DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #727065  autor: barni2
 23 cze 2014, 13:10
Witam za niecałe dwa tyg wyjeżdżam w góry i chce mieć internet mobilny w swoim samrtfonie to jest taka mała miejscowość obok Żywca i czy dam da się korzystać z netu bo słyszałem ze w małych może być problem jak cios mam na kartę w Play mój telefon to nokia n8

 #727138  autor: MaciejM
 23 cze 2014, 17:58
Sprawdź tutaj

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 66&zoom=11

Z filtru lokalizacji wybierz Play i zobacz czy ma stacje UMTS jak ma i ta mniejsza miejscowość znajduje się niedaleko obok takiej stacji to internet mobilny będzie działać

 #727191  autor: bazooka
 23 cze 2014, 21:41
Dobry temat, ja bym zapytał o Bieszczady użytkowników forum, którzy gdzieś tam mieszkają lub byli niedawno, przetestowali, jak sieci działają i gdzie :?:

Na ten BTsearch patrzę już nie pierwszy raz, ale skumac tego nie mogę bo najwidoczniej są różne siły nadajników... bo na niektórych testowanych przeze mnie na co dzień miejscach, mimo że nadajniki opów są w różnych miejscach, to sygnał jednego wiele nie różni się od drugiego, a różnice odległości od nadajników są dość spore. Od czego zależy siła sygnału :?:

Podam jeden przykład - obejrzyjcie: http://zasieg.orange.pl oraz http://www.plus.pl/indywidualna/pomoc/MapaZasiegu/ na terenie Bieszczad - intensywność kolorów podobna a według BT search nadajniki PLUSa są o wiele bliżej... czy mapy zasięgu opów - kłamią :?:
Nie znam się na tym więc pytam :?:

 #727203  autor: MaciejM
 23 cze 2014, 22:19
sebusy, masz całkowitą rację. Ewentualnie można się posiłkować open signal maps, ale mają słabą bazę danych jeżeli chodzi o nasz kraj.

 #727246  autor: hdfunpack
 24 cze 2014, 08:39
sebusy pisze:Bieszczady
Kiedy ja byłem w Bieszczadach, to np. T-mobile miał pozwolenie na U900, a i tak wszyscy operatorzy mieli tylko 2G. Na szczytach gór miałem 3G, na niektórych tylko szczątkowy. (w Orange) czasami kiedy schodziłem ze szczytu to ukraińscy operatorzy mieli lepszy zasięg :) . Najlepszy zasięg ma chyba plus, ale w 2G. Kiedyś udało mi sie złapać na szczycie austriackich i węgierskich operatorów... :-D

 #752035  autor: bazooka
 27 wrz 2014, 15:08
Chciałbym podzielić się wrażeniami na temat internetu mobilnego w Bieszczadach.
Wszystko sprawdzane w miejscowości Smerek, obok Wetliny w budynku.
- coś takiego jak Play w Bieszczadach nie istnieje,
- T-mobile - tak jakby nie było, żadnej konsolidacji zasięgu, bo kuleje - sprawdzane tylko jako Roaming na Virgin - na lejku udało się połączyć tylko raz i to na chwilę w E. Połączeń głosowych GSM nie sprawdzałem.
- Orange, tylko EDGE, jednak dosyć stabilne - były chwilowe zaniki - zasięg 3G nie pojawił się ani razu.
- Plus - tu potwierdzają się chyba informacje o umowie z GOPR - HSPDA jest dość stabilne nawet czasami HSPDA+.

W górach, na szczytach - Plus utrzymywał swoją przewagę, jednak znalazły się miejsca (kiedy spojrzałem na komórkę, że ginął - tam z kolei działał Orange, nie wiem wiem czy w 3G, bo miałem ustawiony na Plusa, a konkretniej mówiąc (mBank mobile) :)

 #752081  autor: hdfunpack
 27 wrz 2014, 18:03
sebusy, ja byłem właśnie w Wetlinie, już po "modernizacji". Na mapce tmobile było napisane, że jest uruchomiony umts900, a nic nie było, chociaż byłem 1km od nadajnika. Na szczytach bez problemu 3G.