DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #297538  autor: evelinee
 13 lis 2008, 22:53
Kilka dni temu ukazał się w Komputer Świat test mobilnego internetu Tutaj link do artykułu na forum tematycznym, gdzie można też ściągnąć skana tego testu.

Wygrał iplus, później play, era i orange. a jakie są Wasze opinie? który preferujecie necik?

 #297540  autor: Btk_Tomas
 13 lis 2008, 23:16
Używam neta do laptopa,kiedyś Simplus ze swoimi pakietami,działał stabilnie, HSDPA śmigało super.
Odkąd Play ma macierzysty zasięg w moim mieście przesiadłem się na Play-OnLine na kartę,nie jestem zbyt zadowolony,działa bardzo niestabilnie.
Niestety ta oferta jest aż tak korzystna że będę cierpliwy. :D :D :D

 #297550  autor: szyman12
 14 lis 2008, 00:08
Miałem internet trzech operatorów - Ery, Plusa, Playa. Wg. mnie wyniki są następujące :
1. Play : prędkość ~943 kbps; zasięg 0/6 ;) /modem Huawei E220/
2. Era : prędkość ~ 430 kbps; zasięg max. /nokia E51/
3. Plus prędkość ~200 kbps, zasięg max. /P.S. Ostatnie miejsce za to, że mam trzysta m. do nadajnika UTMS, a odbiera tylko GSM/


A odnośnie tego testu. Po pierwsze trudno powiedzieć który jest lepszy, przecież to wszystko zależy od liczby użytkowników na BTS`sie, zasięgu itp. Po drugie Komputer Świat (wg. mnie) robi ustawione testy. Np. co roku w testach urz. wielofunkcyjnych wygrywa drukarka Canon, a na drugim albo trzecim miejscu też jest urządzenie tej samej firmy. Ja już prawie wogóle nie kupuje tej gazety (jedynie jak dają np. jakieś płatne antiviry na pół roku)

P.S. Ale z tymi 391 kbps w BlueConnecie /w zasięgu EDGE/ to już przesadzili. :evil:

 #297561  autor: yagi
 14 lis 2008, 08:06
Takie testy nie sa obiektywne i nie mozna sie nimi sugerowac. Aby test byl miarodajny to musialby byc wykonany w sporej wiekszosci lokalizacji gdzie jest UMTS, z podzialem na pory dnia i dni tygdnia.'

Obciazenie stacji jest rozne, zalezy od pory dnia i dnia tygodnia i nie mozna w ten sposob testowac netu kmorkowego. Kazdy chetny powinien przetestowac samodzielnie taki net na prepaidzie i wybrac dla niego najlepszy.

Jest jeszcze taka kwestia, ze w testach prasowych najczescej najlepszy jest ten, kto wiecej posmaruje ;)

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #297566  autor: vinc
 14 lis 2008, 09:05
yagi pisze:Takie testy nie sa obiektywne i nie mozna sie nimi sugerowac.
yagi pisze:Kazdy chetny powinien przetestowac samodzielnie taki net na prepaidzie i wybrac dla niego najlepszy.
Święta prawda.

Swego czasu pamiętam takie zestawienie najlepszych telefonów i jak mnie pamięć nie myli to SE k850i był na podium :lol: lub w ścisłej czołówce :wink: Wobec tego to trochę świadczy o tego typu zestawieniach...

Obrazek

 #297635  autor: Marens
 14 lis 2008, 15:39
evelinee pisze:Wygrał iplus, później play, era i orange. a jakie są Wasze opinie? który preferujecie necik?
Lokalizacja 7

"Nie wiem jak oni to zrobili, ale mieszkam w lokalizacji nr. 7

iPlus ~ 1000kbps
Play ~ 700kbps
Era ~ nie wiem, nie testowałem
Orange ~ 2000kbps"

 #297733  autor: abramek92
 14 lis 2008, 23:41
Mnie prędkość HSDPA Orange w tym teście zdziwiła. Jak Orange ma wg. mnie najlepszą pod względem wydajności sieć 3G, bo ma bezpośrednio światełko od TP a nie radiolinie.
Ja osobiście chwalę sobie Orange, jak mam 3,5G, bo EDGE czasami to tragedia jest.

Moje wyniki na 3,5G w Orange to średnio 1900-2500 kbps przy zasięgu 3/5, a EDGE zależy od lokalizacji - czasami 70 kbps, a czasami 236 łapie.

 #297779  autor: Vieslav
 15 lis 2008, 12:03
Ja na GPRSie Orange miałem stabilne 5,5 kB/s i do tego w weekend, gdy każdy bombarduje bts-a darmowymi rozmowami (u mnie prawie wszyscy mają Orange, bo tylko ta sieć ma tutaj zasięg). Rok temu bawiliśmy się iPlusem; na jednej kresce zasięgu onet otwierał się chyba 3 minuty. Nic innego nie napiszę, ponieważ inne sieci nie mają zasięgu na mojej wsi.

 #297789  autor: Marens
 15 lis 2008, 13:09
Mulder pisze:Nic innego nie napiszę, ponieważ inne sieci nie mają zasięgu na mojej wsi.
Nie mieszkasz przypadkiem w okolicy Dzierżoniowa, Bielawy?
Przejeżdżałem z 2miesiące temu i zapamiętałem wieś gdzie tylko Orange miał zasięg.
Kierunkowy zgadza się.

 #297868  autor: Vieslav
 15 lis 2008, 20:28
Nie, to nie moje okolice. Potestuję jeszcze edge i jeśli wpadnie mi w ręce karta Playa to zobacze jak on się spisuje przy prawie zerowym zasięgu (na najwyższym wzniesieniu tel wykrywa 3g Playa ale nie mam karty żeby sprawdzić, czy się zaloguje).

 #297883  autor: Marens
 15 lis 2008, 22:30
Mulder pisze:(na najwyższym wzniesieniu tel wykrywa 3g Playa ale nie mam karty żeby sprawdzić, czy się zaloguje).
Sygnał Playa można wykryć w sporej odległości od NodeB, gorzej jest z zalogowaniem.

 #297941  autor: piwosz
 16 lis 2008, 12:33
niewiem czy widać mój podpis ale w domu testowałem na speedtest.net mojego iPlusa. co chodzi o download nie narzekam, czasem coś zamuli albo nie zakapuje od razu... ogólnie śmiga :D wysyłanie pliku trochę trwa, coś na kształt gprsu. zależne od pory dnia i tygodnia to racja. byłem w playu się zapytać o online ale tu gzie mieszkam nie mam zasięgu ich umtsu... :(

:occasion5:

 #297965  autor: mariusz9a
 16 lis 2008, 14:44
Też w którymś temacie zamieszczałem pomiar prędkości iPlusa u mnie w mieszkaniu. Przeciętnie leci mi od 2Mb/s do nawet 4Mb/s. Także ja nie narzekam. Do niedawna Era u mnie dobrze chodziła, ale to się niedawno zmieniło. Era przestała rozbudowywać sieć 3G. Od lat stoi jeden nodeB ok 150m od domu, który jest tak przeciążony że czasami nie da się do niego zalogować. Plus w tym czasie obstawił całe osiedle 5 nodami.
Orange się dawno nie bawiłem, ale nigdy rewelacyjnie transmisja danych na nim nie chodziła. Może się to zmieniło, kto wie...
Jest też zasięg Play, ale nie testowałem nigdy (2 nody na osiedlu od ok. roku).

 #297968  autor: Marens
 16 lis 2008, 14:58
mariusz9a pisze: Orange się dawno nie bawiłem, ale nigdy rewelacyjnie transmisja danych na nim nie chodziła. Może się to zmieniło, kto wie...
Jakiś czas temu NodeB przełączali z radiolinii na światełka od TP, więc powinno działać lepiej.
EDGE działa, dosyć średnio.

 #297992  autor: illumanti
 16 lis 2008, 16:23
U mnie w małym mieście - Stalowa Wola najlepszy zasięg ma Era, niby UMTS, ale w samym centrum (ul. Okulickiego w mieszkaniach, i bardzo spora część miasta na zewnątrz budynków) jest zasięg HSPA czy HSDPA. Ja mam tyle korzystniej, że kupiłem sobie Blueconnect Starter na karte, tylko dlatego, że mam wykrywany HOT SPOT tej sieci z salonu Ery, który naprawde jest bardzo szybki, szybszy od mojego łącza w domu. Ale niestety salon jest po drugiej stronie ulicy, i mam zasięg tylko w jednym pokoju, więc używam go, gdy ściągam większe pliki.
Orange w moim mieście to porażka, EDGE działa w większośći jak GPRS.

:)

 #298008  autor: Marens
 16 lis 2008, 17:41
Coś mnie tknęło aby przetestować UMTS w Erze (Heyah)
Modem Nokia6288, dodam że jest to prawie w centrum miasta.
Screen pozostawiam bez komentarza

ObrazekObrazek

PS.
Widzę, że najlepsza pora na test internetu komórkowego to Niedziela 15-20.
Wtedy widzimy jak może działać najgorzej internet bezprzewodowy.

 #298180  autor: abramek92
 17 lis 2008, 16:48
W Orange nigdy takiego speeda nie miałem.

Może przez CSD połączyłeś się :twisted: ?

 #298562  autor: Marens
 19 lis 2008, 15:52
abramek92 pisze:Może przez CSD połączyłeś się :twisted: ?
Nie UMTS, widać że NodeB był zapchany.

 #298582  autor: abramek92
 19 lis 2008, 16:48
LOL?!

Ja myślałem, że to jakieś GPRS/EDGE ; O.

totalna ERAporażka.

 #298904  autor: yagi
 21 lis 2008, 06:27
Taki juz urok internetu po sieci komorkowej. Wg mnie zawsze bedzie wieceje chcetnych niz mozliwosci swiadczenia bardzo komfortowych uslug.

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)
  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7