DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 142 z 193
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 193
 #997635  autor: bobiwr
 06 cze 2018, 14:17
24bis24 pisze:ale KG nie tracisz, pozostaje nadal
przepadają tylko środki z konta głównego.
Nie wiem jak inni ale ja poproszę o wyjaśnienie łopatologiczne co Autor miał na myśli????
 #997637  autor: adacomp
 06 cze 2018, 14:21
To proste jak drut w kieszeni :)

Nigdy się nie traci Konta Głównego tylko ewentualnie środki, złotówki, kasę, hajs itp. na Koncie Głównym.
 #997641  autor: 24bis24
 06 cze 2018, 14:40
bobiwr pisze:Nie wiem jak inni ale ja poproszę o wyjaśnienie łopatologiczne co Autor miał na myśli????
napisałem właśnie w taki sposób ponieważ jeśli znajdziesz chwilkę i poczytasz posty osoby do której to kierowałem to dojdziesz do wniosku, że inaczej nie mogłem tego napisać :)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #997814  autor: sa
 07 cze 2018, 13:12
Nie ma możliwości uzyskania DILa i RWK w RBM skacząc między taryfami za pomocą play24 i kodów.Możesz to uzyskać tylko i wyłącznie przy zmianie operatora a na kogoś z grupu W3 tj plus,orange,t-mobile innej opcji brak ,ale wtedy jak najbardziej tracisz wszystkie środki z konta głównego,Chyba prościej się już nie da.
 #998221  autor: karzap
 10 cze 2018, 11:05
Gubię się już w tym...

Napiszę co i jak, w razie czego proszę o poprawę :)

1. przenoszę numer do RBM7, włączam rok ważności konta
2. następnie przenoszę do RBM5 i zostaje RWK
3. potem doładuje za 30zl i mam DIL na rok?
 #998227  autor: Kamil7878
 10 cze 2018, 11:56
karzap pisze:Gubię się już w tym...

Napiszę co i jak, w razie czego proszę o poprawę :)

1. przenoszę numer do RBM7, włączam rok ważności konta
2. następnie przenoszę do RBM5 i zostaje RWK
3. potem doładuje za 30zl i mam DIL na rok?
Najbardziej opłacalne jest doladowanie za 50 zł, poszukaj to było super rozpisane przez Jarekt, ponownie będziesz musiał kolejny raz doładować około 7 miesiąca.
 #998253  autor: tehmal
 10 cze 2018, 13:59
Kurak... dobrze m idzie... xD 79.92gb w od 1pierwszego =X
Troche filmów się naoglądało na showmax i ipla.. ;D ale żeżarło...
jeszcze 20gb i lejok...
wie ktoś ile lejok wynosi do końca pakietu?
 #998357  autor: 3G
 10 cze 2018, 23:26
krychu3 pisze:Tak jak piszesz, tylko jeszcze po tym musisz włączyć pakiet internetu za 5zł, ponieważ jest niezbędny do działania DILa.
Dopóki jest pakiet z doładowania, nie trzeba nic kupować.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #998762  autor: bolek2004
 13 cze 2018, 08:30
Dzisiaj w nocy miałem dziwną sytuację. Teoretycznie modem ustawiony tylko lte i roaming wyłączony.
Koło 1 w nocy przerwało połączenie. Połączyłem się ponownie. Po jakiejś godzinie rozłączyło ponownie. Połączyłem ponownie ale coś było nie tak bo net ledwo chodził. Patrzę, a tam sms że wykorzystałeś cały pakiet netu i rzeczywiście tak było. Co się okazało? Modem przełączył się mimo wszystko na nadajniki Orange. Przy wyszukiwaniu dostępnych operatorów całkiem zniknął Play, sprawdzałem też na telefonie i to samo.
Przypuszczenie mam takie że albo to była awaria albo jakaś modernizacja nadajnika bo zniknął całkiem z eteru i to spowodowało takie problemy.
Zleciłem wyłączenie roamingu krajowego na tym numerze na wszelki wypadek bo inna opcja to wgrywanie firmware do modemu, co na razie wolałbym uniknąć.
Konsultant twierdzi że przyjdzie sms o wyłączeniu roamingu, prawda to?
Po wyłączeniu roamingu widać to będzie w usługach czy raczej nie skoro samemu nie da się tego zmienić?
 #998765  autor: Dorotea
 13 cze 2018, 08:44
bolek2004 pisze: Zleciłem wyłączenie roamingu krajowego na tym numerze na wszelki wypadek bo inna opcja to wgrywanie firmware do modemu, co na razie wolałbym uniknąć.
Konsultant twierdzi że przyjdzie sms o wyłączeniu roamingu, prawda to?
Po wyłączeniu roamingu widać to będzie w usługach czy raczej nie skoro samemu nie da się tego zmienić?
Już dawno temu zleciłam wyłączenie roamingu i żaden SMS nie przyszedł, po prostu modem nie mógł logować się do innych sieci, widnieją jako zablokowane. Sprawdzałam przez wyszukiwanie ręczne.
 #998766  autor: adacomp
 13 cze 2018, 08:48
Nie trzeba wyłączać roamingu krajowego.
Od dawna mam ustawione w czystym Mobile Partnerze lub brandzie Play : LTE Only i wybór ręczny Play.
Nigdy nie złapałem roamingu krajowego w różnych częściach PL.
Prędzej zasięg Play znikał czasem ale nigdy przełączyło na roaming.
Sprawdzone na 3 modemach : E3272 E3276 i E3372.

Roaming łatwo sprawdzić jak dajesz wybór ręczny sieci w Mobile Partnerze.
Jak jest wyłączony to tylko Play będzie dostępny a Orange, Plus i T-M będą widoczne ale Zakazane.
 #998770  autor: bolek2004
 13 cze 2018, 09:01
Dorotea Dzięki, czyli jak zwykle konsul nie do końca miał rację.
adacomp Nie jest to takie proste. Korzystam z top_net info i wszystko zawsze miałem dobrze ustawione czyli roaming wyłączony i tylko lte, mam też czystego MP i też było dobrze. Żadnej opcji nie zmieniałem, a mimo to pakiet mi pożarło. Co śmieszniejsze, po wykupieniu kolejnego i sprawdzeniu, przez chwilę mimo tych samych ustawień znów przestawił mi się na nadajnik Orange.
Jeszcze raz ręcznie wyszukałem i jak na razie jest ok. Kwestia firmware modemu. To modem standardowy, pewność bym miał jakbym przerobił na hilinka, wtedy z pozycji modemu mógłbym go ustawić tak jak trzeba, a tak to widać nie do końca działa dobrze, ale na razie nie chcę tego ruszać więc wyłączenie roamingu krajowego to najlepsza opcja w tym momencie.
Raczej już roaming krajowy wyłączony bo z poziomu modemu nie mogę zalogować się do żadnej sieci oprócz Play:)
 #998772  autor: rudymax
 13 cze 2018, 09:27
bolek2004 pisze: pewność bym miał jakbym przerobił na hilinka, wtedy z pozycji modemu mógłbym go ustawić tak jak trzeba
Niestety nie do końca. Miałem podobny przypadek z modemem E3372 Hi-Link. Zdarzyło się to dwukrotnie i problemy trwały kilka godzin. Oczywiście w modemie wymuszone LTE i wyłączony roaming, modem w routerze. Ponieważ w mojej lokalizacji LTE Orange, to porażka, natychmiast się zorientowałem, że coś nie tak, bo nie dało się praktycznie korzystać z internetu. Było to krótko po udostępnieniu LTE Orange dla Play.
  • Strona 142 z 193
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 193
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 193