DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1033102  autor: Maciej Loret
 04 lis 2018, 15:47
matek451 pisze:@Maciej Loret pokaz wyniki testów Play na zewnątrz na telefonie z aplikacją Network cell Info, zakładka DANe pokazuje eNB, ECI BTS-a i parametry sygnału.Jaka to lokalizacja?
Lokalizacja: Przyłęki pod Bydgoszczą.

Wewnątrz (tu chciałbym postawić router):
Obrazek

Na zewnątrz (parter):
Obrazek

Na zewnątrz (I piętro):
Obrazek

Co dziwne cały czas łączy się z BTSem w Brzozie (po przeciwnej stronie domu) zamiast tym z Zielonki, który jest na wprost... Do BTSa w Brzozie mam 2150m, do tego w Zielonce 3100m.
Pasmo najczęściej 800MHz (20), czasem 1800MHz (3) i 2100MHz (1).
matek451 pisze: W Play wybiera się B715
Mam stary router Huawei B593-s22 bez agregacji. Na razie mógłby wystarczyć...
Jeśli byłby sens agregacji, to mógłbym się rozglądnąć za lepszym routerem.
matek451 pisze: W przypadku T-mobile takich odpowiedzi odmowy podpisania umowy na domowy bez limitu coraz więcej.
Dla T-Mobile jest o tyle ciekawy, że mają pozwolenie na BTS-a 1,5km ode mojego domu (Przyłęki, Orzechowa 35), pytanie kiedy go uruchomią - zadzwonię na infolinię, może coś się dowiem. Może warto przeczekać kilka miesięcy w którejś z ofert na kartę i przeskoczyć potem do T-Mobile?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1033107  autor: spotify
 04 lis 2018, 15:57
Maciej Loret pisze: Co dziwne cały czas łączy się z BTSem w Brzozie (po przeciwnej stronie domu) zamiast tym z Zielonki, który jest na wprost...
Taka konfiguracja sieci. A to w Zielonce ma chociaż azymuty swoich anten skierowane w Twoją stronę?
Może warto przeczekać kilka miesięcy w którejś z ofert na kartę i przeskoczyć potem do T-Mobile?
Nikt Ci na to nie odpowie. To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie ;)
 #1033504  autor: JFK2016
 06 lis 2018, 00:21
spotify pisze: Piszesz same bzdury. Tak sobie to tłumaczysz. Ja nie jestem nauczycielem aby Ci tłumaczyć, dlaczego Zygmunt tak postąpił.
Całe Twoje pisanie o Plusie, o ilości danych itp sprowadza mnie do ziewania. Nie masz o tym w ogóle pojęcia.
A twoje wypociny, to czysta teoretyczna fantazja, nie mająca nic wspólnego z realem.
spotify pisze: 500 pozwoleń i w miastach? W jakich? :D
N! robił wyspowo a obecnie dokłada do wielu stacji L2600. Mówimy o teraz a nie o historii, gdzie Plus miał jako jedyny LTE. Obudź sie w końcu, bo żyjesz cały czas historią.
Dlaczego Play woli korzystać z roamingu N! a nie Plusa? Bo Plus w wielu miejscach z Playem na barach nie dawał rady i się zapychał.
To są biznesowe zagrywki i klauzule handlowe-nie Twój target...
spotify pisze: Rozśmieszasz mnie bardzo. Twoje wywody matematyczne, które piszesz. to szkoda komentować. Podobnie jak z terenem który podawałeś o działaniu super Plusa i ich zasięgu LTE2600. Fantazja Cię nieźle poniosła. Próbowałeś chociaż na mapie Polski zakreślić cyrklem promień o których tak fantazjowałeś? :D Chociaż to sprawdziłeś i przeliczyłeś? Po prostu odpuściłem temat, bo nie będę się zniżał do poziomu Twojej matematyki bo mnie pokonasz doświadczeniem przy takiej słabej wiedzy na temat królowej nauk.
To nie są żadne wywody, tylko prosta matematyka (pakiet TV + full C+)47,5 <50 (w opcji z przymusową umową), w opcji jako pakiet dodatkowy można mieć od NC+ za 25 zeta. Takie są ceny u mojego ISP, ale też podobne u większych https://toya.net.pl/telewizja/canal-plus, to samo przekłada się na HBO, Cinemax, kanały sportowe, o bieda kanałach w których na 1,5h treści, 30 minut to reklamy nie będę dyskutował (w większości dostępne za free w DVB-T).
spotify pisze: Tym bardziej jak Ci wierzyć tak super działania Plusa? Dziwne, że ludzie z Twojej okolicy narzekają na sieć Zygmunta a Ty piszesz z uporem maniaka o tak dużym terenie, gdzie Plus działa najlepiej
Tak hejterzy którzy zaczynają wypowiedź od
Kod: Zaznacz cały
 Skąd w ogóle pomysł aby korzystać z Plusa w tej lokalizacji? Robił wcześniej jakieś testy tego najgorszego operatora mobilnego w Polsce? Wie jak naprawdę wygląda to pseudo LTE bez limitu w Plusie, wie jak działa FUP? 
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3505134.html OT wiarygodność, nie piszę tylko udowadniam, przedstawiając testy sieci w godzinach szczytu (od bajko-pisania to Ty tutaj jesteś).
spotify pisze:Więc kto ma większą pojemność, większy zasięg i jest w stanie przenieść więcej danych?? Żebyś się nie zgubił w liczeniu - N! 3 tys stacji więcej (2,5tys stacji Play potrzebuje na pokrycie Polski, więc zobacz jaka to jest skala) i wykorzystuje na większości swoich stacji dużo więcej Mhz na LTE niż Plus.
W tym Plusie to może być w raportach taka sama ściema z przesyłem danych jak w Play ich wykorzystanie roamingu.
Plus ma takie zasoby, ze gdyby jeszcze dołożył z 10Mhz z L2100 miałby 55Mhz na LTE. Niestety, oni najlepiej by trzymali wszystko w szafie i zostali przy L1800.
Jest kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka-którą sprawnie tutaj żonglujesz, ilość stacji bazowych nie przekłada się wprost 1-1 na pokrycie sygnałem w terenie (znam stacje N z których telefon ledwie działa w domu z odległości 2km na LTE800, gdzie w tej samej lokalizacji nadajnik Plusa sieje LTE1800 z podobnymi parametrami z odległości 6-7km- bo T-Mobile niski w lesie między drzewami, a Plusa wysoki na najwyższym wzniesieniu, zapewne są też takie przypadki w Plusie, Play buduje wysokie maszty i te Twoje wyliczenia można "w buty włożyć"). Plus będzie skansenem w miastach jeżeli w ciągu roku nie przyśpieszy z modernizacją, natomiast na prowincji miną jeszcze 2 lata zanim pozostali go przegonią.
spotify pisze: Nie znasz moich potrzeb i wielu ludzi, jeśli chodzi o TV. Więc się nie wypowiadaj. Przy pełnym pakiecie kanałów np NC+ + NET kablowy na porządnym poziomie, to pakiet w pierwszej lepszej kablówce wychodzi zdecydowanie taniej.
Nie każdy chce oglądać TV wyłącznie przez IPTV. Sam to przeliczasz na kasę a twierdzisz, że ludzie idą za jedną fakturę.
W Polsce od lat najważniejsza w usługach jest cena!! Zawsze tak było i tak będzie a nie jedna faktura. Masz przykład, gdzie Play bez własnego zasięgu ogólnopolskiego jest największym operatoram czy też obecnie największy przyrost kart SIM w wydmuszkach Plusa typu A2Mobile czy jakies tam Premium Mobile (czy jak się to tam zwie)
Szkoda mi czasu na pisanie z Tobą, bo naprawdę sam się zapętlasz w bzdurach, które wypisujesz.
J.w nie ma takiej opcji, jak ktoś zechce chytrzyć i oszczędzać, to będzie korzystał z darmowej DVB-T.
spotify pisze: 2) Jeśli im nadajniki puchną, to dołożyć do tych only L800 co najmniej L1800 i L2100.
Problem z reguły występuje tam gdzie jest gołe LTE800, takich modernizacji sieci nie dokonuje się "z piątku na sobotę" (tym bardziej że molochy działają z opóźnieniem i wg swojej "drabinki" inwestycyjnej).
spotify pisze:Wydaje mi sie, że gdyby ludzie korzystali tylko z neta mobilnego jako neta - przeglądanie stron, poczta, oglądanie jakiegos YT albo TV po necie byłoby bez problemu. Ale u Nas jak nie masz limitów to zaraz w ruch idą p2p na potęgę.
Dlatego juz kiedyś pisałem - gdybym był szefem sieci komórkowej zabroniłbym korzystanie z p2p. To jest największy obciążacz sieci zarówno mobilnej jak i stacjonarnej.
Zablokować p2p nie mogą, bo konkurencja by to wykorzystała, że internet wykastrowany, ale biorąc pod uwagę że tych treści w sieci jest realnie znacznie mniej niż kilka lat temu, to samo się ogranicza (choć są fanatycy, którzy płacą za internet nielimitowany i będą ściągać/wysyłać aby tylko przerzucać dane...).
 #1033828  autor: spotify
 06 lis 2018, 15:20
JFK2016 pisze: To są biznesowe zagrywki i klauzule handlowe-nie Twój target...
Żebyś się nie zdziwił. Wiem akurat w tym temacie więcej od Ciebie.
To nie są żadne wywody, tylko prosta matematyka
Nie o tych wywodach pisałem.
Jeśli chodzi o TV to chyba pierwsza lepsza kablówka z netem ok 100Mb/s na kablu i z pełnym pakietem TV jest poniżej 85zł brutto. Masz stabilny net i kanały nie po sieci internetowej.
Jest kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka-którą sprawnie tutaj żonglujesz, ilość stacji bazowych nie przekłada się wprost 1-1 na pokrycie sygnałem w terenie (znam stacje N z których telefon ledwie działa w domu z odległości 2km na LTE800, gdzie w tej samej lokalizacji nadajnik Plusa sieje LTE1800 z podobnymi parametrami z odległości 6-7km- bo T-Mobile niski w lesie między drzewami
A ile jest miejsc, gdzie w N! masz zasięg a Plusa nie ma w ogóle? Lub miejsca, gdzie Plus wisi na stacji od lat niskiej jak budynek jednorodzinny a N! w tym czasie postawiło tam wielkie maszty?
Bardzo wiele. Mówimy o skali kraju a nie jakiegoś tam terenu wokół własnego komina.
Druga sprawa zasięg zasięgiem a pojemność? N! ma więcej stacji i więcej Mhz na stacjach w LTE.
Kiedyś w Plusie L1800 20Mhz robiło. Dzisiaj już nie.
Play buduje wysokie maszty i te Twoje wyliczenia można "w buty włożyć").
A kto się zazwyczaj do stacji Play dowiesza? Na pewno nie Plus. To właśnie N! najczęściej udostepnia swoje maszty P4 a P4 N!.
Poza tym z mojej strony było porównanie skupione tylko i wyłącznie na N!, bo najczęściej narzekasz na Orange.
Plus będzie skansenem w miastach jeżeli w ciągu roku nie przyśpieszy z modernizacją, natomiast na prowincji miną jeszcze 2 lata zanim pozostali go przegonią.

No przeciez o tym piszę. Plus nie robi nic. N! czy P4 inwestują na dużo większą skale niż Zyga. Co widać. Plus nawet dziur zasięgowych przez nowe maszty nie uzupełnia (bo po co) albo w takiej ilości, że nawet tego nie widać i nie czuć. Jedyny ruch to ostatnio L900. Przynajmniej teraz L900 będzie docierać do więcej miejsc niż ich wybrakowane L800 (gdzie stacji było zdecydowanie mniej)
J.w nie ma takiej opcji, jak ktoś zechce chytrzyć i oszczędzać, to będzie korzystał z darmowej DVB-T.
DVB-T to nie telewizja. To cyrk. Jak ktoś ma nawet jakieś zainteresowania poza kanałami Disco Polo oraz komercyjnym shitem typu TVN Polsat czy TVP nie weźmie DVB-T. Z reguły albo Orange albo CP. Play jak wystartuje z TV będzie kolejna alternatywa. Każda sieć szuka luki na rynku aby zarabiać. TMobile ostatnio też wchodzi w usługi stacjonarne bo podpisał umowę z Orange.
Problem z reguły występuje tam gdzie jest gołe LTE800, takich modernizacji sieci nie dokonuje się "z piątku na sobotę" (tym bardziej że molochy działają z opóźnieniem i wg swojej "drabinki" inwestycyjnej).

O tym pisałem. Zero myślenia. Zamiast od razu dawać L1800 a obecnie dokładać L2100 to myśleli że L800 wystarczy. Teraz powinno to najszybciej jak się da dokładać.
Nie jestem fanem żadnej sieci i krytykuje N! (z reguły wszystkie sieci) właśnie za taką głupia strategią. Sami są sobie winni. Play równiez ostatnio full wypasu nie stawia na kazdej stacji ale poza L800 daje jeszcze co najmniej dwa pasma pojemnościowe (z reguły L1800 i L2100). Wiadomo, że na wiochach z L2600 nie zawsze jest pożytek ale jak byłaby potrzeba i jest to i 2600 dokładają.
W Plusie nie wymagam na każdej stacji L2600 ale przynajmniej w miastach, gdzie Play praktycznie ma na każdej a N! obecnie przy modernizacji (podział L1800 i dokładnie L2100) równiez dokłada L2600. A Plus? ok 500 stacji w Polsce? Co to kurde jest?
Specjalnie nie podawałem dla przykładu wcześniej Play bo on jeszcze więcej Mhz na LTE przeznacza niż N!. Obecnie będzie miał (5Mhz L800, 10Mhz 2100, 10Mhz 1800 + kolejne 5Mhz dynamiczne + 20Mhz 2600) To daje 50Mhz gdzie są jeszcze miasta, w których 15Mhz jest na L2100 to daje to nawet 55Mhz na LTE. N! 45Mhz a Plus? 90% Polski posiada 25Mhz (l900 + l1800).
Oczywiście najwięcej daje Play ale ma na ten moment najmniej stacji (goni 7 tys) Plus ma najmniej pasma i zaraz będzie miał mniej stacji od P4. W N! mniej pasma LTE od Play ale o 4 tys stacji więcej. Suma summarum - Plus z jakiejkolwiek strony nie spojrzysz - wypada najgorzej i lider będzie w dłuższym okresie czasu rozgrywał sie między rozpędzonym Play a N!.
I poza LTE, Plus również w technologii voice wychodzi najgorzej (HDvoice uruchomił bo musiał, ponieważ został na polu bitwy sam, brak VolTE, brak WoWifi itd). Dlatego mówią o tym skansen. Kiedyś najlepsza (ale najdroższa) sieć a obecnie za rządami Zygmunta leci po równi pochyłej.
Są pewnie miejsca, gdzie archaizm Plusa na radioliniach głównie działa dobrze ale pewnie dlatego, że wielu z lidera LTE przerzucili swoje umowy na N! albo Play.
Zablokować p2p nie mogą, bo konkurencja by to wykorzystała, że internet wykastrowany, ale biorąc pod uwagę że tych treści w sieci jest realnie znacznie mniej niż kilka lat temu, to samo się ogranicza (choć są fanatycy, którzy płacą za internet nielimitowany i będą ściągać/wysyłać aby tylko przerzucać dane...).
Dokładnie. Ssają na potęgę i wysyłają aby dane przerzucić. Do takich manewrów nie nadaje się radiówka. I dzięki takim ssaczom inni użytkownicy radiówki tylko niepotrzebnie cierpią.
Radio powinno być zablokowane dla p2p.
Dlaczego konkurencja miałaby to wykorzystać? Radiówka ma tą zaletę, że jest mobilna. Kabel tylko w miejscu zamieszkania. Dwie różne opcje do dwóch różnych klientów. Wszyscy świadczący usługi radiowe powinni zablokować p2p.
Pamiętaj, że nawet w miastach ludzie wybierają radiówkę bo jest 5-10zl tańsze niż kabel. Blokada p2p może by ich skusiła do korzystania z kabla a nie zapychać innym radio. Pasma nie są z gumy.