DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1075987  autor: 24bis24
 12 lip 2019, 11:27
pakierhakierxd pisze:
11 lip 2019, 21:51
bez problemów ;)
A jaki możesz mieć problem jak kupujesz starter niezarejestrowany?
pakierhakierxd pisze:
11 lip 2019, 21:53
starter z Orange na Allegro 7zł 72gb :P

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1076361  autor: Luks
 17 lip 2019, 16:41
Z ciekawości napisałem do jednego ze sprzedawców z pytaniem na ile bezpieczne jest, że nie stanę się słupem po zakupie takiego startera.
Do tej pory nie odpisał, a kilka dni minęło.
 #1076423  autor: Remington
 18 lip 2019, 09:57
Spoglądając na to z drugiej strony, oszust pewnie by zapewniał, że nic takiego nie grozi 😉
 #1076543  autor: areksz
 19 lip 2019, 16:51
korzystam z takich 3 numerów , na siebie. 7 miesięcy
Rejestrują przed wysyłką by kasę przewalić(jakieś złoto lub inne farmy FB) a nie by was wyd*&%%*mać. Przecież nikt na siebie do was nie wyśle karty lub na słupa (reg.allegro.pl) a karty są rejestrowane na wasze dane by po rejestracji doładować 230x2 i dopalić GB gratis, a kasę zabiera sprzedawca z konta.
Jak ktoś chce, więcej danych o was jest na FB. a numer rejestrowałem w żabce miałem numer 512 i numer karty sim w smsie.

to piszę jako klient tych "oszustów", a co wy zrobicie to mam gdzieś.
zawsze ryzyko jest, po rejestracji możecie zadzwonić do BOK łorydź i zapytać się ile już słupów na was jest :)) paranoja
 #1076548  autor: Remington
 19 lip 2019, 19:42
areksz pisze:
19 lip 2019, 16:51
Przecież nikt na siebie do was nie wyśle karty lub na słupa (reg.allegro.pl)
Ale numery zarejestrowane na nieświadomych niczego słupów chodzą poza Allegro też za wymierną kwotę .

Facebook nie pozwala zarejestrować na kogoś SIM-a. Natomiast sytuacja, w której sprzedawca ma choćby krótko w ręku aktywną zarejestrowaną przez kupującego kartę umożliwia mu zrobienie z tego drugiego słupa i rejestrację kilku numerów na jego dane, zupełnie bez jego wiedzy. Nie wiemy, czy tak się dzieje, ale może się dziać i nic przed tym nie zabezpiecza.

areksz pisze:
19 lip 2019, 16:51
zawsze ryzyko jest, po rejestracji możecie zadzwonić do BOK łorydź i zapytać się ile już słupów na was jest :)) paranoja
To nie paranoja tylko życzliwość. W niniejszym wątku przestrzegamy nieświadome osoby przed realnym ryzykiem, bo świadomi sobie poradzą.

areksz pisze:
19 lip 2019, 16:51
a co wy zrobicie to mam gdzieś.
Wstrząsające, nie ma to jak kultura wypowiedzi.
 #1077318  autor: areksz
 29 lip 2019, 13:55
ja korzystam z takich kart. Coś o tym wiem.

Ja po kupieniu numerów po paru tygodniach dzwoniłem do O z zapytaniem czy była rejestracji innych numerów na mnie, nie było.
Co do numerów w O, najważniejszy jest Pesel i nr dowodu te dane nie są dostępne poza infolinia i POK, natomiast u Plusa dane są na stronie , p4 również są na stornie

a co do wypowiedzi, że mam to gdzieś co kto zrobi:
tak mam to gdzieś każdy ma swój rozum, ja przedstawiam to od strony użytkowej a nie teoretycznej.
 #1077384  autor: negra
 29 lip 2019, 22:30
Nie do końca rozumiem niektóre wypowiedzi więc zapytam jak się ma sprawa w moim wypadku. Zakupiłem na Allegro nowy , zaklejony starter z wybranym numerem telefonu , po otrzymaniu starter powinienem zarejestrować , ale gdyby był już używany to rejestracja się nie powiedzie czy tak?
 #1077390  autor: Remington
 29 lip 2019, 23:06
Na Allegro można kupić zarówno zapakowane startery, jak i takie, które trzeba zarejestrować od razu po zakupie, a sprzedawca coś z nimi robi przed wysłaniem. Te pierwsze kosztują podobnie jak w sklepie, za to te drugie mają aktywny duży pakiet internetu, a ich cena znacznie jest odpowiednio wyższa.
 #1103449  autor: xntxnt
 20 wrz 2020, 19:54
A co powiecie na karty na dłuższy okres, gdzie w przeliczeniu cena za miesiąc wychodzi podobnie do typowego "no limit-u", ale internetu nie dostajemy 15-30 GB, tylko dobre kilka razy tyle? W dodatku sprzedawca nie czeka z wysyłką aż zarejestrujemy - dostajemy niezarejestrowaną kartę - rejestrujemy samodzielnie. Gdzie jest haczyk?


Z kolei w kartach, gdzie trzeba zarejestrować zanim nam wyśle kartę, to gdzieś znalazłem, że jest tanio, bo goście po odpaleniu promocji/pakietów za zrobienie najpierw jakichś większych doładowań, wyciągają resztę kasy z karty wysyłając SMS-y premium, z których sami dostają prowizję. Tyle, że tej prowizji, jest góra 50% (pewnie jeszcze minus VAT), a sam nie umiem znaleźć aż takich promocji za doładowania, które dają tyle GB. Nie wiem jak oni to robią...

areksz pisze:
29 lip 2019, 13:55
ja korzystam z takich kart. Coś o tym wiem. (...)
Co do numerów w O, najważniejszy jest Pesel i nr dowodu te dane nie są dostępne poza infolinia i POK
Na moim normalnym numerze na kartę w Orange (kiedyś "Nowe GO", teraz "YES") widać numer Dowodu Osobistego oraz PESEL. Być może zależy to od sposobu rejestracji itp. - ja przenosiłem numer z innej sieci, osobiście w salonie.
Numer Dowodu jest w: Ustawienia -> Dane adresowe -> Dane z umowy.
PESEL jest w: "Zlecenia", jako szczegóły ostatniego ze zleceń oraz w sekcji "Przenosiłeś numer?".

Także prosiłbym kogoś, kto ma tak rejestrowany starter, o sprawdzenie czy widać PESEL, a przynajmniej numer Dowodu Osobistego.

Oprócz zagrożenia z dorejestrowaniem na nas innych numerów (jak pisał Remington) oraz zagrożenia z poznaniem naszych danych PESEL/dowodu, jest jeszcze prozaiczne trzecie:
Gość kupuje w markecie nowy tani telefon dla seniora za 59,99 zł i dzwoni "macie bombę!". Policja puka do nas.
Ale fakt, że komentarze mają pozytywne... I o co tu chodzi?
 #1103454  autor: 24bis24
 20 wrz 2020, 20:21
xntxnt pisze:
20 wrz 2020, 19:54
A co powiecie na karty na dłuższy okres, gdzie w przeliczeniu cena za miesiąc wychodzi podobnie do typowego "no limit-u", ale internetu nie dostajemy 15-30 GB, tylko dobre kilka razy tyle? W dodatku sprzedawca nie czeka z wysyłką aż zarejestrujemy - dostajemy niezarejestrowaną kartę - rejestrujemy samodzielnie.
gdzie wyczytałeś takie rewelacje?
tylko jak będziesz miał już taką karte to okaże się, że karta już zarejestrowana :)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1103460  autor: Remington
 20 wrz 2020, 21:40
24bis24 pisze:
20 wrz 2020, 20:21
tylko jak będziesz miał już taką karte to okaże się, że karta już zarejestrowana :)

Raczej właśnie o to chodzi 😉. Gdyby jeszcze pójść w teorię spiskową, można kupić numer zarejestrowany na słupa, z którego była prowadzona jakaś przestępcza aktywność. Policja po pewnym czasie zapuka do kupującego, który ostatecznie się wybroni, ale co straci nerwów to jego.
 #1103462  autor: Karlos20
 21 wrz 2020, 07:02
Jakby co, kupowanie starterów z Klucz Mobile na Allegro jest bezpieczne. I kosztują mniej niż nominał zawarty na starterze. O tym pisałem w dedykowanym wątku > viewtopic.php?f=22&t=71806&start=2010

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1103510  autor: xntxnt
 21 wrz 2020, 17:33
Klucz? Całkiem godziwa cena i transfer - 30GB bez limitu + 300GB 1Mb/s za 26,90zł/miesiąc. Tyle, że co miesiąc przekładanie karty, doładowywanie nowej i kupowanie pakietu. Nie wiem na ile wycenić komfort niepamiętania o takich detalach, nawet jeśli kupiłbym ze 12 kart od razu.

Jeśli moderator pozwoli (a pewnie nie...), WYMODEROWANO
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2020, 12:19 przez Remington, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: to już przegięcie, reszta wpisu była zawoalowanym spamem co potwierdził kolejny post (już usunięty)