DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1028352  autor: JFK2016
 24 paź 2018, 23:40
Używałem w mieście od samego startu LTE1800 w Play (miałem jeszcze umowę w abonamencie data/Plus sztywny limit GB, a wszystkie wówczas startery data prepaid Play były z promocją 6-m-cy LTE bez limitu) i z rosnącym obciążeniem operator sukcesywnie dokładał kolejne pasma (nie jednocześnie), najpierw LTE2100, a później LTE800/LTE2600, to ostatnie w brew pozorom nie jest takie fajne przy bardzo dużej liczbie terminali w mieście i dobrym zasięgu, większość pcha się właśnie w najwyższe pasmo z automatu (najmniej zakłóceń). Po wyłączeniu DiL, uporządkowaniu prepaid, przy obecnej ofercie nie wierzę że po 2 latach im się to zatka (chyba że rzucą jakieś nowe usługi...).
 #1029421  autor: spotify
 29 paź 2018, 13:09
JFK2016 pisze:z rosnącym obciążeniem operator sukcesywnie dokładał kolejne pasma (nie jednocześnie), najpierw LTE2100, a później LTE800/LTE2600
W rosnącym obciążeniem? :mrgreen:
Najpierw zamieniali U2100 na LTE2100 więc dołożyli a potem była akcja na LTE800/2600 i też dołożyli. Teraz co dołożą jak spuchnie? Nic, bo nic nie mają. Dotyczy to każdej sieci.
iphoneski pisze: Gdyby było tak jak piszesz to play by grosze płacił W3 za RK. Tam, gdzie play nie miał albo nadal nie ma zasięgu też są już ich klienci, którzy z automatu przejdą na zasięg własny
Pisałem już o tym ze 100 razy.
Po pierwsze wioski to nie jest target play i dlatego przez wiele lat ich tam nie było.
Nie był ale będzie. Gdzieś klientów muszą szukać, tym bardziej, że chcą po swojej sieci mieć TV.
Po drugie na wsiach nie dają kompletu pasm - jest zwykle 800 i 1800 do LTE, i 900 do rozmów, czasem 2100
Każda sieć liczy grosze. Więc taka polityka nie jest ciekawostką. Każda sieć tak robi lub będzie robić.
A po trzecie ludzie tak zaraz sieci nie zmienią, bo nie zdają sobie zwykle sprawy, że u konkurencji może być lepiej i siedzą od 20 lat u jednego operatora.
Wioski mają to do siebie, że wszyscy się znają. Fama szybko się roznosi. Nikt przez tyle lat nie zmieniał na Play, bo zazwyczaj siedzenie na RK nie jest jakimś wyczynem.
 #1029510  autor: JFK2016
 29 paź 2018, 16:13
spotify pisze: Najpierw zamieniali U2100 na LTE2100 więc dołożyli a potem była akcja na LTE800/2600 i też dołożyli. Teraz co dołożą jak spuchnie? Nic, bo nic nie mają. Dotyczy to każdej sieci.
Sorry może potrafisz coś napisać o tym jak działa transfer danych na telefonach komórkowych w taryfach voice, ale o taryfach data, możliwości sieci LTE1800/2100/2600 to już mniej niż "średnie" masz rozpoznanie. Rozpatrujemy ww przypadku że działa tylko LTE800/LTE1800 w rezerwie są pasma LTE2100/LTE2600. I nie pisz o każdej sieci, bo widać że masz "blady obraz" tych sieci. Używam sieci w taryfie data w dużym mieście, małym i na działce-szeroko rozumianej prowincji pogranicze województw łódzkiego/świętokrzyskiego, gdzie np. Plus miał ponad 2 lata wcześniej działające LTE2600, gdzie w rynku ISP GSM-y mają około 90% udziału, bo tereny trudne i WISP-y nie działają, sieć światłowodowa bardzo słabo rozwinięta. Tam internet działa u każdego szybciej niż w Łodzi, tam też dodatkowo się zarabia na transmisji danych. Orange w Łodzi mimo bajzlu w sieci, na LTE1800 w godzinach szczytu na lite osiągalne 30/30Mbps, LTE2600 na nielicznych nadajnikach (standard w Play), LTE2100 w ogóle nie ma. Także co tu jakieś "pierdoły" pisać jak to jest źle, jest bdb, a będzie jeszcze lepiej jak uporządkują sieć, w Play wyłączają patologię DIL, także również zapowiada się lepiej, a na tym "skansenie" Plusa spokojnie można uzyskać 30/30Mbps na gołym LTE1800. Poza T-Mobile i Orange w ofercie dla firm, nie ma ofert które są w stanie skrajnie "dojechać sieć" (po prostu abonentom nie wystarczy danych, zanim włączą się im lejki).
spotify pisze: Wioski mają to do siebie, że wszyscy się znają. Fama szybko się roznosi. Nikt przez tyle lat nie zmieniał na Play, bo zazwyczaj siedzenie na RK nie jest jakimś wyczynem.
Jesteś w dziale "internet mobilny", także nie ma co się rozpisywać o RK Play, bo on na nim nie działa.
 #1031799  autor: spotify
 30 paź 2018, 21:32
JFK2016 pisze: Plus miał ponad 2 lata wcześniej działające LTE2600, gdzie w rynku ISP GSM-y mają około 90% udziału
Szkoda tylko, że to LTE2600 w znacznej części Polski w sieci Plus jest jak Yeti. Każdy słyszał, nikt nie widział. Nie oceniaj jednego miejsca w Polsce. Co mnie obchodzi jakaś Twoja działka w wygwizdowie?
Orange w Łodzi mimo bajzlu w sieci, na LTE1800 w godzinach szczytu na lite osiągalne 30/30Mbps, LTE2600 na nielicznych nadajnikach (standard w Play), LTE2100 w ogóle nie ma.
Poczekaj. W Łodzi też nastąpi podział, dołożą L2100. Itd. Play dostawi pewnie kilka stacji, jak wrócić z wycieczek po lasach i łąkach. A Plus? Na razie nikt nie zna ich planów i jak na razie na duże zmiany się nie zapowiada.
N! ma taki ból, że dzielą się sprzętem i nie mogą nadawać pełną mocą jak np Play (stąd L2600 jest ciężko złapać. Zmiana idzie na lepsze, bo dokładają L2600, zwłaszcza Tmobile). Ale Play za to, mając mało L800 oraz z reguły w Polsce zasięg wyspowy (jeszcze tak, zobaczymy po 2020) wyżyłowuje inne pasma dla uzupełnienia pojemności. Plus za to mysli, że mają 20Mhz L1800 nikt mu nie podskoczy. I takie mamy własnie w Polsce super świetne sieci.
 #1031818  autor: JFK2016
 30 paź 2018, 22:46
spotify pisze: Szkoda tylko, że to LTE2600 w znacznej części Polski w sieci Plus jest jak Yeti. Każdy słyszał, nikt nie widział. Nie oceniaj jednego miejsca w Polsce. Co mnie obchodzi jakaś Twoja działka w wygwizdowie?
I vice versa, kiepska infrastruktura na Kaszubach interesuje mnie średnio. Zygi chytrzy i inwestycje w Plusie muszą się amortyzować (dlatego inwestuje tam wcześniej gdzie najwięcej zarabia/ma największe udziały w rynku voice/data/TV).
spotify pisze: N! ma taki ból, że dzielą się sprzętem i nie mogą nadawać pełną mocą jak np Play (stąd L2600 jest ciężko złapać. Zmiana idzie na lepsze, bo dokładają L2600, zwłaszcza Tmobile). Ale Play za to, mając mało L800 oraz z reguły w Polsce zasięg wyspowy (jeszcze tak, zobaczymy po 2020) wyżyłowuje inne pasma dla uzupełnienia pojemności. Plus za to mysli, że mają 20Mhz L1800 nikt mu nie podskoczy.
A do czego ta większa moc LTE2600 w miastach?! Jak się wchodzi w LTE2600 to trzeba go uruchamiać prawie na każdym nadajniku (tak jak robi to P4), a nie wyspowo jak N-bo z tego wychodzi dramat, w zaszumionym środowisku radiowym telefony z automatu wbijają się w wyższe pasma i zamiast przyśpieszenia jest spowolnienie lub jeszcze gorzej... Jak porównam transfery w L2600 Orange do L1800 Plusa tj. dużo lepiej w Plusie, równolegle w L1800 Orange jest zdecydowanie lepiej niż w Plusie. Co do T-Mobile to mają ofertę internetu bez limitu i zdecydowanie powinni na maxa inwestować w LTE2600, ole... klientów voice z abonamentem za 25 zeta miesiąc. Co do Play to ciekawi mnie jak sieć odżyje od grudnia, po wyłączeniu DIL (sprawdzę to bo mam do rozładowania skarbonkę na 1 nr :) ). W Plusie na dziś nie ma dramatu, ale martwi to co ma się wydarzyć do przodu (czyli jak czytam pozwolenia radiowe na LTE2600, prawie nic...), jeżeli właściciel nie wyłoży kasy, to sieć skończy jak tanie linie lotnicze. :!:
 #1032012  autor: spotify
 31 paź 2018, 14:22
JFK2016 pisze: I vice versa, kiepska infrastruktura na Kaszubach interesuje mnie średnio. Zygi chytrzy i inwestycje w Plusie muszą się amortyzować (dlatego inwestuje tam wcześniej gdzie najwięcej zarabia/ma największe udziały w rynku voice/data/TV).
Czyli w nigdzie. Plusa 2600 jest naprawdę ciężko w Polsce znaleźć. Daje jako przykład Kaszuby, bo znam bardzo dobrze te okolice. Ale zdecydowana większość Polski ma podobne przypadłości. Nie musisz koloryzować, bo Twój teren to nie cała Polska.
A do czego ta większa moc LTE2600 w miastach?!
Choćby dlatego, żeby móc złapać L2600 w mieszkaniu czy budynkach. W Playu często się to łapie.
Ogólnie jak pisałem, Play nadaje z większą mocą. Tam gdzie w N! wpadam w U900, w Playu mam jeszcze B20. Gdzie w Play mam L2600 to w N! mam B3 albo B1. Gdzie w Play B1 albo B3 to w N! już B20
Jak się wchodzi w LTE2600 to trzeba go uruchamiać prawie na każdym nadajniku (tak jak robi to P4), a nie wyspowo jak N-bo z tego wychodzi dramat, w zaszumionym środowisku radiowym telefony z automatu wbijają się w wyższe pasma i zamiast przyśpieszenia jest spowolnienie lub jeszcze gorzej...

Play budował przez lata stacje wyspowo, N! dokładał L2600 wyspowo. Obecnie po podziale u mnie dużo stacji zyskało również L2600. Wczoraj pierwszy raz złapałem w mieszkaniu pod oknem L2600 od TMobile. Szok!
W Plusie na dziś nie ma dramatu, ale martwi to co ma się wydarzyć do przodu (czyli jak czytam pozwolenia radiowe na LTE2600, prawie nic...), jeżeli właściciel nie wyłoży kasy, to sieć skończy jak tanie linie lotnicze.
W Plusie nie ma dramatu ale u Ciebie. Wybacz, ale bardzo dużo ludzi nalega na dramat w Plusie. Słowo "skansen" nie wzięło się z nieba.
 #1032053  autor: JFK2016
 31 paź 2018, 19:02
spotify pisze: Szkoda tylko, że to LTE2600 w znacznej części Polski w sieci Plus jest jak Yeti.
U Ciebie za "pewne" tak, u mnie działa w Łodzi, Pabianicach, Opocznie, Skierniewicach, Łowiczu i w wielu mniejszych miejscowościach...
spotify pisze: Choćby dlatego, żeby móc złapać L2600 w mieszkaniu czy budynkach. W Playu często się to łapie.
Ogólnie jak pisałem, Play nadaje z większą mocą. Tam gdzie w N! wpadam w U900, w Playu mam jeszcze B20. Gdzie w Play mam L2600 to w N! mam B3 albo B1. Gdzie w Play B1 albo B3 to w N! już B20
LTE2600 w mieszkaniu to ja mam na stabilnym poziomie -80dB, pożytek z tego żaden (czy to tel., czy modem z automatu łączy się z LTE2600, mając bdb zasięg LTE1800 [-60:-70dB] i transfery co najmniej x2).
spotify pisze: W Plusie nie ma dramatu ale u Ciebie. Wybacz, ale bardzo dużo ludzi nalega na dramat w Plusie. Słowo "skansen" nie wzięło się z nieba.
"Skansen" tj. określenie wymyślone przez Ciebie i tobie podobnych, którzy używają internetu dla zabawy (aby sprawdzić jaki mają zasięg i transfer...). W tej chwili globalnie w taryfach data liczy się Plus i Play (Plus najwięcej przerzuca danych, Play jest tuż za nim...), za rok półtora może dołączyć T-Mobile (od roku mają najlepszą ofertę internetową), jeżeli Play zrobi update oferty data, doda możliwość dokupienia publicznego IP, postawi jeszcze trochę stacji, może być liderem (na pewien czas, tak jak jeszcze do 2015 roku był Plus...).
 #1032055  autor: iphoneski
 31 paź 2018, 19:43
spotify pisze:Nie był ale będzie. Gdzieś klientów muszą szukać, tym bardziej, że chcą po swojej sieci mieć TV.
Nie rozśmieszaj mnie, dziś płatna telewizja traci na popularności tym bardziej, że sporo kanałów jest obecnie w telewizji naziemnej. Ta oferta play będzie tylko dlatego, że coraz więcej ludzi wybiera oferty łączone żeby wszystko mieć na jednym rachunku u jednego operatora a play tego nie ma, więc nie są atrakcyjni dla tej grupy klientów. Mocno się zdziwię gdy ta telewizja przekroczy 200 tysięcy użytkowników. Lepiej by zrobili jakby się dogadali z NC+ - play net a oni tv i preferencyjne warunki na C+ w play now. Kiedyś cyfra+ była sprzedawana w salonach play i z tego co pamiętam całkiem fajnie to wtedy wyglądało.
 #1032248  autor: spotify
 01 lis 2018, 15:11
JFK2016 pisze: U Ciebie za "pewne" tak, u mnie działa w Łodzi, Pabianicach, Opocznie, Skierniewicach, Łowiczu i w wielu mniejszych miejscowościach...
Weź już nie naginaj faktów. Ile w Plusie jest stacji z L2600 w Polsce? Mają około 7,8k stacji więc może 10% (około 800 stacji) w Polsce nadaje L2600?
LTE2600 w mieszkaniu to ja mam na stabilnym poziomie -80dB, pożytek z tego żaden (czy to tel., czy modem z automatu łączy się z LTE2600, mając bdb zasięg LTE1800 [-60:-70dB] i transfery co najmniej x2).

No widzisz. U mnie dopiero łapie. N! dokładał L2600 wyspowo. Po podziale więcej stacji ma już 2600.
Jaka jest różnica między -70dBm a -80dBm? Chłopie żadna. Przy takim sygnale na każdym telefonie czy modemie masz full zasieg. L2600 każdy operator w N! ma aż 15Mhz a L1800 jest wspólne na 15Mhz. Po podziale bedzie po 10Mhz. Więc przy takim sygnale L2600 to zdecydowanie lepiej w tym paśmie siedzieć. Co innego u mnie - L2600 mam sygnał na poziomie -114dBm.
W tej chwili globalnie w taryfach data liczy się Plus i Play (Plus najwięcej przerzuca danych, Play jest tuż za nim...), za rok półtora może dołączyć T-Mobile (od roku mają najlepszą ofertę internetową), jeżeli Play zrobi update oferty data
Bo to jest skansen. Na tle innych nic nie robią. Wczoraj ze znajomymi byłem w pubie w Gdańsku na centrum (jest w piwnicy). N! bez LTE, ale pełne U900. Play słabe raz LTE, raz słabe 3G (przeskakiwał) a jeden z kumpli nawet wpadł w roaming Tmobile (3G) A Plus? Brak zasięgu!!!
Plus nałapał klientów jak pierwszy miał LTE i walczył z Neostradą.
Nie rozśmieszaj mnie, dziś płatna telewizja traci na popularności tym bardziej, że sporo kanałów jest obecnie w telewizji naziemnej. Ta oferta play będzie tylko dlatego, że coraz więcej ludzi wybiera oferty łączone żeby wszystko mieć na jednym rachunku u jednego operatora a play tego nie ma, więc nie są atrakcyjni dla tej grupy klientów
Czytałeś co napisałeś? Wspólny rachunek ? :mrgreen: :mrgreen:
Chłopie - nie chodzi o wspólny rachunek. Rynek jest nasycony, więc szukają nowego targetu. Ludzie wybierają oferty łączone bo z reguły pakiet wychodzi taniej. Budują stacje na wiochach więc one muszą na siebie zarobić.
Jakbyś czytał różne wiadomości, to byś wiedział, że ponoć Play rozmawia z Plusem na temat ich TV w ofercie.
 #1032263  autor: matek451
 01 lis 2018, 17:42
Przesadziłeś, Plus posiada 549 pozwoleń na FDD LTE2600, wątpię aby wszystkie działały więc liczba około 5-5% bliższa prawdy. No i te parametry -70/-80dBm to pewnie RSSI a nie RSRP.
 #1032265  autor: iphoneski
 01 lis 2018, 17:58
@spotify Jakbym czytał różne wiadomości to bym się dowiedział o płaskiej ziemi, mężczyznach rodzących dzieci itp. A ta telewizja to po prostu uzupełnienie oferty i tyle. Rozmawiać sobie mogą, na pewno play dostanie zgodę na sprzedawanie CP żeby ludzie wybierali ich zamiast plusa :)
 #1032276  autor: Pabloeq
 01 lis 2018, 20:02
Ja uparcie nie mogę się odczepić w GOPie od L2600, zarówno modem w Orange jak i tel w Tm trzymają się tego "słabego" L2600... i naprawdę trudno wpaść w L1800. Transfery na modemie: karta prepaid w Orange, taryfa OFNK, średnio dobija dość powtarzalnie do 50Mbps DL. Modem nie obsługuje agregacji.
W telefonie podobnie, może nieco więcej DL w T-mobile, karta abo, tel. bez agregacji.
 #1032298  autor: JFK2016
 01 lis 2018, 22:55
spotify pisze: Weź już nie naginaj faktów. Ile w Plusie jest stacji z L2600 w Polsce? Mają około 7,8k stacji więc może 10% (około 800 stacji) w Polsce nadaje L2600?
Fakty to Ty próbujesz naginać próbując ludziom wmówić że w Plusie nie ma LTE2600, ono jest, nie głównie po to żeby się lansować jak w N, lecz po to aby dźwigać abonamenty data w określonych punktach.
spotify pisze: No widzisz. U mnie dopiero łapie. N! dokładał L2600 wyspowo.
To właśnie jest problem LTE2600, w centrach miast nie można uruchamiać go wyspowo (ja mam mnóstwo stacji N z każdego kierunku, niestety LTE2600 działa tylko na jednym zbierając ruch data w sieci).
spotify pisze: Jaka jest różnica między -70dBm a -80dBm? Chłopie żadna. Przy takim sygnale na każdym telefonie czy modemie masz full zasieg.
J.w "internet mobilny" to nie Twój target :wink: , sygnał -70dB jest sygnałem granicznym, który pozwala osiągać full prędkości przy obciążonym nadajniku (tak działa LTE), przy -80dB to można mieć przyzwoite transfery gdy na nadajniku "hula wiatr".
spotify pisze: Bo to jest skansen. Na tle innych nic nie robią. Wczoraj ze znajomymi byłem w pubie w Gdańsku na centrum (jest w piwnicy). N! bez LTE, ale pełne U900. Play słabe raz LTE, raz słabe 3G (przeskakiwał) a jeden z kumpli nawet wpadł w roaming Tmobile (3G) A Plus? Brak zasięgu!!!
A ktoś inny napiszę że siedział w innym pubie i było dokładnie odwrotnie..., sorry to nie jest przykład w ujęciu globalnym.
spotify pisze:Rynek jest nasycony, więc szukają nowego targetu.
Faktycznie szukają sposobu na sprzedanie nowych usług Play Now, Play Next...
spotify pisze: Ludzie wybierają oferty łączone bo z reguły pakiet wychodzi taniej.
Tutaj akurat @iphoneski ma rację, nie znasz tych wspólnych ofert- atrakcyjność większości z nich kończy się na wspólnej fakturze (nawet w Plusie/CP w SD od dawna nie ma już nic ciekawego, nie mówiąc o SD v1-to już daleka historia), praktycznie został jedynie "Orange Światłowód", Love... to też nie dla każdego...
 #1032705  autor: spotify
 03 lis 2018, 13:03
matek451 pisze:Przesadziłeś, Plus posiada 549 pozwoleń na FDD LTE2600, wątpię aby wszystkie działały więc liczba około 5-5% bliższa prawdy. No i te parametry -70/-80dBm to pewnie RSSI a nie RSRP.
Dzięki za uzupełnienie wiadomości. Z mojej strony to było pytanie retoryczne z grubym zapasem
JFK2016 pisze: Fakty to Ty próbujesz naginać próbując ludziom wmówić że w Plusie nie ma LTE2600, ono jest, nie głównie po to żeby się lansować jak w N, lecz po to aby dźwigać abonamenty data w określonych punktach.
5% stacji w Polsce Plusa posiada L2600 i Ty mówisz, że jest L2600 w Plusie? Nie wiem dlaczego bronisz tej sieci na siłę? Płacą Ci za to?
To jakbym napisał, że N! ma stacje na full wypasie w Polsce bo miastach sie takie zdarzają.....
No comment....
To właśnie jest problem LTE2600, w centrach miast nie można uruchamiać go wyspowo (ja mam mnóstwo stacji N z każdego kierunku, niestety LTE2600 działa tylko na jednym zbierając ruch data w sieci).
Był problem a nie jest. Czepiasz się wyspowych L2600 w N!, który zdecydowanie więcej ma stacji niż Plus. Ale oczywiście Plus jest lepszą siecią bo na 5% stacji ma L2600.....
Słuchasz siebie?
N! obecnie dokłada 2600 i bardzo dobrze. Plus nie robi nic w tym kierunku jak na razie.
sygnał -70dB jest sygnałem granicznym, który pozwala osiągać full prędkości przy obciążonym nadajniku (tak działa LTE), przy -80dB to można mieć przyzwoite transfery gdy na nadajniku "hula wiatr"
O jakim Ty sygnale w ogóle piszesz? RSSI czu RSRP?
Laptop słuzbowy używam w terenie na mobilnym więc używam. Jasne, na co dzień mam na kablu i nie pcham się w radiówkę.
A ktoś inny napiszę że siedział w innym pubie i było dokładnie odwrotnie..., sorry to nie jest przykład w ujęciu globalnym.
Jest problemem w ujęciu globalnym. Pozostałe sieci stawiają w Polsce stacje, uzupełniają dziury a Plus od lat niczego nie zmienia (robi w takiej skali, że można uznać, że nic nie robi). Już wiele razy pisałem, że w sieci zielonych jak masz dziurę zasięgową od lat, to nadal jest tam dziura.
.
Tutaj akurat @iphoneski ma rację, nie znasz tych wspólnych ofert- atrakcyjność większości z nich kończy się na wspólnej fakturze
Bzdura na kołach!!! Ludziom nie zależy na mniejszej ilości faktur ale na niższej cenie. Znam pakiety bo sam mam i używam jeden z nich. Nie wziąłem TV w NC+ i neta kablowego ale cały pakiet kablówki bo wychodzi zdecydowanie taniej. Podobnie robią sąsiedzi. Mają np Orange LOVE bo cała rodzina (ojciec matka córka) jest w Orange i wychodzi im w pakiecie taniej.
Samo hasło reklamowe CP (drugie za połówkę a trzecie za złotówkę) i ludzie sie kuszą na pakiet.

Skończyłem ten wątek bo nie mam zamiaru się kopać z koniem
 #1032708  autor: piotrzet
 03 lis 2018, 13:06
Ludziom wcale nie zależy na mniejszej ilości faktur ani na cenie tylko na tym co jest najbardziej reklamowane. I to widać. Uważają, ze jak coś ma pełno reklam to jest super hiper najlepsze.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1032762  autor: JFK2016
 03 lis 2018, 16:37
spotify pisze: 5% stacji w Polsce Plusa posiada L2600 i Ty mówisz, że jest L2600 w Plusie? Nie wiem dlaczego bronisz tej sieci na siłę? Płacą Ci za to?
To jakbym napisał, że N! ma stacje na full wypasie w Polsce bo miastach sie takie zdarzają.....
Chyba piszesz o sobie, lansując na siłę N, Plusa nie potrzebuję bronić, ani reklamować, bo nigdy nikomu nie wciskam na siłę że musi być to Plus (zawsze testy w realu w godzinach szczytu-wieczorem). On się zresztą sam broni przerzucając największą ilość danych (impossible-na skansenie?!). Tego typu wpisy były powszechne w sieci przed rokiem 2015, lansowanie N wówczas na nr 1 było jakimś dramatem i nieporozumieniem (N leżało w kwestii data, dlatego Zygi tak łatwo mógł przelicytować LTE800). Ww temacie jest postawione pytanie T-Mobile, czy Play? Jeżeli chodzi o atrakcyjność oferty zdecydowanie T-Mobile, ale jeżeli w danym rejonie działa tylko LTE800, "2 razy" bym się zastanowił przed zakupem oferty. W Play co prawda jest drożej i nie tak swobodnie bez limitu, lecz gdy pomyślnie przejdzie testy, od grudnia może być tylko lepiej... :)
spotify pisze: Był problem a nie jest. Czepiasz się wyspowych L2600 w N!, który zdecydowanie więcej ma stacji niż Plus. Ale oczywiście Plus jest lepszą siecią bo na 5% stacji ma L2600.....
Plus na "pałę" nie dokłada LTE2600, jak robi to N, jeżeli robi to w dużych miastach przy gęstej infrastrukturze, gdzie LTE1800 swobodnie daje radę, to takie punktowe dokładanie LTE2600 przynosi więcej szkód niż korzyści dla klienta (nie sądzę abym gdziekolwiek w Polsce znalazł na stacji Plusa w godzinach szczytu 140Mbps, w Orange na 1800 100Mbps tak), w takim przypadku trzeba to robić jak P4.
spotify pisze: O jakim Ty sygnale w ogóle piszesz? RSSI czu RSRP?
Laptop słuzbowy używam w terenie na mobilnym więc używam. Jasne, na co dzień mam na kablu i nie pcham się w radiówkę.
RSSI, bo ta wartość jest podawana niezależnie od używanego sprzętu i oprogramowania. Chwalisz się, czy się żalisz używając kabla (sam używam 2 m-c dostępu światłowodowego i nie widzę w tym wielkiego halo..., równie dobrze mógłbym do dziś używać internetu LTE dla domu w Orange, gdybym wiosną się z nimi dogadał, po prostu miałem pecha i nie natrafiłem podczas rozmów na "kogoś z jajami", jak 2 tygodnie temu odświeżając taryfę voice...), a używając w terenie na laptopie, nie wiesz jak ten internet działa stacjonarnie (a nie zmiennie jak na telefonie komórkowym, bądź innym urządzeniu zmieniającym położenie...).
spotify pisze: Bzdura na kołach!!! Ludziom nie zależy na mniejszej ilości faktur ale na niższej cenie. Znam pakiety bo sam mam i używam jeden z nich. Nie wziąłem TV w NC+ i neta kablowego ale cały pakiet kablówki bo wychodzi zdecydowanie taniej. Podobnie robią sąsiedzi. Mają np Orange LOVE bo cała rodzina (ojciec matka córka) jest w Orange i wychodzi im w pakiecie taniej.
Już tu kilka razy udowadniałeś wpisami, że z matematyką stoisz "na bakier", jesteś raczej humanistą, także nie będę się nad Tobą "znęcał"-ja mógłbym mieć z terminala również TV bez żadnych ograniczeń prędkości bo to światłowód, jednakże jestem abonentem NC+, bo zdecydowanie mnie się bardziej to opłaca (za "goły pakiet" 8 C+ musiałbym płacić więcej niż w NC+ za 8 C+ plus pakiet TV). Tutaj widać że nie masz rozeznania j.w @ iphoneski w kwestii pakietów TV, gdzie rządzi DVB-T, a kiepskich kanałów TV to można mieć "pęczki" prawie za free przez IPTV.
spotify pisze: Samo hasło reklamowe CP (drugie za połówkę a trzecie za złotówkę) i ludzie sie kuszą na pakiet.
Żyjesz historią, to już od dawna nie aktualne.
 #1032764  autor: piotrzet
 03 lis 2018, 16:47
Jak widzę u kogoś bronienie Plusa transferowaną ilością danych to mi się śmiać chce. Taki argument to można by dać gdyby im się pasmo skończyło tym czasem mają najwięcej, a korzystają najmniej. Stąd bierze się właśnie "skansen". Czy komuś się to podoba czy nie obecnie Plus leży pod względem modernizacji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1032816  autor: Maciej Loret
 03 lis 2018, 23:07
Witam,

nie chcę zakładać nowego wątku a ten częściowo pasuje.
Potrzebuję dostęp do Sieci około 300GB miesięcznie.
Plus wydaje się nie mieć odpowiedniej oferty, w dodatku nie mam jak sprawdzić możliwości (nie chce mi się kupować karty i testować.
Zamówiłem T-Mobile za 49PLNów. Czekając na kuriera, dostałem telefon, że mi nie sprzedadzą ze względu na przeciążenia sieci w moim rejonie.
No to poszedłem do salonu Orange po 999GB za 51PLNów netto. Usłyszałem od doradcy, że on w tej okolicy by tego nie wziął ze względu na słaby zasięg. W domu zrobiłem kilka testów i pomiędzy 3-10Mbit/s było...
I już się zastanawiałem czy nie trzeba będzie skądś w wiaderku nosić...
Poszedłem do Play. Jest oferta z 300GB (potem lejek 1Mbit/s). Do wyboru dwa zestawy (z Huawei oraz ZTE). W domu sprawdziłem i waha się pomiędzy 3-30Mbit/s ale po wyjściu na balkon 50-70Mbit/s). Tak naprawdę wystarczyłoby mi 20Mbit UL a jak czasem spadnie do 10Mbit, też tragedii nie będzie...

Pytanie odnośnie testów w Play.
Robiłem na LG G6 i nie wiem jak to się ma do zestawu Huawei z Net Boxem? Prękości będą dużo mniejsze?
W zasięgu mam dwa BTSy ale na szczęście po przeciwnych stronach domu więc będę korzystał tylko z jednego (oba mają wg btsearch pasma LTE 800/1800/2100/2600MHz). Chciałbym co prawda korzystać z tego bardziej odległego - około 3150m i brak bezpośredniej widoczności.
Czy można dokupić usługę i ewentualnie ile kosztuje i która to jest (wg salonu 2PLN/mies i działa od 0:00 do 8:00 tylko, że wg strony Play nie ma takiej - albo godziny inne albo koszt inny)?
I jeszcze jedno. Da się tę usługę podpiąć do Play24?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1032842  autor: spotify
 04 lis 2018, 03:03
JFK2016 pisze: Tego typu wpisy były powszechne w sieci przed rokiem 2015, lansowanie N wówczas na nr 1 było jakimś dramatem i nieporozumieniem (N leżało w kwestii data, dlatego Zygi tak łatwo mógł przelicytować LTE800).
Piszesz same bzdury. Tak sobie to tłumaczysz. Ja nie jestem nauczycielem aby Ci tłumaczyć, dlaczego Zygmunt tak postąpił.
Całe Twoje pisanie o Plusie, o ilości danych itp sprowadza mnie do ziewania. Nie masz o tym w ogóle pojęcia.
Nie wiem czy w Łodzi jest już podział ale pamiętaj że 15Mhz w L1800 w N! w wielu jeszcze miejscach w Polsce jest dwóch operatorów.
Plus na "pałę" nie dokłada LTE2600, jak robi to N, jeżeli robi to w dużych miastach przy gęstej infrastrukturze
500 pozwoleń i w miastach? W jakich? :D
N! robił wyspowo a obecnie dokłada do wielu stacji L2600. Mówimy o teraz a nie o historii, gdzie Plus miał jako jedyny LTE. Obudź sie w końcu, bo żyjesz cały czas historią.
Dlaczego Play woli korzystać z roamingu N! a nie Plusa? Bo Plus w wielu miejscach z Playem na barach nie dawał rady i się zapychał.
Chwalisz się, czy się żalisz używając kabla
W jakim celu miałbym to pisać w charakterze chwalenia się?
Nie mam zamiaru się męczyć z radiówką w domu jak mogę mieć kabel porządnej jakości. To chyba logiczne? Dlatego o tym napisałem.
Już tu kilka razy udowadniałeś wpisami, że z matematyką stoisz "na bakier", jesteś raczej humanistą, także nie będę się nad Tobą "znęcał"
Rozśmieszasz mnie bardzo. Twoje wywody matematyczne, które piszesz. to szkoda komentować. Podobnie jak z terenem który podawałeś o działaniu super Plusa i ich zasięgu LTE2600. Fantazja Cię nieźle poniosła. Próbowałeś chociaż na mapie Polski zakreślić cyrklem promień o których tak fantazjowałeś? :D Chociaż to sprawdziłeś i przeliczyłeś? Po prostu odpuściłem temat, bo nie będę się zniżał do poziomu Twojej matematyki bo mnie pokonasz doświadczeniem przy takiej słabej wiedzy na temat królowej nauk.
Tym bardziej jak Ci wierzyć tak super działania Plusa? Dziwne, że ludzie z Twojej okolicy narzekają na sieć Zygmunta a Ty piszesz z uporem maniaka o tak dużym terenie, gdzie Plus działa najlepiej :mrgreen:
Jeśli jesteśmy przy matematyce Pitagorasie to:
1) Plus ma niecałej 8 tys stacji, gdzie wykorzystuje głównie tylko LTE1800 plus niedawno dokładane L900. Czyli przy dobrych wiatrach na 95% stacji ma 25Mhz na LTE. Reszta to dodatkowe 20Mhz na L2600 czyli łącznie 45Mhz (czyli zakładając około 500 stacji w POLSCE ma 45Mhz). Oczywiście dane z zapasem bo na pewno nie każda stacja ma LTE1800 a co dopiero L900.
2) N! posiada 11 tys stacji, gdzie (pomijam LTE2600) ma LTE1800, L800. Obecnie w miastach dokładają L2100. Co bez L2600 daje im 30Mhz LTE. Nie wiem na ilu mają L2600 ale gdzieś na 30-40% swoich stacji. Dojdą niebawem do Twojej Łodzi, więc i tam się zwiększy pojemność (a może już są z uruchamianiem L2100). Z L2600 mają łącznie 45Mhz.
Więc kto ma większą pojemność, większy zasięg i jest w stanie przenieść więcej danych?? Żebyś się nie zgubił w liczeniu - N! 3 tys stacji więcej (2,5tys stacji Play potrzebuje na pokrycie Polski, więc zobacz jaka to jest skala) i wykorzystuje na większości swoich stacji dużo więcej Mhz na LTE niż Plus.
W tym Plusie to może być w raportach taka sama ściema z przesyłem danych jak w Play ich wykorzystanie roamingu.
Plus ma takie zasoby, ze gdyby jeszcze dołożył z 10Mhz z L2100 miałby 55Mhz na LTE. Niestety, oni najlepiej by trzymali wszystko w szafie i zostali przy L1800.

Pamiętaj, że Plus to nie tylko data ale i voice. I na tym poziomie leży i kwiczy w stosunku do N! zarówno jakością sieci, pokryciem LTE czy w ogóle zasięgiem w Polsce.
A teraz im się tyłek zapalił, bo Play zaczął się budować i mogą spać w jakości sieci na ostatnie miejsce, więc L800 traktowali po macoszemu ale w końcu chociaż porządnie do L900 podeszli. HDVoice też ostatni uruchomili. VOLTE nie mają, WoWifi nie mają. Lider technologii od lat goni konkurencje bo Zyga ze swoją siecią najlepiej by nic robił, tylko za grosze zbierał zasoby radiowe aby konkurencja ich nie miała.

Nie znasz moich potrzeb i wielu ludzi, jeśli chodzi o TV. Więc się nie wypowiadaj. Przy pełnym pakiecie kanałów np NC+ + NET kablowy na porządnym poziomie, to pakiet w pierwszej lepszej kablówce wychodzi zdecydowanie taniej.
Nie każdy chce oglądać TV wyłącznie przez IPTV. Sam to przeliczasz na kasę a twierdzisz, że ludzie idą za jedną fakturę.
W Polsce od lat najważniejsza w usługach jest cena!! Zawsze tak było i tak będzie a nie jedna faktura. Masz przykład, gdzie Play bez własnego zasięgu ogólnopolskiego jest największym operatoram czy też obecnie największy przyrost kart SIM w wydmuszkach Plusa typu A2Mobile czy jakies tam Premium Mobile (czy jak się to tam zwie)
Szkoda mi czasu na pisanie z Tobą, bo naprawdę sam się zapętlasz w bzdurach, które wypisujesz.
Maciej Loret pisze: Zamówiłem T-Mobile za 49PLNów. Czekając na kuriera, dostałem telefon, że mi nie sprzedadzą ze względu na przeciążenia sieci w moim rejonie.
Jedno zdanie. Co za wstyd!!!
 #1032865  autor: piotrzet
 04 lis 2018, 08:34
Jaki wstyd?
Która sieć nie sprzedałaby ci oferty ze względu na przeciążenie sieci?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png