DAJ CYNK
  • Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.
Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.

Moderator: Moderatorzy

 #439346  autor: Stefek
 04 lis 2010, 12:46
Witam,chociaż widzę że sport nie cieszy się tutaj dużym poważaniem( nie dziwi mnie to w końcu to portal o telekomunikacji ) to i tak pozwoliłem sobie na założenie tego tematu.Chce w nim opisywać wybrane mecze Ligii Mistrzów.Chciałbym abyście też dorzucali swoje 3 grosze bądź całe recenzje meczy im więcej tym lepiej!

Pierwszym meczem jaki opisze jest wczorajszy mecz pomiędzy AC Milan i Realem Madryt.
Mecz odbył się na Estadio Meazza (sory za pisownie nie znam włoskiego) w Mediolanie.
Około 80 tys widzów,wiele sław na trybunach między innymi Zidane,Platinii czy Blanc.A na przeciw siebie jedne z najbardziej utytułowanych drużyn na świecie.
Real wyszedł w ustawieuniu i składzie na który regularnie stawia Jose Mourinho czyli W bramce Casillas w obronie od prawej strony Sergio Ramos,Ricardo Carvalho,Pepe,Marcelo,
w pomocy Khedira,Alonso,Ozil i Di Maria z przodu C.Ronaldo i Higuain.


Dość ciekawła 11 wystawił trener Milanu Aligieri. W bramce Abiatti w obornie od prawej Abate,Nesta,Thiago Silva,Zambrotta w drugiej linii Gatusso,Boateng, Pirlo z przodu Ronaldinho,Pato i Zlatan Ibrahimovic.

Pierwsze minuty pod znakiem Realu,włąsciwie wszystkie piłki grali na Rolando.bardzo Aktywny był Di Maria, z kolei Milan nie bardzo potrafił wyjść z połowy,zdziwiły mnie nerwowe zachowania Pirlo i Nesty którzy wybijali tylko piłke na oślep.Na kilku spalonych dał sie złapać Pato ale był bardzo aktywny w przeciwieństwie do Roniego czy Zlatana.W Realu najlepiej w pierwszych minutach grał Alonso i Di Maria.W Milanie zdecydowanie wyrózniał się Boateng który chciał walczyć i biegał dużo.Również świetnie układała się współpraca pomiędzy Abate a Gatusso którzy kryli Ronaldo,własciwie gwiazda Realu poza przekładaniem nóg nad piłką w miejscu nie pokazał nic w pierwszej połowie poza incydentem gdzie Abate uderzył go w szyje Ronaldo popatrzył na śedziego i po 2 sekudnach runał na murawe chwytajac sie za twarz i nos wyglądało to komicznie i nawet tak słaby sędzie jak Howard Webb sie nie dał nabrac.Koło 30 minuty Milan zaczął stwarzac okazje Po genialnym podaniu ronaldinho sam na sam wyszedł Ibrakadabra jednak lob nad Casillasem mu zdecydowanie nie wyszedł.Za to w 45 minucie świetną akcję zrobił Angel Di Maria,złamał akcję do środka na lewą nogę po czym wyłożył ją Higuainowi i ten sam na sam pokonał Abiatiego strzelając bramkę do szatni.





W drugiej połowie mecz już wyglądał na bardziej wyrównany Milan wziął się do roboty.bardzo dobrym strzałem z niemal miejsca popsiał się Ronaldo jednak Abiatti stał na straży.W końcu nadeszła 60 minuta i pierwsza zmiana w Milanie,kilka minut wcześniej cały stadion się ożywił, bo dres sciągnał 37 letni Filippo Inzahgi.w 60 minucie zastąpił on drępczącego Ronaldinho.Inzgahi wniósł ożywienie chociaż uwazałem to za dziwną zmianę ja bym wprowadizł Robinho, i popełnił bym błąd.Juz po kilku minutach Super Pippo powinien wylecieć z boiska za popchnięcie od tyłu przeciwnika,jednak zrobił jedną ze swoich min która miała oznacząc mniej więcej "to był przypadek przecież nic się nie stało" i na to już Webb dał sie nabrać bo nawet nie sięgnał po żółty kartonik.chwilę poźniej fatalny błąd popełnił Pepe, nie trafiając w piłke przejałją Zlatan.Wbiegł z piłką w pole karne tam był Carvalho a także Inzaghi pilnowany przez Marcelo.Ponieważ Ibrahimovic był pod dużym kontem Casillas spodziewał się dośrodkowani więc troche wyszedł,Zlatan to zauwyazył i psotanowił uderzać Casilas musiał sie cofnąć więc piłkę sparował w góre a tam już był 37 letni Inzaghii.Super Pippo cieszył się jak dzieciak ze swojego 69 gola w europejskich pucharach.

Po tej bramce Milan dostał wiatru w żagle,zmiane zrobił Morunho sciągnał strzelca gola Higuaina w jego miesjce wszedł Karim Benzema.
Rossonerrii zachęceni golem Inzaghig i wspaniałą walką w środku ich Kapitana genaro Gatusso zaczeli atakowąc i to im się opłaciło bo wyjściu z kontrą Boaten wycofał footbolówkę własnie do genaro Gatuso a on pięknie przeżucił ją nad obrońcami gdzie już czychał Inzaghii który tlyko trącił piłke i ta wpadła do bramki!Wszystko było by okej gdyby nie to że gol padł ze spalonego, i to dużego ale jak widac Inzaghii miał swój wieczór bo nie abrdzo się tym przejał.


Wszystko na jedną karte postawnoił postawić trner realu sciągając Pepe, w jego miesjce wszedł skrzydłowy Pedro Leon.
W milane Pato zastąpił Massimo Ambrosinni.
Real zaczął cisnąć.Okolo 82 minuty zeszedł największy wojownik na boisko gatusso w jego miejsce wszeł doświadczony Sedorf.W 90 minuce Sędzie doliczył 5 minut....
Real miał rzut rożny,obrońcy Milanu wybili piłkę poz apole karne tam czekał na nią Alonso który wpsaniale prostopadle podał do benzemy ten jeszcz elepiej wypuścił Pedro Leona który posłał piłke między nogami Abiatiego.Chwilę później mecz się zakończył,Milan zniesmaczony jednak bohaterem meczu został 37 letni Filippo Inzaghi którego po meczu wysciskał Morinho.


Mecz bł narpawdę dobry,zwłascza druga połowa,jak zwykle postacią negatywną był Howard Webb który poprostu śedziować nie potrafii,jest stronniczy i mało widzi,hcronił przed kartkami graczy Realu po czym dawał je graczom Milanu tak naprawde za nic.By po chwilii nie zoabczyć ewidentej czerownej kartki i puscić gola ze spalonego.ten człowiek to patałach nie zawodowiec...



Oceny Meczowe(w skalo 1-10):

Casillas-5 W pierwszej połowie bezbłędny,jednak pewny punkt popełnił błąd przy pierwszej bramce, przy drugiej też mógł zachować się lepiej.
Sergio Ramos -6 Skuteczny w obronie nie widoczny w ataku.
R.Carvalho-6 Solidny mecz doświadczonego portugalczyka.
Pepe -4 Pierwsza połowa nawet na 8 był bezbłędny,szybki i widział wsyzstko w drugiej zdecydowanie słąbiej i to po jego błędzie padła wyrównująca bramka.
Marcelo-6.Dobry w ofensywie słabszy w defensywie w drugiej połowie zbyt brutalny.
Khedira-6 Nie wyróznił się niczym pozytynym ani negatywnym.
Xabi Alonso-8 Najlepszy na boisku gracz realu,widzi najwięcej na boisku aż szkoda że marnuje się w takim klubie.
Ozil-2 ."już niedługo to będzie najlepszy piłkarz świata" tak ktoś go określił przed meczem, a ja na to hahahahahahahahaha.Gdyby nie strzał w 90 minucie z voleja to nie wiedizałbym że on gra.
Di Maria-7 Napędzał Ataki Realu walczył w obronie,naprawde dobry mecz.
Cristiano Ronaldo-3 za ten strzał z początku 2 połowy tak to tlyko krecił się w miejscu symulował albo woził piłkę na 40 metrze.
Higuain-6 za gola bo poza tmy nic nie pokazał

Benzema 6 Świetna zmiana,ten chłopak marnuje się na ławie w realu.
Pedro Leon-7 dobra zmiana strzelił gola,tyle w temacie.
Ral Albiol - on tylko wszedł w 93 minucie chyba nie dotknał piłki.



AC Milan
Abiatii-5 puscił dwa gole ale mógł z 5 grał nieźle,szkoda że puscił drugiego gola w takim momencie.
Abate-7 Naprawdę dobry mecz,Ronaldo nic przy nim nie pokazał, może nie podlączał się do akcji ofensywnych ale w defensywie był dobry.
Nesta-5 Niby bez większych błędów ale grał jak anstolatek gdy miał piłkę odrazu oddawał ją do silvy albo wybijał na oślep.
Thiago Silva-8 Najleppszy w peirwszje połowie gracz Milanu,wyprzedzał galacitos grał pewnie bez strat,druga połowa równiej bez zarzutów.
Zambrotta-4 jeden z najslabszych zawodników na boisku,słabo w ofensywie,w defensywie też nim tam di maria nim krecił,i pomyśleć że jakieś 4-5 lat temu zabjali sie o niego wszystkie wielkie kluby.
Gatuso-9 Niesamowity wojownik,walczył do upadłego nie ma dla niego piłki straconej świetne wślizgi i ładna asysta,zółtą kartkę otrzymał za komentowanie decyzji sędziego.
Pirlo-6 Pierwsza połowa słaba chociaż 2 razy wybijał z lini głową strzały przeciwników.Druga Połowa naprawdę dobra szkoda że nie grał na takim poziomie całego meczu.
Boateng-7 Nie ma drugiego takiego zawodnika jak ona na ziemi,pewny siebie arogancki ale gra całym sercem dla druzyny,łączy w sobie więc skrajne cechy,dobry mecz dużo walki zółta kartka,naprawde ma rpzed soba przyszlosc.
Ronaldinho-4 Piłkarzem jak był genalnym tka jest tylko biegąc mu się nie chce,czasem przekombinuje zamist poprsotu podać piłkę po ziemi a szkoda,mało produktywny w tym meczu dobrze że został zmieniony.
Pato-6 W pierwszje połowie walczył na prawym skrzydle jak mógł,jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie,jednak ten mecz wileki nie był.
Ibrahimovic-6 Słaba pierwsza połowa powinien w niej strzelic gola, w drugiej juz duzo lepiej wiecje walki,potrafil rpzetrzyma c pilke jak trzba bylo i wiecej biegał.

Inzaghi-10 Piłkarz meczu nie wierzyłem w to co widze król pola karnego ,niesamowity,ten człowiek to idol mojgo dizecinstwa a dzisiaj ma 37 lat i gra lepiej niz gwiazda swiatowego footbolu Ronaldo.W momencie gdy juz wygrywali zastawiał sie wywrwacał,poprostu doswiadczenie.
Ambrosinni-4 Solidny i tyle.
Sedorf-6 chociaz grał 10 minut to nie miał zadnej straty biegał duzo,az szkoda ze nie grał od pczoatku chociaz z drugiej storny nie wiem kogo mialby zastapic.





Jezeli ktoś ma inne zdanie na ten mecz prosze piszcie i opisujcie inne mecze LM!

 #439350  autor: Rafix
 04 lis 2010, 13:18
Ja oglądałem tylko początek, ogólnie w większości opinii się zgadzam. Przed pierwszym meczem tych drużyn Mourinho mówił, że nie boi się Milanu tak długo jak Inzaghi siedzi na ławie. Sam mecz zapowiadał się nieźle, więc widzę, że trochę straciłem :)

Ogólnie co do LM to myślę, że czarnym koniem może być Tottenham. Oglądałem połowę wczorajszego meczu z Interem i powiem Wam, że gra kogutów wygląda naprawdę nieźle. W zasadzie najlepszym porównaniem będzie tu porównanie do Liverpoolu z lat gdy wygrywali LM. I nie mówię tu tylko o niesamowity Bale'u, ale o całości. Naprawdę solidny zespół, bardzo dobrze ułożony aczkolwiek nie pozbawiony fantazji. Chciałbym w następnej rundzie zobaczyć ze sobą Real właśnie z Tottenhamem. Mogłoby być bardzo ciekawie, zwłaszcza na skrzydłach - Ronaldo, Di Maria vs. Bale i Lennon.

Nokia 5130 -> Siemens MC60 -> SE K700i -> SE W580i -> Samsung S7350 -> SE Xperia Neo V -> Xperia L ->

Siemano! Jest luźno! :smt006
Kocie dziecka

 #439354  autor: Stefek
 04 lis 2010, 13:44
Zgodzę się żę dwumeczReal z Totenhamem byłby naprawdę ciekawym dwumeczem.Totenham ma świetną pakę więc może coś ugrają,ale wątpie by wyeiliminowali real.Własciwie poza Totenhamem to nie widzę innego czarnego konia Benefica gra dobrze tak samo Lyon ale nie maja chyba kadry na zawalczenie o coś więcej.Wczoraj posiała sie marsylia strzelajac 7 goli słabiutkiej zlinie.W tej edycji jak w kazdej oczywiscie bede za Barceloną i uwazam że maja najwieksze sznase na zwyciestwo,zwłascza Leo Messi jest niesamowity przez 12 miesięcy rozgrał 53 mecze i strzelił 53 gole! niesamowity,poza tym licze na Arsenal.Dobrą kadrę ma jeszczze druzyna z Doniecka wczoraj strzelili dwa gole fabianowi.