DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1110109  autor: Milek1234
 15 sty 2021, 12:44
Witam. Od jakiegoś czasu w moim telefonie (xiaomi redmi 6) ucieka mi bardzo szybki internet. Podczas oglądania czegoś na yt ucieka mi około 2mb na sekunde. Gdy przeglądam Facebooka około 5 minut znika mniej więcej 50MB. Dlaczego tak się dzieje? Kiedyś wszystko działało normalnie i Internet uciekał dużo wolniej. Internet mam z play
 #1110132  autor: torawa
 15 sty 2021, 15:33
Ja teraz przeglądam internet i w 100 minut poszło 300 MB.
Milek1234 pisze:
15 sty 2021, 12:44
Podczas oglądania czegoś na yt ucieka mi około 2mb na sekunde.
Szybkości nie mierzy się w metrach bieżących na sekundę.

Gdy będziesz wiedzieć co oznaczają m M b B itp. to zrozumiesz o co w tym chodzi. Generalnie transfer pożerają filmy, a szczególnie absurdalna jakość. Nie ma obowiązku oglądania w 4K - szczególnie gdy ktoś dba o transfer, 480p jest wystarczające, wszystko powyżej 720p zbędne. Oczywiście mając realnie bez limitu można szaleć z 4K a nawet 8K.

Dawniej być może miałeś wolniejsze łącze lub po prostu wybrałeś film nie mający 4K. Oczywiście może też się coś ściągać w tle, ale generalnie 2Mb/s jest normalne dla 720p, zaś 2 MB/s dla 4K. Ponadto wiele stron uruchamia filmy automatycznie więc nawet 99% transferu jest trwonione na film którego nie oglądasz.
 #1110135  autor: Karlos20
 15 sty 2021, 15:41
Pragnę przypomnieć, bo też kiedyś o tym było mowa, występuje w rozliczeniu transmisji danych tzw. rezerwacja pewnej puli MB (od kilkudziesięciu do kilkuset, w zależności, z jaką prędkością są te dane przesyłane/wysyłane), stąd podczas aktywnej sesji transmisji danych, panel obsługowy klienta może pokazać dużo mniejszą ilość jednostek na neta, niż normalnie.
Po zakończeniu sesji, następuje rozliczenie jej i nadmiar jest zwracany klientowi. Wiele ofert, ma uruchamiany lejek (zmniejszoną prędkość transmisji), więc nawet po rzekomym pokazaniu 0MB/GB jeszcze przez jakiś czas można korzystać z neta na pełnej prędkości, aż operator uaktualni saldo klienta (zazwyczaj po przerwaniu transmisji).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110138  autor: marcin19883
 15 sty 2021, 16:17
To normalne zużycie. Możesz je zmniejszyć jedynie poprzez blokadę reklam. Zainstaluj sobie aplikacje Blokada https://blokada.org/ Domyślne filtry powinny dać radę. Nie wymaga roota. Sam z niej korzystam.