DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 175 z 193
  • 1
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 193
 #1019822  autor: krychu3
 26 wrz 2018, 21:16
@JFK2016 można powiedzieć że ty również możesz być z siebie dumny :) , osiągnąłeś swój cel oraz będziesz mógł się cieszyć z PlayNow i pełnych prędkości-o ile cię nie zlejkują :D (zamiast hejtować DIL) :)
 #1019825  autor: jarekt
 26 wrz 2018, 21:22
JFK2016 pisze:Po informacji o jego wyłączeniu też przyjął to ze spokojem, w przeciwieństwie do wielu którzy reagują tak jakby trafili na odwyk...
Mi się wydaje, że osoby, które najbardziej mogłyby rzucać miechem w stronę operatora za zakończenie DILa, to jeszcze nie wiedzą, że DILa zakończono.
Także fala hejtu to się jeszcze może przewinąć. Podejrzewam, że nawet w salonach mogą być niedługo sceny.

Zacznie się od 1 listopada, jak DILa na kolejny okres nie będą mogli aktywować :).

Ale może akurat się mylę i co najgorsze to już za nami (w zasadzie za operatorem).
 #1019828  autor: kolor100
 26 wrz 2018, 21:28
JFK2016 pisze:
krychu3 pisze: BTW. co się dziwić jak taki matek wciskał każdemu (ktoś chciał abo t mobile lub play a ten w zaparte o dilu :D ), co do aukcji Janusze podłapują głównie wiedzę stąd i chcieli mieć biznes :D
Co do przedstawiania informacji o DIL to @matek451 postępował transparentnie i uczciwie.
Najlepsze było, jak na forum play naganiał ludzi na net za 5 zł RBM.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 #1019834  autor: buba1234
 26 wrz 2018, 21:49
krychu3 pisze:*163*12# przejście z dowolnego startera P4 do FM oraz dalej RBM5 *163# -pamiętaj oba kody do oporu.

OK OK, ale ja od roku nic nie pamiętam, więc napiszcie mi jak krowie na rowie:

1. kupić starter Play
2. przejście do Fakt MObile *163*12# (trzeba tu doladowac 5zł?)
3. Przejscie do RBM5 *163#
4. doładować 50zł by miec waznosc konta 100 dni?
5. jaki jest kod na darmowe LTE?
Rozumiem, ze najkorzystniej właczyć DIL 01.10.2018? a potem drugi raz 31.10.2018?



Czy coś pominąłem?
ile trwa obecnie migracja pomiedzy taryfami Play-FM-RBM5?

________________________________
 #1019837  autor: matek451
 26 wrz 2018, 21:54
Przecież od początku w regulaminie był zapis że to promocja i tylko jakiś niepoprawny optymista mógł sądzić ze to nigdy się nie skończy. P4 i tak ustanowił swoisty rekord świata z tą usługą. Nie przesadzajmy że ktoś z nas miał wpływ na operatora w kwestii być albo nie być dla tej usługi. To nie ten poziom decyzyjny. Było fajnie, u mnie szybko, tanio przez 5 lat . A co do kosztów to i tak póki co w Polsce nie jest drogo. Oby nie było drożej, poczytajcie jak mają wzrosnąć koszty energii elektrycznej więc dotknie to też operatorów a potem nas . Przez 5 lat korzystałem z DIL-a na różnych kartach z RWK więc trochę kasy zostało. Zresztą nie był i nie jest to mój jedyny dostęp do internetu, dałem zarobić Play i Plusowi a i Orange tez skorzystał. To właśnie efekt skorzystania z wielu promocji i niskich cen oraz wiedzy co w trawie piszczy. Na DIL świat się nie kończy , my zawsze coś znajdziemy ale tak naprawdę 95% użytkowników nie interesuje się tym. Bierze abonamenty , płaci i tyle. To z nich żyją operatorzy i konsultanci w salonach. @kolor100 a dlaczego klienci Play mieliby nie skorzystać z DIL ? Usługa była powszechnie dostępna, legalna, oferowana na submarce Play, do tego migracja na RBM7MNP z bonusem RWK przenoszona przez system P4 na RBM 5. Jakoś do dziś tego nie zablokowali. Widać nikomu nie zależało lub nie chcieli likwidować z innych względów, bo chyba nie sądzisz że tam pracują idioci. Niektórzy maja jak widać wygórowane mniemanie o sobie i sadzą że jakby było cicho to byliby wybrańcami losu i korzystali do emerytury. A swoja drogą przez 5 lat Red Bull miał darmową , szeptana reklamę w internecie. Jak widać chętni sa nawet na dwa ostatnie m-ce.
 #1019846  autor: lukkki82
 26 wrz 2018, 22:15
matek451 pisze:Nie przesadzajmy że ktoś z nas miał wpływ na operatora w kwestii być albo nie być dla tej usługi.
Tu link do postu na blogu rzecznika Play:
https://blogplay.pl/2018/09/zmiany-w-rbm-wazne/
Czytaj ostatnie zdanie:
PS: Uważajcie na karty sprzedawane w necie – mają swoją datę ważności, nie dajcie się wkręcić
Konkurencyjny, nieuczciwy HANDEL na allegro i innych portalach zabija wszystko! Mogę podawać wiele przykładów np. uwalenie grunwaldu. Inne dziedziny "życia" też tu można wymienić.
 #1019851  autor: jarekt
 26 wrz 2018, 22:25
Osobiście uważam, że na forum Play nie powinno się pisać o różnych lukach regulaminowych, sztuczkach i kruczkach. To samo dotyczy bloga Rzecznika.

Przejście z Fakt do RBM5 to luka i błąd w systemie. Przejście RWK z RBM7MNP do RBM5 to luka i błąd w systemie. Nie będę rozwijał tematu dlaczego tych luk nie naprawiono, bo to by wymagało napisania sporo zdań. Zapytam tylko retorycznie czy ktoś zgłosił błąd przechodzenia RWK do RBM5 pisząc zgłoszenie do Play?

Tamto forum czytają i udzielają się na nim intensywnie pracownicy działu PR Play/P4 (Rzecznik i reszta osób z PR), doradcy biznesowi Play, pracownicy salonów Play itp. (nie będę podawał nicków, kto jest kto bo to nieistotne, a poza tym one się zmieniają co jakiś czas).

Potem idą pisma/zgłoszenia do odpowiednich komórek, że np. abo się nie sprzedaję, bo wszyscy pytają o DILa, o przeniesienie do RBM, bo są jakieś sposoby, bla bla bla, a goście na wysokich stołkach nawet często nie wiedzą o co chodzi, a jak się dowiedzą, to z kolei próbują tak wszystko zmienić aby "kasa" nie wypływała, ale to oczywiście trwa i przybiera różne formy.

Dawno temu zrobiłem eksperyment, czy jak roztrąbię na forum Play pewien trik, na którym operator tracił trochę kasy (to znaczy nie zyskiwał tyle ile by mógł gdyby tego triku nie było), to czy to usuną i jak szybko.
I trik został uwalony po kilku tygodniach mojego trąbienia (przy czym nie robiłem tego nachalnie, a w postaci zwykłych porad dla innych użytkowników tamtego forum), a wcześniej trik trwał baaaardzo długo (lata).

Na usunięcie DILa złożyło się kilka czynników. Nawet wyeliminowanie jednego nie daje gwarancji, że i tak by się to tak nie zakończyło. Może tylko miesiąc później, może pół roku później. Rzecz nie do sprawdzenia, typowa zabawa w "co by było gdyby".

W każdym razie była to nieprawdopodobna usługa.
 #1019854  autor: krychu3
 26 wrz 2018, 22:44
Ja nigdy nie byłem żeby komuś bronić tej usługi, ale zauważyłem że wszystko zachodziło coraz bardziej za daleko. 1)Uporczywe polecanie i przechwałki, 2) Undergroundowe porady w miejscach gdzie nie powinny takie rzeczy mieć miejsca ... , kto jest w temacie to wiadomo o co chodzi...

Warte uwagi jest to, że także usługa się jakoś mega nie wyróżniała (dużo warunków do spełnienia) 100GB i lejek oraz utrzymanie ważności konta i tylko LTE, także aż super mega tanio nie było-bo kombinowali z rwk(dla mnie osobiście było tanio i super dlatego korzystałem bez tego), więc przechwałki z błędami systemowymi o których regularnie sypano i trolle na forum Play/rzecznikowi na fb q&a/blogu mogły mieć realny wpływ na zakończenie promocji.

Ps. Nie neguję innych, ponieważ sami widzicie konkurencję oraz tak jak już ktoś pisał syndrom wzrostowy cen usług.
 #1019856  autor: adbadbad
 26 wrz 2018, 23:02
Coś ostatnie 2 dni zauważyłem że internet w tym DIL działa "zrywami", raz działa, potem kilka minut nie, nastepnie znowu (połączenie cały czas jest).. testowane na telefonie.
 #1019859  autor: krychu3
 26 wrz 2018, 23:05
@adbadbad potwierdzam to także u siebie, zauważyłem to wieczorami kilka dni było tak uporczywe że zdecydowałem zrestartować router, przy czym nie wynikało to z obciążenia, ponieważ prędkości były jak na nieobciążonym (przed i po), po tym wraca do normy :smt012 .
 #1019861  autor: jarekt
 26 wrz 2018, 23:15
Myślę, że wiele osób na potęgę próbuje "nadrobić" GB przez te ostatnie 60 parę dni jakie zostały i nadajniki są wieczorami przeciążone (od godziny około 17. do 23.).
Trzeba też pamiętać, że znacznie i nagle pogorszyła się pogoda i siedzi się teraz więcej w domu i ogląda internety.
Zaczęła się też szkoła, no i studenci zaczynają szaleć.

Także są szczyty dzienne, tygodniowe, miesięczne, kwartalne (związane z porami roku) i roczne.

Skutkiem czego jest częstsze obecnie w P4/DILu blokowanie się transmisji na 2-5 minut. Pewnie można to inaczej rozegrać ale może o to chodzi. Trudno wyczuć.
 #1019868  autor: adik
 26 wrz 2018, 23:38
Mi to wygląda na celowe działanie Playa żeby powoli odzwyczajać od tego co było, a pogody bym w to nie mieszał.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #1019877  autor: adbadbad
 27 wrz 2018, 00:02
Dorotea pisze:Pogoda też ma znaczenie, przecież to net mobilny. Od 3 dni u mnie wieje i leje. A teraz lejek po 30 GB. Przycięte równiutko do 2 Mb/s.
Jak to 30 GB? To już nie jest 100 GB tylko 30 GB?
 #1019878  autor: jarekt
 27 wrz 2018, 00:07
Te 30GB @Dorotea pewnie liczy od momentu uruchomienia DILa (np. od 15 września).
Ale system zlicza transfer od 1. dnia miesiąca. Wyszło mu dzisiaj ponad 100GB, to dał dzisiaj lejek.
  • Strona 175 z 193
  • 1
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 193
  • 1
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 193