+1dzień)
InK - 5dni (+1dzień)
przy czym na odwrocie opakowań PInK i InK może być podana minimalna kwota doładowania 10zł i ważność 7dni.

Po siódme: na opakowaniach InK znajdziesz napis "4G LTE Ultra". Na PInKach go nie znajdziesz - na nich będzie tylko "4G LTE" (w z wyjątkiem darmówek PInK1 zapakowanych w InK1 :)).
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2018, 00:03 przez jarekt, łącznie zmieniany 21 razy.
 #1014417  autor: goral2099
 15 wrz 2018, 23:16
jarekt pisze:W razie czego można jeszcze przeżyć kilka miesięcy, a nawet i lata :) (rozglądając się za docelowym rozwiązaniem), jadąc na InKu i MbL (Miesiąc bez limitu) czyli 100GB za 49zł z lejkiem 1Mbit/s.

Najgorzej jak potrzeba na gwałt 200-300GB w dzień i człowiek nie chce cyrografu, a dodatkowo w grę wchodzi tylko mobilny net.
100GB i lejek 1Mb/s, to ja mam teraz i nic nie muszę robić - umowa przejdzie na czas nieokreślony. Dokupuje kolejne 100GB za jakieś 20PLN w razie lejka. Także tragedii nie ma.

No właśnie przydałoby się 200GB, a alternatywy dla LTE brak.
 #1014452  autor: biala1991
 16 wrz 2018, 09:13
jarekt pisze:Przykładowo, przed zmianami za 50zł było 12,62GB bonusu, a po zmianach 18.01.2018 jest 39,24GB bonusów czyli ponad 3x więcej (17,62GB zwykłego ale powiększonego bonusu i 21,62GB extra bonusu za doładowania poprzez stronę Play doladowania.play.pl).
To u mnie się chyba coś nie zgadza :) po doładowaniu za 50zł mam 50GB z czego ok. 24GB to niewykorzystane GB ze starej usługi rocznej (INK50) +2GB z nowej usługi rocznej, czyli na samo doładowanie zostaje bonus 24GB a nie 39GB.

Zmiana uzależniająca bonus od kanału doładowania to dosyć istotna sprawa, trochę przemilczana na forum :) Rozumiem, że zasilenie za 5zł np. kuponem ze sklepu, nie pozbawia całkowicie bonusu, zostanie on przyznany tylko w mniejszej ilości?
 #1014453  autor: jarekt
 16 wrz 2018, 09:23
Za kod 5zł w InK otrzymasz 250MB na 5+1dni (w PInK 6MB na 7+1dni).

@biala1991, ja się zagalopowałem z tymi nowymi bonusami w InK za doładowania poprzez doladowania.play.pl.
Za takie doładowanie jest extra 20% więcej tego bonusa podstawowego (już powiększonego w stosunku do oryginalnego InK). Zaraz poprawiam posta :). Wielkie dzięki za czujność.
Regulamin jak zwykle nie jest oczywisty, i nie wiadomo czy to jest dodatkowa premia (oprócz podstawowej), czy to jest premia która zastępuje podstawową premię, i już zapomniałem że na blogu rzecznik przecież pisał, że extra bonus to 20% nowego bonusu, a sam tez ostatnio nie używałem Inków i się sporo zapomniało.

Także za 50zł powinnaś dostać 21,62GB bonusu ładując przez doladowania.play.pl (innym kanałem 17,62GB), ale łącznie z GB uzyskanymi z przeliczenia złotówek (zakładając że całe 50zł wydasz na normalną cennikową transmisję danych) jest 24GB (ale moim zdaniem to jest niepotrzebne naciąganie :)).

Tutaj nowy regulamin doładowań w InK (InKv2.0):
https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 012018.pdf

A tu jego kluczowy fragment:
Obrazek

---edit---
Z tym, że te dodatkowe GB "powstające" z przeliczenia złotówek znajdujących się na koncie (czy z doładowania) podane w tej tabeli w kolumnie "Łączna..." (zsumowane z podstawowym bonusem i extra bonusem), nie powinny być podawane w Play24 w pozycji z normalnymi GB z premii i pakietów (nie powinny być do nich dodawane).

Możliwe, że coś się zmieniło ostatnio, albo się machnęłaś w obliczeniach o około 2GB :).
Jeśli możesz, to przyjrzyj się tej sprawie ponownie.
 #1014492  autor: biala1991
 16 wrz 2018, 11:20
50zł wydałam na RWK więc 50GB to "czyste" GB bez przeliczania konta zł, co też uważam za bzdurę, bo jak widać zł nie równa się transfer :)
Te 2 problematyczne GB to może być dodatkowy pakiet ze starej usługi rocznej, który wpadł tuż przed wyłączeniem 24GbNaRok. Wychodziłoby że to 13ty pakiet :) ale nie jestem pewna. Wydaje mi się że rok temu, pierwszy pakiet nie uruchomił się od razu po włączeniu usługi tylko po miesiącu, wtedy ilość pakietów by się zgadzała ale wraca brak wytłumaczenia dwóch niezidentyfikowanych GB :)
Dla ścisłości, pod kodem pokazuje się 50GB z groszami a na Play24 49.7GB

Dobrze, że przypominasz o tej niewystarczająco nagłośnionej moim zdaniem zmianie, większy bonus dostajemy za doładowanie przez stronę Play. Zastanawiałam się nad doładowaniem bezpośrednio przez bank i byłabym stratna.
Kiedyś taką dyskryminację praktykowało Orange ale w końcu zrezygnowali to teraz Play kombinuje :)
 #1014504  autor: Karlos20
 16 wrz 2018, 11:41
Pierwszy pakiet bonusowy z usługi 24 GB na rok - czyli pierwsze 2 GB uruchamiają się od razu. W starym PINKu bonus starterowy uruchamia się po miesiącu od aktywacji karty.
biala1991 pisze:Zastanawiałam się nad doładowaniem bezpośrednio przez bank i byłabym stratna.
Na stronce doladowania.play.pl wybierasz formę płatności poprzez bankowość elektroniczną, potwierdzasz i gotowe. Więcej GB jest na koncie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1014519  autor: jarekt
 16 wrz 2018, 12:15
biala1991 pisze:Dla ścisłości, pod kodem pokazuje się 50GB z groszami a na Play24 49.7GB
To akurat może być proste do wytłumaczenia. Play24 pokazuje w GB (w zasadzie w GiB czyli GibiBajtach) czyli powiedzmy te 49,7GB.
Kod pokazuje wynik w MB (w zasadzie w MiB czyli w MebiBajtach).

Przelicznik między "komputerowymi" MB i GB (czyli między MiB i GiB) to *1024 i /1024, a nie *1000 i /1000.
Czyli 49,7 GB * 1024 = około 50 890 MB i tyle pokazuje *101# i *107# (czy *108# w niektórych taryfach głosowych). Jest jeszcze dodatkowa różnica 71MB między Play24, a kodem, jeśli starter jest aktualnie używany i ma aktywną sesję internetową.

Przy czym tak naprawdę to MB zostały zamienione (zaokrąglone) do GB i wyświetlone w Play24, a nie odwrotnie (a w zasadzie Bajty - bo co do bajta system przechowuje ilość - zostały zamienione na MB dla kodu, i potem na GB dla Play24). Jeszcze z rok temu Play24 pokazywał wartości w MB.

Pakiety cykliczne w PInK i InK (darmowe i płatne) są czasami przyznawane 13 razy. Warunkiem podstawowym zaistnienia tego babola jest uruchomienie pakietu (lub aktywacja startera PInK z pakietem darmowym) w miesiącu 31-dniowym :).
 #1014559  autor: RobertABCD
 16 wrz 2018, 13:03
Kiedy zacząłem korzystać z DIL została mi karta Play Internet na Kartę pierwsza edycja ze stanem konta prawie 1000zł bo wykorzystywałem tylko bonus za doładowanie. Później wprowadzili 100GB za 45zł, a karta sobie leżała i przedłużałem ją co 3 miesiące po 5zł. Widzę, że się opłacało bo teraz mogą ją zacząć używać (lub sprzedać). Nie pamiętam czy 5zł ma wychodzące na 5 czy 8 dni ale muszę jeszcze doczytać. Jeśli 8 dni to 100GB będzie za 20zł miesięcznie i powoli będzie się rozładowywała skarbonka. DIL za 10zł miesięcznie nic chyba nie przebije ale 20zł to też nie zły wynik.
 #1014580  autor: biala1991
 16 wrz 2018, 13:34
Karlos20 pisze: Na stronce doladowania.play.pl wybierasz formę płatności poprzez bankowość elektroniczną, potwierdzasz i gotowe. Więcej GB jest na koncie.

Tylko trzeba wiedzieć, że po ostatnich modyfikacjach doładowanie przez stronę Play w przeciwieństwie do doładowań innymi kanałami daje więcej GB i o tym piszę. Nie każdy odnotował tą zmianę, ktoś może mieć ustawione doładowanie cykliczne w swoim banku albo wygodnie jest mu zasilać z abonamentu i nawet nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób pozbawia się dodatkowego bonusu
jarekt pisze: Pakiety cykliczne w PInK i InK (darmowe i płatne) są czasami przyznawane 13 razy. Warunkiem podstawowym zaistnienia tego babola jest uruchomienie pakietu (lub aktywacja startera PInK z pakietem darmowym) w miesiącu 31-dniowym
I to najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie nadwyżki 2GB. Radość krótka, bo pakiet wpada tuż przed wyłączeniem usługi więc i tak trzeba doładować konto, żeby z niego korzystać :)
 #1014597  autor: 24bis24
 16 wrz 2018, 13:52
Z utęsknieniem czekamy na te tanie PINKI, INKI ze znanego portalu aukcyjnego bo po takim wyjaśnieniu to z pewnością większość rzuci się. Trzeba się spieszyć bo dla wszystkich może nie starczyć. :-)
Dziwi mnie trochę czemu ten temat jest tak nagłośniony przecież są też inne alternatywy a ci co potrzebują bardzo dużo neta i tak wybiorą inne rozwiązania.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1014636  autor: jarekt
 16 wrz 2018, 14:32
24bis24 pisze:...czekamy na te tanie PINKI...
Trzeba się spieszyć bo dla wszystkich może nie starczyć.
A po co tanie? Wystawią na sprzedaż po 200zł z 1000 sztuk, to nie będą tanie i każdy zdąży kupić i nie będzie trzeba się spieszyć. A jak się nie będą sprzedawać, to pewnie rozdadzą tutaj na forum ale najmniej marudzącym forumowiczom :).
Dziwi mnie trochę czemu ten temat jest tak nagłośniony...
Ja też mam z tym problem. W TVP non-stop gadają o PInKach, to samo w TVNie i Polsacie, w prasie non-stop piszą o PInKach, w Biedronce, Żabce i Lidlu - non-stop PInKi, otwieram lodówkę - też PInKi wyskakują.
Nawet tu w tym temacie, wszyscy - nawet @biala1991 - nawijają non-stop o PiNKach.
Ja mam już dosyć, a przecież to najprawdopodobniej dopiero początek boomu na PInKi :).

@24bis24, może byś nagłośnił jakieś inne rozwiązanie, tanie, dużo netu, najlepiej bez lojalki i bez zbędnego kombinowania, ale tak, żeby było o nim też głośno, jak o tych PInKach?
Tu masz temat na ten temat :): viewtopic.php?f=27&t=95427
 #1014677  autor: Gomez-C4
 16 wrz 2018, 16:40
@RobertABCD , zarejestrowaną kartę w starym PInK będzie Ci ciężko sprzedać, kupujący jak będą mieli wybrać to wybiorą nowe startery gdzie nikt wcześniej nie miał wglądu do kodu PUK.
Oczywiście do własnego użytku to dobry pomysł :)
  • Strona 29 z 91
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 91
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 91