DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1116143  autor: shadow80
 07 maja 2021, 09:53
Cześć,

Od dłuższego czasu próbuję zestawić jakiś w miarę stabilny dostęp do Internetu (nie musi być bardzo szybki), ale ciągle coś mi nie wychodzi.

Mam w okolicy (Pruszków) kilka różnych masztów:
Pruszków, Gordziałkowskiego 9 (<1km)
Nowa Wieś, Główna 2 (<1km)
Pruszków, Magazynowa 3 (około 2km)
Kanie, Warsawska 21 (około kilometra)

Niestety, wszystko pozasłaniane budynkami albo wysokimi drzewami.

Mam kartę T-Mobile i Mobile Viking, dwa routery (Mikrotik R11e-LTE i jakiś Alcatel od T-Mobile), antenę dualną (MIMO od CyberTech) na dachu. Najlepsze, co mi się udało uzyskać to RSRP: -96 dBm, RSRQ: -12 dB, SINR: 3 dB :-(

I teraz: czy jest jakaś magiczna antena, router, metoda, żeby wyrzeźbić w tym miejscu coś działającego? Z góry dzięki za wszelkie pomysły.

K.
 #1116902  autor: areksz
 27 maja 2021, 10:35
na Gordziałkowskiego 9 uzyskałem na Huawei b818 79Mbps do 110MBps na oknie bez anteny(22metrów od). Z tego co piszesz jesteś z "drugiej strony niż ja" Pruszkowa a próbowałeś Plusa z Lalki 6/8 Plus mi działał najstabilniej. Co do Gordziałkowskiego w Orange ale i T! nadajnik jest notorycznie zapchany O! wie o tym i od 4 lat go modernizuje nic z tym nie robiąc . MA to w nosie.\

Co do reszty to: Gordziałkwosiego jak i Magazynowa będzie zapchane a w Nowej Wsi i Kaniach musi się ktoś wypowiedzieć co tam jest czy światło czy jakiś temat np. NODB w jakieś jamie lub dole.
TE routery co masz, to są cat4 proponowałbym zakup np. w p4 sklepie Huaweia b818 cat19 / przez internet do 14 dni można odstąpić od umowy/ i zweryfikować czy coś się poprawi kwota to chyba 899PLNbez umowy: sam sprzęt ale to na test..lub od kogoś pożyczyć router.
 #1116904  autor: iphoneski
 27 maja 2021, 10:58
Ale parametry sygnału nie są jakieś tragiczne. Problem jest bardziej z routerem, który nie ma agregacji, więc korzystasz tylko z jednego pasma zamiast maksymalnie 4 a to już było rozwiązanie takie sobie z 2 lata temu nie wspominając o dniu dzisiejszym. Takie urządzenia mogą dać jakieś prędkości w Plusie, bo tam jest duży blok w 1800 MHz i 2600 MHz, ewentualnie też Play na 2600 - w innych sieciach musi być agregacja.
 #1116930  autor: martin87
 28 maja 2021, 11:21
areksz pisze:
27 maja 2021, 10:35
na Gordziałkowskiego 9 uzyskałem na Huawei b818 79Mbps do 110MBps na oknie bez anteny(22metrów od). Z tego co piszesz jesteś z "drugiej strony niż ja" Pruszkowa a próbowałeś Plusa z Lalki 6/8 Plus mi działał najstabilniej. Co do Gordziałkowskiego w Orange ale i T! nadajnik jest notorycznie zapchany O! wie o tym i od 4 lat go modernizuje nic z tym nie robiąc . MA to w nosie.\
Planuję też kupić ten B818 na raty za miesiąc, bo też mam problemy z transferami w zakresie 30-60Mb/s, ale mam 200 metrów do nadajnika. Obecny wyciąga stabilnie 30Mb/s, ale wyższe prędkości to już kombinacje.