DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #747596  autor: brenna
 09 wrz 2014, 20:34
Ma ktoś z Was internet LTE? Jest zauważalna różnica prędkości miedzy nim a takim normalnym? Chcę przejść na abonament, bo w tej chwili jestem na karcie, a na niej pakiety internetowe są zbyt drogie. Ponadto czy to prawda że do LTE jest potrzebny specjalny telefon, nie każdy go obsługuje?

 #747599  autor: bandix
 09 wrz 2014, 20:42
Nad morzem testowałem LTE z playa, na karcie z abonamentu. Internet z telefonu po wifi do komputera. Działał tak samo dobrze jak w domu kablowy.
 #747608  autor: Sig
 09 wrz 2014, 21:01
brenna pisze:Ma ktoś z Was internet LTE? Jest zauważalna różnica prędkości miedzy nim a takim normalnym? Chcę przejść na abonament, bo w tej chwili jestem na karcie, a na niej pakiety internetowe są zbyt drogie. Ponadto czy to prawda że do LTE jest potrzebny specjalny telefon, nie każdy go obsługuje?
Co to znaczy internet "normalny"? Chodzi ci o 3G, tak? "Komórkowy" jaki był do tej pory? Bo pisząc normalny dajesz do zrozumienia "kablowy".

To chyba jesteś na złej ofercie na kartę, jeżeli pakiety internetowe są drogie, napisz coś więcej, albo spytaj w odpowiednim subforum o doradzenie oferty. Pakiety internetowe w ofercie na kartę są tanie.

Tak, do LTE jest potrzebne odpowiednie urządzenie, zarówno w przypadku telefonu, jak i modemu. Czy warto? To zależy czego się oczekuje od internetu i o jakim modelu telefonu mowa (czy wart dopłaty). No i czy jest się w zasięgu LTE itd.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #747610  autor: hdfunpack
 09 wrz 2014, 21:05
1. Nie każdy telefon obsługuje LTE.
2. Napisz, w jakiej sieci jesteś, to Ci powiemy czy się opłaca i czy jest różnica.

Edit

spóźniłem się

 #748240  autor: tiko
 12 wrz 2014, 08:18
Tak jak poprzednicy wspomnieli, nie każdy model obsłuży LTE, jednak lista ta jest dosyć spora. Ja obecnie posiadam LTE w Plusie, jak na razie problemów z zasięgiem nie miałem, i muszę przyznać rację, iż wychodzi taniej niż pakiety internetowe. Usługa connect od T-mobile była zwykłym zdzieraniem kasy.

 #748258  autor: KA
 12 wrz 2014, 09:30
Lepszą prędkość w LTE niż w 3G zauważysz na modemie i komputerze/laptopie - wtedy warto (jeśli jesteś w "dobrym" zasięgu). Telefonów z LTE coraz więcej - osobiście mam i LTE w telefonie nie używam, bo dla samego neta w telefonie nie warto, prawie niezauważalna różnica. Tak więc warto jako internet domowy, do telefonu dla większości zwykłych użytkowników nie.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #748283  autor: Wiksa11
 12 wrz 2014, 10:04
KA pisze:Telefonów z LTE coraz więcej - osobiście mam i LTE w telefonie nie używam, bo dla samego neta w telefonie nie warto, prawie niezauważalna różnica.
To jak nie ma różnicy jaki jest sens wyłączać LTE? No chyba, że jest większy pobór energii.

Orange - sieć Januszy.

 #748403  autor: KA
 12 wrz 2014, 17:00
Może sam tryb czuwania w LTE nie pożera nadmiernie baterii, ale przy intensywnym używaniu neta już tak - takie są moje wrażenia i obserwacje.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #748547  autor: owqo
 13 wrz 2014, 07:33
dla mnie specjalny telefon nie jest kablowym chyba że ktoś żyje jeszcze w czasach 20. Nowsze telefony radzą sobie bez problemu z LTE. Najwygodniejszy za to jest plusa w stosunku do reszty operatorów

 #748763  autor: tiko
 14 wrz 2014, 10:19
To już raczej zależy od preferencji autora, jednak moim zdaniem teraz warto zainwestować w to LTE, w takiej czy innej postaci.

 #748807  autor: robertnik
 14 wrz 2014, 13:37
Warto choćby internet zapasowy, o ile jest się w zasięgu.
Niestety kompletowanie sprzętu LTE, a w zasadzie podsieci jest kosztowne. W przypadku smartfonów sprawa jest prosta, obsługuje, albo nie a jak brak zasięgu to trzeba się przejść gdzie zasięg jest.
Stacjonarnie takim możliwości nie ma, można ewentualnie ratować się anteną zewnętrzną.
Z korzystnych finansowo ofert wyróżniają się:
RBM z darmowym LTE do końca roku.
Oferty SmartDOM, niestety ten internet tylko jako dodatek. Są problemy z usługą w Plusie i CP i dużo jest wylewającego się szczęścia użytkowników w internecie.
No i Play z unlimited(regulaminowo 100GB HSPA i LTE) ale tylko w ofercie zez sprzętu, w tych ze sprzętem jak się pododaje różnice to wychodzą straszne pieniądze 3x cena wolnorynkowa.

 #749139  autor: kasiczka
 15 wrz 2014, 20:41
trzeba dokładnie przemyśleć czego się chce i znaleźć dobrą ofertę, ale i zapoznać się z opiniami klientów. Ja się nacięłam na Playa, chyba przez te reklamy ze sławnymi osobami :/ wyszło mi to wszystko bardzo drogo a jakby tego było mało tak mi koszmarnie gubi zasięg że nie da się korzystać ani z internetu ani z telefonu. Jestem na etapie rozwiązywania umowy. Myślę teraz nad Plusem bo sąsiedzi mają i bardzo sobie chwalą. Dlatego wiem że będzie działał i u mnie.

 #749237  autor: pakierhakierxd
 16 wrz 2014, 09:09
Spróbuj ustawić sztywno w tel na Plus/T-Mobile/Orange * po kontakcie z bok -muszą włączyć :P

Pozdrawiam :)

 #749399  autor: jedrek
 16 wrz 2014, 18:21
jeżeli jesteś tylko oglądaczem stron "do czytania" to możesz spróbować wziąć ten LTE.
Jeżeli jednak lubisz dużo korzystać z neta, streamy video, dużo pobierasz - czyli generujesz dużo danych na łączu - to jednak się zastanów. Poczytaj zdziwionych "zadowolonych" nabitych w butelkę....
http://tinyurl.com/o8n62rw
Bierze sobie rodzina takie LTE, oglądają dużo, pobiera i nagle zonk...
Zwykłym youtube można w kilka dni wykręcić limit i masz po "Szybkim" "nielimitowanym" necie.

 #750284  autor: david4nal
 20 wrz 2014, 15:36
janek234
teraz są oferty bez limitu :P