DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #740503  autor: cyanoone
 14 sie 2014, 15:36
Calm7 pisze:..a dlaczego to w dziale prepaid ? Masz jakieś przecieki?
Mi tez się wydaje, ze w prepaid, bo ta oferta do najprostszych nie należy, chociaż abo nie było od dawna aktualizowane.
Być może wpuszczą w Internecie Mobilnym na roaming T-Mobile.
Też możliwe.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #740506  autor: marcz123456
 14 sie 2014, 15:39
Napisali na fb "nowa, lepsza, prostsza".
Jak dla mnie takie wymogi spełnia fresh, i tyle w temacie.

To pewnie kolejny już atak wyprzedzający. Tym razem na virgina i izzy.

 #740511  autor: cyanoone
 14 sie 2014, 15:58
marcz123456 pisze:To pewnie kolejny już atak wyprzedzający. Tym razem na virgina i izzy.
Jak dla mnie Play celowo opóźnia wprowadzenie nowych ofert do swoich MVNO. Jeśli ktoś przeniesie się do Play i potem zobaczy, że gdzieś jest taniej to może nie chcieć mu się już 2 raz przenosić numeru. To samo w druga stronę. Ludzie przejadą do Play i potem widza (lub nie), że jakaś tam sieć daje coś 1 zł/2 zł taniej, więc zostaną w Play jako pewniejszej sieci. Nie jest tak?
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #740545  autor: buba1234
 14 sie 2014, 18:05
Play ma wszystkie oferty niezłe, poza ofertą play online na zasięgu 3G. W LTE sa swietni szczegolnie red bull na kartę, tylko te limity GB w abo na 3G mocno odstają od reszty, szczególnie od T i O.

Masz zasięg LTE bierzesz RBM na kartę, lub Power LTE PLusa, masz 3G bierzesz T-mobile lub Orange.

________________________________

 #740557  autor: bolek2004
 14 sie 2014, 19:02
Wiem że to wróżenie z fusów ale trzeba się zastanowić:
- oferta abonamentowa? raczej takich ofert nie wprowadza się w sezonie ogórkowym, tym bardziej w wakacje gdzie ludzie urlopują i czym innym są zajęci.
- oferta prepaid głosowa? raczej też nie z tego względu że już bardzo nie ma co nowego wprowadzić, jest tyle taryf do wyboru, zresztą w lutym weszła formuła play na kartę więc minęło niecałe pół roku raptem.
- oferta play online? chyba najbardziej prawdopodobna z tego względu że zaraz się już studia zaczynają czy inne szkoły i będzie można łatwiej nałapać klientów na internet mobilny.
Choć teraz gdy telekomy tną koszty i bardzo oszczędzają nie liczyłbym na jakąś rewelacyjną ofertę, pewnie model będzie płacisz więcej ale dostajesz też więcej (niezależnie czy komuś tyle potrzeba czy nie).
Być może będzie to tylko modyfikacja albo jakieś dodatkowe pakiety dla jakiejś obecnej oferty którą play posiada.

 #740594  autor: słoneczny
 14 sie 2014, 21:50
Ja tam obstawiam na zwiększanie ARPU w najsłabszych segmentach. Formuła all - wszystko No Limit +3 GB internetu w jednym pakiecie za 55zł, albo jakiś podobny wysoki pakiet....

 #740619  autor: darkangel
 15 sie 2014, 01:14
Wydaje mi się że specialnie Play nie podaje jakiego targetu dotyczyć będzie oferta, żeby było głośno o sieci (nie ma to jak taki rodzaj reklam).

Przecież jakby z góry napisali że oferta dotyczyć będzie Abo, albo Internetu, albo Prepaida to odrazu osoby, które nie są zainteresowane takimi ofertami nie czekałyby do poniedziałku, tylko odrazu zrezygnowały z dalszego oczekiwania, a tak jest szum, jeszcze nie wiadomo oczym, ale jest ;)

 #740637  autor: marcz123456
 15 sie 2014, 08:44
Już chyba skasowali ten post z fb, ale wyraźnie tam napisali, że oferta dotyczy karty.

 #740648  autor: marcinek243
 15 sie 2014, 10:00
Jakiś anonim w komentarzach pod artykułem napisał:
nową taryfą będzie Play Formuła Internal (prepaid), która zastąpi MiniMaxa. Doładowanie za 100 zł przedłużać będzie ważność konta o 365 dni, za 50 zł o 150 dni, za 25 zł o 50 dni, za 10 zł o 14 dni, a za 5 zł o 5 dni. Dojdzie mechanizm automatycznego przedłużania konta (za darmo), przy aktywności. Stawka za minutę zostanie obniżona do 19 groszy. W taryfie nie będzie trzeba martwić się o pakiety, bo koszt internetu bedzie wynosić 5 gr / 1 MB (naliczanie co 1 kB, zaokrąglanie do pełnego MB o północy). Oczywiście pakiety też będą, ale nie wiem jakie. Będą trzy progi minut: 9 zł, 19 zł i 29 zł. Po przekroczeniu dwóch pierwszych dostajemy dodatkową ilość minut do końca miesiąca (do 9 zł po 19 gr, dalej dostajemy 120 minut, po wykorzystaniu, jedziemy do 19 zł po 19 gr i dostajemy 300 minut, dalej jedziemy po 19 gr do 29 zł i dostajemy no limit).
Podobny mechanizm w SMSach. 3 progi co 3 zł. Odpowiednio z 100 SMS (3 zł), 250 SMS (6 zl) i no limitem (9 zł). Zmiana w Bezpiecznym Internecie: 5 zł (teraz 100 MB) z możliwością wyłączenia. 4 progi internetu. Po osiągnięciu pierwszego włącza się lejek do 8 kb/s. Można go wyłączyc, wtedy pobiera do 5 kolejnych zł i dostajemy dodatkowe 800 MB (razem 1 GB), po wykorzystaniu ktorych mamy lejek do 16 kb/s. Znowu możemy go wyłączyć i po osiagnięciu kolejnych 5 zł dostajemy dodatkowe 1400 MB, a potem lejek do 32 kb/s. Znowu możemy wyłączyć lejek i po osiągnieciu ostatnich 5 zł (razem 20 zł), dostajemy dodatkowe 5 GB. Po wykorzystnaiu mamy lejek do 64 kb/s (2G), 256 kb/s (3G) i 1 Mbps (LTE).
Rozmowy, SMSy i MMSy w Play zawsze za darmo.
Opcja ciekawa zwłaszcza z internetem 5gb za 20zł i lejkiem :)

 #740649  autor: patrix-83
 15 sie 2014, 10:20
Nie chce was zbijać z tropu ani zabijać w was nadziei ale hasło umieszczone na blogu rzecznika Play najbardziej pasuje mi do:
NOWA, LEPSZA, PROSTSZA.....FORMUŁA NA ABONAMENT (nie pasuje mi pod to hasło ani Play Online bo nijak nie idzie tego dopasować ani mix a do oferty na kartę były ostatnio dodawane nowe taryfy typu formuła 4w1, 3w1 itp.).
Zresztą zobaczcie co napisał www.gsmonline.pl pod banerem Play: http://gsmonline.pl/newsy/play-prezenta ... 8-sierpnia

Na bank to będzie uproszczenie obecnej oferty abonamentowej FORMUŁA UNLIMITED i na nic więcej nie liczcie - mówię to z moich własnych obserwacji i wniosków z różnych portali i forów bo przecieków nie mam niestety żadnych :D

 #740654  autor: Blank
 15 sie 2014, 10:45
marcinek243,
Uśmiałem się :D
Taka oferta zmiotłaby moim zdaniem i to kompletnie nju, oraz wszelką konkurencją, poza Red Bullem [choć moim zdaniem, nawet od RBM bylaby lepsza], abonament nie byłby już znacznie gorszy, a kompletnie nieopłacalny.
Dlatego nie jest to możliwe. Powiedzmy sobie szczerze, nikt nie odważy się wprowadzić tak dobrej oferty, gdyż co prawda, konkurencja nie odpowiedziałaby od razu (zbyt atrakcyjna oferta) i sporo klientów by zyskali (może nawet z 2-3 miliony przeniesione z konkurencji), ale marża bylaby bardzo niska (tak skonstruowana oferta sprawia, że nie mozna zarobić na jeleniach, chyba, że na internecie/roamingu/międzynarodowych/uslugach), a konkurencja w końcu, widząc, że oferta przynosi im zbyt wielkie straty w bazie, musialaby odpowiedzieć.
Zresztą nie wiadomo, czy Orange nie odpowiedziałby od razu w nju. Plus na pewno by odpuścił. Nie wiadomo jak T-mobile.

Krótko mówiąc, ktoś miał fantazję. Szkoda, że takowej nie mają w play, bo byłoby genialnie :D

Po za tym, hasło to: "Nowa, lepsza, prostsza", a ta fantazja to "nowa, lepsza, tańsza". Z prostotą nie ma nic wspólnego, zaś nowa oferta będzie raczej po prostu prostsza. "lepsza" to takie szukanie jeleni. Lepiej to już było i raczej się nie poprawi już.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #740660  autor: perdos1
 15 sie 2014, 11:09
marcinek243, To byloby zbyt piekne.

 #740662  autor: Flash999
 15 sie 2014, 11:17
Prepaid raczej odpada. Są Formuły, nowe pakiety. Oferta w porównaniu do konkurencji jest bardzo atrakcyjna.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #740667  autor: bolek2004
 15 sie 2014, 11:31
Zawsze pod takimi artykułami pisze kilku troli którzy niby znają już nadchodzącą ofertę opisując ją ze szczegółami i potem ktoś to powiela niepotrzebnie.

 #741404  autor: Braymer
 18 sie 2014, 13:35
Na gsmonline piszą, że to oferta internetowa - Formuła 4G LTE UNLIMITED .

 #741406  autor: Golarz Filip
 18 sie 2014, 13:46
Mina Gruszki mówi wszystko o ofercie.
Kroją LTE jak wędliny w mięsnym.

Obrazek

 #741408  autor: manyaky
 18 sie 2014, 13:54
Skąd ta fota?

 #741430  autor: mn9
 18 sie 2014, 14:28
Golarz Filip, na konferencji byłeś? Jeśli tak to wrzuć więcej fotek ;)

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png