DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1094234  autor: Eon
 01 maja 2020, 17:35
.
moje kwietniowa pakiety sa ważne do końca ok.rozlicz. czyli do 09.V. Czyli po tej dacie tamte przepadają i od 10.V. moge uruchomić nowe pakiety ?
 #1095651  autor: columbo
 20 maja 2020, 16:19
Karlos20 pisze:
26 lis 2019, 20:52
Środki z Usługi zużywane są w pierwszej kolejności przed rozliczaniem transmisji danych w sposób określony w Cenniku w ofercie „nju na abonament”, a po osiągnięciu przez Abonenta limitu wydatków na transfer danych powiększają limit danych dostępnych w ofercie nju na abonament.
źródło: fragment regulaminu pakietu 9GB za 9 zł w nju abonament.

Innymi słowy: jeśli włączymy pakiet na początku okresu rozliczeniowego i zaczniemy transmisję danych przed zjedzeniem 29 zł, które gwarantują zużycie minimum 40GB na neta (lub więcej wraz ze stażem), pakiet zejdzie jako pierwszy.
Gdy wykorzystamy 29 zł i będziemy jechać z limitu GB, a w tym czasie kupimy 9GB za 9 zł, dodatkowy pakiet zejdzie na końcu.
Warto pamiętać, że gdy wpadniemy w lejek 1 mbps ten pakiet dodatkowy uwalnia nas od ograniczenia na najbliższe 9GB.
W każdym okresie rozliczeniowym można aktywować tylko 5 paczek po 9GB - max koszt to 45 zł.
Akurat się zainteresowałem tą ofertą nju internetowy i wszystko już wydaje się prawie jasne. Tylko tak. Okres rozliczeniowy, to tak jak w abo, od dnia podpisania umowy, a nie miesiące kalendarzowe - tak dla pewności pytam?
Podsumowując, mogę przez 6 miesięcy (po pierwszych 3 oczywiście) mieć w gotowości nr za free i wystarczy, że wyślę pod koniec szóstego np. 1 sms(tylko za niego zapłacę, a nie 9zł?), żeby mieć kolejne 6 miesięcy nr w gotowości. Zgadza się?
Jedyne na co trzeba uważać, to np. to że mając do końca okres. roz. np. tydzień zacznę używać netu to oczywiście przekroczę 152MB i zapłacę 29zł. I tutaj można się ratować tym pakietem 9GB, jeśli prognozuję mniejsze zużycie niż 27GB do końca okresu(bo wciąż 3x9 za pakiety jest mniejsze niż 29)
No i pytanie. Czy żeby się tak ratować w okr. roz. pakietem, muszę go włączyć przed wykonaniem jakiejkolwiek aktywności, żeby był zużywany jako pierwszy? Czy jak najpierw zużyję z limitu jakąś dowolną kwotę mniejszą niż 29 zł i włączę pakiet to przełączy się na pakiet i nie będzie zużywać głównego limitu? Można włączyć kolejny pakiet w trakcie wcześniejszego i się zsumują?
Oferta wydaje się super, jeśli jest tak jak piszę, dla kogoś kto potrzebuje netu okazyjnie np. na wyjazdy. Bo staż nalicza się niezależnie czy nr jest używany?
Jeszcze zastanawiam się nad optymalizacją i np. czy Nju internet dodatkowy można dokupić do zwykłego abo Nju internet
Oprócz tego jeżeliby mieć 2 numery z różnymi okresami roz. tj. jeden zaczyna się 1, a drugi 16, to oprócz tego, że zapłacę przez pierwsze 3 miesiące dodatkowe 27 zł, to rozwiąże potencjalny problem wygenerowania zbyt dużych kosztów używania neta pod koniec okres. roz. o którym pisałem.
Tylko jak ustala się dzień okresu rozliczeniowego?
 #1095666  autor: columbo
 20 maja 2020, 19:32
columbo pisze:
20 maja 2020, 16:19
Okres rozliczeniowy, to tak jak w abo, od dnia podpisania umowy, a nie miesiące kalendarzowe - tak dla pewności pytam?
Sam sobie odpowiem: okresy rozliczeniowe są ponoć całkowicie losowe i wypadają na 5,9,13,18,25 i 31 dzień miesiąca. Nie ma co, ktoś miał łeb na karku.
Podsumowując, mogę przez 6 miesięcy (po pierwszych 3 oczywiście) mieć w gotowości nr za free i wystarczy, że wyślę pod koniec szóstego np. 1 sms(tylko za niego zapłacę, a nie 9zł?), żeby mieć kolejne 6 miesięcy nr w gotowości. Zgadza się?
TAK
Czy jak najpierw zużyję z limitu jakąś dowolną kwotę mniejszą niż 29 zł i włączę pakiet 9 GB to przełączy się na pakiet i nie będzie zużywać głównego limitu?
Tutaj mam nadal wątpliwości.
Bo staż nalicza się niezależnie czy nr jest używany?
Raczej tak.
Oprócz tego jeżeliby mieć 2 numery z różnymi okresami roz. tj. jeden zaczyna się 1, a drugi 16, to oprócz tego, że zapłacę przez pierwsze 3 miesiące dodatkowe 27
Jeśli to rzeczywiście całkowicie losowe, to misterny plan...
 #1095677  autor: Karlos20
 20 maja 2020, 22:59
columbo: Okresy rozliczeniowe podobne jak w Orange abo. Mój nju internetowy ma okres rozliczeniowy od 13 dnia miesiąca kalendarzowego.

Możesz mieć do 6 okresów rozliczeniowych z saldem 0,00. Zalecam jednak co 5 miesięcy wygenerować jakikolwiek ruch na karcie, naliczający nawet niewielką opłatę do rachunku. Ja mam na to fajny i bezobsługowy sposób - zrobienie nadpłaty, jak w prepaidzie. Wówczas przy generowaniu co 5 miesięcy np. 19 gr za 1 minutę rozmowy, w dniu wystawienia faktury te 19 gr zostanie zjedzone z nadpłaty. W innym wypadku resztę kwoty trzeba zapłacić w ciągu 14 dni, aby nie było blokady wychodzących.

Jeśli chodzi o pakiet dodatkowy - on schodzi w pierwszej kolejności, pomimo tego, iż powiększą ogólną pulę 40, 80, 100 lub 120 GB za osiągnięcie progu wydatków 29 zł. Jeśli nie chcesz otrzymać fakturki (saldo 0,00) polecam przed użyciem transmisji danych włączyć te 2 paczki po 9GB. Jeśli nie przekroczymy tych 18GB darmowych, i nie wykonasz ruchu poza standardowym abonamentem, fakturki nie otrzymasz.

Staż: nalicza się od aktywacji numeru w taryfie nju internetowy. Jeśli włączysz opcje "im dłużej tym lepiej", powiększona ilość GB pojawi się od razu po 6, 12 i 24 miesiącach od aktywacji karty SIM w ofercie.

Jeśli chodzi o numery z różnymi okresami rozliczeń, zawsze można podpytać konsultanta o możliwość konsolidacji konta i okresu rozliczeniowego na oba numery. Byłoby łatwiej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095708  autor: 24bis24
 21 maja 2020, 11:32
Karlos20 pisze:
20 maja 2020, 23:23
24bis24: skończ już te zaczepki, naprawdę...
czyli mam nie reagować :)
Karlos20 pisze:
20 maja 2020, 22:59
Staż: nalicza się od aktywacji numeru w taryfie nju internetowy. Jeśli włączysz opcje "im dłużej tym lepiej", powiększona ilość GB pojawi się od razu po 6, 12 i 24 miesiącach od aktywacji karty SIM w ofercie.
nic nie trzeba włączać, pisz o tym co jest teraz a nie co było dawniej :)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1095714  autor: Karlos20
 21 maja 2020, 12:38
Zmartwię Cię, 24bis24, ale nowy numer też musi włączyć usługę samodzielnie. Dwa dni temu aktywowałem starter nju na 4 zł i usługa sama się nie włączyła.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095720  autor: 24bis24
 21 maja 2020, 13:20
dobrze by było abyś czytał to co sam napisałeś
Karlos20 pisze:
20 maja 2020, 22:59
Staż: nalicza się od aktywacji numeru w taryfie nju internetowy. Jeśli włączysz opcje "im dłużej tym lepiej", powiększona ilość GB pojawi się od razu po 6, 12 i 24 miesiącach od aktywacji karty SIM w ofercie.
odnosiłem się do tego :)
regulamin może być tu pomocny.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1095725  autor: Karlos20
 21 maja 2020, 13:57
Rozwiewam wątpliwości co do usługi "im dłużej tym lepiej":
> klienci podpisujący umowę w nju od 16/06/2019 usługę mają aktywowaną automatycznie
> jeśli klienci którzy mają umowę w nju przed datą 16/06/2019 lub po tej dacie mają status usługi jako wyłączony, muszą ją samodzielnie aktywować
> klienci na kartę usługę muszą aktywować samodzielnie.
Regulaminy oferty:
* klienci przed 16/06/2019 > http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... 062019.pdf
* klenci od 16/06/2019 > http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... 062019.pdf
* klienci prepaid: http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... _karte.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095880  autor: Robin560
 23 maja 2020, 14:00
Podpisywałem umowę w styczniu tego roku. Dostałem sms z informacją że usługa "im dłużej tym lepiej" została aktywowana. Ale 4 faktura przyszła na 9zł 0 użycia po kontakcie okazało się że usługa się "zawiesiła" i została ponownie uruchomiona jako rozwiązanie mojego zgłoszenia.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1095995  autor: Karlos20
 25 maja 2020, 16:01
Nowi Abonenci nju abonament lub nju internetowego - warto sprawdzić czy usługa działa prawidłowo. Zawsze możecie darmowym SMSem lub w opcji samoobsługowej na njumobile.pl wyłączyć i ponownie włączyć usługę.
Przypomnę, że staż nalicza się od momentu aktywacji karty SIM w ofercie abonamentowej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1096181  autor: mikkel
 28 maja 2020, 15:36
Odnośnie nie uruchamiania "im dłużejh tym lepiej" to ja mam doświadczenie z tego roku na dóch niezależnych umowach że niby program był uruchomiony ale nie działał. Wystarczyło zgloszenie i konsultant robił reset usługi i wszystko wskoczyło na swoje miejsce.
Nie wiem czy można wyłączyć samemu usługę i włączyć w ramach jednego okresu rozliczeniowego dlatego nie chciałem ryzykować.