DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #753402  autor: alco86
 03 paź 2014, 00:24
W Regulaminie Oferty Promocyjnej FORMULA_4G_LTE_UNLIMITED_tylko_SIM częstym zapisem jest sformułowanie: "w ramach własnej infrastrukturalnie Sieci Telekomunikacyjnej Operatora". Czy mógłby mi ktoś przybliżyć co to oznacza w praktyce? Czy jeżeli połączę się z innym nadajnikiem niż ich własny (podobno tak jest w Play, wyczytałem, że jakiś roaming wewnętrzny czy coś), to będą mi lecieć GB z pakietu podstawowego? Co z pakietem nocnym, który również posiada ten zapis? Będę sobie nieświadomie korzystał z internetu w nocy, a tu się okaże, że mi zjadło wszystkie GB, bo połączyło mnie z nadajnikiem innej sieci? Dobrze ja to rozumuje?

Prosiłbym o klarowne wyjaśnienie tego zagadnienia. Z góry wielkie dzięki.

 #753432  autor: pakierhakierxd
 03 paź 2014, 09:01
Masz ofertę internetu mobilnego -internet mobilny działa tylko na zasięgu własnym Play 3g i 4g.
Roaming czyli zasięg Plusa/Orange/T-Mobile jest dostępny tylko w ofertach głosowych i nic więcej się za to nie płaci :)

W nocy w wyznaczonych godzinach nie pobiera pakietu.

Pozdrawiam :)

 #753646  autor: david4nal
 04 paź 2014, 11:01
Czy jeżeli połączę się z innym nadajnikiem niż ich własny
Zacznijmy od tego, że karty sim do internetu są dedykowane tak, żeby tylko łączyły się ich własnymi nadajnikami. To znaczy że nie podłączysz się do innej sieci, więc nie martw się o to. ;)

Podłączyć się pod roaming krajowy mogą tylko karty dla taryf głosowych i wtedy normalnie z pakietu pobiera dane.

 #753663  autor: pakierhakierxd
 04 paź 2014, 12:27
Może w przyszłości dadzą też dostęp do roamingu w Polsce ale nie będziesz za to dodatkowo płacić :)

Pozdrawiam :)