DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1114061  autor: Karlos20
 26 mar 2021, 13:38
Aby jeszcze bardziej utrudnić korzystanie z tejże taryfy, Play wprowadził do niej... SOLO S, czyli nielimitowane minuty i SMSy do wszystkich sieci. Cena: 30 zł. Pakiet odnawialny co 30 dni. Wcześniejsze wyłączenie usługi, powoduje natychmiastową utratę wykupionych środków.
Regulamin (pisany na kolanie, hehe): https://www.play.pl/resources/pdf/2021/ ... 3.2020.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1114166  autor: fwitkowski17
 28 mar 2021, 15:09
Karlos20 pisze:
26 mar 2021, 13:38
Aby jeszcze bardziej utrudnić korzystanie z tejże taryfy, Play wprowadził do niej... SOLO S, czyli nielimitowane minuty i SMSy do wszystkich sieci. Cena: 30 zł. Pakiet odnawialny co 30 dni.
Chyba Play poczuł oddech na karku T-Mobile, który zrewolucjonizował swoją ofertę prepaid ;-).
Porównując do SOLO L to zyskujemy kumulację niewykorzystanego internetu, ale tracimy roaming w UE (bo operator nie musi przyznawać limitu danych w UE dla darmowych paczek internetu). A oba te pakiety kosztują tyle samo.
W przypadku doładowań wyższymi nominałami to sumarycznie mamy więcej internetu co miesiąc:
- Doładowując za 100 zł mamy 75 GB ważne 4 miesiące i pieniądze na 3 miesiące SOLO S - wychodzi 25 GB co miesiąc.
- Doładowując za 200 zł mamy 200 GB na 5 miesięcy i kasę na 6 miesięcy SOLO S, ale tu będziemy mieć 5 miesięcy. Wychodzi po 40 GB co miesiąc. Utrzymanie miesięczne wychodzi 40 zł, z czego 10 zł możemy przeznaczyć na dowolne cele albo raz na 5 miesięcy aktywować sobie pakiet Miesiąc bez limitu.

Może to przedsmak co Play szykuje? :-)
 #1114197  autor: Karlos20
 28 mar 2021, 21:40
fwitkowski17: porównanie oferty data jest bez sensu z taryfą głosowo-uniwersalną. Przewagą Playa jest duża ilość danych, a rozmowy można włączyć, żeby nie trzeba było zmieniać taryfy z data na głosową Formułę PNK, i za to jest dopłata 30 zł, gdzie same minuty i SMSy kosztują ok 15 zł i to w głosowym Fakt Mobile.
Chcemy oferty uniwersalnej - wybieramy tańszą ofertę głosową.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133576  autor: mathey
 08 lip 2022, 15:09
Mam pytanie, może trochę głupie ale nie za bardzo mogę znaleźć odpowiedź. Mam obecnie jakieś tam środki na koncie ważne jeszcze przez ponad tydzień (połączenia wychodzące) i dodatkowo pakiet internetu (promocyjny 100GB) ważny przez prawie miesiąc. Skoro ważność środków i ważność pakietu jest w tej taryfie rozdzielona, to co się stanie gdy nie doładuję konta i środki stracą ważność, czy internet będzie nadal działał aż do końca jego ważności?
Ostatnio zmieniony 08 lip 2022, 20:56 przez mathey, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1133577  autor: nowlasnie
 08 lip 2022, 16:26
"ważność środków i ważność pakietu jest w tej taryfie rozdzielona" - na ogół tak jest.
Druga ogólna zasada: konto nieaktywne = brak możliwości dzwonienia i korzyst. z internetu. Dlatego ludzie przenoszą się przed włącz. promocji do odNowy, żeby zapewnić sobie odp. długo ważne konto na wykorzyst. 100 GB na start.
Odpowiedź jest w regulaminie promocji
"100 GB":
II.1. Warunkiem przyznawania oraz korzystania z Pakietu jest utrzymywanie Okresu ważności połączeń wychodzących.
 #1133589  autor: mathey
 08 lip 2022, 22:46
Czyli tak jak podejrzewałem, dzięki - spojrzałem na www, do pdf'ów cennika oraz regulaminu oferty ale nie pomyślałem aby spojrzeć do regulaminu promocji 100GB (nawet nie byłem świadomy, że jest osobny).
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - odnośnie prędkości internetu - w cenniku jest: "Użytkownik może pobierać dane z maksymalną dostępną prędkością wynoszącą obecnie nie więcej niż 70 Mb/s (górna granica prędkości)" jednak korzystając z agregacji LTE w telefonie wyciągam nawet 190 Mbps - czyli te 70 Mb/s to limit na jedne pasmo?
 #1133590  autor: Karlos20
 08 lip 2022, 23:02
mathey: ta taryfa nie ma wspomnianego limitu prędkości, które występuje w starszej wersji taryfy INK.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥