DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #414520  autor: kerim36
 02 lip 2010, 20:48
hej, jak pisałam wcześniej , mam możliwość skoprzystania z neta dla firm- bussines everywhere, możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę. Zasięg wygląda obiecująco, ale jak jest z tymi prędkościami?Jest możliwość rozdzielenia na kilka stanowisk?
jest mozliwosc. z pomoca przychodzi router np linksys wrt54g3g lub ktorys tam dlink lub huawei.
ogolnie gdyby nie bylo limitow to dzialaloby to wspaniale

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #415008  autor: wojtek115
 05 lip 2010, 14:41
@Mariusz9a , pytalam o mobilny z racji tego ,że chce wziąć na firmę. Wiąże się to też z częstymi wyjazdami. Rozumiem ,że rozdzielenie wchodzi w grę , tylko jak jest się w biurze? W terenie trzeba mieć oddzielne pakiety, czy da się to jakoś połączyć?

 #415017  autor: kerim36
 05 lip 2010, 15:04
wojtek115 pisze:Rozumiem ,że rozdzielenie wchodzi w grę , tylko jak jest się w biurze?
router zawsze mozesz brac ze soba, nie mniej wtedy w biurze niekt nie bedzie mial neta

wojtek115 pisze:W terenie trzeba mieć oddzielne pakiety, czy da się to jakoś połączyć?
mozna polaczyc w ten sposob, ze dzialasz na tej samej karcie sim - ale wtedy i tak korzystasz z enta albo ty albo biuro

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #415022  autor: Patryk_
 05 lip 2010, 15:26
kerim36 pisze: router zawsze mozesz brac ze soba
Lepiej kupić osobno modem i router obsługujący dany terminal - o wiele wygodniej niż taszczyć duże pudło, w dodatku wymagające zewnetrznego zasilania (za wyjątkiem mikrusów typu Novatel MiFi i podobnych).

[ Dodano: 2010-07-05, 15:28 ]
wojtek115 pisze:W terenie trzeba mieć oddzielne pakiety, czy da się to jakoś połączyć?
Nie da się.
Jedna aktywacja może być używana tylko w jednym miejscu/tym samym czasie.
Możesz kupić dwie aktywacje, np. jedną z dużym limitem do biura, a drugą z mniejszym w teren, jeśli zależy Ci na jednoczesnym korzystaniu z netu.

 #415209  autor: wojtek115
 06 lip 2010, 12:38
ok, dzięki. Już chyba większość wiem. Najchętniej wziąłbym na próbę, ale nie wiem czy jest to możliwe. Chyba można brać przy free, ale to jednak oddzielny segment. Choć zasięg chyba niczym się nie różni?

 #415257  autor: michael84
 06 lip 2010, 14:55
Podepnę się pod temat bo jak widzę wywiązała się tu dyskusja o routerach.
Potrzebuję routera do którego mógłbym podpiąć Huawei e160. Znalazłem na allegro Edimax 3g-6200N Czy to dobry wybór? a może jest coś lepszego a jednocześnie niezbyt drogiego? Proszę o poradę bo w temacie routerów jestem zielony :D Pozdrawiam

 #415281  autor: metpablo
 06 lip 2010, 16:09
A ja nieco z innej beczki. Korzystam aktualnie z Play Online na kartę, ale zainteresowała mnie promocja w Orange Free na kartę - Bonus za doładowanie. Play Online działa u mnie stabilnie, ale ograniczenie prędkości do 1Mb/s bywa męczące. Czy ktoś z Was korzysta z mobilnego internetu od Orange w Warszawie i mógłby się ze mną podzielić wrażeniami (stabilność transmisji, prędkość etc.)? A jakby był ktoś, kto testował na Targówku to byłoby już super 8)

Nowe Włochy w Warszawie - nie pogadasz na 2G Playa.

 #415283  autor: Patryk_
 06 lip 2010, 16:10
wojtek115 pisze:Choć zasięg chyba niczym się nie różni?
Nie, nie ma różnicy, to ten sam operator, tylko różne taryfy (oferty).

[ Dodano: 2010-07-06, 16:12 ]
michael84 pisze:Znalazłem na allegro Edimax 3g-6200N Czy to dobry wybór?
Dobry, to przyzwoity sprzęt.
Jeszcze w podobnej cenie jest Huawei D100, ale jednak Edimax ma większe możliwości, w dodatku być może za jakiś czas będzie można wgrac do niego alternatywne oprogramowanie, np. OpenWRT :)

 #415290  autor: kerim36
 06 lip 2010, 16:26
michael84,

na pewno pelna kompatybilnosc uzyskasz na routerze huawei d100 - na alledrogo za ok 200-250zl

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #415324  autor: kowcio
 06 lip 2010, 18:34
Dobra Panowie, jak chcecie podyskutować o sprzęcie- routerach, modemach itd. zapraszam do stworzenia nowego wątku.

Skupmy się tutaj na ofercie Orange i ich internecie

 #415328  autor: Patryk_
 06 lip 2010, 19:02
kowcio pisze:zapraszam do stworzenia nowego wątku.
Zawsze możesz wydzielić ;)

 #417639  autor: kowcio
 17 lip 2010, 22:14
Obrazek
Orange, Poznań, podczas burzy. Tylko upload jest ok 100KB/s, a nie tak jak tu ;-)
Nie jest źle, nie zrywa (najdłuższa wyhodowana sesja to ok 80h), czasami wolno (1,5Mbps) działa, a czasami tak jak dzisiaj- 4-5 Mbps.
Pliki też pobiera od 4,5 do 5,5 Mbps tak jak sprawdzałem za pomoca test files ;-)