DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1120123  autor: jaxkub
 10 sie 2021, 20:21
Witam
Może jakiś użytkownik tej sieci odpowiedzieć na parę pytań
1.Czy poza granicami francji internet działa tylko w 3g czy w 4g też?
2.Jest gdzieś jakaś mapka gdzie można wyszukać punkty sprzedaży karty sim, wiem że to są automaty, na mapach google nie mogę tego znaleźć.
3.To jest abonament i podpinamy swoją karte debetową z której automatycznie pobierane są środki? Umowę można wypowiedzieć w każdej chwili, jeśli nie będę już chciał płacić za kolejny miesiąć? W jaki sposób przez internet?

Jakby ktoś nie wiedział to w ofercie mają za 20euro 25gb interneru w eu i szwajcarii a za 10euro 10gb internetu w eu i romowy sms bez limitu, w samej francji chhyba z 200gb i 70gb internetu.
 #1120137  autor: fwitkowski17
 11 sie 2021, 07:20
jaxkub pisze:
10 sie 2021, 20:21
1.Czy poza granicami francji internet działa tylko w 3g czy w 4g też?
W roamingu jest dostępne 4G, ale w części krajów dalej maks. 3G (głównie odległe kraje jak Argentyna, Bangladesz czy Pakistan)
2.Jest gdzieś jakaś mapka gdzie można wyszukać punkty sprzedaży karty sim, wiem że to są automaty, na mapach google nie mogę tego znaleźć.
https://www.free.fr/boutiques/, zjeżdżasz na dół i zaznaczasz Bornes Free
3.To jest abonament i podpinamy swoją karte debetową z której automatycznie pobierane są środki? Umowę można wypowiedzieć w każdej chwili, jeśli nie będę już chciał płacić za kolejny miesiąć? W jaki sposób przez internet?
To nie jest subskrypcja, to jest zwykły abonament z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Przychodzi ci rachunek na konto i trzeba go opłacić.
Wypowiedzieć kontrakt można dwojako - przenosząc numer do innego operatora (za pomocą ROI) lub wysłać wypowiedzenie za pomocą poczty.
Jakby ktoś nie wiedział to w ofercie mają za 20euro 25gb interneru w eu i szwajcarii a za 10euro 10gb internetu w eu i romowy sms bez limitu, w samej francji chhyba z 200gb i 70gb internetu.
Uściślając: za 19,90 EUR mamy 150 GB we Francji (potem prędkość spada do 128 kb/s) lub totalnie bez limitu jeśli mamy internet stacjonarny we Free (wtedy też cena miesięczna spada do 15,90 EUR), i do tego 25 GB w roamingu
Nie wiem czy jest jeszcze Série Free XX Go z rozstrzałem 8,99 - 14,99 EUR, gdzie dostajemy od 50 do 80 GB na miesiąc z limitem w UE od 5 do 10 GB.

Informacje głównie ze strony https://prepaid-data-sim-card.fandom.co ... ree_Mobile