DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #741532  autor: buba1234
 18 sie 2014, 20:06
Windows 8 zlicza mi zwykle, że zużywam miesięcznie 50-60GB. W osiedlówce mam pakiet tv+internet za 59zł.

W sumie jakbym ustawiał w jakimś programie, np. od 6 rano ściąganie to pewnie bym sie zmieścił i w tych 30GB.

Znacie jakiś fajny program, w którym mozna ustawic wyłączanie komputera po ściaganiu? Jdownloader chyba juz nie jest rozwijany, chcę jakiś program który nie instaluje jakiegos syfu [a to podobno coraz to czestsze]. Nie chodzi o torrenty, a ściąganie z serwisów typu freakshare, bitshare itd.

________________________________

 #741599  autor: darkangel
 19 sie 2014, 02:20
Program Internet Download Manager ma taką funkcję, ma też możliwość tworzenia kolejek plików jakie ma ściągnąć i nawet można ustawić od jakiej godziny :)

 #741618  autor: pakierhakierxd
 19 sie 2014, 09:18
Fajna oferta z no limitem na wszystkich technologiach :) ,za 20 mies. kończy mi się umowa z Netią jeśli to nadal będzie lepsze niż moje 95zł/mies. to myślę że zmienię !

Tu 50zł (bez sim)
70 chyba ze sprzętem -tu nie jestem pewien ...

Pozdrawiam :)

 #741621  autor: Sig
 19 sie 2014, 09:39
pakierhakierxd pisze:Fajna oferta z no limitem na wszystkich technologiach :) ,za 20 mies. kończy mi się umowa z Netią jeśli to nadal będzie lepsze niż moje 95zł/mies. to myślę że zmienię !

Tu 50zł (bez sim)
70 chyba ze sprzętem -tu nie jestem pewien ...
Nie zapomnij sprawdzić tylko jak ten plejowy no limit będzie działał za kilka miesięcy... Pasmo nie jest z gumy, a tutaj mamy dostęp we wszystkich technologiach. Już słysze te płacze w godzinach szczytu :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #741625  autor: pakierhakierxd
 19 sie 2014, 09:52
Poczekamy zobaczymy ;)
Narazie net Playa na 3g u mnie tak działa
Obrazek
W Supraślu nie ma jeszcze lte ale pewnie w przyszłości będzie ;)

 #741626  autor: Golarz Filip
 19 sie 2014, 09:55
no i moje wątpliwości się potwierdziły.jeśli dobrze rozumiem regulamin i cennik,od 7 miesiąca w ofercie TYLKO SIM płacę 49 pln.
I jak to ma w zwyczaju ekipa z Taśmowej ładnie ubrali słowo "bez limitu" w dwustronny sweterek. Taki przeciętny geek z Telepolis raczej zajrzy w regulamin i widzi,że bez limitu owszem jest,ale prędkość ale pakiet danych już jest limitowany :)
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 09:58 przez Golarz Filip, łącznie zmieniany 1 raz.

 #741627  autor: pakierhakierxd
 19 sie 2014, 09:56
Jak dla mnie 50zł to i tak nie dużo :P

Pozdrawiam :)

 #741628  autor: Golarz Filip
 19 sie 2014, 09:59
pakierhakierxd pisze:Jak dla mnie 50zł to i tak nie dużo :P
Oczywiście,że nie.
Chodzi mi tylko o zasadę i z uporem maniaka powtarzane przez Gruszkę-prosta oferta.
Jednak by już tyle na nich nie zrzędzić,to poza wszystkim ofertę starego Play Online polepszyli ( chodzi o ceny i limit danych ).
Tak jak większość ciekawy jestem,jak nadajniki wytrzymają ten skok?

 #741649  autor: bombi1981
 19 sie 2014, 11:44
ciekawe jakie warunki będzie można uzyskać w sim only po złożeniu wypowiedzenia ;) z play online

 #741655  autor: Golarz Filip
 19 sie 2014, 11:58
divhashmorex pisze:Golarz Filip,

Według Regulaminu opłata będzie wynosić 29,99 zł za 25/30 GB limitu.
Do tego nocny transfer w ramach abonamentu.
OK,w końcu dobry regulamin.Ja czytałem wszystkie ( nawet te z 6/12 GB ) a tego nie trafiłem.
Dzięki

 #741658  autor: Sowolog
 19 sie 2014, 12:11
Czy po wyrażeniu zgód marketingowych Play bardzo atakuje w tym zakresie (sms, telefony)?
Obecnie mam abonament na starych warunkach (zgody wyłączone) i jest całkowity spokój.

 #741660  autor: Blank
 19 sie 2014, 12:18
Sowolog,
nie wiem jak teraz, ale dawniej (2011 bodajże) miałem prawie cały rok włączone zgody i dostałem kilka SMSów, oraz raz zadzwonili (nie licząc propozycji przedłużenia - te były 3 razy).
Z drugiej jednak strony, kiedyś Play nie wymagał zgód marketingowych, więc jeśli wymaga, to pewnie nie bez powodu.

Tak czy siak, wątpię, aby byli gorsi od pozostałych sieci. T-Mobile i Orange w spamie nie pokona nic [ w plusie co ciekawe nie mam już ani jednego znajomego xD ], ale znajomi, którzy zgłupieli i mają Cyfrowy Polszmat narzekają na spam mimo wyłączonych zgód ].

[ Dodano: 2014-08-19, 12:20 ]
Golarz Filip,
Nie jest łatwo znaleźć. Nowa oferta miała być nowa, lepsza, prostsza. Dwie rzeczy się zgadzają. Tą prostotę to chyba z prostatą autora pomylili...
Niech wystarczy za komentarz, iż sama nowa oferta to obecnie 24 różne regulaminy, które udało mi się znaleźć. A dodac należy jeszcze ofertę przedłużeniową (zakładając, że będzie różna, a nie musi byc) .

[ Dodano: 2014-08-19, 12:30 ]
EDIT: Znalazł ktoś regulamin tej oferty z dodatkowymi 25GB?

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #741684  autor: Golarz Filip
 19 sie 2014, 13:34
Prostota wg. Play :)

Obrazek

 #741691  autor: patrix-83
 19 sie 2014, 14:01
Wytłumaczcie mi to bo nie rozumiem tego regulaminu ONLY SIM PLAY INTERNET: jeśli biorę ofertę tylko sim za 29,99zł dla indywidualnych na 18 m-cy to po 6 m-cach jestem niejako zmuszany do płacenia 49,99zł??? Przecież miał być wybór - po 6 m-cach albo dopłacam 10zł do tych 29,99zł i mam dodatkowe 25GB albo dopłacam 20zł i mam no limit a nie że operator narzucił mi w umowie że będę obowiązkowo płacił po 6 m-cach 49,99zł a z regulaminu ONLY SIM http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... 082014.pdf (PARAGRAF II, PUNKT 1, TABELA 1) jasno wynika że jest to narzucone. Tak to mam interpretować że abonament rośnie na pozostałe 12 m-cy umowy o 20zł i koniec????
Bo jeśli tak to żadna rewolucja to nie jest i nie ma się czym podniecać bo 49,99zł za okrojoną własną sieć Play to trochę za drogo. Wytłumaczycie mi to???

 #741697  autor: Blank
 19 sie 2014, 14:07
Patryk83żółwik,
Interesuje cię ten Regulamin, jeśli jesteś zainteresowany pakietem 25-30 GB (25, jeśli kupisz w salonie).

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie wyboru po 6 miesiącach, lecz w czasie zakupu oferty. Albo decydujesz się na 29,99 zł z limitem 25 GB i 6 miesiącami nielimitowanego internetu (potem nadal 29,99, ale bez nielimitowanego dostępu), albo płacisz 49,99 zł z limitem 25GB i nielimitowanym dostępem, a przez 6 miesięcy masz rabat 20 zł.

W obu ofertach, nocny transfer jest dołączany w ramach abonamentu. Moim zdaniem, oferta za 29,99 jest zatem atrakcyjniejsza ;)

Niestety, nigdzie nie mogę odnaleźć tego dodatkowego pakietu 25 GB za 10 zł. Może bedzie to po prostu pakiet dodatkowy (w sensie: do wykupienia, a nie stały element oferty)?
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 14:12 przez Blank, łącznie zmieniany 2 razy.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #741699  autor: Ruben
 19 sie 2014, 14:09
divhashmorex pisze:Tak czy siak, wątpię, aby byli gorsi od pozostałych sieci. T-Mobile i Orange w spamie nie pokona nic [ w plusie co ciekawe nie mam już ani jednego znajomego xD ], ale znajomi, którzy zgłupieli i mają Cyfrowy Polszmat narzekają na spam mimo wyłączonych zgód ].
Mnie ostatnio na numer w Play nękali w sprawie ubezpieczeń pomimo wyłączonej zgody. Denerwujące to było, bo potrafili w ciągu dnia 3 razy dzwonić. W końcu zgłosiłem do BOK i dowiedziałem się, że sam włączyłem zgodę podczas niby rozmowy telefonicznej, co oczywiście było nieprawdą.
Co do TM to chyba najbardziej atakują SMSami. Sporo znajomych ma Cyfrowy Polsat i nie narzekają na spam marketingowy.
Ale wracając do tematu, to dobrze że poprawili limity, bo odstawali z tym mocno ostatnio. Oferta niby miała być prosta a pytań i wątpliwości jednak sporo ;) Dobrze, że ktoś jednak ruszył sprawę internetu mobilnego, bo LTE Plusa chyba nie wytrzymałaby ruchu ponieważ spory ruch w salonach Plusa w związku z nową ofertą i smartDOMem. Teraz pewnie Play przejmie część ruchu.

 #741705  autor: patrix-83
 19 sie 2014, 14:25
Sowolog
divhashmorex
Dzięki za wyjaśnienie - czyli tylko w ofercie ONLY SIM zakupionej na odległość będzie taka możliwość.
Ale jest jeszcze jeden szkopuł - w przytoczonych przez was regulaminach nie ma napisanego czy ja będę mógł wykupić po 6 m-cach no limt za 20zł i nie ma też nic o dodatkowych GB za 10zł więc mniemam że jak zwykle prawnicy fioletowego operatora pisali regulamin na kolanie czy ja jestem ślepy i nie widzę tego???
Wskażcie w którym punkcie to pisze że będzie można wykupić no limit za 20zł po 6 m-cach?