DAJ CYNK
  • Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.
Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.
 #92882  autor: RafalM
 07 sie 2006, 13:43
Wczoraj Robert Kubica zajął siódme miejsce w Wyścigu o GP Węgier. Jak myślicie to sukdes czy porażka? Ja uważam to za sukces. Czy opinie zagranicznych komentatorów że to drugi Ayton Senna (kto się interesuje choć trochę sportami motorowymi powinien wiedzieć kto to był) nie są przesadzone?

 #92895  autor: patyk
 07 sie 2006, 14:32
Ja uważam że t ogromny sukces ! Nawet dyskwalifikacja Kubicy go nie przesłania. Moim zdaniem to dopiero początek jego wielkiem kariery i "kubicomanii" w Polsce :D

Idea - Łączy z ludźmi !

 #92896  autor: wendzior
 07 sie 2006, 14:33
wg mnie to wielki sukces
byl lepszy od slawnego szumiego :P
ale i tak zostal zdyskwalifikowany ;( a szkoda

 #92908  autor: kosaz
 07 sie 2006, 15:11
kubica zasluzyl na 7 dme miejsce - szkoda ze go wyhaczyli :(( na miejscu prezesa klubu zwolnilbym cala kadre techniczna bo wsumie to oni przyczynili sie do tego incydentu.
natomiast sam kubica jest spoko ogladalem dzisiaj na TVN24 wypowiedz kuzaja - to dobry wyscig byl i rownie dobrze ze kubica sie utrzymal na 7 dmym miejscu

 #92922  autor: Przemek
 07 sie 2006, 15:48
Oczywiście, że sukces, a świadczyć o tym może umowa jaką podpisał z BMW Sauber, będzie teraz ich kierowcą już nie testowym i będziemy mogli go oglądać w każdym wyścigu.
A technicy w tym wypadku się nie popisali, ale gdyby Kubica zjechał najprawdopodobniej wyprzediłoby go 2 kierowców :?

 #92986  autor: Skarpyta
 07 sie 2006, 17:59
przeciez to Polak to trzeba za nim kibicowac i doś dobrze mu idzie szkoda że wypadł :(

Obrazek
Obrazek

 #92996  autor: daniel
 07 sie 2006, 18:27
Komus poprostu nie pasowalo, ze jest mlody i dobrze jezdzi...
Pewnie jakis zawistny niemiec jest w teamie BMW Sauber, i go zalatwil...

Bo to napewno nie przypadek.

Lights are blinding my eyes...

 #93062  autor: PeGaS
 07 sie 2006, 22:29
daniel pisze:Komus poprostu nie pasowalo, ze jest mlody i dobrze jezdzi...
Pewnie jakis zawistny niemiec jest w teamie BMW Sauber, i go zalatwil...

Bo to napewno nie przypadek?.
Jaja sobie robisz, czy na serio tak uważasz :roll:
Musicie pamiętać, że F1 rządzi się swoimi prawami. To sport, który obwarowany jest chyba najbardziej szczegółowym regulaminem wśród wszystkich dyscyplin motorowych. Taki jest urok tego sportu. Wypocenie przez Roberta ponad 1l płynów, plus wytarte do granic możliwości intermediaty, plus inne przednie skrzydło dały efekt w postaci niezgodności wagi. Efekt to dyskwalifikacja. Dyskwalifikacja, która w końcowym rozrachunku nie ma i tak wielkiego znaczenia dla kierowcy. On spełnił swoje zadanie.
***
Stawianie pytania, czy 7 miejsce to sukces, czy porażka jest moim zdaniem nie na miejscu. Trzeba zdawać sobie sprawę ze skali wydarzenia. Z tego co pamiętam jedynie Villenevue w swoim debiucie w F1 był wyżej niż Robert (bodajże 2). Shumi, czy Kimi Raikonnen nie ukończyli... Polak w Formule Pierwszej to wydarzenie bez precedensu.

http://kochajzycie.pl

 #93085  autor: Przemek
 07 sie 2006, 23:55
daniel pisze:Komus poprostu nie pasowalo, ze jest mlody i dobrze jezdzi...
Pewnie jakis zawistny niemiec jest w teamie BMW Sauber, i go zalatwil...

Bo to napewno nie przypadek.
Tak go załatwił, że BMW Sauber podpisało z nim umowę na kolejny sezon i teraz będzie jeździł w każdym wyścigu :lol: :lol:

 #93095  autor: kallafior
 08 sie 2006, 07:52
PeGaS
zgadzam się z Tobą... chociaż korci mnie troszkę by nie wejść z Tobą w polemikę :wink:

Dyskwalifikacja w tym przypadku nie jest aż tak oczywista pomimo tego, że zespół BMW Sauber przyjął decyzję bez sprzeciwu. Chodzi mi tu o fakt iż jest to doświadczony team F1 i nie zdarzyło im się wcześniej popełniać takich błędów. Kolejną rzeczą jest to iż dzięki usunięciu Kubicy Schumi wskoczył na punktowane miejsce co w obecnym rozrachunku dało mu jeden (jakże ważny punkt)... biorąc pod uwagę jego świńską jazdę podczas wyścigu to należała mu się czarna flaga :smt011

Pamiętaj też, że F1 to twór gdzie spotykają się największe koncerny na świecie i nie ma możliwości by w takim miejscu nie dochodziło do układów. Nie mówię, że na pewno tak było, ale Kubicy to nie zaszkodziło (i na razie nic nie znaczy w światku F1), a Niemiec tylko na tym zyskał.

Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek

 #93100  autor: Rydels
 08 sie 2006, 09:08
Jak najbardziej sukces.
Chlopak jest mlody i ma sporo przed soba,co nie zmienia faktu ze juz teraz prezentuje przyzwoity poziom :!:
Mimo iz nie jestem fanem sportow motorowych to i tak trzymam mocno kciuku za niego.

http://www.mobile-review.com/index-en.shtml
http://www.gsmarena.com/

 #93109  autor: ariels
 08 sie 2006, 10:34
Uwielbiam ten sport i cieszę się że wkońcu jest komu kibicować. Kubica pokazał klasę 7 miejsce jak na debiut jest bardzo dobre, bo punktowane, szkoda tylko że został zdyskwalifikowany, ale do debiutu A. Małysza tez się przyczepili, bo miał za długie narty... o 7mm. Polacy muszą sie przyzwyczaić że jak trafi się już jakaś gwiazda sportu to najpierw doczepia się do nich wszyscy żeby tylko jakis Polak nie był lepszy od tej "czołówki" z innych krajów.

Obrazek

 #93367  autor: daniel
 08 sie 2006, 19:47
Ja juz sam nie wiem co o tym myslec.... Wazne ze mamy polaka w F1, i z tego powodu powinnismy sie cieszyc.

Lights are blinding my eyes...

 #110677  autor: Forest
 01 paź 2006, 22:46
Dzisiaj Robert 13 :? niestety.
Ale to raczej wina opon. Zle dobierali opony i Robert musial zjezdzac do boksów 3 razy... Szkoda

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #112083  autor: Przemek
 07 paź 2006, 16:03
On ma jakiś niemieckich gamoniów w swoim teamie, co nie potrafią mu nawet opon dobrać, a Niemcy mają jeszcze czelność wymyślać idiotyczne kawały o Kubicy. :evil:

 #112138  autor: PeGaS
 07 paź 2006, 19:07
Nie znam... możesz zacytować? :lol:

Jak oglądałem zjazd Kubicy do boksu podczas GP Chin i slicki w rękach mechaników to rzuciłem pilotem wzdłuż pokoju :evil: Przecież to było oczywiste co będzie później. Rozwaliła mnie ta akcja kompletnie... Chociaż słyszałem, że to sam Robert prosił o zmianę opon. Nie wiem ile z tego prawdy.

No nic... Jutro Suzuka :twisted:

http://kochajzycie.pl

 #112158  autor: Przemek
 07 paź 2006, 19:44
Np.
Dlaczego Kubice zdyskfalifikowali w GP Węgier?
- Bo jechał kradzionym BMW.

Czy wiecie, że wraz z przyjściem Kubicy do BMW Sauber zatrudniono ochroniarzy?

Wraz z przyjściem Kubicy postanawiono zatrudnić polskich mechaników, przecież nikt nie odkręca kół szybciej od Polaków.