DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 66 z 193
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 193
 #929374  autor: jarekt
 04 cze 2017, 08:56
@Jestem_Janek - pomyliłeś dwie taryfy/oferty o podobnej nazwie.

1. Oferta (Taryfa) Promocyjna "Lubię To!" - internet jest w niej bezpłatny i faktycznie nie ma lejka (no-limit jak dzisiaj byśmy napisali) - taryfa archiwalna (nie można do niej migrować).

2. Oferta (Taryfa) "Play na Kartę Lubię To!" - internet jest w niej bezpłatny ale gdy nie masz żadnego pakietu transfer jest ograniczony do 32kbit/s (tzw. lejek) - taryfa aktualna (można do niej migrować).

Skrót od pierwszej taryfy to byłby LT! (lub LT lub TPLT), a od drugiej PnKLT! (lub PnKLT) i aby nie było nieporozumień należy używać tych skrótów (lub oczywiście pełnych nazw - w przypadku pierwszej ze słowami "Oferta/Taryfa Promocyjna").

Bezwzględnie należy unikać pisania i używania tylko słów "Lubię To!" bo nie ma pewności jaką taryfę autor takich słów miał na myśli: czy "Taryfę Promocyjną Lubię To!" czy "Taryfę Play na Kartę Lubię To!". Chyba, że z kontekstu dłuższej wypowiedzi i wątku wynika, że mówimy o PnKLT to można sobie skrócić do LT - ale w poście @Jestem_Janek nie wiadomo o którą taryfę chodzi (tzn. skoro twierdzi, że w LT nie ma lejka to chodzi mu pewnie o LT, a nie o PnKLT, chyba że chodzi mu PnKLT i błędnie twierdzi, że nie ma w niej lejka - 100% pewności nie mam :) ).
Andrzej311 pisze:Mam RBM i tam nie ma lejka
W każdej taryfie RBM jest lejek. Przy czym nie wiem czy rozumiesz co znaczy, że "w taryfie jest lejek". Oznacza to, że transfer jest zawsze bezpłatny ale gdy nie masz żadnego pakietu czy po prostu masz 0MB/GB na subkoncie internetowym to transfer jest ograniczony do 32kbit/s.

Przy czym w taryfach RBM1 i RBM5 są 2 lejki: pierwszy to ten o którym napisałem powyżej. Drugi lejek to lejek, który możesz ewentualnie dostać gdy masz aktywną usługę DIL i przekroczysz 100GB jednocześnie przeciążając nadajnik - lejek taki jest dosyć szybki bo wynosi 2Mbit/s i niektórzy nawet go nie zauważą (transfer jest 60 razy szybszy niż przy lejku 32kbit/s).
Przy czym ze względu na prędkość w tym drugim lejku można mówić o ograniczeniu prędkości, a nie o lejku.

Inna sprawa, że chyba niektórym z Was (albo wszystkim) w tych kilku ostatnich postach chodzi o ograniczenie prędkości do 7Mbit/s, a nie o lejek 32kbit/s ;) .
Ale pisząc "w Lubię to nie ma lejka" naprawdę nie wiadomo o co chodzi: czy o lejek czy o ograniczenie prędkości i czy o LT czy o PnKLT (są więc 4 warianty!).


O "lejku" mówimy wtedy kiedy następuje ograniczenie prędkości ale transfer jest zawsze bezpłatny.
O "ograniczeniu prędkości" (choćby i do 32kbit/s) mówimy wtedy kiedy prędkość zostaje sztucznie zmniejszona (ograniczona) ale za transfer dalej płacimy (chyba, że mamy pakiet).

I proponował bym aby się takiego nazewnictwa trzymać :) .
Dzięki temu można stworzyć bardzo groźnie brzmiące i na pierwszy rzut oka skomplikowane, niejasne i nielogiczne zdanie typu:
"W taryfie PnKLT jest lejek i nie ma ograniczenia prędkości - jest nawet LTE Ultra/Advanced/+"
ale tak naprawdę jest ono bardzo jasne i klarowne.

I zrobił się wątek o lejkach i ograniczeniach prędkości w taryfach Play...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2017, 09:40 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #929376  autor: 3G
 04 cze 2017, 09:33
Przecież była mowa o ogólnym ograniczeniu prędkości, a że ktoś użył potem nazwy lejek to nic. Naprawdę ( nie "na prawdę").

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #929382  autor: jarekt
 04 cze 2017, 09:48
3G pisze:Przecież była mowa o ogólnym ograniczeniu prędkości, a że ktoś użył potem nazwy lejek to nic
Tak jeśli przeczytasz kilkanaście postów wstecz na poprzedniej stronie i nie zasugerujesz się mocno tym co napisał @Andrzej311 na nowej stronie (tej stronie):
Andrzej311 pisze:W takim razie dziękuje za odpowiedź. A w jakiej taryfie na karte brak lejka?
Czyli jakby podziękował za poprzednie wpisy/informacje (zamknął temat) i rozpoczął nowy "wątek" pytaniem: "W jakiej taryfie na kartę brak lejka?" po czym @Jestem_Janek" napisał, że w "LT nie ma lejka".

Dla kogoś kto zaczął (jak ja) czytanie od tego pierwszego postu na tej stronie sprawa była jasna: teraz pyta o lejki. Ale dodałem potem w dalszej części mojego postu, że może chodzi jednak nie o lejki.

Dobra, winny się tłumaczy...
 #929393  autor: jarekt
 04 cze 2017, 11:15
@Gregrin: regulamin jest tutaj: https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... e___II.pdf
a strona na której się znajduje link do niego jest tutaj: https://www.redbullmobile.pl/regulaminy/archiwum (trzeci regulamin od dołu)
a ona z kolei tutaj: https://www.redbullmobile.pl/regulaminy (ostatnia pozycja "Archiwum Regulaminów Red Bull MOBILE").
 #929398  autor: Gregrin
 04 cze 2017, 11:27
Czyli co, jest już nieaktualny ? Da się chyba dalej przechodzić na RBM5 ?? Na jakich zasadach skoro ten regulamin jest archiwalny ? Pytam bo chce przejść z RBM7MNP i według niego bonusowe złotówki przechodzą a z praktyki wiemy ze giną wiec szykuje się na reklamacje ;)
 #929401  autor: jarekt
 04 cze 2017, 11:34
Trudno mi tutaj rozgryźć politykę Play/RBM odnośnie umieszczania w "archiwum" regulaminów ofert, które dalej obowiązują (są obsługiwane i się do nich trafia w procesie przeniesienia numeru do RBM). O ile RBM1 to jeszcze można zrozumieć, że taryfa archiwalna ale RBM7MNP nią na pewno nie jest.

Ten regulamin dotyczy migracji do RBM5 zarówno z RBM1 jak i RBM7MNP więc może uznali, ze skoro RBM1 jest taryfą archiwalną (choć i tak dalej obsługiwaną), a regulamin migracji dotyczy m.in. tej taryfy to go schowali (przy okazji robiąc zamieszanie z migracją z RBM7MNP do RBM5).

Co do przepadania PromoZŁ przy migracji RBM7MNP>RBM5: konsultant zacytuje Ci ten fragment innego regulaminu RBM:
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Zmiana posiadanej przez Użytkownika oferty na inną powoduje dezaktywację bonusów.
(podejrzewam, że wiesz co to za regulamin :) ).

Więc jeśli te PromoZŁ to 200zł z BzP (lub jego reszta) to reklamacja może się nie udać (nie ma podstaw).
Ale jeśli te PromoZŁ pochodzą z innych Bonusów/Premii/Uznań (w całości lub w części - pod warunkiem, że regulamin tych Bonusów/Premii nie mówi nic o przepadaniu podczas zmiany taryfy) to reklamacja jest zasadna (w całości lub w części).

"Prawie" identyczna sytuacja jest podczas migracji Play<>Play: regulaminy mówią to samo co regulaminy w RBM ale akurat PromoZŁ nie giną - a w części przypadków powinny ginąć, np. BzP :) ale nikt normalny nie będzie przecież składał reklamacji, że mu złotówki zostały, a powinien mieć ZERO PromoZŁ :) .
 #929407  autor: Gregrin
 04 cze 2017, 12:12
jarekt pisze:Więc jeśli te PromoZŁ to 200zł z BzP (lub jego reszta) to reklamacja może się nie udać (nie ma podstaw).
Cześć jest właśnie z BzP a trochę z reklamacji.

Ps. Ostatnio próbowałem się wykłócać o przeniesienie do RBM (I) bo regulamin tego przeniesienia był w aktualnych ale się nie przebiłem.
 #929410  autor: jarekt
 04 cze 2017, 12:23
Możliwe, że oni trochę próbują zrobić porządek w tym bałaganie z nazewnictwem taryf w regulaminach RBM i przenoszą do archiwum wszystkie te regulaminy, które nie mają w środku użytej nazwy "RBM 7 MNP" - zamiast niej bardzo długo była używana nazwa "RBMnK (Edycja Specjalna)". Dopiero od lipca 2016r. zaczęto używać RBM7MNP ale i tak nie we wszystkich regulaminach (starych nie aktualizowano pod tym względem, a niektóre nowe dalej miały użytą nazwę RBMnKES).

Teraz przeniesienie do RBM jest jasne: trafia się do taryfy RBM7MNP (zawsze się trafiało ale od dopiero lutego 2017 roku jest to poparte odpowiednim zapisem w regulaminie).
 #929426  autor: Gregrin
 04 cze 2017, 13:24
jarekt pisze:Teraz przeniesienie do RBM jest jasne: trafia się do taryfy RBM7MNP (zawsze się trafiało ale od dopiero lutego 2017 roku jest to poparte odpowiednim zapisem w regulaminie).
Ja mówiłem o tym regulaminie https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... -09-11.pdf Powołując się na niego nie chcieli mnie przerzucić do RBM I.
 #929427  autor: jarekt
 04 cze 2017, 13:30
No ja wiem, o którym regulaminie mówiłeś ale od lutego 2017r. on jest "nieaktualny". Wcześniej można było kombinować z reklamacją tak jak chciałeś (wiadomo też po co :) ) ale jeśli zrobiłeś to po 1 lutego 2017 to były małe szanse na sukces.
Można temat jeszcze ugryźć w inny sposób bo ten regulamin długo jeszcze leżał w miejscu w którym sugerował, że jest aktualny ale trzeba by się posiłkować UOKiK/UKE.

Bardziej kluczowy jest termin przeniesienia (czy był przed 2 lutego 2017r.) ale nawet wtedy ktoś Ci pewnie odpisze/odpisał, że taryfa z tego regulaminu (RBMnK, w skrócie RBM1) to nic innego jak RBM7MNP (a precyzyjniej pisząc to RBMnK7MNP) i do tej taryfy właśnie zostałeś poprawnie przeniesiony, a oznaczenie "7" i "MNP" dopisane na końcu (np. w Play24) to tylko takie ułatwienie aby było wiadomo, że to taryfa RBMnK ale nie zakupiona, a przeniesiona (MNP) z Bonusem 1zł+6zł=7zł ("7").

Oczywiście w systemach Play są 2 taryfy RBM1 (w zasadzie to 3 ale ta trzecia to już prawdziwy klon RBM1): jedna (RBM1) pochodząca z zakupów startera z tą taryfą RBM1, a druga (RBM7MNP) pochodząca z przeniesienia numeru do RBM1 w efekcie czego takiemu numerowi zostawała przypisywana wewnętrzna nazwa RBM7MNP ale była to taryfa RBM1.
Nawet na samym początku w Play24 taryfa z przeniesienia była bodajże też pokazywana jako "RBM na Kartę", a nie "RBM na Kartę 7 MNP".

To nic, że było kilka regulaminów przeniesienia z różnymi nazwami taryf (tzn. wg. nich "to nic") i umieszczone w różnych kategoriach taryf na stronie www w sekcji Regulaminy i Cenniki (sugerujące wybitnie, że można przenosić do RBMnK, do RBM7MNP i do RBMnKES.
Oni sami tego nie ogarniali (może teraz już trochę lepiej zrozumieli jakie zamieszanie wprowadzili) i sami wprowadzili wiele błędnie (odnośnie tych nazw taryf) regulaminów. Podejrzewam, że nawet UOKiK/UKE mógłby się w tym pogubić i nie przyznać Ci racji.
 #929436  autor: jarekt
 04 cze 2017, 14:35
@Gregrin, Play/RBM nie ma w zwyczaju formalnego odwoływania regulaminów (nawet promocyjnych). Z resztą on jest dalej ważny dla kogoś, kto przenosił numer do RBM np. 1 stycznia 2017 roku (generalnie jest ważny dla osób, które przenosiły numer do 2 lutego 2017r.).

Ten nowy po prostu zastąpił stary od 3 lutego i tylko on obowiązuje przy przenoszeniu numerów do RBM (na kartę, bo abonament to inny regulamin/regulaminy).

Samo umieszczenie w "archiwum" jeszcze nie znaczy, że na regulamin nie można się powołać.

Dlatego napisałem "nieaktualny" w cudzysłowie aby było wiadomo, że formalnie tamtej promocji nie zakończono, ale wprowadzono nową (lepszą) więc automatycznie tamten przestał obowiązywać osoby, które przenoszą numer począwszy od 3 lutego 2017r. (to taka sam sytuacja jak z promocją "Bonusy za Rejestrację" i 4 regulaminami w trakcie jej trwania).

Co prawda tamten regulamin wisiał dłużej na stronie RBM (i to w kilku kategoriach taryf) i ma użytą inną nazwę taryfy (RBMnK czyli RBM1 - takiego skrótu od zawsze staram się używać i "promować"), a ten nowy ma już poprawną nazwę RBM7MNP (czyli taką jaka pojawia się w Play24) ale RBM1 z tamtego regulaminu to właśnie RBM7MNP, a w dodatku taryfa RBM7MNP to jest dokładnie taka sama taryfa co RBM1 (można powiedzieć klon) tylko po prostu formalnie ma inną nazwę aby było wiadomo, że to numer przeniesiony do RBM1 (czyli RBM7MNP), a nie kupiony z taryfą RBM1.

I te wszystkie argumenty obecnie konsultanci będą (lub mogą) podnosić, gdybyś próbował im wmówić, że ty chcesz (zgodnie z regulaminem) do taryfy "kupowanej" RBM1 (czyli RBMnK) po to aby mieć np. i DILa i 150dni za 50zł :) .
 #929458  autor: Andrzej311
 04 cze 2017, 17:19
jarekt pisze:
3G pisze:Przecież była mowa o ogólnym ograniczeniu prędkości, a że ktoś użył potem nazwy lejek to nic
Tak jeśli przeczytasz kilkanaście postów wstecz na poprzedniej stronie i nie zasugerujesz się mocno tym co napisał @Andrzej311 na nowej stronie (tej stronie):
Andrzej311 pisze:W takim razie dziękuje za odpowiedź. A w jakiej taryfie na karte brak lejka?
Czyli jakby podziękował za poprzednie wpisy/informacje (zamknął temat) i rozpoczął nowy "wątek" pytaniem: "W jakiej taryfie na kartę brak lejka?" po czym @Jestem_Janek" napisał, że w "LT nie ma lejka".

Dla kogoś kto zaczął (jak ja) czytanie od tego pierwszego postu na tej stronie sprawa była jasna: teraz pyta o lejki. Ale dodałem potem w dalszej części mojego postu, że może chodzi jednak nie o lejki.

Dobra, winny się tłumaczy...
Tak, chodzi mi o ograniczenie prędkości do 7,2 Mb/s. Czyli we wszystkich taryfach play na karte są ograniczenia? W RBM I nie ma ograniczenia prędkości do 100GB, potem pewnie może sie pojawić. Nie wiem nie przekroczyłem do tej pory.
 #929561  autor: sa
 05 cze 2017, 11:53
Andrzej311 pisze:
Tak, chodzi mi o ograniczenie prędkości do 7,2 Mb/s. Czyli we wszystkich taryfach play na karte są ograniczenia? W RBM I nie ma ograniczenia prędkości do 100GB, potem pewnie może sie pojawić. Nie wiem nie przekroczyłem do tej pory.
Tak w głosowych taryfach playa na kartę są ograniczenia.W zasadzie poza faktem mobile i taryfami które były limitowane lub oficjalnie są archiwalne a ludzie nadal je mają i z nich korzystają bo wiem że tacy są a choćby RBM 9/7 5 czy jak wolisz RBM 1 czy RBM 2 to sa oferty niejako archiwalne, albo wymieniona przez Jakrat oferta "Lubię to promocja"(mój błąd że nie podałam wtedy tej nazwy a chodziło mi oczywiście o PNK LT) czy choćby play fresz internet to tam pewnie tych ograniczeń brak lub są łagodniejsze niż w aktualnych taryfach.Nawet w RBM jak nie masz aktywnego dila są ograniczenia a przynajmniej jeszcze w 2016 wg. regulaminów i samego cennika były np. z lejkami ten minimalny wg cennika to 32 kb/s do 7,2 Mb/s ,nie wiem na ile są jeszcze aktualne ale jak masz włączonego tego dila to raczej ograniczeń w tej usłudze nie ma , chyba że przekroczysz ilość 100 GB to wtedy też mogą ograniczenie włączyć.Nie ma ich też w zasadzie w taryfach typowo internetowych a więc pink i inkp , to znaczy dopóki nie przekroczysz tej granicy powyżej 100GB bo zgodnie z regulaminem ograniczenia wtedy już są.
  • Strona 66 z 193
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 193
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 193