DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #812732  autor: ytong
 18 lip 2015, 13:26
Cześć Wszystkim ! Mam problem z moim internetem w telefonie. Miałem wykupiony pakiet 1GB ( dodatkowy) w poniedziałek o godzinie 15, a pakiet skończył się w piątek po godzinie 15. Zaznaczam, że normalnie użytkuję internet. Nadmienię tylko, że od czwartku w zeszłym tygodniu jestem w zasięgu siedzi LTE. Czy ktoś może mi wyjaśnić, dla czego pakiet 1gb tak szybko się zakończył ?

Jeżeli temat jest w złym miejscu, proszę o przeniesienie,

Z góry dziękuję za informację.
 #812768  autor: Golarz Filip
 18 lip 2015, 15:53
Gdzie ten Internet był użytkowany: w telefonie, komputerze, tablecie czy jeszcze innym urządzeniu? Czy urządzenie miało wyłączoną automatyczną aktualizację? 1 GB to jest wystarczający pakiet gdy chcemy sprawdzić pocztę, zajrzeć na portale społecznościowe czy poczytać bieżące wiadomości, jednak gdybyśmy chcieli obejrzeć jeden film o długości mniej więcej 40 minut w jakości HD to 1 GB zniknie w mgnieniu oka.
 #812771  autor: ytong
 18 lip 2015, 16:02
Internet użytkowałem w telefonie iPhone 6, mam wyłączone automatyczne aktualizacje. Internet używałem od godziny średnio 6 do 20, ale to do sprawdzenia Faceboka, poczty, natomiast w nocy telefon ma włączone wifi. Nie oglądałem nic na YT, ani innych portalach
 #812772  autor: Golarz Filip
 18 lip 2015, 16:07
W takim razie, jeśli faktycznie świadomie użytkujesz sprzęt z tym pakietem, zerknij jeszcze w historię tego wspomnianego tygodnia, ile codziennie zużywałeś transferu. Czy ten 1 GB schodził stopniowo, każdego dnia, czy też był dzień, w którym zostało pobrane więcej, niż w poprzednich.
 #812789  autor: ytong
 18 lip 2015, 17:12
W jeden dzień o 1:20 poszło prawie połowa pakietu...dziwne to
 #812791  autor: Golarz Filip
 18 lip 2015, 17:20
Czyli jeśli nie korzystałeś w tym czasie z Internetu, zapewne w tle jakaś aplikacja się aktualizowała. WiFi pewnie było wyłączone więc jadło z pakietu.
Mając zasadniczo ograniczony limit transferu danych ( tak jak w Twoim przypadku ) trzeba mieć ten nawyk, by transfer włączać tylko na czas, kiedy jesteśmy poza domem i mieć nawyk- po skorzystaniu- wyłączania go. Ja na swoim pierwszym smartfonie, w 2010 roku, jeszcze gdy lejek nie był oferowany u operatorów, też miałem poważną kwotę do zapłacenia poza abonament, ale tamten przypadek na dość długo nauczył mnie odruchowo wyłączać transfer w telefonie.
 #812844  autor: ytong
 18 lip 2015, 22:06
Problem jest w tym, że Wifi mam cały czas w domu, oraz apki się aktualizują tylko na WIFI
 #813409  autor: Horacy
 22 lip 2015, 13:55
Może nie było prądu w tym momencie i się jakaś aktualizacja zaczęła robić? Wi-Fi wyłączyło, dane zostały, i pobrało z pakietu danych.
 #815044  autor: torawa
 31 lip 2015, 15:06
ytong pisze:W jeden dzień o 1:20 poszło prawie połowa pakietu...dziwne to
Nieprawda, to jest zwykle godzina rozpoczęcia sesji. Ja np. włączając się o godzinie 10:00 następnego dnia widziałem zużycie 200 MB o tej porze (podczas gdy to było z całej doby).
Golarz Filip pisze:jednak gdybyśmy chcieli obejrzeć jeden film o długości mniej więcej 40 minut w jakości HD to 1 GB zniknie w mgnieniu oka.
Jednak gdybyśmy nie chcieli to to samo. Ogromną większość transferu generują niechciane filmy. Nie mam pojęcia o jego telefonie, ale jeśli jest w stanie automatycznie odpalać filmy (jak komputer) to mamy winnego.
 #818718  autor: SACZI
 22 sie 2015, 18:44
Nie chcę się mądrzyć, ale od 2011r mam abonament z pakietem danych i smarfton.
Jakoś przez 4 lata nie przyszło mi do głowy, żeby wyłączać dane komórkowe i korzystać z WIFI.
Nie zdarzyło mi się, żeby telefon samoistnie pochłonął jakąś większą ilość danych.

W maju br przeniosłem się z TM do Plusa, który w mojej lokalizacji oferuje około 2x większą prędkość internetu,
O ile w TM (telefonem z androidem) 2GB ciężko było mi wykorzystać o tyle w Plusie 5GB muszę "oszczędzać".
Po prostu, Plus oferuje LTE i znacznie szybsze 3G od TM. Stąd przeglądanie sieci pochłania więcej danych.